idiotyzmy UEeee

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16446
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 16-01-2021 17:49

Jeszcze niespełna dwa miesiące temu niejaki Mark Rutte (premier Niderlandów) żądał odbierania środków unijnych Polsce i Węgrom, ze względu na podejrzenie wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia praworządności w naszych krajach.

W tekście lisowego portalu między innymi wypowiedź dziennikarza z Holandii:
Zupełnie nie jest to zaskakujące. W sprawach unijnych Holandia i Polska znalazły się na przeciwstawnych biegunach. Wiadomo, że w Holandii, jak w innych krajach zachodnio-północnych Europy, praworządność jest traktowana bardzo poważnie. Tu nie ma taryfy ulgowej. Nie ma czegoś takiego, że możemy tolerować na dłuższą metę kraj, który de facto niszczy praworządność i demokrację
https://natemat.pl/327261,premier-holan ... e-bez-nich#

Wczoraj okazało się, że premier Mark Rutte nie potrafił zapanować na praworządnością we własnym kraju i musiał podać się do dymisji. Za rządów Rutte w latach 2012-2019 około 20 tysięcy rodziców pobierających zasiłki na dzieci zostało niesłusznie oskarżonych przez urząd skarbowy o oszustwa i wpadło w poważne problemy finansowe. Szczególnie ścigano osoby z podwójnym obywatelstwem, stąd również zarzuty o nierówność etniczną w traktowaniu przez organy państwa. Komisja parlamentu stwierdziła, że naruszyło to podstawowe zasady praworządności.
W latach 2012-19 władze skarbowe miały - mimo nadzoru rządu - bezpodstawnie wszcząć postępowania o wyłudzenia wobec mniej więcej 10 tysięcy rodzin pobierających zasiłki na dzieci. Sprawy dotyczyły w większości ludzi mających podwójne obywatelstwo.
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-h ... Id,4988808
– To był masowy proces, w którym nie było miejsca na żadne niuanse. To była taka interpretacja prawa, która łamała prawo – ogłosił Chris van Dam, przewodniczący komisji śledczej. Ta w swym raporcie nazwała praktyki holenderskich urzędów „łamaniem podstawowych zasad praworządności” i wykazała, że część urzędników – uznano to za formę profilowania etnicznego – szczególnie skrupulatnie brała na widelec rodziny, gdzie co najmniej jeden członek ma nie tylko holenderskie obywatelstwo.
https://www.dw.com/pl/kryzys-rz%C4%85do ... a-56240555

Do sytuacji pasowałoby wiele przysłów. Ale to nie koniec. Wkrótce wybory, partia Ruttego prowadzi w sondażach, a on jest kandydatem na premiera. Prawopodobnie do wyborów i po wyborach Rutte pozostanie premierem i pewnie dalej będzie szukał problemów z praworządnością na cudzym podwórku.

caro3139
Posty: 358
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: caro3139 » 16-01-2021 18:35

Ale po co szukać w dalekiej Holandii ?
Fiskus nadal stosuje bezprawny patent na ściganie podatników. Nie pomagają wyroki i zapewnienia ministerstwa
Cała sprawa przypomina teatr urzędniczego absurdu. Mimo orzeczeń sądów i opinii Ministerstwa Finansów, skarbówka ciągle wykorzystuje bardzo skuteczny, ale prawnie wątpliwy, sposób na poprawę wyników swojej pracy. Urzędnicy jeśli tylko chcą, mogą przeciągać postępowania skarbowe i żądać nienależnych podatków.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 99889.html

Moje odwołanie od decyzji naczelnika US rozpatrywał.... ten sam naczelnik US

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16446
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 23-01-2021 14:50

I znów nie o Unii Europejskiej.
Jedną z pierwszych decyzji prezydenta Bidena jest, jak to określono w Wall Street Journal "koniec sportu dziewczęcego".
We wszystkich szkołach, które otrzymują środki federalne, chłopiec który określi się jako dziewczynka będzie musiał być przyjęty do drużyny dziewczęcej.
Any school that receives federal funding—including nearly every public high school—must either allow biological boys who self-identify as girls onto girls’ sports teams or face administrative action from the Education Department. If this policy were to be broadly adopted in anticipation of the regulations that are no doubt on the way, what would this mean for girls’ and women’s sports?

“Finished. Done,” Olympic track-and-field coach Linda Blade told me. “The leadership skills, all the benefits society gets from letting girls have their protected category so that competition can be fair, all the advances of women’s rights—that’s going to be diminished.” Ms. Blade noted that parents of teen girls are generally uninterested in watching their daughters demoralized by the blatant unfairness of a rigged competition.
https://www.wsj.com/articles/joe-bidens ... 1611341066

zbyry
Posty: 497
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: zbyry » 23-01-2021 15:39

Może też nie w kontekście UE, ale do tego, co @admin podałeś polecam poszukać i poczytać co Martina Navratilova rzekła o transach w kontekście sportu, przez co ją usunięto z jednego ze stowarzyszeń.

dino
Posty: 1406
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 23-01-2021 23:06

A może nowy topic?
Idiotyzmy amerykańskiego starca.
Powoli się rozkręca :-)

A co do tematu. Będzie ciekawie. Kilka pierwszych miejsc dla kobiet wąskich w biodrach, mało cycatych i oczywiście z hu....i a reszta do podziału między kobiety. Może powinno się męskim trangenderom obcinać?

Obrazek
Dożyłem czasów, kiedy TEN SAM lekarz, który w 1986 roku leczył mnie płynem LUGOLA teraz mnie nie przyjmie ponieważ mogę być chory.
Za to wkrótce chętnie mnie WYSZCZEPI.
I to nie przez telefon.
OSOBIŚCIE.
A ja przecież wciąż mogę być chory.
;-)

ODPOWIEDZ