Krzyżowisko

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Krzyżowisko

Post autor: wou » 04-08-2010 23:42

"marcin85tbg: właśnie to przeczytałem! Ale niech gada i się ośmiesza. Najlepsze było: "Tego sobie życzą Polacy. On powinien zachować się jak prezydent wszystkich Polaków i uszanować ich wolę" Naprawdę poziom manipulacji w komentarzach posłów PIS do krzyżowiska przekracza granice.. niewiem, przyzwoitości? Na pewno bezczelności."
Ostatnio zmieniony 04-08-2010 23:42 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

frugo
Posty: 245
Rejestracja: 25-06-2004 00:12

Krzyżowisko

Post autor: frugo » 04-08-2010 23:42

"nieobiektywny: uważaj co piszesz bo Twoje słowa uderzają w moje dobre imię - a czegoś takiego nie mam zamiaru tolerować.
wytłumacz mi czym tak bluźnie i profanuje?
Słucham.
Swoją drogą to rozczaruje Cię, nie jestem zwolennikiem Platformy Obywatelskiej.


1313: Dobrze, że tylko tylko chociaż mam nadzieję, że zostało to napisane pod wpływem impulsu,
przypomina mi się wątek tutaj na forum o wdzięcznej nazwie "fruuuuuu go" :)"
Ostatnio zmieniony 04-08-2010 23:42 przez frugo, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Krzyżowisko

Post autor: wou » 04-08-2010 23:43

"nieobiektywny: doczekam się odpowiedzi??"
Ostatnio zmieniony 04-08-2010 23:43 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

soulinflames
Posty: 275
Rejestracja: 21-01-2010 14:52

Krzyżowisko

Post autor: soulinflames » 05-08-2010 00:28

"
nieobiektywny pisze:
soulinflames
Dasz się zaprosić na browara, bo moja córeczka jeszcze nigdy nie widziała jelenia ?Szczerze mówiąc jak także skorzystał bym z okazji , bo musisz być wyjątkowo naiwnym i sfanatyzowanym okazem!!!
Dziwisz się czemu inni nadużywaj pewnych rzeczy? Najpierw zacznij od siebie.
Ja po prostu mam inne zdanie niż Ty, czego nadal nie potrafisz zrozumieć. Co, zdziwko wzięło? Łał.
frugo pisze: Swoją drogą to rozczaruje Cię, nie jestem zwolennikiem Platformy Obywatelskiej.
Heh, jego to nie obchodzi, czy jesteś za PO, czy za SLD, czy też za inną partią... nie jesteś za PiS i to go kole... Puszy się dlatego, że ludzie nie myślą tak jak on. Śmieszne i żałosne.

Każdy ma prawo do własnych poglądów, a obrażanie ludzi dlatego, że nie są za tymi, za którymi on jest, to zwykłe prostactwo.



Ostatnia zmiana wpisu: soulinflames, 04-08-2010 - 22:28 "
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 00:28 przez soulinflames, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Krzyżowisko

Post autor: nieobiektywny » 05-08-2010 01:01

"
Ja po prostu mam inne zdanie niż Ty, czego nadal nie potrafisz zrozumieć. Co, zdziwko wzięło? Łał.
Wcale nie . Lubię rozmawiać z ludźmi, zawsze człowiek może się czegoś dowiedzieć czy nauczyć. Zasadniczo raczej na plus. Wiedzę , że postrzegasz zwolenników PiSu przez okulary dziennikarzy TVN , GW i innych salonowych mediów. A to błąd . Jako kłótliwych , nietolerancyjnych, agresywnych moherów. Al to tylko pół albo ćwierć prawdy . W każdej partii są ekstrema .
Każdy ma prawo do własnych poglądów, a obrażanie ludzi dlatego, że nie są za tymi, za którymi on jest, to zwykłe prostactwo.
Cieszę się , że to zauważyłeś . Teraz po przeczytaniu swoich postów powinieneś 3 dni krzyżem leżeć!!!
Bo udało ci się kilkakrotnie zachować jak prostak !!! A to tylko jeden wątek.
Rozmowa z ludźmi o takich samych poglądach to dla mnie monolog!!"
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 01:01 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Krzyżowisko

