Kto wygrał drugą turę?

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
wallenstein
Posty: 138
Rejestracja: 19-03-2010 18:08

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: wallenstein » 06-12-2010 09:41

"NM niw jest z mojej bajki, ale daje mu czas na spełnienie obietnic. Czas na rozliczenia to nie abstrakcyjne 4 lata. Dam mu pół roku, no rok. Po tym czasie powinno być już widać tą "change", którą zapowiadał. Nie chodzi mi tu tylko omiejsca pracy, ale i strone internetową, ofertę dla przedsiębiorców, ogólnie funkcjonowanie UM. Tak czy inaczej gratuluję i czekam na pierwsze działania."
Ostatnio zmieniony 06-12-2010 09:41 przez wallenstein, łącznie zmieniany 1 raz.

przywisle
Posty: 96
Rejestracja: 23-02-2010 11:22

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: przywisle » 06-12-2010 10:19

"bbts z porażki Dziubiskiego nie cieszy sie każdy a Mastalerz Nic nie zrobi i będziecie na niego Narzekać bo wam zawsze żle :/"
Ostatnio zmieniony 06-12-2010 10:19 przez przywisle, łącznie zmieniany 1 raz.

Zephyr
Posty: 217
Rejestracja: 16-02-2007 01:11

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: Zephyr » 06-12-2010 10:49

"
przywisle pisze: bo wam zawsze żle :/
coś w tym jest, bo malkontentyzm wyssaliśmy pewnie z mlekiem matki, ja przyznam szczerze, że nie byłbym zadowolony również ze zwycięstwa Dziubińskiego. Trudno się cieszyć ze zwycięstwa jakiegoś polityka, skoro i tak na 90% nie dotrzyma on obietnic wyborczych"
Ostatnio zmieniony 06-12-2010 10:49 przez Zephyr, łącznie zmieniany 1 raz.

kicek
Posty: 414
Rejestracja: 03-08-2004 17:44

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: kicek » 06-12-2010 15:48

"
MMM pisze:Muszę poprzeć Malamuta. Ciekawe czy nowy prezydent pokaże charakter i pozostawi te osoby, które się sprawdziły na swoich stanowiskach m.in. Pawła Antończyka
No raczej nie, NM zapowiedział zmiany na pięciu stanowiskach: dwóch V-ce, sekretarz miasta, skarbnik i rzecznik prasowy...
http://twojregion24.pl/wydarzenia/masta ... nowiskach/"
Ostatnio zmieniony 06-12-2010 15:48 przez kicek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: grassownik » 06-12-2010 16:23

"zapewne większość :P

ktoś w ciągu ostatnich dwóch tygodni napisał małą ściągę dla nowego Prezydenta.
otóż w lecie wytruć komary,w zimie nie pozwolić na taki bajzel na chodnikach i drogach jaki był od poniedziałku do piątku.

i już będzie lepiej.

startuje z niskiego pułapu,bo przez ostatnie lata ekipa Dziubińskiego nic nie robiła wręcz,zajmowała się administrowaniem i tyle.
na szybkiego otworzyli Zalew bo jakąś kartę przetargową należało mieć.

zatem tym co narzekają,tym którzy oczekują cudów i tym którym nie pasuje nic mówię : dajcie czas i potem oczywiście będziemy oceniać.

parafrazując klasyka Tarnobrzeg jest najważniejszy,liczę że po okresie zupełnej stagnacji coś się ruszy.amen.

gratuluję i życzę powodzenia,bo czas odrabiać ten stracony czas.



Edytowany przez grassownik o 06-12-2010 - 15:23. "
Ostatnio zmieniony 06-12-2010 16:23 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

nuno
Posty: 502
Rejestracja: 14-02-2010 15:08

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: nuno » 06-12-2010 17:07

"
MT pisze:Obstawiajmy kto z nich nie był/jest/będzie w momencie próby wręczenia wypowiedzenia na L4 :)
Parafrazując pieśń Józefa Wybickiego urzędnicy mogą powiedzieć "dał nam przykład Mastalerz w TSMie jak chorować mamy".

BTW. Znalazłem fotkę nowego "Układu tarnobrzeskiego 2010-2014". Na zdjęciu zapewne nowi dyrektorzy, prezydenci, naczelnicy etc.
Obrazek

Życzymy sukcesów ! ;-)

Edit admina: dodaję informację o właścicielu praw do zdjęcia:
zdjęcie pochodzi z galerii na TR24, całość tu:
http://www.twojregion24.pl/wydarzenia/w ... galeria/0/
"
Ostatnio zmieniony 06-12-2010 17:07 przez nuno, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: Kamyl » 06-12-2010 17:29

