Tezy smoleńskie

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Tezy smoleńskie

Post autor: leonardo » 12-04-2017 14:28

"Dla mnie to nie jest kwestia wiary, tylko kwestia przyjęcia do wiadomości faktów, smutnych, ale faktów.

Nie ma dwóch stron sporu. Jest prawda i jest hucpa polityczna.

A dyskusja z zaczadzonymi ludżmi jak ty, kończy się zawsze tak samo.


Ty będziesz mnożył wątpliwości, wytykał błędy w śledztwie, manipulował.

A ja ci przytaczał kolejne fakty stwierdzone naukowo.

A koniec sięgniesz np. po "argument koronny", że czarne skrzynki zostały sfałszowane przez Rosjan. Bo w oryginale słychać wybuch.

Na co będę mógł odpowiedzieć już tylko, że jesteś głupi.

Na co ty odpowiesz, że to ja jestem głupi.

I taka to będzie dyskusja :-)"
Ostatnio zmieniony 12-04-2017 14:28 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Tezy smoleńskie

Post autor: rav » 12-04-2017 14:56

"nie będę kontynuował tej rozmowy, bo widzę, że nie dopuszczasz do głosu innych naukowych faktów od innych naukowców lub choćby wątpliwości"
Ostatnio zmieniony 12-04-2017 14:56 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

swój
Posty: 87
Rejestracja: 28-10-2014 17:42

Tezy smoleńskie

Post autor: swój » 12-04-2017 19:00

"
rav pisze:nie będę kontynuował tej rozmowy, bo widzę, że nie dopuszczasz do głosu innych naukowych faktów od innych naukowców lub choćby wątpliwości
Wśród innych naukowych faktów jest puszka po piwie i parówki ??? :-) ,a naukowcy mogą blefować w imię "cel uświęca środki"?? od sławetnej komisji Macierewicza słyszałem już 10-11 teorii zamachu i zadna jeszcze nie trzymała się kupy lub nie wytrzymywał konfrontacji z nauką
Wszystko to wygląda na rzucanie gównem a może coś coś się przyklei i "ciemny lud" to kupi......................"
Ostatnio zmieniony 12-04-2017 19:00 przez swój, łącznie zmieniany 1 raz.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Tezy smoleńskie

Post autor: leonardo » 12-04-2017 19:32

"
rav pisze:nie będę kontynuował tej rozmowy, bo widzę, że nie dopuszczasz do głosu innych naukowych faktów od innych naukowców lub choćby wątpliwości

Jeśli kompromitujące bzdety kompletnych amatorów (ani jeden nie jest specjalistą od wypadków lotniczych) z tzw. komisji Berczyńskiego nazywasz naukowymi faktami, to pozostaje mi tylko życzyć ci dużo, dużo zdrowia. Szczególnie psychicznego..."
Ostatnio zmieniony 12-04-2017 19:32 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Tezy smoleńskie

Post autor: dino » 12-04-2017 19:56

"Lat temu dokładnie trzy też byłem taki jak rav. Nie trafiały do mnie NAUKOWE argumenty, przyjmowałem "na wiarę" pseudoekspertyzy teamu Macierewicza, byłem wściekły na Kopaczową za ten metr "przekopania i przesiania", szydziłem z przebiegu śledztwa. Słuchając jednak wieczorem w Radio Maryja kolejnej audycji z Macierewiczem na temat zamachu smoleńskiego padły jego słowa, które utkwiły mi w pamięci do dzisiaj "jest prawdopodobne", "należy wnioskować", "są poszlaki", "mamy ekspertyzy niewątpliwie potwierdzające"itp. itd. Dużo, na prawdę dużo oskarżeń, istny słowotok a w rzeczywistości wszystko oparte na niczym.
Od tej pory niemalże nie słucham Radia Maryja - to raz. Dwa - dużo poczytałem na temat wypadku w Smoleńsku. Mama własną opinię - nie "łykam" propagandy żadnej ze stron a to oznacza, że do każdej rewelacji podchodzę z dystansem. Według DZISIEJSZEGO stanu wiedzy na ten temat wypadek w Smoleńsku był zbiegiem złych okoliczności i szeregu błędów.
Taki jest stan wiedzy na ten temat NA DZISIAJ.

