idiotyzmy UEeee

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
zbyry
Posty: 1037
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: zbyry » 05-01-2022 16:16

Ceny są takie, gdyż cena za CO2 wzrosła. Do niedawna było 30 EUR, teraz blisko 100 EUR. Giełda? Wolny rynek? Nie. Mittel Europa. Dalej nie wierzycie w ten projekt. A proszę, oto artykuł, w sumie jeden z wielu. Teraz zgadnijmy, kto reguluje cenę za CO2, a w wujku Google jest pełno informacji, która to giełda tym zarządza https://www.rachuneo.pl/artykuly/cena-u ... emisji-co2

A mówię wprost, będzie tylko drożej i drożej. Nie powinienem mówić złego słowa o funduszach UE i UE jako takiej, bo z tego żyję i nie wszystko jest złe, a skąd, jest wiele mechanizmów przydatnych ludziom, ale na pewne absurdy trzeba zwrócić uwagę.

zbyry
Posty: 1037
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: zbyry » 06-01-2022 08:16

Nie umiem Ci odpowiedzieć na to pytanie. Być może szkopuł tkwi w funduszach heddingowych. Do czego to wszystko prowadzi, nie wiem. Ale jest jedno wyjście aby się dowiedzieć, cash flow czyli przepływ gotówki i dowiedzieć się, kto na tym zarabia.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 24-03-2022 20:39

W ramach walki z paliwami kopalnymi jednocześnie ze względów ekologicznych i sankcyjnych, pojawiają się propozycje ograniczenia prędkości maksymalnych w całej UE
Nowe limity prędkości w UE?
O jakich limitach mowa? Zdaniem ETSC nowe powinny wyglądać następująco:

100 km/h na autostradzie,
80 km/h na pozostałych drogach poza obszarem zabudowanym,
30 km/h w obszarze zabudowanym.
Kto za?

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... ign=chrome

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 26-03-2022 08:54

Mogło być w temacie EKO, ale może być i tutaj. Europa ma swój gaz, ale jego wydobycie blokowały stowarzyszenia "ekologiczne" i "obrońców klimatu" finansowane przez Putina.
Interesy zachodnich obrońców klimatu i rosyjskiego dyktatora Władimira Putina były zbieżne, choć ich motywacje była odmienna - ocenia niemiecki dziennik.
...
Od lat pojawiają się sygnały, że Moskwa - chcąc sama sprzedawać więcej gazu i ropy - wspiera aktywistów w USA i Europie w ich walce z paliwami kopalnymi - zauważa "Die Welt" w opublikowanym w czwartek artykule. Dodaje, że w różnych źródłach pojawiały się informacje o finansowaniu przez Rosję różnych organizacji pozarządowych.
...
"Rosyjski rząd przekazał 82 miliony euro europejskim stowarzyszeniom ochrony klimatu, których celem jest zapobieganie produkcji gazu ziemnego w Europie"
Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne ... ign=chrome

zbyry
Posty: 1037
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: zbyry » 26-03-2022 13:37

Rychło w czas. Od lat jesteśmy uzależnieni, tak, Polska też, od Rosji. Ponad 80% produkcji zostało wyprowadzone z UE, w tym z Polski. Pretensje do garbatego, że ma dzieci proste...Nawet już mamy problem z farmaceutykami. Były kanclerz z kraju po sąsiedzku świetnie dba o interesy Gazpromu. Inni po drodze pewnie też. O swoje. NS2 miał być wstrzymany, bo wojna, sankcje itd. Wstrzymany? Nie. Dostawy węgla wstrzymane? Nie. ISOFT niby wstrzymali. Taaaa...pieniądze z kont zabrane i cześć pieśni. Józio zje pizze w Rzeszowie, na naszym terytorium powie coś o Putinie, wsiądzie w AF 1 i poleci za ocean, zostawi Abramsy (czego my Twardego nie produkujemy lub PL-01), tylko właśnie będziemy brać zapewne na licencji Abramsy to tylko można się domyślać i sami z tym zostaniemy. No może nie sami, wszak mamy niemieckie Leopardy.... Przykre to.

