Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 08-02-2019 19:15

mariano pisze:
06-02-2019 17:26
Oj Admin Admin, jesteś inteligentnym człowiekiem, ale z tą transparentnością to żeś mnie rozbawił. Wejdź sobie na NW 24 i będziesz wiedział kto zostanie. W UM jak masz znajomych a masz na pewno to Ci to samo że na 99 proc to będzie ta osoba :-)
Przecież to od lat mój standardowy tekst w takich sytuacjach. W wielu wcześniejszych konkursach dla wielu osób było od początku "transparentne" kto wygra, stąd to zabawnie wieloznaczne słowo.
mariano pisze:
08-02-2019 15:13
Uuuu ale ktoś kasuje na NW 24 niewygodne komentarze.
To akurat rozumiem i popieram. Niech każdy u siebie sprząta na ile uważa za stosowne, albo na ile komuś dana treść przeszkadza. Wiadomo, że mam stosunkowo surowe podejście do prymitywnych i obraźliwych komentarzy i czasem nie rozumiem biernej postawy osób decyzyjnych w innych miejscach Internetu. Można gadać głupoty, czasem nawet obrażać, ale trzeba to robić kulturalnie i bezpiecznie :)

To jedna sprawa - reakcja z własnej inicjatywy. Druga sprawa to reakcja na wezwanie, którą prawie zawsze wykonuję, chociaż w różny sposób. Jak ktoś się czuje urażony i przekonująco to uzasadnia, to obniżam próg wrażliwości, po uwzględnieniu korekty na możliwe konsekwencje. Czasem to decyzje trudne, czasem brzemienne w skutkach. Po jednej z takich akcji odszedł np. z forum grassownik. Zareagowałem na zgłoszenie, gwiazdkując dwa słowa.

Fresca
Posty: 153
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Fresca » 08-02-2019 19:43

grassownika brak, jak dla mnie duża strata. Miał człowiek riposty nie do podrobienia. Szkoda, szkoda. No cóż niektórzy są tak przewrażliwieni na swoim punkcie, że wychodzi jak widać. Myślę, że czyta z doskoku.
Grassowniku wiedz, że można za Tobą tęsknić :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 08-02-2019 20:00

Grassownika dalej można poczytać, chociaż tam u Zuckerberga wszystko bardziej ulotne. Więcej gadania, ale wszystko szybko znika i weź znajdź czyjeś wpisy sprzed roku, nie mówiąc o 5 latach, żeby wypomnieć, albo porównać jak było.
Ciekawostka: Facebook jest raptem o miesiąc starszy od Tarnobrzeg.info.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: encore » 08-02-2019 21:22

Oj tam, admin - bez kompleksów! ;) To 2 zupełnie różne media. tarnobrzeg.info ma swoje plusy i minusy, choć cukerberg ma zarówno plusów nieco więcej ale i zarazem sporo więcej minusów. Masz 100% racji - jak ktoś tęskni za grassownikiem ma pełną możliwość tak czytania jak i polemiki z nim na tym amerykańskim wynalazku. Sam rozumiem jego decyzję o rozbracie z tym forum, sam miałem dość długą przerwę w pewnym momencie z powodów w miarę zbieżnych z jego argumentami. Na szczęście sporo wróciło do stanu sprzed "kulturalnej i religijnej rewolucji", tj. sprzed inwazji ideologicznej gazforum. :)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: infoludek » 09-02-2019 11:22

Jak tak sobie poczytać wszystko, to ciekawe rzeczy piszecie. Mam takie sobie uwagi do tej całości. jeśli poszukują rzecznika do urzędu, to musi być nowa organizacja pracy urzędu. Jeśli tak, to można przejrzeć i już\ będzie wiadomo, jakie zmiany kadrowe na stanowiskach nastąpią.

Co do rzecznika, to może też być i tak, że nowym będzie niekoniecznie osoba, z listy, której kolory zmieniacie.
Tak patrząc na wymagania, to można się zastanowić, czy do naszego urzędu nie szukają przypadkiem i w głębokim kamuflażu jakiegoś speca od manipulacji społecznej. Wskazywać na to mogą niektóre wymaganie związane z wykształceniem. Jeśli spojrzeć przez ten włąśnie pryzmat, to taka osoba bylaby już na widoku.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: leonardo » 09-02-2019 11:53

Szukają speca od manipulacji społecznej?

