Oświadczenie Sztabu Wyborczego Tadeusza Gospodarczyka

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
semen
Posty: 119
Rejestracja: 04-10-2006 22:06

Oświadczenie Sztabu Wyborczego Tadeusza Gospodarczyka

Post autor: semen » 22-09-2011 15:23

"@headshrinker:
Przyznam, że dość zgrabnie sprowadziłeś ideę, cele i założenia wyborów do słynnej maksymy ?lud ciemny wszystko kupi??.

Pozwól jednak, że na zakończenie naszego dyskursu, umotywuję:

Przesłanka pierwsza:
Przestrzeń publiczna zaśmiecana jest przez setki mało estetycznych billboardów, reklam, tablic świetlnych itp. reklamujących na przykład ?100% bawełny na wieczór?. Dziwi mnie, że akurat dość zgrabnie skomponowana kolorystycznie reklama kandydata o wielkości nie większej niż metr na metr ? nawet powtórzona wielokrotnie ? budzi tak duży sprzeciw z Twoje strony. Sprzeciw uprawniający Cię, w Twojej własnej ocenie, do obrażania innych.
Szczególnie , że kampania wyborcza trwa tylko kilka tygodni a wspomniane reklamy przez cały rok ?atakują? Twój wyczulony na estetykę przestrzeni publicznej wzrok.

Mówiąc obrazowo - wybory stanowią nieodłączny element demokratycznego krajobrazu naszego kraju. I bezpośrednio przekłada się to na nasze ulice - tak samo jak wolny rynek, który ?emanuje? w przestrzeni publicznej setkami reklam. Z tym, że na reklamy póki co się nie obrażasz, a plakaty wyborcze budzą Twój zdecydowany sprzeciw.

W mojej ocenie, problemem dla Ciebie nie są więc plakaty same w sobie a raczej osoby, które na nich widnieją.
I wcale nie muszą Ci się podobać. Po prostu nie idziesz i nie głosujesz, masz także prawo wyrażać swoje zdanie na ten temat.
Kultura nakazywałaby jednak powstrzymać się od wyzywanie kogoś od ?baranów?, ich ?ryjów? i ?idiotycznych zachowań?.

Przesłanka druga:
Data rejestracji na forum: 13.09.2011 (3 i pół tygodnia przed wyborami)
Postów na forum: 5 - udzielasz się praktycznie wyłącznie w tym wątku (jednego posta w innym, również dotyczącym wyborów wątku, trudno brać pod uwagę)

Przesłanka trzecia:
Wielokrotne zaprzeczanie, powoływanie się na wspólnotę z ?innymi ludźmi tak samo jak ja niezaangażowanymi?, usilne podkreślanie, że jest się zwykłym userem jest klasycznym zabiegiem mającym uwiarygodnić prowadzone działania marketingowe (potocznie nazywane ?czarnym PR?)

Wniosek:
Albo jesteś Trollem, któremu cytując klasyka ?wszystko przeszkadza i zawsze i wszędzie jest na nie. Bo nie.? albo moja teza o ?lipnym userze? jest jednak uzasadniona.
Prawdę, jak zwykle, zweryfikuje życie. W tym wypadku, Twoja aktywność na tinfo po 9 października.

Dlatego dalsza dyskusja jest w tej chwili bezcelowa. Chętnie pogadam z Tobą po 9 października.

PS: Każdy sam podejmuje decyzję ? nie chcesz, nie idź na wybory. Chcesz ? idź i głosuj na kogo Ci się podoba.
Tylko proszę, drogie dziecko, nie zaśmiecaj już forum?"
Ostatnio zmieniony 22-09-2011 15:23 przez semen, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Oświadczenie Sztabu Wyborczego Tadeusza Gospodarczyka

Post autor: headshrinker » 22-09-2011 16:15

"Semen -> Nasza dyskusja jest owszem - bezcelowa bowiem popadasz w paranoje. Jak to nie lubi Tadzia - wiadomo - troll sztabowy!

Ad Przesłanka pierwsza - Żeby outdoor miał jakikolwiek sens - musi się odróżniać czymś od całości outdooru - i choć plakaty TG - są estetyczne - to niestety nie są na tyle "różne" żeby ktoś się nimi jakoś specjalnie fascynował. Giną w gąszczu innych plakatów/etc. Tak btw - to że bronisz outdooru - może mieć dwa powody - 1) nie masz zielonego pojęcia na temat PR/marketingu politycznego - ale usiłujesz udawać aŁtorytet ( każdy kto słyszał kiedykolwiek o skali Volkmanna - śmieje się z ludzi, którzy wierzą w to, że im więcej bilbordów/plakatów - tym lepszy wynik).

Poza tym - ja wiem, jak to w naszem kraju wygląda - pełno idiotycznych bilbordów reklamowych, etc - jakimś jednak trafem czasem się zdarzają kampanie z pomysłem, które przykuwają uwagę (vide "my się nie zgadzamy" media marktu - czerwone bilbordy z takim napisem pojawiły się w trakcie wyborów w 2005 roku w Krakowie) - te kampanie są wymyślane nie przez sztabowców, którzy sztabowcami zostali z klucza partyjnego - tylko przez fachowców. To taka uwaga na marginesie.