A co do tych organizacji Admin, one po to zostały stworzone. Do wielu innych rzeczy też, ale tu masz prosty cash flow. Dajesz, oni blokują lub odblokują. Idiota by się nie połapał. Pisałem o tym lata temu, zanim pierwszy raz skasowałem konto.

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: A1313 » 26-03-2022 14:33

zbyry pisze:
26-03-2022 13:37
Rychło w czas. Od lat jesteśmy uzależnieni, tak, Polska też, od Rosji. Ponad 80% produkcji zostało wyprowadzone z UE, w tym z Polski. Pretensje do garbatego, że ma dzieci proste...Nawet już mamy problem z farmaceutykami. Były kanclerz z kraju po sąsiedzku świetnie dba o interesy Gazpromu. Inni po drodze pewnie też. O swoje. NS2 miał być wstrzymany, bo wojna, sankcje itd. Wstrzymany? Nie. Dostawy węgla wstrzymane? Nie. ISOFT niby wstrzymali. Taaaa...pieniądze z kont zabrane i cześć pieśni. Józio zje pizze w Rzeszowie, na naszym terytorium powie coś o Putinie, wsiądzie w AF 1 i poleci za ocean, zostawi Abramsy (czego my Twardego nie produkujemy lub PL-01), tylko właśnie będziemy brać zapewne na licencji Abramsy to tylko można się domyślać i sami z tym zostaniemy. No może nie sami, wszak mamy niemieckie Leopardy.... Przykre to.

A co do tych organizacji Admin, one po to zostały stworzone. Do wielu innych rzeczy też, ale tu masz prosty cash flow. Dajesz, oni blokują lub odblokują. Idiota by się nie połapał. Pisałem o tym lata temu, zanim pierwszy raz skasowałem konto.
Jeszcze otworzmy fabryke mysliwcow, to jak rozpoczac produkcje kombajnow majac 4 hektary pola.
Co z tego ze sworzymy fabrykje czolgow ? silniki naszej produkcji lufy tez ,sytem celowania ogniem mamy odkrywac na nowo czy lepiej kupic.
Zadna armia nie jest samowystarczalna,no moze jedynie rosjanie co zreszta widac .
Zbrojeniowka ma potencjal cos trzeba sprzeadac zarobic i kupic ,tak dziala kazda armia .
Sprzedajemy drony, sytem krotkiego zasiegu rakietowy ,granatniki i numer jeden materialy nosne do pociskow i bomb ,zreszta pociski tez robimy.
Rozpedzac machine by pokonac saaba czy buschmastera,po kiego grzyba ,naklad pracy ,czas i koszty ,zerowy sens.
Amerykanie kupuja wyrzutnie piorun,nie czesty i przypadek zakupu poza swoja produkcja .
Radmor pokonal ericssona w niektorych armiach,tarnow ma zamowienia(nawet nie podaja gdzie)WB tez nie nazeka na zbyt .

Czy w nieskonczonosc reanimowac ruskie konstrkcje?
Prawda jest ze ciezko sprzedac ciezki sprzet ,moze teraz beda zniwa -rosomak i krab,lub inaczej nasza armi wchlonie tyle ze ciezko sie starac cos sprzedac.

zbyry
Posty: 1037
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: zbyry » 26-03-2022 15:42

