Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 25-01-2018 07:54

"
dino pisze:W Dębicy na 1000 mieszkańców pracuje ponad 350, u nas na 1000 mieszkańców pracuje niewiele ponad 200 mieszkańców.
Dino, znów podajesz te dane, bez zaznaczenia uwagi. To nie obejmuje firm zatrudniających do 9 osób i rolników.
Jeśli mamy proporcjonalnie więcej rolników niż Dębica (a pewnie mamy) i mamy więcej małych firm, a mniej molochów, (pewnie mamy) to rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej niż te cyferki."
Ostatnio zmieniony 25-01-2018 07:54 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: mariano » 25-01-2018 09:41

"
Wiele sił? Raczej wszelka bezsilność wielu ludzi nieuczciwych, mówię oczywiście o PO, SLD i PSL-u. I zważ na to, że dzięki nagonce właśnie na tych ludzi Grzesiek wygrał wybory. Dziś dzięki podszeptom Pani Organizatorki, Don Pedro łączy się z tymi środowiskami, skutek może być zupełnie odwrotny od zamierzonego
istnieje taka możliwość. A co do środowisk, to zapominasz jeszcze o stowarzyszeniach, itd. http://www.portalspozywczy.pl/zboza/wia ... 53895.html zobacz co się dzieje - drożyzna, inflacja i programy rządowe nas jedzą (najbardziej 500 plus, choć nie uważam go za aż tak zły, i nie dla wszystkich). Nie zaczarujemy rzeczywistości. Jest coraz drożej, pensje jako takie w małych i średnich miastach nie lecą do góry. Ja też głosowałem za dobrą zmianą, to dziś mam... A co do prezydenta to ja powiem tak - raczej w wyborach samorządowych ludzie kierują się osobą, aniżeli szyldem partyjnym. I również nie czarujmy się, nasz PiS tarnobrzeski jest cieniutki - weź choćby pod uwagę, kto jest przewodniczącym komisji tech - inwest...raczej jak nie pomagają, to niech nie przeszkadzają. Jeżeli robiłeś kiedyś w biznesie, to nie wierz w bajki opowiadane przez premiera w Davos - bo inwestora bardzo ciężko ściągnąć."
Ostatnio zmieniony 25-01-2018 09:41 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

fym_fym
Posty: 76
Rejestracja: 15-12-2015 10:15

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: fym_fym » 25-01-2018 10:08

"
mariano pisze:@ fym - rozgladnij się człowieku. Praktycznie każdy wniosek przechodzi czy miasta czy jednostek podległych...kasy nasciagane masę. Ale Ty nie widzisz lub nie chcesz widzieć. Owszem mnie martwi obwodnica i brak ustanowienia rezerwy kosztów inwestycji w tego typu projektach ale to nie Kiełba wina. Grzesiek i syndrom władzy? Chyba nie w tą stronę, źle mierzysz...Wiele sił gromadzi się przeciw PiS gdyż uderzyla ta partia w każdą sferę naszej wolności. I dobrze, niech się zbierają.
Bardzo dobrze widzę co się dzieje... Budżet? Bezpłciowy, drobnicowy od początku kadencji Kiełba, bez ukierunkowania proinwestycyjnego czy progospodarczego... A same jego pseudo-inwestycje - sami najlepiej znacie z autopsji: Kopernika, Zwierzyniecka (wszędzie poprawki techniczne), chodnik kończący się barierką w Sobowie. Wymieniać by i wymieniać. Sprawa kolejna - praktycznie zniszczył KS Siarka. Przed wyborami biegał po elektorat z trybun, a dwa lata temu - klub mógł zacząć grę od A-klasy? Teraz przeprasza i znów mamy obiecanki. Nie wierzę ani jednemu słowu tego człowieka.

Oszczerstwa wobec Brzezowskiego, a i pewnie Mastalarza w sprawie "jajecznicy".

Gość traktuje magistrat jako źródło zarobkowania, a nie misję do spełnienia. Tak się miasta nie odbuduje gospodarczo. Kolejne cztery lata jeszcze bardziej zmarginalizują nasze miasto.

Odnośnie PIS-u, bo strasznie po nim ciśniesz, mariano - chociaż nie byłem ich wyborcą, to czuję się dużo bardziej bezpieczny czy pewny niż porównam rządy SLD czy PO, czyli czasy największej patologii władzy, czasy Dzikiego Zachodu.