A oto co na ten temat piszą na najpoważniejszym portalu lotniczym:

But the paranoia is not limited to a select group of harmless loners in tin-foil hats. The reinvestigation into the 2010 accident, and high-profile attendance of government figures at the premiere of a feature film supporting the conspiratorial agenda, shows it extends to the highest ranks of the Polish administration.

https://www.flightglobal.com/news/artic ... ai-435999/



Edytowany przez dino o 12-04-2017 - 18:14. "
Ostatnio zmieniony 12-04-2017 19:56 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Tezy smoleńskie

Post autor: nikanor » 12-04-2017 21:40

"Najlepiej jakby maciar, z tym pustym czymś, (co zakrywa kark co by się do środka korpusu nie lało podczas deszczu) rozpędził się i walnął w ścianę z impetem, wiem że to nie pomoże, ale przynajmniej śmiesznie by było.
Bo już tych bzdur smoleńskich piso-pseudo-ekpertów żal i śmiech ze współczuciem słuchać."
Ostatnio zmieniony 12-04-2017 21:40 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Tezy smoleńskie

Post autor: wou » 12-04-2017 22:18

"@dino
Szacun! Tu tłumaczenie:

Na stronie flightglobal.com, będącej internetową witryną najstarszego w świecie, a zarazem jednego z najbardziej renomowanych w branży, czasopisma lotniczego Flight International, pojawił się artykuł podsumowujący zachowanie obecnych władz RP w sprawie katastrofy w Smoleńsku. Oto jego tłumaczenie:
Polska obsesja w sprawie Tu-154 ma się nijak do bezpieczeństwa lotnictwa.
Rząd Polski, który pielęgnuje niezdrowe pretensje w sprawie katastrofy prezydenckiego Tu-154 w Smoleńsku, pokazuje teraz zwyczajną farsę.
Utrata samolotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i dziesiątków wyższych urzędników w tych samych lasach katyńskich, w których dokonano masakry w 1940, była, według głupich teorii spiskowych, trującym zestawem pobłażliwości i zdrady ? prezentem przygotowanym przez odwiecznego wroga, Rosję.
Ale paranoja nie jest ograniczona do wybranej grupy nieszkodliwych samotników. Wznowienie dochodzenia w sprawie katastrofy z 2010 i wysoka frekwencja przedstawicieli rządu podczas premiery filmu fabularnego [Smoleńsk], wspierającego teorie spiskowe pokazuje, że obejmuje ona najwyższe szczeble polskiej administracji.
To, że rząd polski publicznie wygłasza takie brednie, podkreśla tylko spostrzeżenie, że to rząd odmawia, wstydliwie odmawia, uznania i zaakceptowania szeregu solidnych dowodów, które przypominają, że katastrofa wydarzyła się z powodu fatalnych umiejętności lotniczych jego własnego personelu.
Można domyślać się, że jest to oszukiwanie siebie samego. To brutalna próba uniknięcia odpowiedzialności, nie mniej żałosna i nieprzekonująca, jak zwodzące ględzenie Rosji na temat zestrzelenia lotu MH17, która urasta do tchórzostwa w monstrualnej skali, co ostatecznie nie ma nic wspólnego z kwestią bezpieczeństwa latania.
(znalezione w necie)
rav pisze:nie będę kontynuował tej rozmowy, bo widzę, że nie dopuszczasz do głosu innych naukowych faktów od innych naukowców lub choćby wątpliwości
LOL. I to powiedział specjalista od mrozaków, cudownie niegnijących zwłok, "zabijania dzieci" i świadectw nowenny pompejańskiej, cokolwiek to cholera jest. Rozmowa nie jest wystarczająco naukowa dla rava, aahahah, no nie mogę :D! Najlepsze że wydaje Ci się jeszcze, że zachowujesz bezstronność ustawiając się niejako pośrodku z wątpliwościami. No to mam złą wiadomość: prawda nie leży po środku tylko leży tam gdzie leży. Przytłaczająca większość faktów wskazuje na zwykłą, głupią katastrofę, której będziemy się wstydzić po wsze czasy. Pielęgnowanie wątpliwości w takiej sytuacji to czyste szaleństwo i głupota, do tego szkodliwe w kontekście pisowskiej hucpy, bo to nie tylko obrażanie pamięci ofiar, przykładanie ręki nie tylko do podziałów w Polsce, ale też do niszczenia naszej opinii na świecie.

