Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
renegade
Posty: 716
Rejestracja: 12-04-2004 15:17

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: renegade » 17-10-2007 21:05

"Tym bardziej powinna zająć się tym w spokoju prokuratura. Inna sprawa, że po takim rabanie jaki podniósł Kamiński trudno będzie prokuraturze działać spokojnie i bez nacisków (z obu stron). Dlatego uważam, że takie sprawy powinny być ujawniane dopiero po zakończeniu działania przez prokuraturę i postawieniu konkretnych zarzutów. Tak byłoby i sensowniej i sprawiedliwiej."
Ostatnio zmieniony 17-10-2007 21:05 przez renegade, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: marcin85tbg » 17-10-2007 21:11

"w sumie to mam obsesje na Twoim punkcie, bo nie wiem jak mozna być takim otumanionym pisuarowską propagandą półgłówkiem.

sorry za offa ale chyba niepotrzebnie dalem sie podpuścić."
Ostatnio zmieniony 17-10-2007 21:11 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

renegade
Posty: 716
Rejestracja: 12-04-2004 15:17

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: renegade » 17-10-2007 22:21

"Ręce opadają. Za takie pyskówki i obrażanie powinny być jakieś ostrzeżenia/bany. Może wtedy niektórzy nauczyli by się rozmawiać po ludzku. Chociaż z drugiej strony takie rzeczy wynosi się z domu, jeśli ktoś w tym wieku nie potrafi normalnie rozmawiać to już mu chyba nic nie pomoże..."
Ostatnio zmieniony 17-10-2007 22:21 przez renegade, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: kermit » 17-10-2007 22:59

"Renegade nie chce przesądzać o jej winie, ale podobnie jak większość Polaków słuchałem rozmów i wyciągnołem wnioski. Myślę, że błędem było wyciągnięcie tego w ostatnim tygodniu kampanii i myślę, że było to polityczne zagranie. Tutaj myślę, że nagana należy się dla obu partii.
Ale może wróćmy też do rozdawnictwa PO, co Admin wrzucił na inny wątek. Co o tym sądzicie? Wydaje mi się, że za to nagana należy się PO. Ten temat bardzo cicho obszedł media.
I kolejna moje pytanie jest takie, jakie widzicie kooalicje po wyborach? Bo ja żadnych. POPiS jest nadal możliwe? Wątpie. Chyba, że bez czołowych polityków.

marcin85tbg: wybacz, ale nie skomentuje tego."
Ostatnio zmieniony 17-10-2007 22:59 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosi
Posty: 88
Rejestracja: 11-09-2006 21:02

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Tosi » 17-10-2007 23:29

"właśnie się dziwie że tak po cicho o tym temacie w mediach .... Może to jeszcze nie sprawdzone informacje ."
Ostatnio zmieniony 17-10-2007 23:29 przez Tosi, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaro
Posty: 14
Rejestracja: 07-06-2005 12:46

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Jaro » 18-10-2007 00:54

"PO broni sie zupełnie bez sensu, domagając sie ujawnienia materiałów CBA nt. korupscji w Ministerstwie Sportu lub zatrzymania handlarza narkotykami w kancelarii prezydenta.

Po pierwsze - fakt, że CBA wykrywała nieprawidłowości także w szeregach PiS, jest argumentem na rzecz wiarygodności PiS, gdyż potwierdza, że CBA nie jest wykorzystywane do walki z opozycją (jak twierdzi PO) tylko do walki z korpucją. I nawet jeżeli w szeregach PiS jest korupcja czy inne nieprawidłowości, to służby specjalne je demaskują.

Po drugie - materiały CBA dot. Sawickiej zostały ujawnione, gdyż to sama PO upolityczniło sprawę jej zatrzymania. To PO sugerowało, iż Sawickiej "zrobiono swiństwo" i że jej zatrzymanie mogło byc elementem intrygi politycznej. Ujawnione materiały wyraźnie dowodzą, że te zarzuty wysuwane przez PO pod adresem CBA, były nieprawdziwe.

