Wyniki wyborów samorządowych 2014

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: alek » 27-11-2014 00:23

"
snajper pisze: HEHE tak się składa, że Admin nie mieszka w centrum :)
Nie wiem gdzie mieszka , ale to że nie korzysta z MKS-u nie znaczy, że miasto ma nie dopłacać . Ja też nie korzystam , ale jestem za darmową komunikacją miejską, bo to i tak by wyszło taniej niż budować ulice i parkingi na które nie ma miejsca."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 00:23 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: niepolityczny » 27-11-2014 00:24

"Co do oświaty to brakuje mi dofinansowania do kierunku:
- socjologia,
- bezpieczeństwo wewnętrzne
- (i sztandarowy) zarządzanie i marketing

I również jestem za tym aby utrzymywać 3 kondygnacyjne budynki i wozić nauczycieli do klas 2 osobowych. Bo przecież gdzie nasze najukochańsze dziecko miało by być dowożone! = cynizm

Ludzie opamiętajcie się!!! Jest niż demograficzny!!!

Kasa idzie za uczniem!!!

A uczniów nie ma za wiele!

Więc skąd ją wziąść ???

To miasto jest w zapaści finansowej !!! i z głębi jeziora Tarnobrzeskiego się pieniędzy nie zdobędzie!

A na wkład własny na inwestycje z UE "cza" kasę mieć!


Strasznie ale strasznie mnie wku******* jak się jakiś kapitał buduje podpierając się dziećmi lub seniorami."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 00:24 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: alek » 27-11-2014 00:34

"Dorzucę jeszcze , że miasto w czasie jednej kadencji dopłaca do oświaty tyle, ile kosztowało by wybudowanie obwodnicy Tarnobrzega na całej długości czyli od Wisłostrady do granicy z Sandomierzem."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 00:34 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

snajper
Posty: 137
Rejestracja: 26-02-2012 00:43

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: snajper » 27-11-2014 00:37

"
alek pisze:Dorzucę jeszcze , że miasto w czasie jednej kadencji dopłaca do oświaty tyle, ile kosztowało by wybudowanie obwodnicy Tarnobrzega na całej długości czyli od Wisłostrady do granicy z Sandomierzem.
Dokładnie, natomiast niestety wiadome jest nie od dziś, że najlepiej buduje się swój obraz polityczny na niskich populistycznych hasłach, które w codziennej realizacji nie mają racji bytu"
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 00:37 przez snajper, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: admin » 27-11-2014 00:42

"
alek pisze:ale to że nie korzysta z MKS-u nie znaczy, że miasto ma nie dopłacać . Ja też nie korzystam
Nie miasto. Miasto powinno być bogate bogactwem swoich mieszkańców. To Ty dopłacasz i ja dopłacam.

Jeśli uważasz, że to dobry kierunek, to może dopłać więcej, nadal nie jeżdżąc?
Można to zrobić np. kupując bilety (lub od razu bilet miesięczny) i je rozdając, bądź wyrzucając do kosza.

Odchodzimy od "Wyników wyborów samorządowych". Właściwie połączyły się tu trzy wątki, a jeszcze wchodzimy na bardziej ogólne tematy...

Wkrótce gazeta prezydencka "Czas na prawdę" ma być dostępna on-line:
http://norbertmastalerz.blog.onet.pl/20 ... na-prawde/

Czy dobrze słyszałem w debacie że jeszcze przed wyborami będzie 6 numer Niecodziennika?"
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 00:42 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

komentatol
Posty: 238
Rejestracja: 19-02-2011 22:41

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: komentatol » 27-11-2014 01:04

"Na Dzikowie w skrzynce widziałem już nowy numer Niecodziennika, jednak jeszcze nie zdążyłem zagłębić się w jego treść."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 01:04 przez komentatol, łącznie zmieniany 1 raz.

garfield
Posty: 75
Rejestracja: 13-08-2012 02:59

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: garfield » 27-11-2014 01:13