Opowiadasz jakieś kompletnie dyrdymały. Po pierwsze - są tacy specjaliści, ale nie nauczyli się tego na studiach i już widzę jak porzucą W-wę, żeby podjąć wymarzoną pracę w prowincjonalnym urzędzie za 5 tysięcy brutto.

A po drugie - po co prezydentowi taki ktoś?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 09-02-2019 17:40

infoludek pisze:
09-02-2019 11:22
jeśli poszukują rzecznika do urzędu, to musi być nowa organizacja pracy urzędu. Jeśli tak, to można przejrzeć i już\ będzie wiadomo, jakie zmiany kadrowe na stanowiskach nastąpią.
Rzecznika już dodano. Rozpisano także jego zadania, są mniej więcej takie jak w ogłoszeniu.

Obrazek

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: infoludek » 09-02-2019 21:23

Dzięki Admin za wymagania, ale nie chodziło mi tylko o to. Tak sobie pomyślałem, że jak szukają rzecznika, to muszą mieć nową organizację pracy urzędu, bo to nowy teraz etat. Zastanowiło mnie to, bo może wskazywać, iż taki w strukturze urzędu. Być może już jest taki plan organizacyjny gotowy, co będzie skutkowało nowymi konkursami na nowo tworzone stanowiska, a nie tylko wymianę naczelników poszczególnych wydziałów. Ale to tylko moje dywagacje, słuszne i trafne albo i nie. Przyszłość następnych konkursów to zweryfikuje. Ciekawe, czy w innych jednostkach jest planowana lub brana pod uwagę tylko wymiana zarządzających czy też nowa struktura organizacyjna i nowe etaty.

leonardo, cnie zrozumiałeś mojej ironii i sarkazmu! Poza tym zwróć uwagę, że ludzie się szkolą i można założyć, że taki kandydat od czegoś musi zacząć zanim wyląduje w dobrj i dobrze płatnej pracy.Konkurencja jest duża. Nie wiem czy wiesz, ale jeden z byłych rzeczników z naszego urzędu właśnie od jakiegoś czasu taką pracę wykonuje .

Gdzieś wyczytałem, że zadaniem nowego rzecznika będzie studiowanie forum dyskusyjnego. Pomysł wydaje się ciekawy, ale czy taki rzecznik też będzie się na takim forum udzielał pisząc posty? W poprzedniej kadencji już był taki przypadek, że pracownik działu promocji udzielał się na forum. Ciekawe, czy robił to z własnej inicjatywy czy mu ktoś kazał. Robił to poza godzinami pracy w urzędzie. Jego pisanie skończylo się, kiedy wygrał konkurs. Czy nadal pracuje w urzędzie - nie wiem, ale może mieć szansę w tym konkursie.

Tak się zastanawiam po co komu rzecznik prasowy, który akurat z wykształcenia jest psychologiem albo socjologiem? Takich socjologów z drobnym albo większym doświadczeniem w takiej pracy już rozpoznałem dwóch. Być może o jednego z nich w tym konkursie chodzi.
Zwykle jest to osoba, która skutecznie potrafi się komunikować z otoczeniem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 13-02-2019 16:51

No i mamy nową naczelniczkę.
Całkowicie nieprawdziwe okazały się pojawiające się w Internecie przypuszczenia, że nowym naczelnikiem wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa na miejsce odwołanej Małgorzaty Matyki, może zostać kandydat z listy prezydenta Bożka, który nie uzyskał wystarczającego poparcia społecznego by zdobyć mandat radnego.

http://www.tarnobrzeg.info/2019/02/13/m ... gownictwa/

Farrow
Posty: 66
Rejestracja: 23-08-2018 11:18

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Farrow » 13-02-2019 16:54

To że Pan ŁM nie będzie naczelnikiem było wiadomo od początku. Funkcjonuje na umowie zleceniu w UM i dodatkowo w 2 spółkach miejskich. To po co mu stanowisko naczelnika :)

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: infoludek » 13-02-2019 17:42

Ciekawy wybór. Jak się zdążyłem zorientować to kandydatka nie ma technicznego wykształcenia, tylko jakieś dotyczące zarządzania. No ale jak byłą naczelniczkę przesuwa się na stanowisko głównego specjalisty, to już wiadomo, kto będzie rz rządzi a kto harował za dwie.