Po trzecie - obrońcy PO twierdza, że sprawa Sawickiej została już wyjaśniona (posłankę wyrzucono z partii, gdy kilkanaście dni temu została zatrzymana na gorącym uczynku brania łapówki). Otóż materiały CBA dowodzą, że sprawa nie jest wyjaśniona, gdyż ma szerszy zasięg. Już po ujawnieniu materiałów przez CBA kierownictwo PO usunęło z partii posła - lekarza Pichetę (ubiegającego sie o reelekcję), który współpracował z Sawicką. W ten sposób samo PO przyznało, że usunięcie Sawickiej nie zakończyło sprawy i że dzięki materiałom ujawnionym przez CBA proces "czyszczenia" PO musi być głębszy. Media podają, że kolejnymi współpracownikami, z którymi Sawicka wspólnie chciała "kręcić lody" są kolejni posłowie PO kandydujący także w nadchodzących wyborach: Kopacz i Biernacki (obydwoje należą juz do "pierwszej ligi" - ona przewodniczyła sejmowej Komisji Zdrowia, on jest byłym ministrem Spraw wewnętrznych aspirującym do stanowisk rządowych w razie zwycięstwa PO). Ale przede wszystkim jest problem prywatyzacji szpitali, który to proceder - wg słów Sawickiej - miał służyć do przejmowania za bezcen gruntów w centrach dużych miast. Prywatyzację szpitali zapowiadał program PO opublikowany w roku 2007 (jeszcze przed samorozwiązaniem Sejmu). Wprawdzie punkt ten usunięto z programu wyborczego PO (ciekawe, czy było to przed, czy po aresztowaniu Sawickiej?), ale stanowisko tej partii w tej sprawie nie jest jasne. Zwłaszcza, że strajki lekarzy - jak sie zdaje - miały charakter polityczny i były wymierzone w rząd PiSU. Teraz wydaje się, że mogły być także elementem szerszego planu - doprowadzenia do bankructwa szpitali, co miało uzasadniac ich prywatyzację, która miała przebiegac wg projektu zarysowanego przez Sawicką.
Usunięcie Sawickiej nie zakończyło sprawy. PO ma sie z czego tłumaczyć!

Po czwarte - przeciwnicy PiSu twierdzą, że akcja CBA była skoordynowana z kampania wyborcza PiSU, który już przed konferencją CBA podniósł sprawe prywatyzacji szpitali. Zapominaja jednak o dwóch kwestiach. CBA wystąpiła kilka dni wczesniej do Ziobry o odtajnienie akt dot. Sawickiej i w ten sposób PiS poznało, bo musiało poznać - treść materiałów CBA. Ale zwróćmy uwage, że sprawę prywatyzacji szpitali w programie PO pierwszy upublicznił Kwasniewski w debacie telewizyjnej z Tuskiem. Proponuje obejrzeć jeszcze raz ten fragment. Tusk (wiedząc juz przecież, że Sawicka została złapana i że CBA ma wiedze na temat jej planów) w zycwe oczy kłamał, wypierając sie tego, iż PO zapowiadała w swym programie prywatyzacje szpitali. Ten fragment jest na filmie z debaty! A Kwaśniewski (któremu CBA nie przekazało chyba informacji o materiałach nt. Sawickiej?) precyzyjnie i trzeźwo przytoczył fragment z programu PO (na który to fragment powołuja sie obecnie posłowie PiS), że zapowiedź prywatyzacji szpitali w programie PO była! Jeżeli więc był spisek przeciwko PO, to trzebaby przyjąc, że uczestnikiem spisku był i PiS, i LiD, a to przecież jest nonsens.