"Sorry za gornolotnosc ale w calej Europie i kazde miasto, doplaca sie do transportu miejskiego i nie tylko miejskiego np. w W-ie to ok. 60% do kazdego biletu kom. miejskiej. Gdyby nagle Mastalerz chcial to zmienic na naszym podworku to NIKT by nie widzialby w nim reforamotora ale wroga nr 1.
To tak jak ze szkolnictwem, gdy Mastalerz realnie chcial zmierzyc sie z problemem tj. nizem demograficznymi i co za tym idzie koniecznoscia likwidacji niektorych szkol to oczywiscie, poszlo haslo, ze prezydent niszczy szkolnictwo.
Gdyby zniosl doplaty do transportu miejskiego.... juz widze komentarze...
Za to kandydat G. Kielb chce obnizyc podatki a jednoczesnie utrzymac wydatki miasta na tym samym poziomie a nawet zwiekszyc np. obietnice skladane studentom czy wojtowi Grebowa, skad na to znajdzie srodki.... niewiadomo ale przed wyborami wydawanie miejskich (czyt. naszych) pieniedzy nic a nic nie kosztuje..."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 01:13 przez garfield, łącznie zmieniany 1 raz.

snajper
Posty: 137
Rejestracja: 26-02-2012 00:43

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: snajper » 27-11-2014 01:20

"
garfield pisze:Sorry za gornolotnosc ale w calej Europie i kazde miasto, doplaca sie do transportu miejskiego i nie tylko miejskiego np. w W-ie to ok. 60% do kazdego biletu kom. miejskiej. Gdyby nagle Mastalerz chcial to zmienic na naszym podworku to NIKT by nie widzialby w nim reforamotora ale wroga nr 1.
To tak jak ze szkolnictwem, gdy Mastalerz realnie chcial zmierzyc sie z problemem tj. nizem demograficznymi i co za tym idzie koniecznoscia likwidacji niektorych szkol to oczywiscie, poszlo haslo, ze prezydent niszczy szkolnictwo.
Gdyby zniosl doplaty do transportu miejskiego.... juz widze komentarze...
Za to kandydat G. Kielb chce obnizyc podatki a jednoczesnie utrzymac wydatki miasta na tym samym poziomie a nawet zwiekszyc np. obietnice skladane studentom czy wojtowi Grebowa, skad na to znajdzie srodki.... niewiadomo ale przed wyborami wydawanie miejskich (czyt. naszych) pieniedzy nic a nic nie kosztuje...
no i znalazł sie jakiś rozsądny głos... mądrze prawisz kolego."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 01:20 przez snajper, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: admin » 27-11-2014 01:34

"To że system jest chory w całej Europie mnie nie przekonuje :-)
Ja bym widział w nim reformatora. Ale jak na razie proponuje darmową linię, a nie rynkowe ceny.

Co do reformy edukacji, sama inicjatywa cięć była dobra i szacun za odwagę w podjęciu tematu. Co z tego, jeśli realizacja była zaprzeczeniem tego jak należałoby przeprowadzać takie zmiany? Ale jeśli prezydent miał odwagę brać się za oszczędności, to trochę niekonsekwentne jest pisanie teraz o zwiększeniu wydatków (a nie oszczędnościach), czy nowe deklaracje w kierunku nauczycieli przed drugą turą. Pewnie wielu podpadnę, ale stroną w sprawie są tutaj rodzice, a nie nauczyciele. Dobrze gdyby ktoś miał odwagę podjąć temat (chyba przez tą kadencję się nie doczekamy), ale w sposób cywilizowany.

