Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: nieobiektywny » 02-08-2010 13:36

"Poranny przegląd prasy wprawił mnie w osłupienie. Wiem , że wielu ludzi uważa takie gazety jak "Najwyższy Czas" czy "Gazeta Polska" za mało poważne, ale nie chce mi się wierzyć , aby ryzykowali aż tak. Są inne sposoby podniesienia sprzedaży.
Zobaczcie co "Najwyższy Czas" pisze o katastrofie
http://nczas.com/?height=768

Fakty czy za kilka dni wszystko się rozmyje?"
Ostatnio zmieniony 02-08-2010 13:36 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: admin » 02-08-2010 13:48

"Mimo że przez parę lat czytałem NCz, to jednak na razie podchodziłbym do tego z dystansem.
Zdjęcia pewnie w najbliższym numerze, czyli zwykle koło środy-czwartku. Jeśli je opublikują, to odpowiednie osoby i organy będą się musiały do nich ustosunkować."
Ostatnio zmieniony 02-08-2010 13:48 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: nieobiektywny » 02-08-2010 13:56

"Ja również staram się trzymać dystans. Dziwi mnie trochę milczenie najważniejszych mediów? Z dużych portali opublikowało to tylko WP! Nawet jeśli ta informacja to tylko kaczka dziennikarska ,to warto chociaż o niej wspomnieć. A tu cisza!! Wygląda na to , że cenzura nie padła wraz z przełamaniem monopolu GW. Nadal panuje zmowa milczenia (nie wiem czy pisana czy nie) , ale trudno oprzeć się wrażeniu , że tak jest."
Ostatnio zmieniony 02-08-2010 13:56 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

sztott
Posty: 32
Rejestracja: 22-04-2009 16:37

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: sztott » 02-08-2010 15:44

"Napisać to też można, że zielone ludziki z Marsa zestrzeliły ten samolot - liczę jednak, że w końcu nie skończy się na sensacyjnym artykule, a na konkretnym dowodzie"
Ostatnio zmieniony 02-08-2010 15:44 przez sztott, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: marcin85tbg » 02-08-2010 16:39

""Dowody" o których się piszę w tym dziwnym tygodniku są jak Yeti, każdy o nim słyszał ale nikt nie widział. I tu nie chodzi o cenzurę, po prostu nikt takich tekstów nie bierze na poważnie."
Ostatnio zmieniony 02-08-2010 16:39 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: nieobiektywny » 02-08-2010 17:40

"marcin85tbg - Gadasz jak "salonowy" dziennikarz. Dla takich mediów jak TVN, GW, Polsat sprawa jest prosta to była katastrofa. "Guzik" ich interesuje dochodzenie do prawdy. Oni już wiedzą jak było. Tak więc "czapki" z głów dla tych małych redakcji , które próbują wyjaśnić jakość sprawę .
Co jak co, ale śmierć najważniejsze osoby w państwie wymaga wyjaśnienia, szczególnie w tak dziwnych okolicznościach na terytorium obcego kraju.
Rozumiem marcin85tbg, że ręczysz głową, iż rosyjska wersja zdarzeń, która dominuje w polskich mediach, jest prawdziwa? Katastrofa spowodowana błędem pilota."
Ostatnio zmieniony 02-08-2010 17:40 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: rakkauslaulu » 02-08-2010 21:19

"w każdej informacji czy nawet plotce jest ziarno prawdy, również traktuję to z dystansem ale niczego nie wykluczam. Nieobiektywny, masz zupełną rację."
Ostatnio zmieniony 02-08-2010 21:19 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: wou » 02-08-2010 22:49

"nieobiektywny: Korwin po raz kolejny prezentuje w tej kwestii trzeźwy pogląd (od 13 minuty nagrania), więc podejrzewam, że chcą po prostu umyślnie podnieść spiskową wersję do granicy absurdu. Drugie podejrzenie: rozłam w redakcji. Trzecie: rozdwojenie jaźni:P

Osobiście uważam, że spisku nie było (opłacalny jest tylko w wersji terrorystycznej), błędy są po obu stronach, ale największy to brawura pod ciśnieniem."
Ostatnio zmieniony 02-08-2010 22:49 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: admin » 03-08-2010 00:06

"Czemu nie podać linka bezpośredniego do wywiadu?
http://www.polskieradio.pl/trojka/salon ... 79707.html
Komentarz Andrzeja Mandela na pardonie bardzo nieprofesjonalny i naciągany.

