Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: headshrinker » 14-09-2013 15:43

"Admin

Od kogo? Od różnych. Popatrzmy np na temat aborcji w naszym kraju. Środowiska konserwatywne - non stop usiłują jej całkowicie zakazać. Wbrew woli większości społeczeństwa (wola ta jest rok rocznie badana przez CBOS). Niebawem głosowanie nad zakazem aborcji w przypadku stwierdzenia nieodwracalnego uszkodzenia płodu. W/g badań CBOS (2012) 63% Polaków popiera prawo do aborcji w tym wypadku - 23% temu prawu się sprzeciwia. Innymi słowy - 23% chce dać w ryj 63%.
Może zaproponuj kogoś z ciekawszym życiorysem, kto godnie by Cię reprezentował w Sejmie
Ja to się przyznaje bez bicia - jam jest człowiek z sercem po lewej stronie. Z czego z kolei wynika, że w sejmie nie ma mnie kto reprezentować. Towarzysz Miller, który jest tak bardzo zajęty gloryfikowaniem Gierka/Jaruzelskiego i w ogóle całego PRL - że nie ma czasu na zajmowanie się czymkolwiek innym. Jest jeszcze klaun Janusz, który usiłuje ugrać coś na antyklerykalizmie ( i jakoś tak ostatnio słupki temu Januszu spadają). Wychodząc z Twojego założenia - powinienem wybrać któregoś z nich? Tylko, że moim skromnym zdaniem to by było (za przeproszeniem) rzeźbienie w gównie."
Ostatnio zmieniony 14-09-2013 15:43 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: admin » 15-09-2013 01:08

"Pomyślałem, że chodzi o coś innego niż demokracja, czyli właśnie o przemoc fizyczną, a nie określone głosowanie większości.
Jeśli tak to traktować, to jestem znokautowany od momentu określenia świadomości politycznej.

Co do życiorysów - może być ktoś kogo jeszcze nie ma w Sejmie."
Ostatnio zmieniony 15-09-2013 01:08 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: headshrinker » 15-09-2013 03:04

"Admin
Co do życiorysów - może być ktoś kogo jeszcze nie ma w Sejmie.
Nikt mi do głowy nie przychodzi. I jestem śmiertelnie poważny. Poza tym tak między nami adminie - Ty przynajmniej masz kogoś wytypowanego, ja nie mam nikogo. I nie dlatego żebym był jakoś specjalnie wymagający, ale dlatego, że jak to już napisałem - nie ma komu lewicy reprezentować w Polsce. A ci którzy reprezentują są albo klaunami politycznymi, albo ludźmi, którzy kojarzą się nieodmiennie z PRLem.

Odnowiciel
To jak mniemam żart miał być?"
Ostatnio zmieniony 15-09-2013 03:04 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: admin » 15-09-2013 13:27

"I to jest właśnie poważny problem.
Jak zwał, tak zwał - brak elit? Oderwanie klasy politycznej od społeczeństwa? A może poprostu niechęć ludzi uczciwych do angażowania się w politykę? Ci co próbowali często się przejechali, albo zostali nagięci i wchłonięci przez układ.

Znam przeuczciwego człowieka, który został wybrany burmistrzem i po niespełna dwóch latach rządzenia, jako jedyny (albo jeden z nielicznych) w Polsce, sam zrezygnował, bez żadnej zewnętrznej przyczyny, bo miał dość brudu polityki, nacisków i układów."
Ostatnio zmieniony 15-09-2013 13:27 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: headshrinker » 15-09-2013 15:35

