Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
TROTSKY
Posty: 106
Rejestracja: 02-08-2006 17:27

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: TROTSKY » 15-10-2007 00:57

"
kermit pisze:[quote:0ce086729e="dreiven1"]
Powiem Ci co dla mnie zdziałał PiS. Za ich rządów kończę studia, zmieniłem pracę na o wiele lepiej płatną, kupiłem nowe auto... [/quote:0ce086729e]

To tak jak ja!!!
Pracę zmieniłem na lepszą, auto też kupiłem i to nowe, ale nie zrobił tego dla mnie i za mnie PiS, ale sam, mam nadzieję, że ciężką i uczciwą pracą. I gdyby jeszcze podatki były mniejsze, to pewnie auto kupiłbym jeszcz lepsze... A podatki to fundują wszyscy od LiD po PiS - i nie słyszałem, żeby ktoś chciał je gruntownie zreformować (czytaj: obniżyć). Każda partia ma tak "napakowane" programy socjalne, że strach! :roll:
A teraz idę poczytać, co nasi lokalni kandydaci mają do zaoferowania :shock:"
Ostatnio zmieniony 15-10-2007 00:57 przez TROTSKY, łącznie zmieniany 1 raz.

Noah
Posty: 141
Rejestracja: 07-04-2005 22:14

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Noah » 15-10-2007 08:55

"No ok... Publiczność zachowywała się głośno, buczała jak to kermit nazwał i przeszkadzała premierowi jak coś mówił ale proszę zauważyć kiedy przeszkadzała! Jak BEZEDURY gadał! Jak nie wiedział co z sobą zrobić i zaczynał kłamać! I w sumie poza jednym panem który z publiczności PO który wyraźnie bardziej się emocjonował przebiegiem debaty niż inni tomożna nazwać zachowanie publiczności PO jako żywiołowe reagowanie na to co się działo.

Ps. Nie mówię że w pełni zgadzam się i akceptuję zachowanie publiczności bo tak nie jest... Po prostu wiem że publiczność PiS nie miała się z czego cieszyć dlatego może siedziała cicho jak mysz pod miotłą!"
Ostatnio zmieniony 15-10-2007 08:55 przez Noah, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: el_komendante » 15-10-2007 10:38

"mam nadzieję że ta tendencja już się nie odwróci
że PO odsunie od władzy PiS
wbrew planowi nieomylnego i zawsze zwycięskiego jarka(ten mit w piątek upadł) to PO odebrało nainfekowanemu filipińską przypadłością eksprezydenta LiDowi

dziwne że nie było szczegółów w debacie piątkowej w wypowiedziach tuska?
a jak przedstawić program gospodarczy w 1,5 minuty ? a i tak tusk mówił :
Budujemy liberalną gospodarkę, a to oznacza (co wypływało w różnych punktach debaty), że:
- szybki rozwój infrastruktury (autostrady) wymaga stosowania partnerstwa publiczno-prywatnego, przed czym tak broni się Kaczor (a PPP funkcjonują z powodzeniem w całej Europie i umożliwiają szybkie postępy dzięki zaangażowaniu kapitału prywatnego)
- walka z korupcją - lecz nie przez łapanie i karanie, ale podcinanie korzeni, upraszczanie przepisów, redukcję biurokracji (także w postaci zmniejszenia ilości etatów w administracji); nasz kochany miłościwie nam panujący premier, chce po prostu terroryzować Polaków, a nie stwarzać takie warunki, żeby korupcja była nieopłacalna
- wydatki - zwłaszcza na administrację (bo o tym była głównie mowa); prosta konkluzja, nie potrzebujemy najdroższej władzy w Europie, możemy spokojnie wydawać mniej i mieć faktyczne a nie fikcyjne, sloganowe "tanie państwo"

jaruś na to nie potrafił odpowiedzieć
gadał tylko ogólnikowe bzdety i rzucał hasłami,plus wyciągał jakieś kwoty niewiadomo skąd,bo nawet kapelusza nie miał :P

lokalnie konkretnie wygląda pan mirosław pluta burmistrz baranowa sandomierskiego,kto tak uważa?"
Ostatnio zmieniony 15-10-2007 10:38 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: kermit » 15-10-2007 10:52

"[quote:cce440ba79]No ok... Publiczność zachowywała się głośno, buczała jak to kermit nazwał i przeszkadzała premierowi jak coś mówił ale proszę zauważyć kiedy przeszkadzała! Jak BEZEDURY gadał! Jak nie wiedział co z sobą zrobić i zaczynał kłamać! I w sumie poza jednym panem który z publiczności PO który wyraźnie bardziej się emocjonował przebiegiem debaty niż inni tomożna nazwać zachowanie publiczności PO jako żywiołowe reagowanie na to co się działo.

