Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: infoludek » 25-01-2019 08:41

Myślę, że nie jest to kwestia mściwości, ale racjonalnego wyboru i oceny dotychczasowej pracy i związanych z tym osiągnięć. Są przecież tacy, którzy siedzą cicho nie wychylają się, a dopiero w takiej czy innej kampani wyborczej tryskają inicjatywą, pomysłami i dynamiką działania. Dlaczego tego nie robią pełniąc swoje stanowiska?
A co do zmiany dyrektora MOPR, to mówi się o tym od kilku lat, ale jakoś nic się nie zmienia. Dlatego mogą to być tylko kolejne plotki i yczenia .

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: mariano » 25-01-2019 10:53

To jest prawda. Chcą ją usunąć i gdzieś przenieść. Ale co z tego wyjdzie nie wiem.

Teraz będą usuwali osoby pracujące na stanowisku pomoc administracyjna i inne. Kamil swoich już ochronił, gdyż ma Dariuszem i Mirosławem cichą koalicję. Jak ktoś nie wierzy to zobaczy w ciągu kilku miesięcy.

Chyba nie na to liczyli wyborcy Darka. A TBS to też tak trafili jak kulą w płot, odwołując prezes która o sprawie wiedziała najwięcej. Znowu się sprawa przeciągnie. Trza spierniczać z tego tonącego miasta.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: karas » 25-01-2019 11:11

mariano pisze:
25-01-2019 10:53
To jest prawda. Chcą ją usunąć i gdzieś przenieść. Ale co z tego wyjdzie nie wiem.

Teraz będą usuwali osoby pracujące na stanowisku pomoc administracyjna i inne. Kamil swoich już ochronił, gdyż ma Dariuszem i Mirosławem cichą koalicję. Jak ktoś nie wierzy to zobaczy w ciągu kilku miesięcy.

Chyba nie na to liczyli wyborcy Darka. A TBS to też tak trafili jak kulą w płot, odwołując prezes która o sprawie wiedziała najwięcej. Znowu się sprawa przeciągnie. Trza spierniczać z tego tonącego miasta.
Jeszcze nie wyjechałeś?

Siejesz zament, a nie potrafisz potwierdzić ani jednego zdania wyżej napisanego. Patrząc na wcześniejsze twoje informacje można dojść jedynie do wniosku, że wymyślasz sobie ciekawe historie.

Nawet wyprowadzić się porządnie nie umiesz, tylko obiecujesz i obiecujesz. Anonimowy wszystko wiedzący.
Karaś

Kolka
Posty: 3
Rejestracja: 15-06-2018 03:07

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Kolka » 25-01-2019 11:48

mariano pisze:
25-01-2019 10:53

Chyba nie na to liczyli wyborcy Darka. A TBS to też tak trafili jak kulą w płot, odwołując prezes która o sprawie wiedziała najwięcej. Znowu się sprawa przeciągnie. Trza spierniczać z tego tonącego miasta.
A ja uważam, że odwołanie prezes TTBS jest jak najbardziej zasadne. Fakt, ona wie najwięcej o sprawie, ale jeśli (!?) są to dla niej fakty niewygodne, jej udział w dalszym postępowaniu na pewno nie wpłynąłby na szybsze wyjaśnienie sprawy. Wiele razy jest tak, że osoba świeża, postronna,szybciej wpadnie na optymalne rozwiązanie (nie znam p. Goliszka, mam nadzieję że prezydent wie co robi).
Inna sprawą jest, że uważam za niewłaściwe trzymanie na stanowiskach osób, które już dawno powinny być na emeryturach, jakby nie było w tym mieście młodych fachowców. Wielkim błędem GK było "odkurzanie" p. prezes i stawianie jej na tym stanowisku. Chociaż pewnie tu wiele tłumaczy lektura jej fb i pewien wiernopoddańczy wpis gloryfikujący osobę poprzedniego włodarza.

Mam nadzieję, że nowy prezydent pisząc program pod hasłem "Tarnobrzeg przyjazny dla seniorów" gdzie był punkt "aktywizowanie środowisk senioralnych i wykorzystywanie ich wiedzy i doświadczenia" nie będzie go realizował dalej tak jak w przypadku byłego posła (RN w Kopalni) ale wymyśli jakiś inny, bardziej sensowny sposób na wykorzystanie tego doświadczenia.
W końcu Tarnobrzeg ma być też przyjazny dla młodych, a na razie niestety tego nie widać.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: leonardo » 25-01-2019 13:21

Twoje nadzieje są płonne: Prezydent mianował drugiego członka Rady Nadzorczej Kopalni Siarki SA w iikwiadacji. Jest nim pani Józefa Biernacka, emerytka lat 72 całe życie związane z oświatą. Morał? Na naukę nigdy nie jest za późno!