Ad przesłanka druga - data mojej rejestracji - W Tym przypadku wielkim Trollem jesteś raczej Ty - data rejestracji - 04-10-2006 postów raptem 50 kilka i nagle się uaktywniasz w trakcie wyborów (skoro Tobie wolno popadać w paranoje - to czemu nie innym?).

Że udzielam w jednem wątku? Czy gdybym zaspamował wszystkie inne - Twój "troll radar" by inaczej zareagował? Pewnie nie - bo nie lubię Tadka.

Jak ja uwielbiam domorosłych psychologów i tropicieli spisków... Leszek Bubel wszędzie widział żydów (i pewnie dalej widzi) ty wszędzie widzisz spiskowców. Tak samo uwielbiam ludzi, którzy na siłę wplatają w swoje posty "mądre słowa" - np dyskurs. Ja wychodzę z założenia, że zamiast "internalizacja systemów aksjonormatywnych" lepiej napisać - "przyswajanie wartości" no ale jeden lubi czekoladę - a drugi jak mu nogi śmierdzą.

Nie wiem czy porozmawiamy po wyborach - nie mam bowiem gwarancji, że wtedy będziesz wiedział o czym piszesz."
Ostatnio zmieniony 22-09-2011 16:15 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

apokalipsa
Posty: 94
Rejestracja: 10-08-2011 13:07

Oświadczenie Sztabu Wyborczego Tadeusza Gospodarczyka

Post autor: apokalipsa » 22-09-2011 16:43

"eh tyle pieniędzy idzie na te wszystkie plakaty ,że szok .Młodzi ludzie nawet nie czytają tych informacji na plakatach ,bo jak wszystkim wiadomo większość to zwyczajne ''obietnice ''. Każda lampa obklejona nawet na blokach się widuje ."
Ostatnio zmieniony 22-09-2011 16:43 przez apokalipsa, łącznie zmieniany 1 raz.

semen
Posty: 119
Rejestracja: 04-10-2006 22:06

Oświadczenie Sztabu Wyborczego Tadeusza Gospodarczyka

Post autor: semen » 22-09-2011 17:20

"@ headshrinker: widzę, że masz duże doświadczenie w PR/marketingu politycznym...

...przesłanka czwarta.

Pozdrawiam ;-)



Edytowany przez semen o 22-09-2011 - 15:20. "
Ostatnio zmieniony 22-09-2011 17:20 przez semen, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Oświadczenie Sztabu Wyborczego Tadeusza Gospodarczyka

Post autor: headshrinker » 22-09-2011 18:26

"semen-> Owszem mam spore. I dzięki temu wiem, że wdawanie się w dyskusje na forach (długie, którymi nie interesuje się nikt prócz dyskutantów - bądź też jak wolisz prowadzących dyskurs) nie mają sensu (jako narzędzie PR) -bo jak to już ktoś zauważył w tem wątku zniechęcają innych.

Rzecz jasna niemożliwością jest - abym mając doświadczenie spore w PR/etc - chciał np zabrać głos w jakiejś sprawie. Nie, nie - to kolejna przesłanka. Łowcom spisków nie trzeba wiele. Kiedyś wyraziłem (na forum interii) swoją negatywną opinie n/t książki "alchemia uwodzenia" - i zostałem z miejsca (przez domorosłych psychologów) - uznany, za jednego z autorów tej książki, który stara się ją reklamować. Gwoli wyjaśnienia - opinia była bardzo negatywna.

No ale niech stracę - skoro uważasz, że ja tu trolluje za kimś konkretnym - podziel się z kolektywem swoją myślą. Najwyżej się okaże, że nie masz racji (choć pewnie do tego stanu już przywykłeś)

Pozdrawiam i życzę owocnego tropienia spisków w przyszłości :)"
Ostatnio zmieniony 22-09-2011 18:26 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzeżanin09
Posty: 100
Rejestracja: 01-09-2009 00:11

Oświadczenie Sztabu Wyborczego Tadeusza Gospodarczyka

Post autor: tarnobrzeżanin09 » 23-09-2011 01:07

"Owe plakaty TG to nie jedyny przypadek ,,aktów wandalizmu'' dokonywanych na materiałach wyborczych.
Podobno w Skopaniu w gminie Baranów Sandomierski zniszczono baner promujący kandydaturę posła PO Mirosława Pluty. To zdarzenie potwierdza oficer prasowy tarnobrzeskiej policji Beata Jędrzejewska Wrona.
Baner tego samego kandydata został zniszczony również w Jamnicy w gminie Grębów."
Ostatnio zmieniony 23-09-2011 01:07 przez tarnobrzeżanin09, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Oświadczenie Sztabu Wyborczego Tadeusza Gospodarczyka

Post autor: admin » 24-09-2011 02:12

"
hellcat pisze:Adminie, nie idźmy tą drogą....
Do ciszy wyborczej jeszcze tylko dwa tygodnie, później parę lat spokoju. A mnie nie było cały tydzień (nie wiem czy ktoś zauważył, chyba już tu nie jestem potrzebny). Jeśli jednak kampania skłania Cię do częstszych wypowiedzi, a w tym równie celnych jak w przypadku podstarzałego samuraja, to kampanii nigdy za wiele.
Wątek zamykam. O!"

ODPOWIEDZ