Ps. Nie mówię że w pełni zgadzam się i akceptuję zachowanie publiczności bo tak nie jest... Po prostu wiem że publiczność PiS nie miała się z czego cieszyć dlatego może siedziała cicho jak mysz pod miotłą!

[/quote:cce440ba79]

Noah ale czmu mówisz, że gadał bzdury? Może niech publiczność pozwoli to nam ocenić czy kłamał i mówił bzdury. Wg. mnie bzdury to mówił Tusk. Skoro Tusk ma taki świetyn program na raj na ziemi to czemu nie przystąpił do jego realizacji kiedy jego UW tworzyła rząd razem z AWSem?

Trotsky: zadaj sobie trudu i jak komentujesz moją wypowiedź to przeczytaj ją do końca a nie wybieraj zdań wyrwanych z kontekstu.

A teraz taki fajny cytat ze strony Mirosława Pluta (nie wiem dlaczego pisze o sobie w III osobie):
[quote:cce440ba79]Z dużym powodzeniem organizował wyjazdy dla mieszkańców gminy i z poza gminy do legalnej, sezonowej pracy w Niemczech i Francji. Z pracy za granicą skorzystało kilkaset rodzin.
[/quote:cce440ba79]
Widzę, że wpadł na genialny pomysł. Po jaką cholerę ściągać do nas inwestorów skoro można naszych pracowników do nich wysłać :) To tylko żart więc niech się u popierających POpaprańców ciśnienie nie podnosi :)"
Ostatnio zmieniony 15-10-2007 10:52 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

ata
Posty: 1
Rejestracja: 14-10-2007 17:29

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: ata » 15-10-2007 11:32

"nie ważne na kogo zagłosuje-i tak ci sami pajace zostaną w rządzie. teraz wszyyscy obiecuja nie wiadomo co,achodzi im wyłącznie o swoje dupy,żeby sie jak najwęcej nachapac,nas zwykłych mają daleko. ale pójde,zagłosuje,cieszy mnie że samoobrona nie ma ani jednego głosu."
Ostatnio zmieniony 15-10-2007 11:32 przez ata, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: el_komendante » 15-10-2007 12:20

"wątpię by dziś w Polsce ktokolwiek miał złudzenie że PO,PiS,LiD czy ktokolwiek obejmie władzę i nagle nastąpi cud,a nasza Ojczynza będzie krajem mlekiem i miodem płynącym
że władza nie bedzie kradła i wykorzystywała przywilejów
władza od zawsze deprawowała
ważne natomiast by przy okazji załatwiania swoich interesów załatwiali też nasze

znamienne jest to że PiS atakuje tuska,który mimo piątkowego zwycięstwa jest politykiem mizernym,że tylko 40 % przekazywał na cele harytatywne,podczas gdy sami niczym takim nie potrafią się pochwalić
smutne ale prawdziwe jest to że sami niczego się nie dorobili,bo byli na to za głupi,za mało zaradni,a nie dlatego że mityczny ukłąd im nie pozwolił
wszak prezydent z filarem układy krauze spotykał się dość często do czego się przyznaje
tusk jakkolwiek jest słaby coś matrerialnie w swoim życiu własnymi talentami i pracą osiągną,ba i umiał się dzielić
podcza gdy pittbull kaczyńskich kryształowy kurski swoje 10% uznał za akt miłosierdzia niporównanie większy niż darowizny tuska.żałosny prawda?"
Ostatnio zmieniony 15-10-2007 12:20 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

Nico_Mindt
Posty: 177
Rejestracja: 08-04-2005 23:36

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Nico_Mindt » 15-10-2007 16:43