"
w zimie nie pozwolić na taki bajzel na chodnikach i drogach jaki był od poniedziałku do piątku.
Jeżeli ktoś uważa, że jakikolwiek prezydent zajmuje się aktywnie tematem odśnieżania poza tym, że ogłasza przetarg niech zejdzie na ziemie. Tu najlepszym lekiem na zimowe zło byłaby realna konkurencja dla firmy odświeżającej miasto. Przecież ASA & RDM nawet jak nie odśnieży Warszawskiej w 4h do czarnego asfaltu po opadach czy głownego chodnika to jej nic nie grozi bo... nawet jak dostanie karę umowną zawartą w SIWZ to odbije sobie to rok później w przetargu. Sprawa wygląda następująco. Postawimy wysokie wymagania w SIWZ (np. droga czarna po 10 minutach ) to a) będzie to niewykonalne technicznie b) nikt do przetargu się nie zgłosi c) nawet jak się zgłosi to cena przekroczy warunki przetargu. Jak już to liczyłbym tu raczej na słowne naciski ze strony nowego prezydenta niż jakiekolwiek posunięcia. Kto śledzi przetargi z publicznej kasy to wie jak to w takich przypadkach wygląda. Podobnie jest z utrzymaniem zieleni, dostawą prądu i wszędzie tam gdzie jest względny monopol.

Mamy o tyle gorzej, że nie posiadamy dróg krajowych jak Stalowa czy Sandomierz gdzie główne drogi odśnieża dany OUD. Dla wszystkich którzy nie znają jak to wygląda to tu jest "Opis standardu utrzymania dróg w sezonie zimowym 2008/2009" (a co roku wymagania są takie same) http://www.gddkia.gov.pl/article/7405/o ... ardu-utrzy

1.Przedmiotem zamówienia jest ?Zimowe utrzymanie dróg, ulic, placów, parkingów i chodników na terenie miasta Tarnobrzeg w sezonie zimowym 2009/2010?
[...]
1.Ustalenia dotyczące realizacji zamówienia:
1)zimowe utrzymanie dróg zgodnie z ustalonym zakresem i standardami ( tj. drogi wojewódzkie I standard utrzymania, drogi pozostałe II standard utrzymania) zgodnie z zarządzeniem nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25 października 1994 roku. Jakość prac spoczywa na wykonawcy i ponosi on pełną odpowiedzialność za wykonywaną usługę,

12)wykonawca w ramach prowadzonych dyżurów przekazuje codziennie meldunki o przebiegu Akcji zimowej do godz. 800 w Wydziale Spraw Komunalnych Urzędu Miasta Tarnobrzeg,
13)meldunki za dni wolne od pracy należy składać pierwszego dnia roboczego następującego po dniu wolnym do miejsca jw.
14)prowadzenie dziennika dyżurów, pracy sprzętu, dziennika pogody oraz zgłaszanych interwencji.

a tu wynik przetargu:
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:


* A.S.A Tarnobrzeg Sp. z o.o., ul. Jasińskiego 19, 39-400 Tarnobrzeg, kraj/woj. podkarpackie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 700000,00 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

* Cena wybranej oferty: 806400,00
* Oferta z najniższą ceną: 806400,00 / Oferta z najwyższą ceną: 806400,00
* Waluta: PLN.



ps. to tak samo jak duża część wyborców z rejonów powodziowych nabierała się na powodziowy trick, że kandydaci (np. w Gorzycach) wybudują wały. Najśmieszniejsze jest to, że dany kandydat nie ma tego w uprawnieniach bo tym zajmuje się np. dla naszego woj. Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie. ;)



Edytowany przez Kamyl o 06-12-2010 - 17:30. "
Ostatnio zmieniony 06-12-2010 17:29 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: admin » 06-12-2010 19:45

"@nuno
To zdjęcie akurat mnie nie zaskakuje. Zaskoczyło mnie za to inne zdjęcie z tej serii, zresztą nie tylko mnie jak widziałem."
Ostatnio zmieniony 06-12-2010 19:45 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

mateusz_pawlowski
Posty: 8
Rejestracja: 07-09-2010 08:57

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: mateusz_pawlowski » 06-12-2010 23:11

"
nuno pisze:
MT pisze:Obstawiajmy kto z nich nie był/jest/będzie w momencie próby wręczenia wypowiedzenia na L4 :)
Parafrazując pieśń Józefa Wybickiego urzędnicy mogą powiedzieć "dał nam przykład Mastalerz w TSMie jak chorować mamy".

BTW. Znalazłem fotkę nowego "Układu tarnobrzeskiego 2010-2014". Na zdjęciu zapewne nowi dyrektorzy, prezydenci, naczelnicy etc.