Np.
czy widzi jakieś mataczenie przy śledztwie, co szef Wolności i Praworządności skwitował krótkim niemożliwe
Słowo "niemożliwe" dotyczy manipulacji nagraniem z czarnej skrzynki, co zresztą JKM dodał zaraz po tym słowie. W tekście NCz nie ma akurat nic o czarnej skrzynce.
warto byłoby się skupić, zgodnie z sugestią pana Janusza na rozważaniu przyczyn chęci pilota do lądowania za wszelką cenę
Zgodnie z jaką rzekomą sugestią? W wywiadzie nie ma nawet najmniejszej sugestii żeby się skupić na na "rozważaniu przyczyn chęci pilota...".
Reszty pardonienia nie ma co komentować, w przeciwieństwie do reszty wywiadu JKM z Trójki :-)"
Ostatnio zmieniony 03-08-2010 00:06 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: marcin85tbg » 03-08-2010 00:59

"Już nie pamiętam kto wypowiedział sie w ten sposób: "Rosjanie szczali na ogniska i tak powstała mgła..." równie absurdalne jak wszystkie inne spiskowe wersje zdarzeń. Zgadzam sie z wou, warto rozpatrzeć najbardziej prawdopodobną wersję brawura pod ciśnieniem

Do nieobiektywnego, równie dobrze mogę odbić piłeczkę i zadać pytanie: czy ręczysz głową, że rosyjska wersja zdarzeń jest nieprawdziwa i przychylasz się do sytuacji w której zwłoki Kaczyńskiego są celowo sponiewierane, żeby wszystko wyglądało wiarygodniej?"
Ostatnio zmieniony 03-08-2010 00:59 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: wou » 03-08-2010 01:19

"Admin: typowe pardonowe popredaktorstwo, ale dałem pośredniego linka żeby mniej zainteresowani mieli jakiekolwiek streszczenie.

marcin85tbg: z tym 'wszystkie inne spiskowe wersje zdarzeń' to bym nie ryzykował, ja np. jestem fanem spiskowej teorii dot. zamachu na WTC, te budynki nie mogły się zapaść! :P"
Ostatnio zmieniony 03-08-2010 01:19 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: nieobiektywny » 03-08-2010 01:24

"Chyba faktycznie "Salon" chce teorię o zamachu czy innych przyczynach katastrofy podnieś do rangi absurdu, aby je zdezawuować.
Może ktoś z was oglądał w ostatni piątek wywiad z Kwachem w TVN24?
Prowadził Jarosław Kuźniar. To co jest na stronie serwisu to tylko jego okrojona wersja.
Dlaczego o tym mówię? Padło pytanie jak to było za czasów Kwacha z tymi wizytami. Kto odpowiadał za organizację podróży prezydenta? Kwas(wszyscy wiedzą , że nienawidzi Kaczorów) kluczył, ale w końcu dociskany przez prowadzącego odpowiedział, ale tak szybko i nerwowo(wszyscy wiedzą , że Kawach jest bardzo opanowany, ciężko go wytrącić z równowagi), że wielu ludziom mogło to umknąć.
Nie dziwię się , że redaktorzy z portalu TVN24.pl postanowili wyciąć ten kawałek!! Link do okrojonego wywiadu
http://www.tvn24.pl/12690,1667355,0,1,k ... omosc.html

Zgadnijcie co były prezydent powiedział? To co spora część Polaków ma na ustach od dawna, ale nie chce głośno mówić.
Otóż jasno stwierdził , iż za jego czasów wizytę organizowała Kancelaria Prezydenta, która ustała listę podróżnych oraz czas i miejsce przelotu, ale także strona rządowa, która organizowała całą logistykę wizyty. Chodzi o BOR i 36 Spec pułk, które podlegają odpowiednim ministrom rządowym!!
Dlaczego teraz miałby być inaczej??
Przecież wszyscy dobrze wiedzą , że nie ma Biura Ochrony Prezydenta , nie ma Prezydenckiego Spec pułku , nie ma żadnego samolotu prezydenckiego. To są wszystko maszyny rządowe.