"Admin
Z góry przepraszam za "pocięcie" wypowiedzi Twej, ale tak mi jest wygodniej odpisywać ;)
Jak zwał, tak zwał - brak elit?
Elit intelektualnych nie mamy już prawie w ogóle. Jeśli elitami intelektualnymi są osoby pokroju Pawłowicz, Środy etc - to ja dziękuję.
Oderwanie klasy politycznej od społeczeństwa?
To jest akurat bardzo prosty mechanizm. Jeśli ktoś przez kilkanaście lat zarabia kupę pieniędzy ( to trudno się spodziewać po nim tego, żeby wiedział jak żyją ludzie "zwykli". Nie wspominając już o tym, że miejsce na listach "biorących" uzależnione jest od tego jakie się ma znajomości. Te same znajomości, które kogoś windują "na posła" - nie pozwolą mu biedować.
A może poprostu niechęć ludzi uczciwych do angażowania się w politykę?
To też. Dla większości ludzi - polityka to zwykłe bagno jest i nic więcej. No a po cholerę w bagno leźć? No to lezą w politykę ludzie, którzy w cywilizowanym kraju nie powinni mieć z polityką nic wspólnego.
Ci co próbowali często się przejechali, albo zostali nagięci i wchłonięci przez układ.
Owo przejechanie może wynikać z tego, że ludzie ci są uczciwi i nie mają zielonego pojęcia o tym w jakie bagno się pakują. Wchłonięcie przez układy/koterie też wchodzi w grę. W końcu jak ktoś się już załapał - to szkoda mu odchodzić...
Znam przeuczciwego człowieka, który został wybrany burmistrzem i po niespełna dwóch latach rządzenia, jako jedyny (albo jeden z nielicznych) w Polsce, sam zrezygnował, bez żadnej zewnętrznej przyczyny, bo miał dość brudu polityki, nacisków i układów.
Nie znam człowieka, ale przypuszczam, że jego problemem było to, że miał zbytnio wyidealizowane pojęcie na temat polityki. Jeśli ktoś np chciałby dzisiaj startować na prezydenta Tbg - musiałby mieć zaufanych ludzi. I nie chodzi mi tu o prowadzenie kampanii tylko - sztab zaufanych ludzi "na potem". Bez swoich ludzi (nie mam tu na myśli "kolegów z podstawówki" jeno zaufanych fachowców) - nie da się niczego zmienić tak na dobrą sprawę. Bo opór materii jest zbyt wielki."
Ostatnio zmieniony 15-09-2013 15:35 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: admin » 16-09-2013 00:10

"W Puszczy Białowieskiej, czeka jeszcze Cimoszewicz. Są prof.prof. Kołodko i Belka.
Był też Napierniczak, czyli Napieralski (tzw. polski Zapatero) + Olejniczak. SLD rośnie w siłę i to chyba nie wyłącznie na elektoracie z PRLu."
Ostatnio zmieniony 16-09-2013 00:10 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: headshrinker » 16-09-2013 03:25

"Odnowiciel

Mnie takie gadki wkurzają. Bo to jest tak jakby tłumaczenie prezia. No skąd on miał wziąć tych fachowców? No przecież nikt tu za takie marne pieniądze nie przyjdzie pracować... 8 lat się szykował do prezydentury do jasnej cholery - mógł przez ten czas znaleźć choćby jednego fachowca. Nie znalazł żadnego.

Cieszy mnie to, że w czasie, w którym Siarkopol dogorywał nikt nie powiedział "wiecie co? Tu się już nic nie na zrobić... Zostawmy to miasto niech zdycha. Gdyby ludzie wtedy wychodzili z takiego założenia, to bylibyśmy drugim Radomiem.

Nie trzeba nam tu Hawkingsów, Einsteinów i Jobsów - tylko zwykłych ludzi z pomysłem. A co mamy? Radnych, którzy traktują RM jako "dorabianie" albo do emerytury, albo do pensji. Mamy też kombinatorów, ale wszystkich ich łączy jedno - w dupie mają to co się dzieje w mieście. A przez większą część czasu nawet nie mają pojęcia nad czym głosują. Ale to o niczym nie przesądza, bo zawsze się znajdzie ktoś kto powie "no przecież tutaj nic nie można zrobić! Pieniędzy nie ma" Tedy ja odpowiem - od siedzenia na dupie i narzekania, że się nie da - żaden fachowiec nie przyjdzie tu pracować. Poza tym po co na miłość boską kogoś na etat zatrudniać? Nie można się dogadać z jakimś specem, który prowadzi DG i rozliczać się fakturami? Takie pieprzenie, że jest byle jak ale lepiej nie będzie więc cicho sza - do niczego dobrego nie doprowadziło.