"[quote:b1142169c7="el_komendante"]dziwne że nie było szczegółów w debacie piątkowej w wypowiedziach tuska?
a jak przedstawić program gospodarczy w 1,5 minuty ? a i tak tusk mówił :
Budujemy liberalną gospodarkę, a to oznacza (co wypływało w różnych punktach debaty), że:
- szybki rozwój infrastruktury (autostrady) wymaga stosowania partnerstwa publiczno-prywatnego, przed czym tak broni się Kaczor (a PPP funkcjonują z powodzeniem w całej Europie i umożliwiają szybkie postępy dzięki zaangażowaniu kapitału prywatnego)
- walka z korupcją - lecz nie przez łapanie i karanie, ale podcinanie korzeni, upraszczanie przepisów, redukcję biurokracji (także w postaci zmniejszenia ilości etatów w administracji); nasz kochany miłościwie nam panujący premier, chce po prostu terroryzować Polaków, a nie stwarzać takie warunki, żeby korupcja była nieopłacalna
- wydatki - zwłaszcza na administrację (bo o tym była głównie mowa); prosta konkluzja, nie potrzebujemy najdroższej władzy w Europie, możemy spokojnie wydawać mniej i mieć faktyczne a nie fikcyjne, sloganowe "tanie państwo"[/quote:b1142169c7]
Krótko el_komendante . Tusk brał udział w rządach które tę biurokrację zwiększały (Bielecki, Suchocka, Buzek). Więc jaka jest gwarancja, że teraz biurokrację obetnie.
Budujemy Liberalną gospodarkę, a krótko po tym piszesz, że będzie brał przykład z zachodniej Europy. Dzisiaj na wykładzie z mikroekonomii dowiedziałem się(zresztą wcześniej ojciec kładł mi to w głowę), że w Europie panuje ustrój, który nazwać by można było socjalizmem nacechowanym w jakimś tam stopniu wolnorynkowo(warto zauważyć, że Francuzi nie chcą tego przymiotnika w traktacie europejskim) i demokratycznie. W starej Unii kraje anglosaskie, w naszym wypadku GB i Irlandia, mają system liberalny. Co za tym idzie rozwiązania a propos dróg i autostrad w Europie są różne, więc z czego wg Ciebie Tusk chce korzystać? A jak odpowiesz na to pytanie (prosto Tusk odwoływał się do Irlandii), to przypominam, że tam nie ma takiej sieci dróg, jak u nas, a w reszcie krajów UE siatka ta powstawała kilkadziesiąt lat. Czyli musimy znaleźć nasze własne rozwiązania, skoro szybko chcemy dogonić UE."
Ostatnio zmieniony 15-10-2007 16:43 przez Nico_Mindt, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: el_komendante » 16-10-2007 17:35

"gwarancji że obetnie administrację nie ma rzadnej,jest tylko nadzieja,ktoś ją pokłada w nim inni nie :)

podglądając kraje europejskie jak choćby hiszpania może efektywniej budować autostrady niż rzad polski pod światłym przewodnictwem jarka z kotem"
Ostatnio zmieniony 16-10-2007 17:35 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosi
Posty: 88
Rejestracja: 11-09-2006 21:02

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Tosi » 16-10-2007 18:17

"może pod samym przewodnictwem kota było by szybciej jarek chyba psuje robotę :)...?"
Ostatnio zmieniony 16-10-2007 18:17 przez Tosi, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: el_komendante » 16-10-2007 18:35

"albo w trójkącie z jolą :D"
Ostatnio zmieniony 16-10-2007 18:35 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosi
Posty: 88
Rejestracja: 11-09-2006 21:02

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Tosi » 16-10-2007 19:05

"oj nie to już by pod zoofilię podchodziła a premier to tylko ...monotematyczny jest ...
Ale nie sądzicie że coś w tym dziwnego bo mowa o ślubie premiera jest tylko wtedy gdy jest jakaś polityczna zawierucha.."
Ostatnio zmieniony 16-10-2007 19:05 przez Tosi, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosi
Posty: 88
Rejestracja: 11-09-2006 21:02

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Tosi » 16-10-2007 22:19

"http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1624742,news.html i co wy na to :P oby tak w niedzielę"
Ostatnio zmieniony 16-10-2007 22:19 przez Tosi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: kermit » 16-10-2007 22:24

"Tosi weź Ty człowieku naucz się posty pisać i edytować, a jak nie to zapraszam na forum albo czat onetu.