Prawda jest taka , że za bezpieczeństwo wizyt VIPów i ich organizację odpowiada BOR podległy ministrowi MSWIA i 36 Spec Pułk podległy MON(oba podlegają premierowi polskiego rządu , a nie prezydentowi!!)
To one powinny pomyśleć o zabezpieczeniu awaryjnych wariantów podróży, podstawienie limuzyn w Witebsku, Mińsku czy Moskwie itd.(we wszystkich tych miejscach powinni być ludzie z BORu , aby sprawdzić lotnisko itd Do tego są odpowiedni procedury znane nawet niektórym laikom.
Dlaczego tego nie zrobiono? Dlaczego nikt nie poniósł odpowiedzialności za te rażące zaniedbania?
Wszyscy twierdzą, że owe służby zachowały się wzorowo. To jakiś absurd? Czarny żart. Ich celem jest chronienie prezydenta właśnie m.in. przed takimi przypadkami. Jeśli ginie prezydent (osoba z urzędu chroniona 24 h) to któraś z tych służb, albo obie musiały nawalić i to ostro!!!
Czy ktoś z was słyszał, aby kiedykolwiek spadł "Air Force One" lub inny rządowy samolot? ( w Afryce został zestrzelony jeden, ale tam trwała wojna).
Jak zginął prezydent Kennedy to w USA działo się , oj działo , komisja Warrena pod przewodnictwem prezesa Sądu Najwyższego , sporo dymisji w służbach odpowiadających za ochronę prezydenta. Poleciało kilka głów.
A w Polsce, jak w Bantustanie , wszyscy ładnie się uśmiechają i nikt za nic nie odpowiada. Co prawda powstała komisja , ale co ona robi , tego nikt nie wie.
Oj przepraszam zapomniałem, że prezydent pośmiertnie został obarczony tą katastrofą. Nawet mu po śmierci nie dadzą spokoju.
Za życia wszyscy się śmiali, że co prawda rządzi rząd, ale za wszystko odpowiada prezydent. Taki i teraz.
Szkoda mi Polaków, bo dają się robić w bambuko. Niestety umiejętność logicznego myślenia i wyciągania poprawnych wniosków jest w naszym społeczeństwie wyjątkowo deficytowym towarem.
Jaki wspaniały rząd mamy!!! Wiwat , wiwat 1 maj! Skąd My to znamy?"
Ostatnio zmieniony 03-08-2010 01:24 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: admin » 03-08-2010 01:28

"Jak było naprawdę to napisze Łysiak w kolejnej książce :-)
Rosyjskim politykom=służbom specjalnym nie wierzę za grosz, ale ewentualny zamach mogliby przeprowadzić dużo rozsądniej. Chyba że to bardzo mało prawdopodobny i bardzo ryzykowny jednoczesny pokaz siły i bezczelności (Amerykanie z satelit i nagrań komórek swoje wiedzą, ale nie powiedzą).

Przy okazji po raz kolejny widać jak wygląda współpraca śledczych:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... trofy.html"
Ostatnio zmieniony 03-08-2010 01:28 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: marcin85tbg » 03-08-2010 01:45

"Salonowy kolego (używając sloganu użytkowników CB radia :) )

A skąd Ty możesz wiedzieć, że osoba, która znajdowała się w kokpicie nie usłyszała wcześniej od Lecha Kaczyńskiego np. kurwa, mają wylądować i chuj mnie to obchodzi jak?