W temacie lewicowości. To Baumana mam w głębokim poważaniu, jego teksty są pisane na tak wysokim stopniu ogólności, że nie opisują niczego. Kategorie pojęciowe w rodzaju "turysty" mogą na dobrą sprawę objąć połowę ludzkości, więc są mniej więcej tak samo przydatne jak rozpałka do grilla na księżycu. Moja znajomość twórczości Baumana wykracza daleko poza to co media donoszą. Aczkolwiek w jednym punkcie się z nim zgodzę. Lewicowość (którą rozumiem jako wrażliwość społeczną) się opłaca po prostu. Nie opłaca się tępogłowy kapitalizm i dążenie do zysku za wszelką cenę. Z efektami pogodni za zyskiem bankowość zmagamy się od 2008 bodajże. Rzeczywistość to straszna suka, która każdemu człowiekowi, który stara się ją zaklinać - pokaże kiedyś środkowy palec. Z kryzysu finansowego pierwsza w Europie wyszła ubersocjalistyczna Szwecja (W 2010 roku mieli już nadwyżkę budżetową).

Aczkolwiek z jednym to się akurat zgodzę. Z tym, że lewicowcy muszą być kowalami własnego losu. Jeśli powstanie w niedalekiej przyszłości jakaś młoda socjaldemokracja (bez "towarzyszy" i innych "zawodowych lewicowców") to zmiecie ze sceny politycznej SLD razem z Ruchem Palikota.


Admin

Ci wszyscy, których wymieniłeś "już byli". Choć nie przeczę, że teraz Cimoszewicz mógłby spokojnie startować w jakichś wyborach ważniejszych - Konstanty Miodowicz nie żyje już, więc mała szansa na to, żeby jakiś dziad wyciął mu taki numer jak KM w 2005 roku.

SLD rośnie w siłę i to chyba nie wyłącznie na elektoracie z PRLu.

Dla mnie - to, że SLD "rośnie" to gest rozpaczy ludzi o lewicowych poglądach, którzy żywcem nie mają na kogo głosować. Poza tym - spokojnie. Z racji tego, że SLD zajmuje się w tej kadencji robieniem niczego - jeszcze im te procenty bokiem wyjdą (tak jak w trakcie ostatnich wyborów, które dla działaczy SLD były wielkim zaskoczeniem)"
Ostatnio zmieniony 16-09-2013 03:25 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: grassownik » 16-09-2013 10:23

"
Dobry pomysł by gospodarz miasta przyszedł z fachowcami i z Tarnobrzega zrobił Las Vegas albo Las Palmas tyle tylko,ze nierealny.
miała być polska Giza czyli piramida na piramidzie a mamy Las Palmas akurat-czyli palmy nad zalewem ;-)
Doprawdy musi byc przygnebiajace że dzis nie mozna na lewicy znalezc idola a wybór jest ogromny poczawszy od prof. Bauman,Urbana.Milera,Kwasniewskieg,Srody Ikonowicza a skonczywszy na szefie Krytyki Politycznej Sławomirze Sierakowskim
można sobie go nawet znaleźć poza wymienionym gremium ;-)

wybór jest spory-od wspaniałego Fidela,przez doktora Guevarę po choćby Ignacego Daszyńskiego ;-)

prawacy też mają olbrzymi wybór - od ekscentrycznego brydżysty po go-win ;-) między tymi ramami znajdziemy wiele "ciekawych" osobistości :-)

A co mamy? Radnych, którzy traktują RM jako "dorabianie" albo do emerytury, albo do pensji. Mamy też kombinatorów, ale wszystkich ich łączy jedno - w dupie mają to co się dzieje w mieście.

zejdź na ziemię panie !
tak było,jest i będzie.
może pięćdziesiąt,sto,dwieście lat temu ktoś tak pojmował politykę jak Waść czyli jako próbę zmieny rzeczywistości,pomocy współplemieńcóm ale to nie te czasy.
każdy jak jeden idzie w radę,posły czy senatory po to by pilnować swoich własnych interesów.



Edytowany przez grassownik o 16-09-2013 - 08:23. "
Ostatnio zmieniony 16-09-2013 10:23 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: headshrinker » 16-09-2013 13:30

"Grassownik
każdy jak jeden idzie w radę,posły czy senatory po to by pilnować swoich własnych interesów.

No pacz Pan. A jest taki jeden co się Szczurek nazywa i który to pan ma coraz wyższe poparcie z wyborów na wybory. I to bynajmniej nie dlatego, że "dba o interes własny i partii".