Teraz kandydaci są gotowi wszystko obiecać. Szara rzeczywistość wróci za parę dni. GKiełb ma szczególny problem, jak zaznaczał w debacie WStasiak. Jak zamierza pogodzić programy KNP i np. Solidarnej Polski, których ma poparcie? KNP to gmina minimum. SP, PR, RN to biurokracja i redystrybucja."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 01:34 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: headshrinker » 27-11-2014 01:56

"
Wkrótce gazeta prezydencka "Czas na prawdę" ma być dostępna on-line:
Podrygi NMowskich "spindoktorów" są coraz bardziej żenujące. Czy ktoś mógłby im wytłumaczyć, że raczej ciężko przełożyć na tarnobrzeski grunt "straszenie Kaczyńskim"? Chodzi mi o mechanizm, którym PO wspomaga się od 2007 roku. Różnica pomiędzy Kaczyńskim (i jego wesołą czeredą) a Janem Dziubińskim (którym straszy NM) polega na tym, że Jarko - nadal jest aktywnym politykiem i na swoje nieszczęście serwuje fuckup, za fuckupem. Dziubiński prawie nie istniał przez ostatnie 4 lata (co prawda kandydował do PEU, ale kampanii nie miał prawie żadnej).

Te durne plakaty "to oni nim sterują" budują narrację tak, jakby JD i WW byli co najmniej agentami obcych służb wywiadowczych (względnie - mafiozami, których wszyscy się boją).

Gdyby NM był faktycznie takim super-duper prezydentem/samorządowcem za jakiego się uważa - żaden "Niecodziennik" by mu nie zaszkodził. Dlaczego? Dlatego, że nikogo by nie obchodziło to co tam napisano. Gdyby NM, (używając słów powszechnie uznawanych za obelżywe) nie wkurwiał mieszkańców Tarnobrzega swoją zarozumiałością (i wieloma innymi cechami charakteru, które sprawiły, że uznawał się za genialnego samorządowca) - "Niecodziennik" i w ogóle MMT - nie miałyby żadnego punktu zaczepienia i zerową siłę przebicia.

Zamiast "genialnego samorządowca" mamy człowieka, który jest przekonany o tym, że społeczeństwo nie dojrzało do tego, aby w pełni docenić jego geniusz."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 01:56 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

snajper
Posty: 137
Rejestracja: 26-02-2012 00:43

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: snajper » 27-11-2014 02:14

"
headshrinker pisze:
Wkrótce gazeta prezydencka "Czas na prawdę" ma być dostępna on-line:
Podrygi NMowskich "spindoktorów" są coraz bardziej żenujące. Czy ktoś mógłby im wytłumaczyć, że raczej ciężko przełożyć na tarnobrzeski grunt "straszenie Kaczyńskim"? Chodzi mi o mechanizm, którym PO wspomaga się od 2007 roku. Różnica pomiędzy Kaczyńskim (i jego wesołą czeredą) a Janem Dziubińskim (którym straszy NM) polega na tym, że Jarko - nadal jest aktywnym politykiem i na swoje nieszczęście serwuje fuckup, za fuckupem. Dziubiński prawie nie istniał przez ostatnie 4 lata (co prawda kandydował do PEU, ale kampanii nie miał prawie żadnej).

Te durne plakaty "to oni nim sterują" budują narrację tak, jakby JD i WW byli co najmniej agentami obcych służb wywiadowczych (względnie - mafiozami, których wszyscy się boją).

Gdyby NM był faktycznie takim super-duper prezydentem/samorządowcem za jakiego się uważa - żaden "Niecodziennik" by mu nie zaszkodził. Dlaczego? Dlatego, że nikogo by nie obchodziło to co tam napisano. Gdyby NM, (używając słów powszechnie uznawanych za obelżywe) nie wkurwiał mieszkańców Tarnobrzega swoją zarozumiałością (i wieloma innymi cechami charakteru, które sprawiły, że uznawał się za genialnego samorządowca) - "Niecodziennik" i w ogóle MMT - nie miałyby żadnego punktu zaczepienia i zerową siłę przebicia.