Te ciągłe oskarżenia rządu (którego, w gwoli ścisłości nie popieram), służb które odpowiadają za wyjaśnienie całej sytuacji są już bardzo męczące, włącznie z komisją Macierewicza. Już nawet nie chce myśleć co, by się działo gdyby Tusk powiedział np tak: ni chuja nie polecą do tego Smoleńska, za dużo na pokładzie OSOBISTOŚCI z PREZYDENTEM NA CZELE! Wypad do pociągu, tupolewem poleci tylko Prezydent!

przepraszam za wulgaryzmy



Ostatnia zmiana wpisu: marcin85tbg, 02-08-2010 - 23:47 "
Ostatnio zmieniony 03-08-2010 01:45 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: nieobiektywny » 03-08-2010 02:39

"
A skąd Ty możesz wiedzieć, że osoba, która znajdowała się w kokpicie nie usłyszała wcześniej od Lecha Kaczyńskiego np. kurwa, mają wylądować i chuj mnie to obchodzi jak?
Sympatyczny kolego, żyjemy podobno w praworządnym kraju i jeśli nie ma twardych dowodów, to obowiązuje domniemanie niewinności!
Czy wierzysz, że rząd tak wrogo nastawiony do prezydenta nie wykorzystałby tego faktu , jeśli byłby chociaż cień nadziei na taką wersję zdarzeń?
Zapisy czarnych skrzynek to tylko część materiału dowodowego, są jeszcze nasłuchy polskiego i amerykańskiego wywiadu.
Wszystko w rękach rządu. Jestem pewien, żeby to wykorzystali.
Druga sprawa skąd wiesz, że prezydent i kapitan,wiedząc o kiepskim przygotowaniu wizyty nie próbowali lądować za wszelką cenę???
Ktoś ze Sepc pułku ujawnił , że jeśli nie udałoby się wylądować samolot miał wrócić do Warszawy . Miał wystarczająco dużo paliwa.
Te ciągłe oskarżenia rządu (którego, w gwoli ścisłości nie popieram), służb które odpowiadają za wyjaśnienie całej sytuacji są już bardzo męczące
Twoim zdanie rząd jest czysty w tej sprawie?
Nie chodzi mi o uprawdopodabnianie którejkolwiek z teorii. Zapomnijmy o tym na chwilę. Chodzi mi o rażące zaniedbania, które widać gołym okiem, ale kto co woli. Można jest wskazać nawet bez ustalenia przyczyn katastrofy.
Już nawet nie chce myśleć co, by się działo gdyby Tusk powiedział np tak: ni chuja nie polecą do tego Smoleńska, za dużo na pokładzie OSOBISTOŚCI z PREZYDENTEM NA CZELE! Wypad do pociągu, tupolewem poleci tylko Prezydent!
Podobno akurat ten fakt , że było tyle notabli na pokładzie był zgodny z procedurami . Na jednym pokładzie nie może lecieć dowódca i jego zastępca. Głupie procedury, ale takie obowiązują.
Z tego co wiem to do Smoleńska tego ranka poleciały 2 maszyny (Jak i TUtka), więc spokojnie można było rozdzielić ich na 2 maszyny, ale nikomu się nie chciało tego zrobić. Kolejne zaniedbanie?



Ostatnia zmiana wpisu: nieobiektywny, 03-08-2010 - 00:43 "
Ostatnio zmieniony 03-08-2010 02:39 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: marcin85tbg » 03-08-2010 03:18

"nieobiektywny, jak na pewno sam zauważyłeś zarówno w moich jak i Twoich wypowiedziach mnożą się stwierdzenia typu: skąd wiesz? podobno..., czy wierzysz...? i takie tam. To są wszystko przypuszczenia. Gdybać możemy bez końca. Przysłowiową piłeczkę odbijać mogę nieustannie.

Wszystko co wypisaliśmy powyżej jest na granicy absurdu, ale gdyby się okazało, że "ruskie" doprowadziły do katastrofy to nie widzę innej możliwości jak wypowiedzieć temu mocarstwu wojnę (kolejny [nawet nie wiem jak to nazwać] absurd?"

A z drugiej strony, gdyby się okazało, że Kaczyński kazał lądować bez względu na pogodę z pełną świadomością, że smoleńskie lotnisko pod względem technologicznym znajduje sie 100 lat za murzynami, to co by miała do powiedzenia Pisowska opozycja? Bo po tym jak Jarosław oszukał wszystkich swoją pseudo-kampanijną-przemianą nie sądze, że by powiedział, przepraszam przesadziłem tak samo jak mój brat w trakcie feralnego lotu.