A1313 wielokrotnie się z Tobą zgadzam, lubię czytać Twoje posty. Lecz proszę spójrz na jeden z głównych grzechów polskich, zwie się on "niedasizm". A czemu Polska by nie miała produkować myśliwców czy mega nowoczesnych czołgów? Wiem, że handel bronią jest zły, to nie służy ludzkości. Ale choćby na własny użytek w sensie obronności. USA mogą mieć rakiety balityczne, kosmiczne i inne. A my czemu nie możemy mieć. Z racji kontaktów zawodowych z inżynierami min. lotnictwa, wiem jakie projekty realizują przy wsparciu środków z NCBiR, proszę wybaczyć, napisać nie mogę, swego rodzaju lojalka. My naprawdę mamy ogromny potencjał, tylko jest skutecznie blokowany, między innymi przez wadliwy system ekonomiczny, być może celowo tak zaprogramowany. Mamy swoje systemy, to prawda, ale możemy mieć lepsze, a nie się prosić o to, żeby w Black Hawk'u minigana zainstalować, albo kupić rakiety do F-16. Abramsy już chyba zamówione, niestety nie jestem analitykiem wojennym, i pewnie będą gołe, a pociski trzeba będzie kupować. Może się mylę, oby. A jak nie kupować pocisków, to koncesję.

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: A1313 » 26-03-2022 17:24

zbyry pisze:
26-03-2022 15:42
A1313 wielokrotnie się z Tobą zgadzam, lubię czytać Twoje posty. Lecz proszę spójrz na jeden z głównych grzechów polskich, zwie się on "niedasizm". A czemu Polska by nie miała produkować myśliwców czy mega nowoczesnych czołgów? Wiem, że handel bronią jest zły, to nie służy ludzkości. Ale choćby na własny użytek w sensie obronności. USA mogą mieć rakiety balityczne, kosmiczne i inne. A my czemu nie możemy mieć. Z racji kontaktów zawodowych z inżynierami min. lotnictwa, wiem jakie projekty realizują przy wsparciu środków z NCBiR, proszę wybaczyć, napisać nie mogę, swego rodzaju lojalka. My naprawdę mamy ogromny potencjał, tylko jest skutecznie blokowany, między innymi przez wadliwy system ekonomiczny, być może celowo tak zaprogramowany. Mamy swoje systemy, to prawda, ale możemy mieć lepsze, a nie się prosić o to, żeby w Black Hawk'u minigana zainstalować, albo kupić rakiety do F-16. Abramsy już chyba zamówione, niestety nie jestem analitykiem wojennym, i pewnie będą gołe, a pociski trzeba będzie kupować. Może się mylę, oby. A jak nie kupować pocisków, to koncesję.
Jestes w stanie zliczyc koncepcie mon?
Armia jest najbardziej przygotowana na wojne ktora byla.
Czolgi przyjda szybciej niz zamierzano,ma byc amunicja na wyposarzeniu,jak wyglada umowa ,kto to wie. Z reszta pociski do czolgow to inna bajka,jedne z uranem jedne z wolframem, tu liczy nie dlugosc w kalibrach i przebijalnosc.
Od uranu sie odchodzi z wiadomych powodow, jezeli bedzie umowa korzytsna bedziemy produkowac na licencji ,mozemy tez tworzyc wlasne konstrukcje.
Przyszlosc amunicji czolgowej idzie w kierunku podkalibrowego,z doatkowym napedem,sterowalny,dwustopniowy system niszczenia
Nawet gdyby produkowac na licencji lub kupowac ,celnosc wzrasta wielokrotnie. To jest przyszlosc amunicji czolgowej.
Cos jak wystrzel i zapomnij.

Co do smiglowcow i czolgow ,elektronika rozwija sie w zastraszajacym tepie, i obie te konstrukcje musza wyprzedzic inteligentna amunicje ,drony obserwacyjne ,drony z pociskmi i wyrzutnie rakiet. A jak widac co sie dzieje na wschodzie wydatek na smiglowce.....
Wyobrazales sobie ze z czolgowej armaty mozna wystrzelic pocisk ktory naprowadzi sie na smiglowiec......