Jesteś w stanie wierzyć w niestworzone historie bez żadnych dowodów, ale pomimo tysięcy godzin analiz najlepszych fachowców i oczywistych wniosków, które każdy sobie może wyciągnąć nawet po samym odsłuchaniu nagrań z rejestratorów, pamiętając jak Kaczyńscy traktowali pilotów, silisz się na sceptycyzm i "bezstronność", nagle masz wątpliwości! Zaczadzenie to mało powiedziane. I jeszcze sobie nauką gębę wycierasz, jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o naukowym podejściu! Szczyt bezczelności.

Przypomniał mi się cytat: wiara to nadzieja udająca wiedzę.

Ja rozumiem, że taka spiskowa teoria jest kusząca, szczególnie dla ludzi, którzy "lubią wierzyć", jak ktoś hejtuje Tuska & PO to już w ogóle super impreza ten cały bajzel smoleński. Tylko weźcie sobie pomyślcie.. no nie powiem "na zdrowy rozum" bo to was nie dotyczy :P ale tak na chłopski rozum: wy tylko WĄTPICIE, bierzecie pod uwagę zamach lub skłaniacie się w kierunku tej interpretacji, a Kaczyński i spółka mówią wprost: to był mord, to był zamach, to był spisek, podłożono bombę, zastawiono pułapkę itd. Mają pełnię władzy i dostęp do wszystkiego a jednak żadne stanowcze działania za tymi ciężkimi oskarżeniami nie idą! Czy zachowują się wg was wiarygodnie wziąwszy pod uwagę fakt, że po 7 latach od katastrofy nie ma na świecie żadnego państwa, autorytetu czy instytucji, która potwierdziłaby ich wersję? A przecież wszyscy chcą dowalić Putinowi, gdyby był choć jeden twardy dowód na to myślicie że tak by ten wypadek olano? Naprawdę nie zdajecie sobie sprawy jak cynicznie Kaczyński z Macierewiczem to rozgrywają? Jakich idiotów z was robią i pośmiewisko? Oni z tego wszystkiego wykręcają chociaż kapitał polityczny, władzę i kasę, szczególnie na działalności tej żałosnej komisji Macierewicza - idą na to grube miliony. A wy co? Wychodzicie tylko na sekciarzy i oszołomów. I dobrze wam tak, w pełni na to zasługujecie. Dziękuję w tym miejscu za odważne (przy całej bzdurności argumentów) odpowiedzenie na mój apel o ujawnienie się.

@odnowiciel, brakuje mi Twojej opinii czy też wyznania - katastrofa czy zamach? :)