Przypominam incydent z lotu do Gruzji

"Prezydent wszedł do kabiny załogi i zapytał: panowie, kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych? Odpowiedziałem: Pan, Panie Prezydencie. To proszę wykonać polecenie i lecieć do Tbilisi - powiedział Prezydent i wyszedł, nie czekając na żadne wyjaśnienia".

i jeszcze jeden edit.

Jest jeszcze jedno pytanie, wydaje mi sie, że nie ma to żadnego związku z katastrofą tupolewa, ale dlaczego Jarosław nie ujawni treści rozmowy z bratem przez telefon satelitarny?



Ostatnia zmiana wpisu: marcin85tbg, 03-08-2010 - 02:09 "
Ostatnio zmieniony 03-08-2010 03:18 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

soulinflames
Posty: 275
Rejestracja: 21-01-2010 14:52

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: soulinflames » 03-08-2010 03:45

"
nieobiektywny pisze:Chyba faktycznie "Salon" chce teorię o zamachu czy innych przyczynach katastrofy podnieś do rangi absurdu, aby je zdezawuować.
Może ktoś z was oglądał w ostatni piątek wywiad z Kwachem w TVN24?
Prowadził Jarosław Kuźniar. To co jest na stronie serwisu to tylko jego okrojona wersja.
Dlaczego o tym mówię? Padło pytanie jak to było za czasów Kwacha z tymi wizytami. Kto odpowiadał za organizację podróży prezydenta? Kwas(wszyscy wiedzą , że nienawidzi Kaczorów) kluczył, ale w końcu dociskany przez prowadzącego odpowiedział, ale tak szybko i nerwowo(wszyscy wiedzą , że Kawach jest bardzo opanowany, ciężko go wytrącić z równowagi), że wielu ludziom mogło to umknąć.
Nie dziwię się , że redaktorzy z portalu TVN24.pl postanowili wyciąć ten kawałek!! Link do okrojonego wywiadu
http://www.tvn24.pl/12690,1667355,0,1,k ... omosc.html

Zgadnijcie co były prezydent powiedział? To co spora część Polaków ma na ustach od dawna, ale nie chce głośno mówić.
Otóż jasno stwierdził , iż za jego czasów wizytę organizowała Kancelaria Prezydenta, która ustała listę podróżnych oraz czas i miejsce przelotu, ale także strona rządowa, która organizowała całą logistykę wizyty. Chodzi o BOR i 36 Spec pułk, które podlegają odpowiednim ministrom rządowym!!
Dlaczego teraz miałby być inaczej??
Przecież wszyscy dobrze wiedzą , że nie ma Biura Ochrony Prezydenta , nie ma Prezydenckiego Spec pułku , nie ma żadnego samolotu prezydenckiego. To są wszystko maszyny rządowe.