Mozemy obrac rozne kierunki,kierunek finski jest dla mnie idealny ,a raczej mix naszj armii i finskiej.
A juz jak wyglada offset i umowy nawet nie chce mi sie strzepic ....jezeli ministerm byl macierewicz.....

zbyry
Posty: 1037
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: zbyry » 26-03-2022 17:57

Chyba podobnie jak Ty, nie jestem. Zastanawiam się, czy jest ktoś w ogóle, kto potrafi to zliczyć. Ale zawsze można sprawdzić, komu i w jaki sposób na koncie przybyło, sam nie wiem czy się z tego śmiać czy co...Czy z czołgu idzie zestrzelić śmigłowiec? Podobno już nawet samolot. Czy to prawda, nie wiem. Moi przyjaciele i znajomi służą w doborowych jednostkach Piechoty i chyba nie o wszystkim mogą mi powiedzieć :-) Choć jako praktycy będący na wielu frontach tego świata, niestety mówią, że jeszcze przez długi czas oprócz broni ekonomiczno-gospodarczej, główną przewagą będzie broń konwencjonalna. Czy to prawda, nie wiem, nie znam się na wojskowości tak, jak Oni. A zacne i honorowe to osoby.

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: A1313 » 26-03-2022 18:45

zbyry pisze:
26-03-2022 17:57
Chyba podobnie jak Ty, nie jestem. Zastanawiam się, czy jest ktoś w ogóle, kto potrafi to zliczyć. Ale zawsze można sprawdzić, komu i w jaki sposób na koncie przybyło, sam nie wiem czy się z tego śmiać czy co...Czy z czołgu idzie zestrzelić śmigłowiec? Podobno już nawet samolot. Czy to prawda, nie wiem. Moi przyjaciele i znajomi służą w doborowych jednostkach Piechoty i chyba nie o wszystkim mogą mi powiedzieć :-) Choć jako praktycy będący na wielu frontach tego świata, niestety mówią, że jeszcze przez długi czas oprócz broni ekonomiczno-gospodarczej, główną przewagą będzie broń konwencjonalna. Czy to prawda, nie wiem, nie znam się na wojskowości tak, jak Oni. A zacne i honorowe to osoby.
Rosjanie militarnie juz w tamtym tygodniu cofneli sie o 10 lat ,tyle bedzie trawala odbudowa tego co zostalo zniszczone,jezeli oczywiscie przestana krasc,o embargo na sprzet i technologie nawet nie wspomne .
Jako producenci broni sa juz skonczeni .

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 16-07-2022 22:31

To nie do końca jest idiotyzm, raczej dopasowanie się do sytuacji. Komisja Europejska zachęca kraje UE do kampanii społecznych w których promowane ma być ogrzewanie wnętrz do maksimum 19 stopni. Pamiętam z czasów naukowych, że warunki standardowe dla różnych danych oznaczały 20 lub 25 stopni, zależnie gdzie dokonywano odkrycia - wschód czy zachód. Teraz schodzimy z warunkami poniżej wschodu. Urzędnicy KE dadzą nam przykład?

Awatar użytkownika
mensir67
Posty: 279
Rejestracja: 23-05-2004 08:52

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: mensir67 » 17-07-2022 22:31

admin pisze:
16-07-2022 22:31
To nie do końca jest idiotyzm, raczej dopasowanie się do sytuacji. Komisja Europejska zachęca kraje UE do kampanii społecznych w których promowane ma być ogrzewanie wnętrz do maksimum 19 stopni. Pamiętam z czasów naukowych, że warunki standardowe dla różnych danych oznaczały 20 lub 25 stopni, zależnie gdzie dokonywano odkrycia - wschód czy zachód. Teraz schodzimy z warunkami poniżej wschodu. Urzędnicy KE dadzą nam przykład?