Po piate - obrońcy PO twierdzą, że ataki PO na CBA miały charakter marginalny, a więc nie było dostatecznego powodu, aby CBA bronił sie przed tymi atakami przed wyborami. "CBA mogło bronić swego dobrego imienia po wyborach" - mówią. Jest to argument nielogiczny. Przecież główny zarzut kierowany przeciwko PiS ze strony salonu, prasy, PO, LiD, Samoobrony i LPR jest taki, że PiS buduje państwo policyjne, wykorzystuje służby do zwalczania opozycji, że mamy w Polsce drugą Rosję Putina lub Białoruś Łukaszenki. To jest koronny argument przeciwko PiS, który jest osią jego przeciwników w tej kampanii wyborczej! Argument ten podawany jest jako dogmat. To, co zrobiło CBA ujawniając materiały w sprawie Sawickiej, dowodzi, że ten koronny argument przeciwko PiS jest nieprawdziwy. PiS nie wykorzystuje służb do walki z opozycją, ale wykorzystuje służby do walki z korupcją (także we własnych szeregach).
I teraz mówi sie tak - "Wyborcy nie powinni znać przed wyborami prawdy na temat zasadności działań CBA. Można im to powiedzieć, ale dopiero po wyborach". Tak samo, jak po wyborach dopiero można będzie powiedzieć wyborcom, jakie materiały ma IPN nt. nowowybranych posłów. Innymi słowy - lepiej jest gdy wyborcy głosują nieświadomie niż, gdy przed wyborami znają prawdę. To jakaś nowa definicja demokracji! Wyborcom propisowskim należy zabrać dowody osobiste, aby nie mogli głosować, a przed pozostałymi wyborcami należy ukrywać prawdę, jeżeli jest ona niewygodna dla PO. Proszę wybaczyć ale, czy przeciwnicy PiSu nie ocipieli?!



[i:5b7c329990][b:5b7c329990]I JESZCZE JEDNO UWAŻAM, ŻE JAKO CZŁOWIEK MAM PEŁNE PRAWO DO TEGO BY GŁOSOWAĆ ŚWIADOMIE I ZNAĆ PRAWDĘ O POLITYKACH PRZED WYBORAMI A NIE PO NICH JAK TO NIEKTÓRZY BY CHCIELI. MAM TEŻ NADZEJĘ, ŻE NASTĘPNYM RAZEM, KIEDY KTOŚ BEDZIE CHCIAŁ BRAĆ ŁAPÓWĘ DOBRZE SIE ZASTANOWI CZY PO NIĄ SIĘGNĄĆ SWOIMI BRUDNYM ŁAPAMI.[/b:5b7c329990][/i:5b7c329990] :!:"
Ostatnio zmieniony 18-10-2007 00:54 przez Jaro, łącznie zmieniany 1 raz.

jimikx
Posty: 415
Rejestracja: 21-07-2006 00:41

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: jimikx » 18-10-2007 02:18

"Na ten cały wywód mam tylko jeden argument-jakbyś był na miejscu Sawickiej i przez rok "pracowało by" nad Tobą kilkunastu ekspertów to też byś się prawdopodobnie pokusił na 100 tys.No chyba ,że jesteś święty-a i to niewykluczone.

Maksyma tygodnia-"Dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf"."
Ostatnio zmieniony 18-10-2007 02:18 przez jimikx, łącznie zmieniany 1 raz.

Malamut
Posty: 339
Rejestracja: 01-04-2005 11:21

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Malamut » 18-10-2007 02:21

Ostatnio zmieniony 18-10-2007 02:21 przez Malamut, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: kermit » 18-10-2007 02:48

"jimikx: Tylko powiedz mi skąd wiesz, że tak jest? Daj mi jakiś dowód, że rzeczywiście tak było. Łzy mi nie wystarczą. Ta Pani już mi udowodniła, że potrafi manipulować i oszukiwać. Dlaczego mam jej wierzyć? Każdy za wszelką cene stara się wybronić i odwrócić kota ogonem.