Prawda jest taka , że za bezpieczeństwo wizyt VIPów i ich organizację odpowiada BOR podległy ministrowi MSWIA i 36 Spec Pułk podległy MON(oba podlegają premierowi polskiego rządu , a nie prezydentowi!!)
To one powinny pomyśleć o zabezpieczeniu awaryjnych wariantów podróży, podstawienie limuzyn w Witebsku, Mińsku czy Moskwie itd.(we wszystkich tych miejscach powinni być ludzie z BORu , aby sprawdzić lotnisko itd Do tego są odpowiedni procedury znane nawet niektórym laikom.
Dlaczego tego nie zrobiono? Dlaczego nikt nie poniósł odpowiedzialności za te rażące zaniedbania?
Wszyscy twierdzą, że owe służby zachowały się wzorowo. To jakiś absurd? Czarny żart. Ich celem jest chronienie prezydenta właśnie m.in. przed takimi przypadkami. Jeśli ginie prezydent (osoba z urzędu chroniona 24 h) to któraś z tych służb, albo obie musiały nawalić i to ostro!!!
Czy ktoś z was słyszał, aby kiedykolwiek spadł "Air Force One" lub inny rządowy samolot? ( w Afryce został zestrzelony jeden, ale tam trwała wojna).
Jak zginął prezydent Kennedy to w USA działo się , oj działo , komisja Warrena pod przewodnictwem prezesa Sądu Najwyższego , sporo dymisji w służbach odpowiadających za ochronę prezydenta. Poleciało kilka głów.
A w Polsce, jak w Bantustanie , wszyscy ładnie się uśmiechają i nikt za nic nie odpowiada. Co prawda powstała komisja , ale co ona robi , tego nikt nie wie.
Oj przepraszam zapomniałem, że prezydent pośmiertnie został obarczony tą katastrofą. Nawet mu po śmierci nie dadzą spokoju.
Za życia wszyscy się śmiali, że co prawda rządzi rząd, ale za wszystko odpowiada prezydent. Taki i teraz.
Szkoda mi Polaków, bo dają się robić w bambuko. Niestety umiejętność logicznego myślenia i wyciągania poprawnych wniosków jest w naszym społeczeństwie wyjątkowo deficytowym towarem.
Jaki wspaniały rząd mamy!!! Wiwat , wiwat 1 maj! Skąd My to znamy?
Nie zgodzę się z Tobą całkowicie ale zważ, że co do wylotów prezydenta rząd już wcześniej miał wiele "ale", chyba nie trzeba przypominać o aferze jaka była kilka lat temu, kiedy i premier, i prezydent chcieli leciec do Brukseli w jednym czasie, czego Kaczyński nie rozumiał... w kwietniu br Tusk był w Smoleńsku kilka dni przed Kaczyńskim, w tym samym celu, więc po co był drugi lot? Można było przekazać premierowi co prezydent chciałby powiedzieć na ten temat i nie korzystać z rządowego samolotu po raz kolejny. Mnie się wydaje, że prezydent chciał pokazać się, premier był, to on nie może? Taka rządzą władzy, pokazania jej światu. Tylko, jak mawiał mój profesor od historii, nic tak człowieka nie zabija jak rządza władzy. Nie pieniądze, a władza. To by się zgadzało, patrząc na dokonania PiS, w ostatnim dziesięcioleciu, afery, pomówienia itd.
Dodam, że nie jestem zwolenniczką PO, moja ocena sytuacji jest obiektywna."
Ostatnio zmieniony 03-08-2010 03:45 przez soulinflames, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: grassownik » 03-08-2010 12:28

"skończy się tak,że cenzorzy i talibowie sekta toruńska z pisuaru doprowadzą do tego,że tak jak zdjęto reklamę "Zimnego Lecha" w Krakowie tak w pishistoriografii będą to zdarzenie określać zamachem a ofiary "mającego krew na rękach" będą nazwane poległymi.

wierzyć służbom rosyjskim to byłaby głupota największa na świecie,zamachy to oni potrafią robić wybitnie (wystarczy poczytać o wszystkich zamachach "kaukaskich" i roli jaką w niej odgrywało FSB) tylko za cholerę nie mogę pojąć jaki cel miałby Putin organizując zamach na prezydenta RP,którego pieniacka postawa w stosunkach z Rosją pozwalała im na przedstawianie Polski w Europie jako państwa antyrosyjskiego i totalnie uprzedzonego na tym tle.
czy ktoś wie,jakie korzyści z powodu śmierci zimnego lecha odniosła Rosja ?"
Ostatnio zmieniony 03-08-2010 12:28 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: wou » 03-08-2010 12:47

"soulinflames: dokładnie.

Zgadzam się z tym, że rząd formalnie powinien dopiąć wszystko na ostatni guzik, ale... w normalnych okolicznościach. Relacje kancelaria-rząd jakie były każdy wie. Prezydent znowu chciał coś udowodnić i na przekór rządowi, wyraźnym anty-zaproszeniem z Moskwy, pcha się na siłę, i urządza 'bizantyjską' jak to mówią wyprawę. Tak jak Jarosław Kaczyński palnął, że katastrofa to wynik 'zbrodniczej polityki', tak można prosto odbić piłeczkę, że to wina polityki 'my wam pokażemy!' Kaczyńskich. "Wszyscy mają rację - to jest najgorsze!" Witkacy

nieobiektywny: czym dla Ciebie jest 'danie spokoju po śmierci'? Wybielaniem? Budowaniem jakiegoś mitu? Zamiataniem przewinień pod dywan? Myślę, że sam Wawel, to już znaczny awans dla LK i na tym wyjątkowe uprzejmości powinny się skończyć, chociaż może to właśnie miało zamknąć gęby krytykom i narzucić kierunek interpretacji katastrofy od samego początku, uczynić LK nietykalnym?"
Ostatnio zmieniony 03-08-2010 12:47 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Czy Korwin oszalał czy naprawdę ma jakieś dowody?