Czyli będzie drogo i chłodno ..za zaliczki już rosną z ogrzewanie

https://dorzeczy.pl/kraj/325672/co-zal ... nikat.html

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 18-07-2022 22:17

Daleko mi od teorii spiskowych, ale czy nie słyszeliśmy takich zapowiedzi parę lat temu?
Najpierw pandemia z ograniczeniem wychodzenia, wstępu do lasu, przymusami szczepień żeby skorzystać z restauracji, kina, transportu publicznego, czy przymusem noszenia maseczek nawet na otwartym powietrzu. Teraz kamienie milowe przymuszające do przejścia na elektryki, ograniczenia w grzaniu i chłodzeniu, jeżdżeniu, czy to przez ceny, zakazy, czy inne limity. Pandemia, wojna, klimat - same poważne tematy, no jak się nie dostosować do kolejnych ograniczeń wolności, wprowadzanych stopniowo i w sposób, który często może się wydawać uzasadniony.

W jeźdźcach apokalipsy po zarazie i wojnie kolej na głód. Tymczasem mamy tylko zachęty i zapowiedzi w kwestii odejścia od mięsa i nabiału, podatek od słodyczy, akcyzę od używek i masę zakazów. Wytłumaczenie też już jest znane - pandemia, wojna, brak nawozów, migracje, susza i zmiany klimatyczne. A czy nie słyszymy od lat, że po prostu jest na za dużo? Można się pogubić co jest przyczyną, co skutkiem, co celem, a co narzędziem.

Trudno zlecić ocieplenie domu przed zimą jak radzi premier, szczególnie jak się mieszka w bloku. Pozostaje tradycyjnie go ogacić.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: encore » 19-07-2022 08:12

adminie, widzę że Cię na rozmyślania wzięło i zaczynasz ogarniać powolutku NWO. Teraz tylko czekać na działa orgonowe i reptilian. ;)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 19-07-2022 08:53

Do eksperymentów społecznych na dużą skalę nie potrzeba jaszczurów i chemtrailsowych spisków. Wystarczy przekonanie o własnej wyjątkowości i racji oraz zdolność do narzucania swojej wizji ogółowi.
Mao naprawdę wierzył, że wybicie wróbli podniesie poziom rolnictwa w Chinach, Sowieci stosowali głód jako broń masowego rażenia i wierzyli w efektywność kołchozów, pamiętamy hitlerowską motywację "armaty zamiast masła" i chęć władania nad Eurazją, ale też prohibicję w USA.

Obecna klasa polityczna jest bardzo przekonana o swojej racji i ma coraz większą zdolność narzucania swoich wizji.

Ok - to w jakim czasie wejdzie unijny podatek od mięsa?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 08-09-2022 15:50

I już są rezultaty sankcji.
Szybko poszło.
Wspólnota Węgla i Stali :-) ;-)

Ani węgla nie ma ani stali nie będzie.
Węgiel z Australii a stal... od czerwonych z Chin?
To już nawet stali EUROPA nie jest w stanie produkować?

No kto by się spodziewał że wiatraki i panele nie wystarczą dla przemysłu stalowego.
Pełne zaskoczenie.
Po wygaszeniu piec trzeba rozebrać i zbudować na nowo - to jest jakieś 1.5~3mld złotych, w zależności od technologii, wielkości.
W polskiej hucie już zaczął się program zwolnień z pracy.
Szacuje się, że wygaszenie tego pieca w Dąbrowie sprawi utratę pracy dla około 2.8 tys. pracowników.

Ale jak to mówi starszy pan w Polsacie - jedni zbiednieją mniej inni bardziej ale najważniejsze, że nam ruskie tanki po ulicach nie jeżdżą.

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Aniol_z_agh
Posty: 19
Rejestracja: 26-09-2018 02:17

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: Aniol_z_agh » 09-09-2022 15:35

Nie udzielam sie tu dosc czesto ale czytajac powyzszy wpis musialem zareagowac. jako metalurg to dawno takich glupot nie czytalem jak powyzej .