Zamiast "genialnego samorządowca" mamy człowieka, który jest przekonany o tym, że społeczeństwo nie dojrzało do tego, aby w pełni docenić jego geniusz.
Masz racje.... społeczeństwo nie dojrzało ale do tego by oddawać rozsądnie swoje głosy."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 02:14 przez snajper, łącznie zmieniany 1 raz.

garfield
Posty: 75
Rejestracja: 13-08-2012 02:59

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: garfield » 27-11-2014 02:17

"'serwuje fuckup, za fuckupem'
co to ku..a jest!?
Jezeli juz nie szanujesz czytelnikow tego forum, to przynajmniej szanuj jezyk naszych ojcow i dziadow. Wiem, ze czasem (czesto) silenie sie na oryginalnosc przynosi skutki czy przykuwa uwage czytelnika, tez nie jestem swiety bo nie uzywam polskich znakow (z lenistwa) ale fakap za fakapem :) :) :O sorry bro it's a bit too much..."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 02:17 przez garfield, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: headshrinker » 27-11-2014 02:17

"
Masz racje.... społeczeństwo nie dojrzało ale do tego by oddawać rozsądnie swoje głosy.
To raczej Norbert "Dyzma" Mastalerz nie dojrzał do tego, żeby być prezydentem."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 02:17 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

quentin7
Posty: 885
Rejestracja: 09-10-2007 20:57

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: quentin7 » 27-11-2014 04:51

"https://www.sts.pl/pl/oferta/zaklady-bu ... y=40395682

Bukmacherzy kompletnie nie dają szans obecnemu prezydentowi. Dla porównania cztery lata temu w II turze na Norberta Mastalerza płacili 1.45."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 04:51 przez quentin7, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: Jasiek » 27-11-2014 08:33

"Jak czas na prawdę to czas na prawdę.
Po raz kolejny będę tłuk ten temat. Mastalerz przed poprzednimi wyborami obiecywał inwestycje w oświatę i tworzenie mniej licznych klas. Potem próbował zlikwidować 2 szkoły. Gdzie tu jest konsekwencja ??? Czy prawdomówny Pan nas nie okłamał ??? Skoro było tak dobrze przed wyborami - a przecież on był zorientowany bo był radnym tyle lat (sam się chwalił) do dlaczego było tak źle. I skąd ta nagła zmiana. A teraz opowiada jak to Dziubiński likwidował. Już to pisałem, że widocznie był bardziej skuteczny. A on nawet tego nie potrafił zrobić. Choć akurat sposób likwidacji a tym samym sposób reformy oświaty w ten sposób mi się nie podobał.
Teraz będzie rozdawał nasze pieniądze na darmową linię B. Tu zgodzę się z Adminem, że niekoniecznie te dopłaty muszą istnieć a już linia za darmo to kompletna bzdura. Skoro mamy takie problemy finansowe jako miasto to skąd ta hojność ??? Bo wybory są ??? Czy jeśli Twoje dziecko dojeżdża np. do szkoły do Nowej Dęby czy Sandomierza ktoś Ci do tego dopłaca ??? A dlaczego ??? To co to dziecko które chodzi do szkoły w ościennych miejscowościach jest gorsze ??? Dlaczego nie dopłaci miasto również im ??? Nie mówiąc o dojeżdżających do pracy. Skoro miasto bierze moje podatki to niech dopłaci. Nie potrafią mi zapewnić miejsca pracy w Tarnobrzegu co obiecywał niejaki Mastalerz jak to on będzie pomnażał nowe miejsca pracy niech zapłaci. Ilu inwestorów ściągnął przez te 4 lata ???
Ale tak konkretnie proszę. Co nie obiecywał ???
Co do podatków to ja skłaniałem się jak na razie do obniżenia podatków tylko i wyłącznie dla przedsiębiorców więc te "straty" dla miasta mogą by znacznie mniejsze. No ale ok utrzymajmy podatki i czekajmy na cud aż firmy zaczną do nas przychodzić i błagać na kolanach, że chcą u nas zainwestować a my jeszcze dorzućmy do tego jeszcze offsecik."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 08:33 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: grassownik » 27-11-2014 10:23