Post autor: nieobiektywny » 03-08-2010 13:07

"
nieobiektywny, jak na pewno sam zauważyłeś zarówno w moich jak i Twoich wypowiedziach mnożą się stwierdzenia typu: skąd wiesz? podobno..., czy wierzysz...? i takie tam. To są wszystko przypuszczenia. Gdybać możemy bez końca. Przysłowiową piłeczkę odbijać mogę nieustannie.
Zgadzam się . I to pokazuje jak niewiele jeszcze wiemy o tej katastrofie. Prokuratura nawet nie wyklucza możliwości zamachu. Generalnie to nic nie można jeszcze wykluczyć , bo materiał dowodowy jest tak ubogi.
Wszystko co wypisaliśmy powyżej jest na granicy absurdu, ale gdyby się okazało, że "ruskie" doprowadziły do katastrofy to nie widzę innej możliwości jak wypowiedzieć temu mocarstwu wojnę (kolejny [nawet nie wiem jak to nazwać] absurd?"
Tak jest , bo mamy takie skąpe informacje o śledztwie, że nawet redaktorzy Gazety W przyznali, że polscy prokuratorzy doszli do muru w relacji z rosyjskimi. Rosjanie nas klasycznie rozgrywają . Im więcej zamieszania i podziałów, tym łatwej o wpływy w Polsce. To jest im na rękę.
Poszukaj sobie w Google jak było zamieszanie z organizacją tej (właściwie wizyt,. Rosjanie nas klasycznie rozgrywali.
Z tego co wiem to prezydent jeździł do smoleńska co roku, bo pamięć o pomordowanych i wyjaśnienie tego ludobójstwa, były priorytetem w jego polityce Wschodniej.
Sorry, ale w tym przypadku to premier wciął się prezydentowi , a nie prezydent premierowi. Słusznie prezydent uznał, że premier próbuje zdezawuować jego dokonania w dziedzinie Polityki Wschodniej.
Co do lotu do Gruzji to lekkie przekłamanie. Nie prezydent wszedł do kabiny, ale ktoś z jego otocznia. Wcześniej był telefon do ministra Klicha z prośbą o zmianę trasy. oczywiście pan Klich ostentacyjnie odmówił. Nie podając żadnych racjonalnych powodów.
Według mnie obie sytuacje są w ogóle nie porównywalne. Tam była piękna pogoda i świetnie wyposażone lotnisko w Tibilisi. Na lotnisku w Tibilisi w tym samym mnie więcej czasie lądował m.in prezydent Francji Sarkozy i wielu innych notabli. Niestety polski nie mógł, bo pan Klich miał pełne "gacie"i porzykaz od donka. Na nic nie pozwalać prezydentowi.
Dobrze marcin85tbg .zmarcin85tbg , że przytoczyłeś ten przypadek , bo on ewidentnie pokazuje ile może polski prezydent!!! Nawet trasy lotu nie może zmienić, bo Ci co go wiozą i ochraniają podlegają komu innemu !!!!! I mają gdzieś pana prezydenta.
A tak na marginesie z tego co wiem to ów pilot, co podobno odmówił prezydentowi wykonania rozkazu został przez ministra awansowany, więc kapitan Protasiuk wiedząc o tym ( na pewno wiedział) mógł zachować się tak samo, a awans miałby murowany!!!
Jarosław oszukał wszystkich swoją pseudo-kampanijną-przemianą
jaką przemianą zmianą języka. Pozwolą sobie przypomnieć casus Jaruckiej i kto tu jest lis farbowany?? Zakaz finansowania partii z budżetu państwa. Podatek liniowy u pełno jest tego!!!! Pełno kłamstw z obydwu stron!!!!
Jest jeszcze jedno pytanie, wydaje mi się, że nie ma to żadnego związku z katastrofą tupolewa, ale dlaczego Jarosław nie ujawni treści rozmowy z bratem przez telefon satelitarny?