Nie trzeba na nowo wybudowac wielkiego pieca po zatrzymaniu . Owszem moga byc podjete przy tej okazji prace przy sprawdzeniu/ wymianie wyłozenia ogniotrwałego ale takie remonty najczesniej sie planowane na czas konca kampanii wytopowej. W tym przypadku postoj moze byc i pewnie bedzie wykorzystany na prace utrzymaniowo/ remontowe co także jest normą w duzych zakładach produkcyjnych.

Kolejna sprawa to te niby zwolnienia . Skad masz takie informacje ? dzwoniles do centrali Arcelora na Ujastku w Krakowie ? masz juz to potwierdzone ? .

Dalej . Nie piszesz nic z czego wynika to ze zakłady / firmy energo chlonne planuja postoj i zatrzymuja poszczegolne fabryki czy działy. Wynika z ceny gazu i zamknieciu Nord Srtream 1 bo jak pewnie nie zauwazasz prowadzi wojne nie tylko z Ukraina ale Europa a to jest jeden z elementow wojny. Gazu jest mniej wiec jak to na rynku jak czegos jest mniej to cena rosnie co przeklada sie na problemy tychze firm ..

Kolejny temat. Piszesz jakies banialuki odnosnie wiatraków i paneli i najwidoczniej trafiasz kula w plot bo jakbys sledzil rynek / trendy w hutnictwie i chocby ogladal / sluchal panelu gospodarczego w Katowicach to bys sie dowiedzial ze wlasnie taki Arcelor bedzie w najblizszych latach inwestowal w piece łukowe, farmy sloneczne tak aby wlasnie uniezalezniac swoje procesy od gazu ktorego de facto w Europie nie ma. bliski wschod gaz ma i tam moze metoda DRI produkowac surowke pod procesy stalownicze natomiast Europa korzystajac z duzego wolumenu złomu ( ktory musi tu zatrzymac ) produkowac bedzie stal w oparciu o recykling i jak najwieksze wykorzystanie wlasnie OZE. Koncerny stalowniczne takie maja plany , wystarczy poczytac ich strony.

A na koniec Europa ma plan na Chiny ( jak najbardziej popieram ) wprowadzenia podatku CBAM ktory ma wejsc od 2030 ( mam nadzieje ze przez wojne wejdzie znacznie szybciej ) . Wiesz co to jest ? wlasnie taki mechanizm ktory bedzie faworyzowal producentow na naszym kontynecie , wykorzystujacym OZE, Zmniejszajacym CO2 a taki ktory ma zmniejszyc import materiałow z Chin .

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 09-09-2022 17:33

Spółka - jak wskazuje - ceny uprawnień do emisji CO2, które nie dotyczą producentów stali spoza Unii Europejskiej, osiągnęły w tym roku rekordowo wysoki poziom sprawiając, że produkcja stali w Europie staje się mało konkurencyjna.[/i
https://www.wnp.pl/hutnictwo/wielki-pie ... 20260.html

Związkowcy podkreślają, że wygaszenie wielkich pieców i likwidacja stalowni byłaby katastrofą społeczno-gospodarczą dla Dąbrowy Górniczej i całego regionu. – Mówimy tu o ok. 2,5 tys. miejsc pracy w samej hucie. W firmach kooperujących tę liczbę należy pomnożyć co najmniej razy cztery. Tysiące rodzin zostały pozbawione źródeł utrzymania. Kto zatrudni hutnika, który ma 50 lat i całe życie pracował w ekstremalnie trudnych warunkach? – pyta retorycznie Lech Majchrzak.
W środę śląsko-dąbrowska "Solidarność" ogłosiła pogotowie protestacyjne na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim. Powód? Coraz trudniejsza sytuacja przedsiębiorstw związana z drożejącą energią.
https://www.money.pl/gospodarka/wielki- ... 2112a.html