Post autor: nieobiektywny » 05-08-2010 01:12

"
Naprawdę poziom manipulacji w komentarzach posłów PIS do krzyżowiska przekracza granice.. niewiem, przyzwoitości? Na pewno bezczelności.
Takiej manipulacji jakiej dokonuje obecnie rząd PełO to chyba jeszcze po 89 nie było. Nawet siepacze Millera nie byli tak bezczelni i wyrachowani!!!
Niebawem przyjdzie jednak otrzeźwienie (mam nadzieję , że szybciej jak później) może jak sięgniesz do portfela i zobaczysz ile ci ubyło. Mam nadzieje , że żony, ani sąsiadki nie zadźgasz z dzikiej wściekłości!!!


PełO zapowiedziało na jesień pakiet ustaw podobno reformujących ,
Czyżby jesieni miało nie być tego roku ??
Już jeden obiecywał wszystkim młodym mieszkania, ale chyba kit wciskał, bo nikt ich nie widział do dzisiaj !!!



Ostatnia zmiana wpisu: nieobiektywny, 04-08-2010 - 23:13 "
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 01:12 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

soulinflames
Posty: 275
Rejestracja: 21-01-2010 14:52

Krzyżowisko

Post autor: soulinflames » 05-08-2010 01:16

"
Wcale nie . Lubię rozmawiać z ludźmi, zawsze człowiek może się czegoś dowiedzieć czy nauczyć. Zasadniczo raczej na plus. Wiedzę , że postrzegasz zwolenników PiSu przez okulary dziennikarzy TVN , GW i innych salonowych mediów. A to błąd . Jako kłótliwych , nietolerancyjnych, agresywnych moherów. Al to tylko pół albo ćwierć prawdy . W każdej partii są ekstrema .
Niech podziękują swojemu przywódcy, dwulicowej postaci, która dla dobra własnego jest okazem dobra a po przegranych wyborach pokazuje jakim jest człowiekiem naprawdę. Swoim wizerunkiem zapracował także na wizerunek całej partii. Co do Komorowskiego - to jest wykonawca tego, co zleci PO, człowiek bez własnego zdania. W tym wypadku jego wizerunek wypracowało całe PO.


Cieszę się , że to zauważyłeś . Teraz po przeczytaniu swoich postów powinieneś 3 dni krzyżem leżeć!!!
Bo udało ci się kilkakrotnie zachować jak prostak !!!
Pokaż w którym miejscu Twoja osoba została obrażona w sposób, który uwłacza godności człowieka, bo jak na razie tylko Ty obrażasz użytkowników a nie oni Ciebie.



Ostatnia zmiana wpisu: soulinflames, 04-08-2010 - 23:24 "
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 01:16 przez soulinflames, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19355
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Krzyżowisko

Post autor: admin » 05-08-2010 01:24

"
frugo pisze:przypomina mi się wątek tutaj na forum o wdzięcznej nazwie "fruuuuuu go" :)
Pamiętam! Kiedy to było...
1313 pisze:Czytając twoje wypowiedzi podejrzewam , ulubione forum - Gazeta.pl , użytkownik- Lechowski 51. Bingo , trafiony zatopiony?
No to chyba przesada. Widzę jednak spore różnice.

Cała akcja przed pałacem coraz bardziej wygląda mi na głośny temat zastępczy, odwracający uwagę od tego co ważne. Głupota PiSu taka, że dali się w to w dużej mierze wciągnąć."
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 01:24 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Krzyżowisko

Post autor: nieobiektywny » 05-08-2010 01:42

"
Swoją drogą to rozczaruje Cię, nie jestem zwolennikiem Platformy Obywatelskiej.
Czyzby? Najwyzszego rowniez wiec Pewnie ostatni raz byles w kosciele jako 5latek? Bo mam kazala."
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 01:42 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

soulinflames
Posty: 275
Rejestracja: 21-01-2010 14:52

Krzyżowisko

Post autor: soulinflames » 05-08-2010 01:44

"
Cała akcja przed pałacem coraz bardziej wygląda mi na głośny temat zastępczy, odwracający uwagę od tego co ważne.
Przecież PiSowi o to chodzi."
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 01:44 przez soulinflames, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19355
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Krzyżowisko