Odpowiem pytaniem na pytanie. Jak PO ujawn bilingi osób zamieszanych w aferę hazardową (Schetyny, Drzewieckie itd) z okresu , kiedy ona miała miejsce to Jarek ujawni treść rozmowy. Wystarczą same bilingi bez treści rozmów!!!!
Marcin85tbg tłumaczę ci , że moim zdaniem najważniejsi ludzie w państwie znają już od dawna jej treści( wcale nie z czarnych skrzynek). Skoro jej nie ujawniają, to znaczy , że raczej nic takiego tam nie ma. To była rozmowa na pół godzi przed katastrofą , więc raczej małe szanse na to, aby miała związek z katastrofą!
Nie zgodzę się z Tobą całkowicie ale zważ, że co do wylotów prezydenta rząd już wcześniej miał wiele "ale", chyba nie trzeba przypominać o aferze jaka była kilka lat temu, kiedy i premier, i prezydent chcieli leciec do Brukseli w
Bardzo się cieszę, że przytaczasz kolejny dowód na to jak niewiele może polski prezydent. Ma dokładnie zero do powiedzenie przy organizacji i ochronie swojej wizyty. Za wszystko odpowiedzialny jest rząd. Byle minister może gnoić demokratycznie wybranego prezydenta w imię walki politycznej.
Czy nie sądzisz , że prezydent jak najważniejsza osoba w państwie może lecieć, kiedy chce i gdzie chce? Nie musi niczego z nikim konsultować(oczywiści jak ma taką wolę to może to zrobić, ale nie musi)
Prezydent odpowiada za swoje czyny przed wyborcami, a nie ministrem czy premierem.
jednym czasie, czego Kaczyński nie rozumiał... w kwietniu br Tusk był w Smoleńsku kilka dni przed Kaczyńskim, w tym samym celu, więc po co był drugi lot?
Odnosiłem się już do tego. To prezydent latał co roku do Smoleńska, a nie premier. To Tusk wcąił się prezydentowi , a nie odwrotnie. O tym wie nawet 5letnie dziecko. Odsyłam do założeń Polityki Wschodniej Lecha Kaczyńskiego. To był jego priorytet, wiec nie mogło go tam zabraknąć. Wszyscy komentatorzy jeszcze przed wylotem od prawa do lewy mówili to.
ie zabija jak rządza władzy. Nie pieniądze, a władza. To by się zgadzało, patrząc na dokonania PiS, w ostatnim dziesięcioleciu, afery, pomówienia itd.
Czysta demagogia!!! Muszę przyznać , że miałaś słabego profesora od historii. Nie martw się tak się czasami zdarza. Braki można uzupełnić.
Generalnie to PO rządzie już ponad rok dłużej niż PIS .
Porównajmy co zrobiło PIS przez 2 lata(z bardzo trudnymi koalicjantami , nawet Tusk to stwierdził!!)))) a co zrobiło PO przez 3 ?????????????
Moim zdaniem bilans jest 3-1 dla PIS . Mimo , że rządziło rok krócej, ale kto co woli.
Dodam, że nie jestem zwolenniczką PO, moja ocena sytuacji jest obiektywna.
Ja zaś dodam , że jesteś tak obiektywna jak dziennikarze z TVN, gdzie nie zatrudnia się ludzi z innych opcji niż główna linia zarządu. Dzięki czemu eliminuje się na etapie rekrutacji "zbędną" debatę. Walimi w Kaczorów i basta !! Nie ważne czy żywi czy martwi!!! Ciekaw jestem co będzie ze "Szkłem kontaktowym" , gdzie frustraci i odmieńcy z Po wylewają żale i skomlą na złych Pisiorów, którzy de facto od 3 lat nie rządzą?
To kolejny POLSKI FENOMEN można być odpowiedzialnym za działania obecnego rządu, mimo że od 3 lat jest już się w opozycji. Jak pokazuje przykład TVN można!!!"
Ostatnio zmieniony 03-08-2010 13:07 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