Ale o czymś innym chciałem napisać, a propos tego:
andriu81 pisze: gdyby to był faktycznie przypadek,to Rosjanie nie mieliby nic do ukrycia przez te lata,nie tuszowaliby śladów na miejscu i nie byłoby takiej dezinformacji. Przykładem są inne katastrofy samolotów w innych krajach w ostatnich latach i nie widzimy niczego podobnego ,takiego mataczenia w śledztwie.
Słuchałem ostatnio arcyciekawego podcasta na temat sprawy wyborów USA, a dokładniej Trumpa i jego powiązań z Rosją oraz ich wtrącania się w wybory - znana nam skądinąd Ann Applebaum przedstawiła masę ciekawych faktów na te tematy, utknęło mi w pamięci zwłaszcza pojęcie "obfuskacji prawdy", czyli szczególnego rodzaju zmasowanej dezinformacji właśnie, jaką zastosowała Rosja po zestrzeleniu bukami tego pasażerskiego samolotu nad Ukrainą. Rozpętano burzę absurdalnych, wykluczających się nawzajem teorii zwalających winę na Ukrainę. No i zgadnijcie o kim automatycznie pomyślałem :> Nie wiem czy to oni wzięli przykład z Macierewicza, czy Macierewicz stosował ruską strategię dezinformacji, ale to jest kropka w kropkę to samo: utopić prawdę w szumie bredni i absurdalnych teorii, tak żeby rozwodnić koncentrację opinii publicznej, zasiać wątpliwości, zdezorientować, złagodzić reakcję. To teraz ja pojadę spiskowym tonem: to że Macierewicz rozgrywa Smoleńsk tak samo jak Rosja zestrzelenie MH17 to nie może być przypadek.
Admin pisze: Ale to nie jest jakieś samooskarżenie ze strony PO? No bo kto odpowiada za te wszystkie zaniedbania? O ile spotyka się "prezydencki samolot" czy "prezydencki lot", o tyle nikt chyba nie pisał o "prezydenckim 36 pułku". Mamy jednostkę wojskową, generałów, ministra obrony i w końcu premiera, który za stan, a przez to za 'tupolewizm" względem procedur i wszystkie zaniedbania powinien odpowiadać. Ktoś odpowiedział? Nie ma winnych.
Myślę, że nawet formalnie nie był za to odpowiedzialny rząd PO. To był lot organizowany przez kancelarię, to oni "rozdzielili wizyty" jak to mówią, Błasik to był pupilek Kaczyńskich i prawie siłą wymusił start samolotu, no i tak jak jest pokazane na filmie: od startu do samego końca to w rękach pilota/załogi/Kaczyńskiego były losy tego lotu, nikogo innego! Mieli dość okazji żeby zachować się profesjonalnie, uparli się na katastrofę. Cały burdel w pułku za który odpowiedzialne były wszystkie rządy był według mnie drugorzędny. Znacie tę historię jakieś pułkownika chyba (albo borowca? nie pamiętam już), który latał z LK i łapał się za głowę na to co odpieprzali wokół organizacji lotów i mówił prawie w przeddzień tego lotu że to się wszystko prosi o katastrofę, próbował wcześniej interweniować. I poleciał z nimi również tego dnia i zginął. Jak ktoś pamięta nazwisko to będę wdzięczny, gdzieś na onecie czytałem artykuł z jego cytatami.

To jest super:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... skiem.read
Dla tych 'wątpiących'. Nie ogarniam naprawdę jak można ignorować analizy i opinie prawdziwych ekspertów i jednocześnie dopuszczać wątpliwości na podstawie wynurzeń garstki kupionych za ciężkie pieniądze naukowców, którzy nie przebadali żadnej katastrofy lotniczej, ba! - którzy mają problemy z podstawową fizyką:


https://wiadomo.co/prof-artymowicz-nie- ... na-wybuch/

Cóż tu można jeszcze dodać. Już się kończą możliwości nabijania z Macierewicza i szalonych teorii jego komisji. Ale myślę, że dla dobra kraju trzeba reagować ilekroć ktoś powtarza te herezje.