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: bzyczek » 25-01-2019 16:37

leonardo pisze:
25-01-2019 13:21
Twoje nadzieje są płonne: Prezydent mianował drugiego członka Rady Nadzorczej Kopalni Siarki SA w iikwiadacji. Jest nim pani Józefa Biernacka, emerytka lat 72 całe życie związane z oświatą. Morał? Na naukę nigdy nie jest za późno!
Teraz k.... my.
bzyczek

Kolka
Posty: 3
Rejestracja: 15-06-2018 03:07

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Kolka » 25-01-2019 16:45

Hm, czyli teraz zamiast rad nadzorczych, będą geruzja ?

Farrow
Posty: 66
Rejestracja: 23-08-2018 11:18

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Farrow » 25-01-2019 16:52

I nowa komisja rozwiązywania problemów alkoholowych
Przewodnicząca Komisji - Beata Grzywacz - startująca z listy Razem dla Tarnobrzega
Sekretarz Komisji - Barbara Kornas - pełnomocnik finansowy RdT
Łukasz Mędrykowski - startujący z listy RdT
Renata Serwin - starująca z listy RdT
Bronisław Kapuściak ????

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: olekko » 25-01-2019 17:46

Imię Bronisław nosi mąż pani Bożenki, kandydatki na urząd prezydenta.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 25-01-2019 18:28

To może przypomnę listę kandydatów RdT? Jest poniżej.

A co do komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych nie znalazłem z jakimi pieniędzmi wiąże się obecnie członkostwo, ale ponad 10 lat temu przewodniczący i sekretarz brali po 1187 zł. Zakładam, że teraz jest wyraźnie więcej.

Okręg wyborczy nr 1:
1.Dariusz Bożek
2.Adam Rębisz

3.Anna Majchrowska
4.Grzegorz Gruca
5.Grażyna Potańska
6.Halina Furman Marzec
7.Marek Badawika

Okręg wyborczy nr 2:
1.Maciej Ziobro
2.Teresa Gołębiowska Piś
3.Józefa Biernacka
4.Damian Szwagierczak

5.Monika Stojowska
6.Franciszek Andrychowicz
7.Mariusz Przykaza

Okręg wyborczy nr 3:
1.Łukasz Mędrykowski
2.Konrad Goliszek

3.Marek Serafin
4.Monika Łagowska Cebula
5.Cezary Mikrut
6.Renata Serwin

7.Marta Kopeć Bitner
8.Rafał Zasuwa

Okręg wyborczy nr 4:
1.Andrzej Biernat
2.Bogusław Potański

3.Janusz Maciurzyński
4.Beata Grzywacz
5.Katarzyna Paluch
6.Paweł Cieśla
7.Anna Godlewska

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: pewnyswego » 25-01-2019 18:55

Niestety trzeba poczekać na nastepne wybory i odsunąć to towarzystwo od władzy. Było jasne przed wyborami iz tak duże porozumienie bedzie wiazalo sie z obsadzeniem stanowisk w podzięce i powoli systematycznie są obsadzane a to na pełen etat a to na pół etatu hehe a mialo byc inaczej Panie Prezydencie nieprawdaż? Teraz aktualnie ptaszki cwierkaja iz dobieraja sie do Pani K ktora jest kierowniczka MOPR ciekaw co z tego wyjdzie ale cisnienie ponoć duze zeby sie jej pozbyc. Ponoc cwierkaja ze cisnienie ma ten Pan drugi prezydent ten co rządzi naszym miastem a nie jest z Tarnobrzega. Wyszukuje sie na siłę uchybień i na tych podstawach sie chce zwalniac. Prosze podac w której instytucji nie ma ŻADNYCH uchybień? ŻAL zobaczymy gdzie jeszcze ulokuja swoich. PANIE prezydencie nooo nie tak to miało wyglądać.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: alek » 25-01-2019 19:52

pewnyswego pisze:
25-01-2019 18:55
Niestety trzeba poczekać na nastepne wybory i odsunąć to towarzystwo od władzy. Było jasne przed wyborami iz tak duże porozumienie bedzie wiazalo sie z obsadzeniem stanowisk w podzięce i powoli systematycznie są obsadzane a to na pełen etat a to na pół etatu hehe a mialo byc inaczej Panie Prezydencie nieprawdaż? Teraz aktualnie ptaszki cwierkaja iz dobieraja sie do Pani K ktora jest kierowniczka MOPR ciekaw co z tego wyjdzie ale cisnienie ponoć duze zeby sie jej pozbyc. Ponoc cwierkaja ze cisnienie ma ten Pan drugi prezydent ten co rządzi naszym miastem a nie jest z Tarnobrzega. Wyszukuje sie na siłę uchybień i na tych podstawach sie chce zwalniac. Prosze podac w której instytucji nie ma ŻADNYCH uchybień? ŻAL zobaczymy gdzie jeszcze ulokuja swoich. PANIE prezydencie nooo nie tak to miało wyglądać.
Mam wrażenie , że komuś prezydent zaczyna deptać po odciskach. "Trzeba odsunąć to towarzystwo" a wybrać jakie? To co było do tej pory? Przecież GK obejmując stanowisko zrobił to samo. Wszystkich wymienił na "swoich" Do tego zwiększył zatrudnienie u UM o ok. 50 osób , oczywiście samych "fachowców" . Oczekuje zmian w UM bo są potrzebne i wcale mi nie przeszkadza , że to będzie ktoś z listy obecnego prezydenta. Każdy prezydent chce mieć koło siebie osoby zaufane bo od tego może zależeć skuteczność jego rządów w mieście. Ważne by nie zwiększał zatrudnienia a wręcz je zredukował.
Wracając do komisji to Beatę Grzywacz znam i uważam że lepiej nadaje się na to stanowisko niż p.Matyka na naczelnika wydziału , którym kierowała.

Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Fresca » 25-01-2019 20:04

Heh, nie znam uchybień pani K z MOPR, ale faktem jest, że jako lider komitetu Wspólny Tarnobrzeg poprzez milczenie zrzekła się mandatu dla stołka. Sam ten fakt jest dla mnie wystarczającym powodem, gdyż pokazała co dla niej jest ważniejszego. I tu, i tu można wiele zrobić dla mieszkańców, a w Radzie nawet więcej więc..... swoją fachowość mogła wykorzystać na szerszym polu.
Jednakże to tylko takie spostrzeżenie, zawiedzionego czyjąś postawą, małego człowieczka.

bull
Posty: 48
Rejestracja: 12-06-2015 23:12

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: bull » 25-01-2019 20:07

Jeden z obecnych radnych w komisji ds.rozwiązywania problemów alkoholowych "zarobił" wg oświadczenia majątkowego do października/listopada 2018 r. 5539,30 zł. Także nowy skład komisji co nieco dorobi w zamian za poparcie i start na listach Prezydenta ;)
Ostatnio zmieniony 25-01-2019 20:21 przez bull, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: mariano » 25-01-2019 20:13

Rozwiązywania czego ? :-) idzie się uśmiać. A jak ja bym napisał coś takiego, to by mnie karaś chyba zabił :-) choć napisałem tylko że to prawda że ten z kitką chce się jej pozbyć. Czyli moi sąsiedzi urzędnicy się nie mylili.

A tak na marginesie co ta komisja ma niby rozwiązywać? Sklepy pozamykać czy jak? Prohibicję wprowadzać? :-)

Jakie 50 osób? No znajomi też mi podali rzetelne info że to osoby zatrudnione z UP na pracach interwencyjnych i innych nie finansowanych ze środków urzędu.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: mariano » 25-01-2019 20:22

O i 72 łatka do Siarki? Chyba już w tym mieście funkcjonuje jedna rada seniorów to może teraz druga na przykładzie rad nadzorczych? :-) nauczyciel w radzie nadzorczej, no po prostu cyrk. Czekam na dalsze roszady. Może weźcie 80 - letnich do rad i w ogóle. Nie mam nic do seniorów ale oni nic nie wniosą do podmiotów. Każdy kiedyś przechodzi na emeryturę. Zadbajcie panowie o dzietność i brak odpływu młodej kadry. I to wystarczy. Dajcie władze w ręce specjalistów a nie nauczycieli.

bull
Posty: 48
Rejestracja: 12-06-2015 23:12

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: bull » 25-01-2019 20:24

Taka komisja działa od kilku kadencji, szczerze mówiąc nie wiem jakie problemy ona rozwiązuje, chyba że finansowe jej członków :D

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: pewnyswego » 25-01-2019 20:27

Alek nie bede sie z Tobą kopał bo jestes zwolennikiem tegoz wielkiego obozu to widac slychac i czuc ale po pierwsze mi w żaden sposob prezydent nie depta po odciskach jak sugerujesz po drugie mowisz z sarkazmem ze byly prezydent mial swoich fachowcow a skad wiesz jakich fachowcow obsadza obecny? A jak gorszych to co wtedy? A moze należałoby szukac poza partią fachowców ktorzy znaja sie na konkretnych sprawach? I do tego pije mialo byc nowe inaczej a jest jak bylo albo i gorzej przykład podałem pierwszy z brzego MOPR osobe wykształcona chyba lepiej sie nie da na tą funkcje próbuje sie usunąć dlaczego? Ale tak konkretnie co ja dyskwalifikuje mobbing? Łapowki? Takze nie pisz bajek bo kazdy rozumny wie ze sa osoby do zagospodarowania i trzeba je zagospodarowac widać wszelakimi sposobami. Sam sobie zaprzeczasz piszesz ze kazdy chce miec zaufane osoby a szydzisz z poprzednika piszac ze mial "fachowców"

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: cenzor » 25-01-2019 20:46

Krótko jakby śpiewała Rodowicz "Niech żyje Bal Bo życie to Bal jest nad Bale"...................

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 25-01-2019 21:36

mariano pisze:
25-01-2019 20:13
A tak na marginesie co ta komisja ma niby rozwiązywać? Sklepy pozamykać czy jak? Prohibicję wprowadzać? :-)
Sprawdzałem kiedyś temat i istnienie takiej komisji jest narzucone odgórnie przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości. Musi być w każdej gminie i koniec. Ma realizować założenia ustawy i lokalny program. Gmina decyduje tylko o ilości członków i ich wynagrodzeniu.

ODPOWIEDZ