Post autor: admin » 05-08-2010 01:52

"
wou pisze:gdyby zaś to było we Francji, której formacja prewencyjna, słynne CRS, znana jest powszechnie z umiejętności wywijania pałą szturmową - dwa dni by zamiatano w tym miejscu powybijane zęby

http://bogdan.wordpress.com/2010/08/03/ ... e-panstwo/
Oj coś chyba Bogdan mało wie o zamieszkach we Francji, jeśli daje ją jako przykład. Francja kompletnie nie radzi sobie z takimi problemami. Strajkująca grupka potrafi zablokować całą paryską metropolię, a z młodymi muslimami palącymi samochody nie radzili sobie przez długie tygodnie.
Wydźwięku całości tekstu nie krytykuję, "to państwo" rzeczywiście jest słabe.
nieobiektywny pisze:
Swoją drogą to rozczaruje Cię, nie jestem zwolennikiem Platformy Obywatelskiej.
Czyzby? Najwyzszego rowniez wiec Pewnie ostatni raz byles w kosciele jako 5latek? Bo mam kazala.
nieobiektywny - nie przesadzaj!"
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 01:52 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Krzyżowisko

Post autor: nieobiektywny » 05-08-2010 01:53

"
Przecież PiSowi o to chodzi.
Czyli co PiS chce ukryc? Widze, ze TY soulinflames nalezysz do ludzi , ktorzy wierza w teorie, ze za sterami siedzial sam Lech, a Jarek dzwoniac uruchomil mechanizm autozniszczenia somolotu na 500 metrow przed lotniskiem!!
Tylko po co? Mial chrapke na schede po bracie?"
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 01:53 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Krzyżowisko

Post autor: nieobiektywny » 05-08-2010 02:05

"soulinflames PO znalazlo w tobie godnego nastepce oszoloma Palikota!
Oj coś chyba Bogdan mało wie o zamieszkach we Francji, jeśli daje ją jako przykład. Francja kompletnie nie radzi sobie z takimi problemami. Strajkująca grupka potrafi zablokować całą paryską metropolię, a z młodymi muslimami palącymi samochody nie radzili sobie przez długie tygodnie.
Oni maja tam probelm z kolorowymi , ktorzy z roznych powodow nie integruja sie ze spoleczenstwem.
Wariant Angielski chyba najlepiej radzi sobie z tego rodzaju problemami . Chociaz nie jest perfekcyjny. Zadymy na tak skale nie zdarzaj sie tam!!"
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 02:05 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

soulinflames
Posty: 275
Rejestracja: 21-01-2010 14:52

Krzyżowisko

Post autor: soulinflames » 05-08-2010 02:21

"
Czyli co PiS chce ukryc? Widze, ze TY soulinflames nalezysz do ludzi , ktorzy wierza w teorie, ze za sterami siedzial sam Lech, a Jarek dzwoniac uruchomil mechanizm autozniszczenia somolotu na 500 metrow przed lotniskiem!!
Tylko po co? Mial chrapke na schede po bracie?
Mój cytat był a propos tematu jakim była akcja przed Pałacem Prezydenckim dnia 3 sierpnia 2010. Przypomnę, ludzie nie chcieli usunięcia Krzyża,a nakręcił ich PiS. Próba usunięcia go ma tyle do powodu wypadku samolotu, co piernik do wiatraka. Ktoś tu ma problemy z koncentracją. ;]
I nie wierzę w żadną teorię, bo nikt tak na prawdę póki co nie wie jak było, to, co podaje jedna i druga strona, to są domniemania, prawda została zabrana do grobu z ofiarami. Można prowadzić ekspertyzy ale będą to tylko ekspertyzy mechanizmu jakim jest samolot, skrzynki, komunikacja z ziemią, ale nie wiesz, czy za słowami wypowiedzianymi, które zostały zapisane, nie kryją się gesty osób na pokładzie, albo też świadomość, że niewywiązanie się z polecenia będzie groziło konsekwencjami (ludzie wolą wykonać polecenia przełożonych niż ryzykować utrata zarobku, pozycji zawodowej albo więzienia).
PiS robi szum, odciąga resztę od tego, czym powinni się zajmować, żeby później na nich psioczyć. Stary i oklepany pomysł, bo i tak reszta potrafi podejśc do tego tak jak nalezy. PiSowców krew zalewa kiedy nie wychodzi to, co chieli nabrudzić, ale nadal szukają pretekstów.
soulinflames PO znalazlo w tobie godnego nastepce oszoloma Palikota!
Nie pajacuj. Twoje odzywki, nawoływania, wywody, obrażanie forumowiczów - czy Ty zostałeś opłacony przez PiS, by robić nagonke na resztę ugrupowań? A może po prostu jesteś tym fanatykiem, tylko nie możesz się do tego przyznać przed samym soba, wmawiasz sobie, że jesteś zwykłym człowiekiem? Nikt, kto podchodzi do tego z dystansem, nie denerwuje się tak jak Ty, kiedy czyta kolejny post. Wyluzuj człowieku, bo cisnienie Ci skacze...