Obrazek"
Ostatnio zmieniony 12-04-2017 22:18 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Tezy smoleńskie

Post autor: alek » 12-04-2017 23:45

"
dino pisze:Według DZISIEJSZEGO stanu wiedzy na ten temat wypadek w Smoleńsku był zbiegiem złych okoliczności i szeregu błędów.
Taka jest niestety prawda. Nigdy nie ma jednej przyczyny katastrofy lotniczej . Zawsze są zbiegi różnych okoliczności i błędów czynnika ludzkiego , które się na siebie nakładają. Dla przykładu

https://www.youtube.com/watch?v=f9bUcmaKr0E

https://www.youtube.com/watch?v=FgO9AzTw7Uw

Wyjątkiem są przypadki jak np MH 17.



Edytowany przez alek o 12-04-2017 - 21:56. "
Ostatnio zmieniony 12-04-2017 23:45 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Tezy smoleńskie

Post autor: andriu81 » 13-04-2017 05:25

"Widze że już świętujecie na całego(chociaż dopiero środa),cały dzień na forum.A ja dopiero wróciłem z roboty(tej co lubię) i jutro tak samo i ja nie mam CZASU na tyle pisania co wy.Aż żal się robi.Ludzie ,wy niczym więcej nie żyjecie ,tylko katastrofą smoleńską,rządami PiS,dyskusjami religijnymi.Nie macie innych zainteresowań. Prosze o podawanie linków do źródeł,a nie wklejanie cytatów.Jak twierdzisz że coś jest absurdalne,to podaj źródło,gdzie tak przeczytałeś.Bo nie wierzę że z głowy.
Patrząc na to z góry,to serio,nie wiem o co chodzi,ale obie strony są święcie przekonane że mają rację i to wygląda tak jakby teraz ktoś odkręcał fałszywe informacje sprzed lat,a z Macierewicza robili wariata,jak zawsze.Wszystko było prawdziwe,komisje,experci,nagrania,naukowcy,tylko że nic się kupy nigdy nie trzymało.Bo w innym razie,żaden Macierewicz nie powołałby komisji.
Sorry,nie mam siły na szukanie kontrcytatów,mam inne rzeczy do roboty"
Ostatnio zmieniony 13-04-2017 05:25 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Tezy smoleńskie

Post autor: dino » 13-04-2017 08:25

"Ludzie ,wy niczym więcej nie żyjecie ,tylko katastrofą smoleńską,
Działalność PiS spowodowała, że mam gdzieś to, co się stało pod Smoleńskiem. Toi nie ja nakręcam się co miesiąc organizując "uroczystości". Nota bene to niezły pomysł, by tak z miesięczną częstotliwością podtrzymywać stan ideologicznego upojenia. Jeszcze trzy lata temu biegałem na miesięcznice w kościele na Serbinowie, lecz pewnego kolejnego 10-tego było pomyślałem, że ja obchodzę rocznice śmierci w mojej rodzinie w interwale ROCZNYM więc dlaczego miałbym obchodzić czyjąś śmierć - w końcu zupełnie obcych mi ludzi - CO MIESIĄC?
Ja nie mam CZASU na tyle chodzenia co wy. Nie macie innych zainteresowań?

Macierewicz nie powołałby komisji
Macierewicz nie powołał KOMISJI, lecz PODKOMISJĘ, czyli ciało niższego rzędu. Jak chcesz wiedzieć dlaczego to poszukaj sobie informacji."
Ostatnio zmieniony 13-04-2017 08:25 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Tezy smoleńskie