Ale jest druga ciekawa historia z panią K. od MOPR. Ponoć wczoraj było zapowiadane spotkanie z nią, pracownikami i prezydentem. Czy to tylko niesprawdzone pogłoski czy też prawda. A jeśli tak, to jakie są wyniki i wnioski? Poza tym to ciekawa jest wypowiedź pani AP w sprawie EMK na RM. Warto posłuchać.

Awatar użytkownika
carool
Posty: 86
Rejestracja: 20-11-2007 23:09

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: carool » 14-02-2019 07:19

To inwestycje teraz będą wzorowo przygotowane. Pani ma na pewno odpowiednie przygotowanie techniczne. Ale z drugiej strony kasa będzie dobrze policzona :)

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: cenzor » 14-02-2019 10:12

Czy ktoś z Was ma jeszcze złudne nadzieje na sprawne zarządzaniem miastem przez tą ekipę przez pięć lat? bo ja nie i nie trzeba tutaj czekać pierwszych 100 dni bo już widać co będzie totalna klapa zero inwestycji, zero pomyślunku, itp, tak wegetacja mieszkańców aby do następnych wyborów i ściemy w kampanii.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 724
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: dominik267 » 14-02-2019 10:30

Tak lud wolny wybrał.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: leonardo » 14-02-2019 10:32

Słabo to rokuje. Naczelnikiem wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa - zostaje pani bez wykształcenia technicznego, po ekonomii jakiejś śmiesznej uczelni w Kielcach z praktyką jako księgowa i kadrowa.

Dramatycznie słabe kadry mają starsi panowie dwaj i najwyraźniej się tego wstydzą, bo po tym jak Serwis Nad Wisłą 24 wkleił info o pani Trzeciak ze strony KWW Porozumienie Powiatu Tarnobrzeskiego - to strona została wyłączona.

Farrow
Posty: 66
Rejestracja: 23-08-2018 11:18

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Farrow » 14-02-2019 10:54

Obok listy Razem dla Tarnobrzega powinna znaleźć się lista KWW porozumienie powiatu tarnobrzeskiego

Okręg 1 miasto i gmina Baranów Sandomierski

1 Mirosław Stanisław Pluta
2 Elżbieta Krystyna Trześniowska
3 Tomasz Wincenty Pruś
4 Katarzyna Renata Młyniec-Baran
5 Justyna Małgorzata Panek
6 Łukasz Konrad Byczek

Okręg 2 gmina Gorzyce

1 Dariusz Krzysztof Bukowski
2 Halina Gabriela Jaskuła
3 Piotr Grzegorz Wołek
4 Augustyna Maria Kaniszewska
5 Robert Rączka
6 Anna Kustra

Okręg 3 gmina Grębów

1 Krystyna Janina Kozieja
2 Alicja Lucyna Kubiak
3 Robert Karol Pędziwiatr
4 Monika Zofia Szewc
5 Zdzisław Duma

Okręg 4 miasto i gmina Nowa Dęba

1 Andrzej Kołodziej
2 Barbara Maria Trzeciak
3 Rafał Damian Lewandowski
4 Anna Izabela Jasińska-Maćkowiak
5 Jan Serwacy Witkowski
6 Anna Bożena Taraszka
7 Piotr Jan Bajda

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 724
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: dominik267 » 14-02-2019 11:27

Byle jak byle do koryta :-D

Ninja
Posty: 42
Rejestracja: 14-05-2018 14:31

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Ninja » 14-02-2019 12:53

Księgowa / Kadrowa naczelnikiem wydziału inwestycyjnego w mieście 😂 świat się kończy ...

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 724
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: dominik267 » 14-02-2019 13:16

Chciałbym zobaczyć film z rozmowy kwalifikacyjnej.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: encore » 14-02-2019 14:12

Jakiej rozmowy? :D
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