Ostatnia zmiana wpisu: soulinflames, 05-08-2010 - 00:31 "
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 02:21 przez soulinflames, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Krzyżowisko

Post autor: nieobiektywny » 05-08-2010 02:29

"
Nie pajacuj.
Rozumiem ,ze to jest te platformiane dobre wychowanie? Jak ktos ma inne zdanie to pajac?"
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 02:29 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Krzyżowisko

Post autor: nieobiektywny » 05-08-2010 02:37

"
Mój cytat był a propos tematu jakim była akcja przed Pałacem Prezydenckim dnia 3 sierpnia 2010. Przypomnę, ludzie nie chcieli usunięcia Krzyża,a nakręcił ich PiS. Próba usunięcia go ma tyle do powodu wypadku samolotu, co piernik do wiatraka. Ktoś tu ma problemy z koncentracją. ;]
Chodzio mi o grupe ludzi wierzacych w tego typu teorie .
Jestes pewien ze PIS. Troche juz widzialem w swoim zyciu. I moge cie zapewnic , ze obydwie strony przygotowywaly sie do tego starcia.
Rezyserow tego spektaklu na pewno bylo kilku.
Wiesz kto za czasow PRL najbardziej prowokowa i krzyczal , SBcy wmieszani w tlum.
Skad wiesz czy to nie prowokatorzy oplacenie przez Palikota wywolali tak burde??
Tak bylo kilka tysiec ludzi , kazdy mogl przyjsc i wmieszac sie w tlum niepostrzezenie.
Powiem ci jedno zycie mnie nauczylo, zeby nie przyjomac tego co sie widzi w tv, jako obiektywna prawde. Bo prawada moze byc zupelnie inna"
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 02:37 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

soulinflames
Posty: 275
Rejestracja: 21-01-2010 14:52

Krzyżowisko

Post autor: soulinflames » 05-08-2010 03:10

"
Jestes pewien ze PIS. Troche juz widzialem w swoim zyciu. I moge cie zapewnic , ze obydwie strony przygotowywaly sie do tego starcia.
Ale ktoś musiał rozpocząć nagonkę, skoro przyszło tylu zwolenników PiS, broniących Krzyża, "katolików i chrześnijan z krwi i kości", którzy pluli na "swój symbol", wyklinali ludzi (w tym księży), mówiąc, że to sekta... No brawo. Tylko podziwiać.
Powiem ci jedno zycie mnie nauczylo, zeby nie przyjomac tego co sie widzi w tv, jako obiektywna prawde. Bo prawada moze byc zupelnie inna
ktoś tu chyba potrzebuje słownika albo nadal nie potrafi się skoncentrować (na to drugie polecam lecytynę)
obiektywizm - bezstronność
subiektywizm - stronność
Prawda może być zupełnie inna owszem, dlatego nie można być subiektywnym a nie jak piszesz, obiektywnym. Przywiązując zbyt wiele emocji do swoich poglądów, w momencie, gdy one nie są prawdziwe, doznajesz szoku, kopa w dupe. Będąc obiektywnym, nie przywiązujesz sie osobiście do wszystkiego i w momencie porażki nie przeżywasz wszystkiego jakby Cię zabijali. No, chyba że Ty inaczej reagujesz...
Przyjmujesz wszystko osobiście, denerwujesz sie, żyjesz w ciągłym stresie. Nie dość, że sobie robisz szkodę, to i najbliższe otoczenie, które potrafi się zdystansować, też na tym cierpi."
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 03:10 przez soulinflames, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Krzyżowisko