Post autor: wou » 14-04-2017 12:37

"
andriu81 pisze: Widze że już świętujecie na całego(chociaż dopiero środa),cały dzień na forum.A ja dopiero wróciłem z roboty(tej co lubię) i jutro tak samo i ja nie mam CZASU na tyle pisania co wy.Aż żal się robi.Ludzie ,wy niczym więcej nie żyjecie ,tylko katastrofą smoleńską,rządami PiS,dyskusjami religijnymi.Nie macie innych zainteresowań.
Ja zawsze znajdę czas na walkę z głupotą i propagandą. Może Ty oszczędź sobie i innym czasu i skup się na robocie zamiast pieprzyć farmazony o zamachu. Chcąc nie chcąc sam tę krytykę sprowokowałeś powtarzając kłamliwe teorie. Zauważ też, że to PIS rozdmuchuje temat i wyrzuca w błoto miliony złotych oraz miliony godzin uwagi Polaków. Te kilkanaście procent wyznawców smoleńskich przejmuje się tematem bardziej niż większość rodzin ofiar, które pogodziły się z żałosną prawdą nt katastrofy, pochowały bliskich (ze świadomością, że w całym zamieszaniu i rozkawałkowaniu ciał mogło dojść do błędów), odbyły żałobę i chcą mieć to już za sobą. A reszcie Polaków wystarczą uroczystości raz na rok i pomniki pamięci, było minęło, chcą iść do przodu, trzeba żyć dalej.

Ale nie, pisowskie hieny cmentarne muszą robić z tego niekończące się ponure przedstawienie.

Tutaj muszę wspomnieć o Barbarze Nowackiej, córce Izabeli Jarugi-Nowackiej - to jest przykład normalności i klasy w podejściu do tej tragedii. Widzę nawet że mogłaby spełnić jakąś rolę w uzdrawianiu tej sytuacji wokół Smoleńska, że gdyby miała większą platformę polityczną ona - która straciła *matkę* w tej katastrofie, a jednak nie straciła rozumu ani serca jak Kaczyński i potrafi zachować się w tym wszystkim racjonalnie, jak człowiek, to i wielu wyznawców zamachu dostałoby jakiejś odwilży w głowach.

http://www.superstacja.tv/program/rozmo ... a,6461143/
Źle mówi?

A tak Macierewicz próbował przeciągać członków Komisji Millera na ciemną stronę mocy i mścił się gdy dostał kopa:
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... ra/8mm1nd4

Co za kanalia."
Ostatnio zmieniony 14-04-2017 12:37 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

marchru
Posty: 188
Rejestracja: 28-12-2005 22:30

Tezy smoleńskie

Post autor: marchru » 14-04-2017 15:49

"@wou: Mam cichą nadzieję, że pani Nowacka jest dla ciebie przykładem tylko i wyłącznie w tej jednej kwestii ponieważ
cała reszta to już dla mnie zdegenerowanie ideologiczne i afazja.

Podobnie jak w mediach cały czas tworzy się dwa skrajne obozy. Głosy umiarkowane są niepopularne i niemedialne.
Ostatnio oglądałem na tvn-ie 24 dokument o Smoleńsku. Przekaz i stawiane tezy całkowicie odbiegały od tych stawianych przez tvp i media prawicowe.
Odebrałem to jako próbę zamiatania pod dywan wszelkich wątpliwości i nieścisłości co do tamtego dnia.
Jeśli dziesiątki incydentów, mataczeń i fałszywych oskarżeń ( o kilkunastu morderstwach nie wspomnę) są dla nich nie warte chociażby napomknięcia to coś tu jest nie tak.

Uważam, że pisanie o wyznawcach smoleńskich to obraza. Jest to margines. Każda opcja posiada skrajnych wyznawców i nie powinniśmy się tym w ogóle zajmować. Media w oczywistym dla siebie planie takie tematy drążą ale myślący człowiek potrafi to zweryfikować.
Jak ktoś chce, niech upamiętnia Smoleńsk każdego dnia i nie powinniśmy komuś tego zabraniać ( tak jak np. obywatele RP)."
Ostatnio zmieniony 14-04-2017 15:49 przez marchru, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Tezy smoleńskie

Post autor: wou » 22-04-2017 11:21

"@marchru, przykro mi (no w sumie to wcale nie), ale zgadzam się ze wszystkim co powiedziała w tym wywiadzie. Jest obecnie moim ulubionym aktywnym politykiem.

Jest zupełnie na odwrót: to propaganda pisowska odbiega od rzeczywistości, delikatnie mówiąc, i pomija kluczowe powody tej katastrofy oraz całkowitą i bezsprzeczną za nią odpowiedzialność osób na pokładzie tutki.