"też nie mieszkam w Centrum i też nie korzystam z MKSów.

jak po debacie bo widzę,że obie strony tak samo zadowolone :-)
sam nie widziałem ale widzę,że fani prezydenta podtrzymują,że Kiełb się nie nadaje,natomiast fani tego drugiego podkreślają natrętny i kłótliwy styl prezydenta,który podobno nie dał dojść do słowa rywalowi.a tak wiele podobno zrozumiał i spokorniał :-)

kolejna debata i znowu podobno moje pytanie się pojawiło.
to miasto jest albo za małe już albo rzeczywiście będę Was musiał uszczęśliwić i uratować za 4 lata :lol:

ile procest wyższe mamy podatki od nieruchmości od Stalowej ? 60% ? dobrze mnie przekazano ?"
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 10:23 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

vinz
Posty: 164
Rejestracja: 08-02-2011 18:13

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: vinz » 27-11-2014 10:38

"
Ja po debacie widzę że GK odrobił lekcje i wypowiadał się bardzo ładnie, nie dał się sprowokować, wygląd o wiele lepszy. Marketing polityczny w odpowiedzi dla NM też poprawnie zastosowany. Natomiast NM bez zmian. Cały on tylko może chwilami ciut bardziej zdenerwowany. Spodziewałem się że NM zajedzie GK a tutaj proszę taka niespodzianka.



Edytowany przez vinz o 27-11-2014 - 09:39. "
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 10:38 przez vinz, łącznie zmieniany 1 raz.

sammer
Posty: 86
Rejestracja: 22-03-2012 14:56

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: sammer » 27-11-2014 11:21

"NM miał cztery lata aby pokazać na czym polegają jego rządy. I pokazał. Ilu osobom się podobały widzieliśmy w 1 turze.
GK to człowiek na dorobku. Zapewne dostanie szanse. Jak będzie zajmował się rzeczami istotnymi to będzie miał szansę działać więcej niż jedną kadencje. Jak będzie się zajmował mszczeniem na ludziach i drobnostkami to wyleci z hukiem za 4 lata i szansę dostanie kolejny."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 11:21 przez sammer, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: bzyczek » 27-11-2014 11:26

"Debat - jak to debata nic wielkiego nie wniosła. NM zachowywał się ja pitbull, który tylko czeka aby rzucić się do gardła swojemu przeciwnikowi i poczuć jego krew. Ewidentnie widać że jest to "zwierzę telewizyjne", które czuje się dobrze przed kamerami.
Natomiast jeśli chodzi o GK, to był niby spokojny a jednak chyba bardziej zdenerwowany i przestraszony.
Myślę że żaden z nich po niej ani nie zyskał ani nie stracił."
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 11:26 przez bzyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
bzyczek

vinz
Posty: 164
Rejestracja: 08-02-2011 18:13

Wyniki wyborów samorządowych 2014

Post autor: vinz » 27-11-2014 13:10

"Ale przyznasz Bzyczek że po radiowej już śmieszniej. Swoją drogą dobrze by było żeby po wygranej GK wyszło jak to było tak naprawdę z tymi działkami nagrodami i różnicą w wysokości wypłat dla niektórych urzędników w um. Po tym.co słychać nie zdziwię się jak w sztabie GK pracuje jakiś spec od marketingu politycznego. Podręcznikowe zagadywanie o sprawach nie wyjaśnionych a przede wszystkim o tym co ludzi wkurza czyli to, że kasę doją. To na emerytów i zresztą nie tylko ich zadziała. Ukazana walka dawida walczącego o prawdę z goliatem o niewyjaśnionych interesach. Stawiam oficjalnie że NM przegra w niedzielę. Celowo piszę że przegra NM a nie że GK wygra.



Edytowany przez vinz o 27-11-2014 - 12:12. "
Ostatnio zmieniony 27-11-2014 13:10 przez vinz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