Prawda jest brutalna - tylko że jej nie rozumieją wszelkiej maści "drony" w Radach Miasta. Gdyby faktycznie pracowali na rzecz społeczności - mieliby kolejne kadencje w kieszeni. Nie musieli by się obawiać żadnych konkurentów. Nie przemawia przeze mnie jakiś młodzieńczy idealizm (bo z tego - wyrosłem) tylko coś co można nazwać pragmatyzmem politycznym - jeśli dobrze żyjesz z ludźmi i faktycznie pracujesz na ich rzecz - to ludzie będą na Ciebie głosować."
Ostatnio zmieniony 16-09-2013 13:30 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: grassownik » 16-09-2013 13:47

"ilu takich Sczurków jest w Polsce ?
a gmin i powiatów ile mamy ? :-P

p.s. ja poszedłbym na to,żeby i po 5 % od każdego wzrostu/zysku brał taki prezydent miasta,byle tylko robił coś dla innych,a nie tylko dla siebie ;-)"
Ostatnio zmieniony 16-09-2013 13:47 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: headshrinker » 16-09-2013 16:41

"
ilu takich Sczurków jest w Polsce ?
a gmin i powiatów ile mamy ? icon_razz
Ja wiem, że niewielu (o ile nie jednego), ale dziwi mnie to, że żaden z tłuków politycznych nie wyciągnął z tego nauki ;)
p.s. ja poszedłbym na to,żeby i po 5 % od każdego wzrostu/zysku brał taki prezydent miasta,byle tylko robił coś dla innych,a nie tylko dla siebie icon_wink
No to by ściągnął takie Tesco (tylko tym razem by się bardziej postarał i np tylko 2.000.000 offsetu) i miałby z tego 5% ;) Kupa pieniędzy a zysk dla mieszkańców niewielki ;)"
Ostatnio zmieniony 16-09-2013 16:41 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: grassownik » 16-09-2013 16:54

"mnie się akurat galerie handlowe wcale nie marzą,wręcz przeciwnie ;-)"
Ostatnio zmieniony 16-09-2013 16:54 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: headshrinker » 16-09-2013 20:17

"
mnie się akurat galerie handlowe wcale nie marzą,wręcz przeciwnie icon_wink
No chybam wyraźnie napisał, że "zysk dla mieszkańców niewielki" :P"
Ostatnio zmieniony 16-09-2013 20:17 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: grassownik » 27-09-2013 17:33

"talib znowu zaatakował

Większość klubu zagłosowała za odrzuceniem projektu (169 osób). Przeciw było 12 posłów: Małgorzata Adamczak, Marek Biernacki, Łukasz Borowiak, Jerzy Budnik, Joanna Fabisiak, Mariusz Grad, Tomasz Kulesza, Mirosław Pluta, Grzegorz Raniewicz, Lidia Staroń, Jacek Tomczak, Wojciech Ziemniak.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14681082,Kto ... z2g6EU3B6i"
Ostatnio zmieniony 27-09-2013 17:33 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

sammer
Posty: 86
Rejestracja: 22-03-2012 14:56

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: sammer » 27-09-2013 18:04

"Jak widać to człowiek z określonymi poglądami i trzyma się ich. Szacun za konsekwencje w działaniu (i głosowaniach)"
Ostatnio zmieniony 27-09-2013 18:04 przez sammer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: admin » 27-09-2013 20:11

"
sammer pisze:Jak widać to człowiek z określonymi poglądami i trzyma się ich. Szacun za konsekwencje w działaniu (i głosowaniach)
Rzeczywiście w głosowaniach jest konsekwentny, co by przeczyło tytułowi wątku. Problem w tym co mówił po wcześniejszym głosowaniu (stąd tytuł), że właściwie to jest zwolennikiem obecnej ustawy."
Ostatnio zmieniony 27-09-2013 20:11 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

msk
Posty: 543
Rejestracja: 20-10-2006 11:11

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: msk » 27-09-2013 21:03

Ostatnio zmieniony 27-09-2013 21:03 przez msk, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Poseł Mirosław Pluta - Człowiek bez poglądów.

Post autor: grassownik » 01-10-2013 13:15

"Obrazek"
Ostatnio zmieniony 01-10-2013 13:15 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