Obrazek

Ja z kolei uważam, że zważywszy na to, że RZĄDZĄ nami wyznawcy zamachu, to trzeba gorliwie i metodycznie tępić te brednie. To jest margines statystycznie, ale w praktyce ci szaleńcy kształtują politykę kraju, w tym zagraniczną. Minister Obrony Narodowej oskarża atomowe mocarstwo o zamordowanie m.in. głowy państwa, ludzie!!! Zresztą podpisują się pod tym wszyscy, w tym - a jakżeby inaczej - PAd (Pan Adrian ;>). Naprawdę nie dociera do Ciebie powaga sytuacji? Nie można tych świrów po prostu zbywać. Obywatelska postawa wymaga reagowania na tak destrukcyjną i niebezpieczną dla kraju politykę rządu.

Wracając do samej podkomisji Macierewicza, nie wiem czy słyszeliście ;) że jej przewodniczący, Wacław Berczyński zrezygnował i spieprzył do USA - wszystko przez chlapnięcie w jakimś wywiadzie (i jeszcze potem potwierdzenie w innym, debil), że "on załatwił caracale".

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dr-wacla ... ow/teb5rl4

No to teraz: jak to interpretujecie? Według mnie to tylko udowadnia, że gość jest po prostu debilem (zresztą koledzy doradzali mu jak się w to pakował, żeby nie robił z siebie idioty, ale jak widać uparł się na to), co potwierdza całą śmieszność tego ciała, które - gdyby to był faktycznie zamach - powinno składać się z najwyższej klasy, renomowanych specjalistów (jak komisja Millera). Niedość że nie był na miejscu katastrofy to teraz jeszcze z za oceanu ma uczestniczyć w "wyjaśnianiu", kto się na to jeszcze nabiera? Czy ta podkomisja może się jeszcze bardziej skompromitować? Czy może w oczach pisowskich sekciarzy ten "atak" na Berczyńskiego i jego "honorowe" (Jan Maria Jackowski) zachowanie tylko ją uwiarygadnia jakimś cudem?

Ładnie ktoś zauważył, że z jednej strony przerywa się siłowo tajne spotkanie sędziów KRS żeby doręczyć pismo (!!!), z drugiej daje uciec za ocean typkowi, który nieuprawniony maczał palce w przetargu na miliardy złotych i - jak sam twierdzi - go udupił. Oto państwo PiS.

Nie no serio, jakim cudem ten człowiek nie został zatrzymany?! Jakim cudem Macierewicz jest jeszcze MON i bez zarzutów?! Macie wszyscy kolejną zajawkę pisowskiego "uzdrawiania" sądów i prokuratury!



Edytowany przez wou o 22-04-2017 - 09:26."
Ostatnio zmieniony 22-04-2017 11:21 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Tezy smoleńskie

Post autor: A1313 » 22-04-2017 12:27

"
Minister Obrony Narodowej oskarża atomowe mocarstwo o zamordowanie m.in. głowy państwa, ludzie!!!
A co na to atomowe mocarstwo? sądzę że jest niezmiernie zadowolone z takiego obrotu sprawy. Jakby to dziwnie nie zabrzmiało -darmowa reklama."
Ostatnio zmieniony 22-04-2017 12:27 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tezy smoleńskie

Post autor: admin » 22-04-2017 12:51

"
wou pisze:Czy ta podkomisja może się jeszcze bardziej skompromitować?
Jestem przekonany że tak i to pewnie już wkrótce.
wou pisze:Ładnie ktoś zauważył, że z jednej strony przerywa się siłowo tajne spotkanie sędziów KRS żeby doręczyć pismo (!!!)
Z drugiej strony adresat dalej twierdzi że pismo nie zostało mu doręczone :-)
Dla mnie to równie zabawne."
Ostatnio zmieniony 22-04-2017 12:51 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Tezy smoleńskie

Post autor: wou » 10-08-2017 13:39

"Miałeś rację, właśnie Nowaczyk dowodził wybuchu posługując się tym razem wyklejanką ze zdjęć. Oczywiście wraku dalej ani nie widzieli, ani nawet nie starali się zobaczyć.