Malmut: zapraszam do działu humor z tym postem :). Wziąść głupią muzykę, głupi komentarz, kilka min i nawet z Watykanie można taki skecz zrealizować :)"
Ostatnio zmieniony 18-10-2007 02:48 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaro
Posty: 14
Rejestracja: 07-06-2005 12:46

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Jaro » 18-10-2007 03:37

"[quote:6530b22ff0="jimikx"]Na ten cały wywód mam tylko jeden argument-jakbyś był na miejscu Sawickiej i przez rok "pracowało by" nad Tobą kilkunastu ekspertów to też byś się prawdopodobnie pokusił na 100 tys.[/quote:6530b22ff0]
Często w życiu bywa tak, że ludzie mierzą innych własną miarką, przez co wydaje im sie, że jeśli sami tak robią to również innych na to stać w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko stwierdzić, że to, co próbujesz przypisać mojej osobie być może często miało zastosowane w twoim życiu. Przyjacielu nie znasz mnie wiec nie przypisuj mi czegoś, z czym najwyraźniej sam masz problem z Twojego powyższego postu można stwierdzić jedno, że łapówa jest dla Ciebie czymś dobrym czymś, z czego sam chętnie skorzystałbyś gdyby tylko nadarzyła się taka okazja."
Ostatnio zmieniony 18-10-2007 03:37 przez Jaro, łącznie zmieniany 1 raz.

Noah
Posty: 141
Rejestracja: 07-04-2005 22:14

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Noah » 18-10-2007 09:36

Ostatnio zmieniony 18-10-2007 09:36 przez Noah, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: el_komendante » 18-10-2007 10:55

"pis i ich przydupas kamiński dali kolejny dowód by odsunąć ich od władzy
boje się że to przypadkowe społeczeństwo da się im jednak kupić takimi manipulacjami jak ujawnienie taść sawickiej
wina posłanki jest obiektywna
ale wiemy o niej od 2 tygodni,w ostatnim tygodniu przed wyborami jednak znowu katuje się nas tą historią

złodziejstwo jest obrzydliwe,w demokracji potrzebna jest jawność więc mogę zrozumieć że takie materiały się publikuje
ale że wybiera się tak nieprzypadkowo czas jets dla mnie jasne,ktoś tu nie bardzo może pozwolić sobie na utratę władzy,czyżby obawiał się tego ? pewnie tak !

napuszczanie na obywateli służb państwa jest dla mnie zbrodnią,nie mam wątpliwości że tak jak w przypadku leppera po prostu inspirowane politycznie służby podjeły próbę kompromitacji politycznych rywali
jets to obrzydliwość i cofa nas w kulturze do mrocznych czasów towarzysza stalina

jakkolwiek nigdy PO i to środowisko nie było moją naturalną formacją ideową będę musiał ich wspierać dziś i 21 października
nie chcę by bohaterami Polaków byli ludzie którzy sprawdzają nas wszystkich,czy sie złamiemy,damy skorumpować,zdradzimy żonę,zapalimy trafke,nie chcę być wodzony na pokuszenie i sprawdzany,nie uważam tego za konieczne
oddam głos na Mirosława Plute i PO z jednego powodu,ufam im bardziej niż donoszącego na kolegów z akademika ziobre,niż zionących nienawiścią i przepełnionych posłannictwem i misją kaczyńskich.

brzmi to być może odrobinę patetycznie,ale tak to widzę"
Ostatnio zmieniony 18-10-2007 10:55 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: admin » 18-10-2007 11:02

"[quote:cec4a380c7="Jaro"]Ale zwróćmy uwage, że sprawę prywatyzacji szpitali w programie PO pierwszy upublicznił Kwasniewski w debacie telewizyjnej z Tuskiem.
...........
Jeżeli więc był spisek przeciwko PO, to trzebaby przyjąc, że uczestnikiem spisku był i PiS, i LiD, a to przecież jest nonsens. [/quote:cec4a380c7]
Nonsens?
Niekoniecznie. Obie strony korzystają na kłopotach PO.
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=64477"
Ostatnio zmieniony 18-10-2007 11:02 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

el_komendante
Posty: 170
Rejestracja: 16-11-2005 09:47

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: el_komendante » 18-10-2007 11:52

Ostatnio zmieniony 18-10-2007 11:52 przez el_komendante, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosi
Posty: 88
Rejestracja: 11-09-2006 21:02