Kolejna sprawa jest taka, czy potraficie rozmawiać dając jakieś rzeczowe argumenty bez obrażania ludzi? Wasze gadanie jest na poziomie 12 latka."
Ostatnio zmieniony 16-10-2007 22:24 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

olekko
Posty: 1779
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: olekko » 16-10-2007 22:29

"70% dla PO wsrod studentow? bardzo mozliwe, jednak pamietajmy iz to nie tylko studenci glosuja. PiS ma duze szanse wygrac i niebyloby to dla mnie zdziwieniem gdyby wygral. Zapewne obie partie maja jeszcze asa w rekawie na najblizsze dni, wiec wg mnie kto wygra wybory zalezy wlasnie od mocy tych asow."
Ostatnio zmieniony 16-10-2007 22:29 przez olekko, łącznie zmieniany 1 raz.

renegade
Posty: 716
Rejestracja: 12-04-2004 15:17

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: renegade » 16-10-2007 22:30

"[quote:5e4c198432="kermit"]Kolejna sprawa jest taka, czy potraficie rozmawiać dając jakieś rzeczowe argumenty bez obrażania ludzi? Wasze gadanie jest na poziomie 12 latka.[/quote:5e4c198432]

Napisał ten, który swoich adwersarzy nazywa POpaprańcami."
Ostatnio zmieniony 16-10-2007 22:30 przez renegade, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosi
Posty: 88
Rejestracja: 11-09-2006 21:02

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Tosi » 16-10-2007 22:32

"Kermit wiesz co .... zrzucę to na kark Twojej choroby ....kaczyzmu..... będę sobie pisał tam gdzie mi pasuje ...pozdrowienia"
Ostatnio zmieniony 16-10-2007 22:32 przez Tosi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: kermit » 16-10-2007 22:47

"Renegade: zwróć uwagę kto pierwszy kogo nazwał PiSuarem. Więc nie dziw się, że odpowiadam tym samym. I przejrzyj ten temat od początku i zwróć uwagę kto kogo pierwszy zaczął obrażać.

Widzę, że dyskusja przez pewne osoby traci poziom.

DODANE 22:31

Kolejna sprawa jest taka, że przecież żyjemy w tym samym kraju. Jesteśmy rodakami. Mamy wspólny interes. Taki interes aby nam i naszym rodzinom żyło się lepiej. Chcemy kraju bez korupcji i wolnego od biurokracji. Kraju w którym można godnie żyć.
Każdy polityk nam to obiecuje. Ja jednak wiem, że tak nie będzie przez 1, 2 a nawet 3 kadencje sejmu. Na to potrzeba czasu a nie cudu. Wydaje mi się, że można osiągnąć porozumienie w wielu dziedzinach. Nie ma więc co się kłucić, tylko pójść na wybory. Wygra PO, będzie dobrze, wygra PiS, będzie dobrze, wygra LiD, będzie dobrze. Gospodarka pędzi do przodu, więc co by się nie działo wzrost gospodarczy musi być :) Sądze, że nawet z samodzielnym rządem Samoobrony kraj by się nie zawalił :)

Więc życzę wszystkim przemyślanych decyzji przy urnach. Ja napewno pogratuluje zwycięscy."
Ostatnio zmieniony 16-10-2007 22:47 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosi
Posty: 88
Rejestracja: 11-09-2006 21:02

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Tosi » 17-10-2007 00:31

"tak zgadza się ale ja chciałbym żeby u nas było normalnie nawet mogli by marsjanie rządzić byle by było normalnie a na PiSie sie zawiodłem wiec uważam że teraz czas na platformę mam nadzieję że pokaże coś lepszego ...."
Ostatnio zmieniony 17-10-2007 00:31 przez Tosi, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: marcin85tbg » 17-10-2007 00:40

"kermit kurde Ty naprawde masz obsesje, pisalem juz o tym wczesniej. Nie wiem skad to sie bierze, ale nie ukrywam ze troche mnie to przeraza.

Fajnie sie wypowiedział koleś u wojewódzkiego (nie pamietam nazwiska). Polska nie potrzebuje wielkich przywódców, tylko swojego rodzaju menadżerów, którzy umiejetnie pokieruja krajem i narodem, bo w koncu mamy demokracje."
Ostatnio zmieniony 17-10-2007 00:40 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

quentin7
Posty: 885
Rejestracja: 09-10-2007 20:57

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: quentin7 » 17-10-2007 01:31

"A ja zapytam wprost na kogo w Tarnobrzegu będziecie głosować ?"
Ostatnio zmieniony 17-10-2007 01:31 przez quentin7, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