OK, mamy 10ty, 2500 policjantów już powoli szykuje kanapki i barierki na towarzyszenie Jarosławowi Kaczyńskiemu w jego żałobnej zadumie 300km od miejsca pochówku rodziny. Trzeba zatem przypomnieć jak przebiegał ten zamach w postaci serii wybuchów bezgłośnych bomb termobarycznych:

Obrazek

http://www.rmf24.pl/raporty/raport-lech ... Id,1711598

Nie zapominajmy, że rząd PiS usunął ze strony rządowej materiały zebrane przez prawdziwą komisję profesjonalistów ale na szczęście jeszcze nie cenzurują internetu jak w Chinach:

http://faktysmolensk.niezniknelo.com/"
Ostatnio zmieniony 10-08-2017 13:39 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Tezy smoleńskie

Post autor: jazet » 10-08-2017 18:30

"Rzadko zdarza się, aby na jednym forum było tylu "ekspertów od wszystkiego"."
Ostatnio zmieniony 10-08-2017 18:30 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 736
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Tezy smoleńskie

Post autor: Jacek » 10-08-2017 19:41

"Nie jestem ekspertem. Czytam tylko. I chcę zwrócić uwagę na sformułowanie podkomisji: "destrukcja skrzydła zaczęła się jeszcze przed brzozą". No pewnie. Wszyscy widzieliście zdjęcia pościnanych drzew "przed brzozą". Były jednak cieńsze. Ale odkrycie! O wybuchu nie wypowiadam się, bo nie jestem ekspertem..."
Ostatnio zmieniony 10-08-2017 19:41 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Tezy smoleńskie

Post autor: wou » 10-08-2017 21:07

"
jazet pisze:Rzadko zdarza się, aby na jednym forum było tylu "ekspertów od wszystkiego".
No weź nie mów, że to do mnie aluzja :) Zacytowałem transkrypty i zdjęcia (fakty) oraz opinie prawdziwych ekspertów - ja się na tym opieram gdy mam wątpliwości. Uwierzyć można we wszystko i każdemu, ale na "zdrowy rozum" bierze się rzeczywistość przy pomocy tak naprawdę prostej logiki i matematyki. Tego ja używam, to polecam. Sprawdzasz ile "punktów" autorytetu ma dana osoba czy organizacja lub ich grupa a ile oponenci i wychodzi czarno na białym co (z dużym prawdopodobieństwem!) jest prawdą a co fałszem. Zakładając, że koniecznie chce się mieć wyrobioną opinię na dany temat.

Nie mam wykształcenia, dostępu do dowodów, lat praktyki w badaniach, autorytetu itd itd więc przyjmuję opinie tych, którzy to faktycznie mają - a oni mówią jednym głosem: to NIE BYŁ zamach.

To chyba lepiej niż mieć budowlańca za autorytet ws. wypadków lotniczych, albo inżyniera za autorytet w sprawach ginekologicznych. Przewija się tu jeszcze taki co matematykowi-logikowi dałby napisać konstytucję - bo zna się na logice :D Ten sam worek jak dla mnie :P (pozdro dink00)"
Ostatnio zmieniony 10-08-2017 21:07 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Tezy smoleńskie

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 11-08-2017 12:17

"Zamach to druga sprawa. Pierwsza sprawa to kiedy doszło do zniszczenia samolotu.
Czy jeszcze w powietrzu, czy po zderzeniu z ziemią.
Jeżeli widać ile było kłamstw w tej sprawie, to na pewno nie można wierzyć, że było tak jak to przedstawiają politycy PO."
Ostatnio zmieniony 11-08-2017 12:17 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