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Tosi » 18-10-2007 12:15

"[quote:bcbbc1b60a="Jaro"]
[i:bcbbc1b60a][b:bcbbc1b60a]I JESZCZE JEDNO UWAŻAM, ŻE JAKO CZŁOWIEK MAM PEŁNE PRAWO DO TEGO BY GŁOSOWAĆ ŚWIADOMIE I ZNAĆ PRAWDĘ O POLITYKACH PRZED WYBORAMI A NIE PO NICH JAK TO NIEKTÓRZY BY CHCIELI. MAM TEŻ NADZEJĘ, ŻE NASTĘPNYM RAZEM, KIEDY KTOŚ BEDZIE CHCIAŁ BRAĆ ŁAPÓWĘ DOBRZE SIE ZASTANOWI CZY PO NIĄ SIĘGNĄĆ SWOIMI BRUDNYM ŁAPAMI.[/b:bcbbc1b60a][/i:bcbbc1b60a] :!:[/quote:bcbbc1b60a]

To dlaczego PiS nie pozwolił na komisję śledczą w sprawie Kaczmarka?"
Ostatnio zmieniony 18-10-2007 12:15 przez Tosi, łącznie zmieniany 1 raz.

renegade
Posty: 716
Rejestracja: 12-04-2004 15:17

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: renegade » 18-10-2007 12:52

"Świństw PiSu ciąg dalszy (tym razem w sojuszu z Rydzykiem):

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1625618,news.html

Kurski nawet nie próbuje zaprzeczać, że nastąpiła dodatkowa manipulacja.

Edit:
Coś jeszcze:

[i:f67fe83111]Mamy podstawy, by uchylić immunitet pewnym znanym posłom z PO. Ale ze względu na kampanię wyborczą teraz tego nie robimy - mówił prezydent Lech Kaczyński w radiowych "Sygnałach Dnia". [/i:f67fe83111]

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=14a93

Bez komentarza."
Ostatnio zmieniony 18-10-2007 12:52 przez renegade, łącznie zmieniany 1 raz.

quentin7
Posty: 885
Rejestracja: 09-10-2007 20:57

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: quentin7 » 18-10-2007 15:48

"Nóż się w kieszeni otwiera jak się coś takiego widzi."
Ostatnio zmieniony 18-10-2007 15:48 przez quentin7, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosi
Posty: 88
Rejestracja: 11-09-2006 21:02

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Tosi » 18-10-2007 17:31

"SKANDAL !!"
Ostatnio zmieniony 18-10-2007 17:31 przez Tosi, łącznie zmieniany 1 raz.

Nico_Mindt
Posty: 177
Rejestracja: 08-04-2005 23:36

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: Nico_Mindt » 18-10-2007 18:32

"Oglądaliście film dokumentalny "walki uliczne" o wyborach samorządowych w USA? Polecam, zobaczycie że nasz polityka nie jest taka straszna.

Co do walki wyborczej, to myślę, że PO by się lepiej nie zachowywała, jakby przy władzy była. Do dziś zresztą nie ujawniono jak było z infiltracją prawicy przez decydentów z rządu Suchockiej. Janek Rokita wtedy odpowiadał za te sprawy.

Co do nocnej zmiany, to to nadużycie nie było. Mieli pozwolenie pewnie od Kurskiego, a TRWAM jest prywatna. Poza tym oglądnijcie ten film. Nie ma tam komentarzy od Kurskiego. Zmontowano tylko to co się wtedy działo."
Ostatnio zmieniony 18-10-2007 18:32 przez Nico_Mindt, łącznie zmieniany 1 raz.

renegade
Posty: 716
Rejestracja: 12-04-2004 15:17

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

Post autor: renegade » 18-10-2007 20:40

"Bardzo kreatywnie zmontowano. Propaganda niczym nie różniąca sie od propagandy spod znaku Micheael'a Moore'a."
Ostatnio zmieniony 18-10-2007 20:40 przez renegade, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