Post autor: wou » 05-08-2010 12:20

"nieobiektywny: ej weź mnie nie ignoruj, to boli, innym odpowiadasz! ;) Powtórzę: co ma wg Ciebie krzyż pod pałacem do interesu Polski? Dostałeś cytat, nie wykręcaj się od odpowiedzi schodzeniem na politykę."
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 12:20 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Krzyżowisko

Post autor: marcin85tbg » 05-08-2010 12:26

"
Rozumiem ,ze to jest te platformiane dobre wychowanie? Jak ktos ma inne zdanie to pajac?
soulinflames PO znalazlo w tobie godnego nastepce oszoloma Palikota!
Już się w tym wszystkim chyba pogubiłem, a Ty nieobiektywny na pewno.
Z jednym sie trzeba zgodzić, obiektywny to Ty nie jesteś :)"
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 12:26 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

nieobiektywny
Posty: 113
Rejestracja: 08-10-2008 14:10

Krzyżowisko

Post autor: nieobiektywny » 05-08-2010 12:47

"Oj Adminie dałeś się zrobić w bambuko. Te dwa wątki są pisane z przymrużeniem oka i tylko tak należy je czytać !!
Sam dałeś się ponieść emocjom i nakręciłeś się . Spuściłeś swoje psy, żeby goniły biednego króliczka. Cały czas nakręcałeś atmosferę. Wydawało Ci się , że psy szybko dościgną króliczka i zmuszą do uległości. Sukces był tak blisko. Moherowy królik stanął, obrócił się i wdała się w dysputę z pieskami . Przyznaj poniosłeś klęskę, bo króliczek nie został zagryziony , mało tego pozostał przy swoim zdaniu!!!
Pierwszą osobą , która pokazuje emocje jesteś TY Adminie pod różnymi nickami.
A gdybym na twoje posty pisał odpowiedzi po hiszpańsku (na zasadzie kopiuj/wklej z hiszpańskojęzycznych portali), to byś mnie uznał za hiszpańskiego krzyżowca? UU
Niestety internet zapewnia pseudoanonimowość i nigdy nie wiadomo kto , z jakimi emocjami , opiniami siedzi po drugiej stronie.
Mimo że nie należę do pokolenia NEO, to wiem co to e-marketing i jak się rozkręca oraz administruje tego typu fora.


Nie jestem żadnym Moherem. Nigdy w życiu nie głosowałem(chociaż miałem taką możliwość) na któregokolwiek Kaczora , a nie jakiegokolwiek członka PISu.
Ojciec Rydzyk wzbudza we mnie podobne odczucia jak u większości społeczeństwa, czyli zdecydowanie naganne, żeby nie powiedzieć negatywne.

Co do zdystansowania? To pierwszy Adminie wypuściłeś ujadające pieski, na biednego mohera.
Czyżby podobało ci się japońskie zdystansowanie?
Wiem, że kulturę , obyczaje i historię mają bardzo, ciekawą , ale przez przesady. Nie chciałbym być w Japonii gwiazdą czegokolwiek(aktorem,piłkarzem,pisarzem,politykiem).
Chłód i opanowanie , które towarzyszą tamtejszej kulturze, nas Europejczyków doprowadzają to szewskiej pasji.
Na koncertach czy meczach nikt nie klaszcze, nie buczy, nie gwiżdże, nie śpiewa nie dopinguje. Totalny dystans do wszystkiego wpajany od urodzenia.
Niemalże zakaz okazywania uczuć! Podobno służy to okazywaniu szacunku dla artysty czy graczy , że im się nie przeszkadza. Tylko skromne gratulacje i brawa na koniec.
Powiem Ci jedno ja jak oglądam mecz, filmy czy słucham muzyki , wyrażam emocje.
Jak padnie bramka krzyczę GOOOL, skacze do góry , całuje i przytulam wszystkich , jak ktoś sknoci okazję wyje buczę, tupię , lecą jaśniste!
Jak oglądam komedię to się śmieje czasami do łez, naśladuje. Jak melodramat to ryczę.
I to jest piękne. Dla mnie mecz, film , piosenka , która nie wzbudza emocji to po prostu lipa. Zwykły kicz. Polityk , który nie wzbudza emocji to nudziarz!!
Chcesz zjaponizowania Polaków????