Życzymy sukcesów ! ;-)
Ktoś chyba stracił robotę w urzędzie..."
Ostatnio zmieniony 06-12-2010 23:11 przez mateusz_pawlowski, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: bbts » 07-12-2010 00:57

"Smutna ekipa:

http://www.twojregion24.pl/wydarzenia/w ... 1/#galeria

http://www.twojregion24.pl/wydarzenia/w ... 3/#galeria

niektórzy z nich powinni poczuć smak długotrwałego bezrobocia. Życzę im tego."
Ostatnio zmieniony 07-12-2010 00:57 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

kicek
Posty: 414
Rejestracja: 03-08-2004 17:44

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: kicek » 07-12-2010 01:11

"
bbts pisze: niektórzy z nich powinni poczuć smak długotrwałego bezrobocia. Życzę im tego.
A ja nikomu tego nie życzę! Takie teksty są dość niskie. NM wygrał, JD przegrał - ok. Taki wybór tarnobrzeżan i na tym poprzestańmy. Za dużo jadu było w trakcie samej kampanii, więc nie wylewajmy go po wyborach.

Osobiście nie wierzę w spełnienie choćby 20% obietnic NM. Nie wierzę, że będzie lepiej, będę się cieszył, jak nie będzie gorzej. I tu nie chodzi o brak wiary w samego NM, co w instytucję PM. Zobaczymy, czy w styczniu będziemy mieli czarne jezdnie i odśnieżone chodniki. Zobaczymy, czy w lecie nie będzie komarów. To są realne rzeczy, bo w miejsca pracy, czy mieszkania nie wierzę. I życzę wszystkim, którzy entuzjastycznie ogłaszają "koniec Dziubinizmu", aby za cztery lata nie musieli z podobnym entuzjazmem ogłaszać końca "Mastalerzyzmu"

I wreszcie mam nadzieję, że może teraz nauczymy się patrzeć obiektywnie na to, co wokół nas się dzieje, że przy wytykaniu błędów będziemy potrafili dostrzec i pozytywy.

I na koniec ostatnie "pobożne życzenie": mam nadzieję, że za kilka tygodni/miesięcy nie usłyszę tłumaczeń płynących z magistratu, że "my byśmy chcieli, ale przez poprzednią ekipę się nie da"..."
Ostatnio zmieniony 07-12-2010 01:11 przez kicek, łącznie zmieniany 1 raz.

kicek
Posty: 414
Rejestracja: 03-08-2004 17:44

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: kicek » 07-12-2010 09:34

"Dotyczy to też odśnieżania i komarów? Ja rozumiem, że pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da, ale zwalanie na poprzednią ekipę jest jednym z najlepszych wykrętów. Ale może sprecyzuję: mam nadzieję, że nie będę za często słyszał tego tekstu."
Ostatnio zmieniony 07-12-2010 09:34 przez kicek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: kermit » 07-12-2010 11:52

"
bbts pisze: niektórzy z nich powinni poczuć smak długotrwałego bezrobocia. Życzę im tego.
Ja Tobie również :)
MT pisze:kicek: będą te słowa. Nie wszystko da się zmienić w 2 czy 3 lata. Niektóre procedury pozyskiwania
środków się zakończyły. I mimo, że inne miasta będą je otrzymywać i wykorzystywać to nie będzie
można mieć pretensji do władzy, że nie pozyskała środków - bo okres składania wniosków był
w poprzedniej kadencji.
Jakie to śmieszne. Jeszcze nie zaczęli rządzić a już słychać pierwsze głosy, że to przez poprzednią ekipę :) To takie usprawiedliwianie na wyrost? Tak jak nobel dla Obamy dla zachęty :)"
Ostatnio zmieniony 07-12-2010 11:52 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: bbts » 07-12-2010 19:02

"
kicek pisze:
bbts pisze: niektórzy z nich powinni poczuć smak długotrwałego bezrobocia. Życzę im tego.
A ja nikomu tego nie życzę! Takie teksty są dość niskie. ..

Kicek powiedz co poprzednia ekipa zrobiła, aby przeciwdziałać bezrobociu??
Ile ludzi, szczególnie młodych, musiało wyjechać z TBG?
Dobrze się stało, że Dziubek przegrał wybory, bo jego świta myślała, że już jest dożywotnio nietykalna, a tak niech się martwią.


kermit pisze:
bbts pisze: niektórzy z nich powinni poczuć smak długotrwałego bezrobocia. Życzę im tego.
Ja Tobie również :)
Dzięki :D

Czy nowy Prezydent wie, ze w godzinach pracy odpowiadamy w tym temacie?

:D"
Ostatnio zmieniony 07-12-2010 19:02 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Kto wygrał drugą turę?

Post autor: kermit » 07-12-2010 21:00

"
Dzięki :D

Czy nowy Prezydent wie, ze w godzinach pracy odpowiadamy w tym temacie?

:D
Yyyy.. Nie do końca rozumię. Chodzi tu o moje godziny pracy? I co ma wspólnego z moimi godzinami pracy? :)"

ODPOWIEDZ