Pozostałe informacje też gdzieś mi się przewinęły. Nie chce mi się teraz tego szukać po wyczyszczeniu sesji.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: dino » 23-12-2022 13:06

Elitom z Brukseli za mało zamordyzmu.
Nie ma znaczenia, że sami kursują pomiędzy Strasburgiem a Brukselą. Ważne, żeby mieszkańcom mrówkowców vel współczesnych czworaków docisnąć śrubę.
Morawiecki to w ogóle spojrzał na to co podpisywał?
Przecież te kamienie młyńskie utopią gospodarkę Unii a z gospodarką jej mieszkańców.
A patrząc na TaRNOBRZEG....
Rżnąc nas będą na blokach i na prądzie i na gazie i na podgrzanej wodzie... a teraz bardzo ładnie można rozrysować przebieg sieci ciepłowniczej pomiędzy blokami... ile tego ciepła idzie w atmosferę?
10, 20 czy 30 procent?

Od 2027 r. budynki mieszkalne zostaną włączone do ETS – unijnego systemu limitów emisji CO2.
Mieszkańcy UE będą płacić za emisję CO2 z budynków mieszkalnych oraz ogrzewania. Podniesie to koszty utrzymania mieszkań i domów - szczególnie starszej substancji.

Najbliższe lata to dekarbonizacja i renowacja energetyczna budynków na ogromną skalę. 75% zasobów budowlanych w UE jest nieefektywnych energetycznie i będzie musiała być dostosowana do nowych norm. Długoterminowy cel: każdy istniejący budynek w UE do 2050 r. będzie bezemisyjny.
Każdy kraj członkowski ustanowi wkrótce "Krajowy Plan Renowacji Budynków". Co 2 lata będą wymagane sprawozdania z postępów prac.
Wejdą w życie "paszporty renowacji", które będą udostępniane właścicielom budynków.

Wielki plan renowacji budynków obejmie przegląd krajowych zasobów budowlanych. Każde państwo członkowskie przedkłada swój plan renowacji budynków. Będą konsultacje społeczne na szeroką skalę. Jedynymi budynkami wyłączonymi z programu renowacji będą: budynki obronne, sil zbrojnych, miejsca religijne, obiekty tymczasowe oraz wolnostojące do 50m2.

Każdy budynek będzie posiadał świadectwo charakterystyki energetycznej wg unijnego wzoru. Każde ogłoszenie sprzedaży lub wynajmu mieszkania musi mieć w treści zawartą klasę energetyczną. Świadectwo energetyczne będzie musiało wisieć w widocznym miejscu w każdym budynku publicznym
Nowe budynki będą musiały posiadać stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca dla rowerów. Będzie promowane przejście na "miękką mobilność" czyli przesiadkę na rower.

Państwa UE ustanawiają kary za naruszenie dyrektywy. Przewidziane kary muszą być skuteczne, proporcjonalne i odstraszające.

https://www.europarl.europa.eu/news/en/ ... system-ets
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: idiotyzmy UEeee

Post autor: admin » 24-12-2022 10:24

Ambitne plany. Realne? Papier wszystko przyjmie.
Powiem szczerze, że do budynków podchodziłbym bardziej surowo niż do transportu i przemysłu. Długoterminowo ograniczenie zapotrzebowania bardziej się opłaca niż zmiany źródeł ciepła, dofinansowania do opału itp.

Tekst może nie o idiotyzmach UE, ale o sytuacji w Niemczech, które często sobie wyobrażamy jako ordnung land. Warto przeczytać:

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica ... Id,6491829

Pamiętam sprzed około 10 lat, jak w Polsce w każdym moteliku był dostępny Internet do woli, a w Niemczech w hotelach zamiast tego był komputer na recepcji, z którego można było skorzystać. Podobnie im się sypała organizacja na początku pandemii, bo tam wciąż każda decyzja urzędowa musiała być przesyłana faksem. Kto u nas pamięta faksy?

ODPOWIEDZ