Dla mnie dystans z urzędu zachowują:
ludzie , którzy z zasady mają wszystko w głębokim poważaniu
albo świry

Reszta dystansuje się w zależności czy ich na to stać czy nie .
Przykład
Chociażby wybory W USA kiedy niesłusznie przerwano ponowne liczenie głosów na Florydzie i ogłoszono zwycięstwo Busha.
Taki wałek musiał wpienić ostro tych, którzy głosowali na demokratę (czyli większość głosujących) . Co zrobili owi Amerykanie? Mimo , iż było im bardzo nie halo(byli wściekli, ale tego nie okazywali ostentacyjnie), zacisnęli zęby, wiedli do swoich jeepów lub limuzyn trzaskając drzwiami i odjechali spokojnie do swoich domów z ogrodami lub ranch. NAwet nie dotknęli broni, chociaż noszą ją na co dzień'
Czy wyobrażasz sobie taki wałek w którymś z biednych krajów arabskich, azjatyckich lub afrykańskich? Tam wściekły tłum momentalnie zaczął by zamieszki(posypałby się kamienie, poszły w ruch pałki itp), na pewno polała by się krew, byłoby wielu zabitych i rannych.
Dlaczego jedni potrafią trzymać dystans do spraw bieżących a drudzy nie? Odpowiedź jest moim zdaniem trywialna. Jakby chcieć to zakuć w pewne ramy, to można posłużyć się PKB na głowę mieszkańca. Jeśli wynosi powyżej 6-8 tys dolarów w tych krajach raczej zamieszki się nie zdarzają ludzie stać na to, aby być bardziej zdystansowanym do spraw bieżących. Jeśli miedzy 8-6 a 3 tys tu sprawa się komplikuje są, generalnie spokojnie, ale czuć tendencje do rozruchów. I poniżej 3 tys jazda bez trzymanki , społeczeństwo to dynamit, który łatwo może ktoś podpalić.
Amerykanie mają zbyt dużo do stracenia, więc muszą trzymać emocje na wodzy. Być zdystansowanym. Emerytury, piękne , domy, rancza, i inne luksusy, wszystko mogą stracić w oka mgnieniu, to im się nie kalkuluje.
A co ma biedna duszyczka w Egipcie, Nigerii czy Czadzie do stracenia? Lepiankę i kilka mat? Kartonowy domek? Nie muszą sobie pozwalać na dystans , bo po co? W raju czeka tabun dziewic , a tutaj tylko bida!!!
Przykład z naszego podwórka?

A chociażby rolnicy. Nie wiem czy pamiętasz, ale jeszcze kilka lat temu niejaki Andrzej Lepper, wyprowadzał rolników na ulice , blokował drogi , wysypywał zboże itd paraliżował kraj i wzbudzał strach.
Dlaczego teraz nie trafia ze swoim hasłami do rolników?
Ostatni "zadymy" to ledwie garstka ludzi.
Fakt , że się pan przewodniczący w tej warszawce skompromitowała, ale nie tylko dlatego nikt już za nim nie idzie.
Po prostu po wejściu do UNii rolnikom się bardzo poprawiło. Dotacje, subwencje, tanie i łatwe kredyty, otwarty po części rynek całej wspólnoty. . Rolnikom nie opłaca się stać na barykadach. Wolą robić w polu , składać wnioski o dotacje , pożyczki, które dostają. Oczywiście nie mówię , że jest super w tak krótkim czasie nie da się wszystkiego zmienić.
Poza tym zawsze znajdą się ludzie , którym się robić nie chce i chodzą zachlani od pon. do niedzieli. Ale to jest raczej margines. Spora część rolników poczuła poważną poprawę i dla tego stać ją na dystans do takich ludzi jak Lepper i ich hasełek!!



Ostatnia zmiana wpisu: nieobiektywny, 05-08-2010 - 11:07 "
Ostatnio zmieniony 05-08-2010 12:47 przez nieobiektywny, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