Rozmawiajmy na argumenty. Pozdrawiam trzeźwo oceniających rzeczywistość tarnobrzeżan."
Ostatnio zmieniony 25-01-2018 10:08 przez fym_fym, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: mariano » 25-01-2018 11:18

"Nie jadę po PiS, tylko po lokalnych strukturach. A co do krajowego szczebla...jak możesz się czuć bezpiecznie, kiedy mamy 120 ministrów, powstały nowe ministerstwa, gdzie minister przedsiębiorczości jawnie przyznała, że była z PO i całym nowym tym tworem rządzi....PO. Nie zapominaj, że TBG został zarżnięty długami. Teraz spłata. Kiełb nie zaciągnął, ale spłacać musi i dlatego budżet wygląda tak, jak wygląda. Zobaczysz już nie długo, jaki będzie dług PL za brak ograniczenia wydatków z publicznej kasy. I jak jako obywatel mam patrzeć na to spokojnie, jak za obecnej władzy mam coraz droższe artykuły? A każde ministerstwo zrzuca się na 500 plus bo brakuje? Pojeździj trochę po Polsce, popytaj, a sam zobaczysz."
Ostatnio zmieniony 25-01-2018 11:18 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

fym_fym
Posty: 76
Rejestracja: 15-12-2015 10:15

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: fym_fym » 25-01-2018 11:53

"
mariano pisze:Nie jadę po PiS, tylko po lokalnych strukturach. A co do krajowego szczebla...jak możesz się czuć bezpiecznie, kiedy mamy 120 ministrów, powstały nowe ministerstwa, gdzie minister przedsiębiorczości jawnie przyznała, że była z PO i całym nowym tym tworem rządzi....PO. Nie zapominaj, że TBG został zarżnięty długami. Teraz spłata. Kiełb nie zaciągnął, ale spłacać musi i dlatego budżet wygląda tak, jak wygląda. Zobaczysz już nie długo, jaki będzie dług PL za brak ograniczenia wydatków z publicznej kasy. I jak jako obywatel mam patrzeć na to spokojnie, jak za obecnej władzy mam coraz droższe artykuły? A każde ministerstwo zrzuca się na 500 plus bo brakuje? Pojeździj trochę po Polsce, popytaj, a sam zobaczysz.
Może akurat mam inny ogląd z perspektywy regionów południowych?
Dziwne, że nie dostrzegasz "in plus" ściągalności VAT-u, bandziorki boją się handlować FV, nie wchodzimy w tył Niemcom czy Francuzom, tylko bardziej ceni się podmiotowość PL.
Oczywiście masz dużo racji jeżeli chodzi o biurokrację, brak dyscypliny budżetowej - to są bolączki, które zaczęły się dużo wcześniej niż w 2015 roku.

Uważam, że 500+ jest dobry (i zaznaczę - to są nasze pieniądze, a nie rządu), ale najlepszym rozwiązaniem byłyby ulgi podatkowe, wszelkie ulgi.

Odbiegamy od tematu - ten dotyczy naszego miasta i ludzi rządzących bądź chcących to robić."
Ostatnio zmieniony 25-01-2018 11:53 przez fym_fym, łącznie zmieniany 1 raz.

vinz
Posty: 164
Rejestracja: 08-02-2011 18:13

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: vinz » 25-01-2018 12:46

"Patrząc tak z prostego ludzkiego punktu widzenia przecież obecny prezydent stał przeciwko tym , którym teraz dał kasowe stanowiska. Przecież to jest aż obrzydliwe. W tych wyborach będzie powtórka jak z poprzednich . Smród poszedł w miasto i już nie zniknie. Będzie głosowanie przeciwko. U poprzedniego wystarczyła "jajecznica" jak to ktoś wcześniej zauważył. U tego jest o wiele gorzej , a wybór vice dyrektora mosiru dopełnił dziadostwa."
Ostatnio zmieniony 25-01-2018 12:46 przez vinz, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1145
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: jamWilhelm » 25-01-2018 13:26

"Co roku jest głosowanie przeciwko :) Smutne to niestety, jednak jak będzie do wyboru król esemesów czy pan papierosek to ja zagłosuje znowu przeciw, przeciw nim."
Ostatnio zmieniony 25-01-2018 13:26 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

franko
Posty: 292
Rejestracja: 26-08-2014 16:27

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: franko » 25-01-2018 16:09

"Nie użalajcie się nad tymi wywodami wyssanymi z palców. W stalowej mają posłów swoich, mało tego rządzi tam PiS =, mają wsparcie województwa ( PiS) Mielec też ma podobnie i w dodatku marszałek jest z Mielca więc tam też jest Eldorado. Co porównujecie, takie porównania są bezsensu. Trzeba realnie pomyśleć i "wspólnie pomyśleć" co zrobić aby w mieście żyło się lepiej, aby młodzi tu wracali, aby zakładali rodziny aby kupowali mieszkania- a no potrzebna jest PRACA - "dobra praca" - nie za minimalne. Uważam że potrzebny jest inwestor strategiczny - może jakaś duża fabryka czy zakład produkcyjny aby dał pracę, aby zarobki były porównywalne jak w zakładach w Stalowej Woli okolice 3 tys. to wtedy miasto by się same napędzało tak jak to bywało w czasach siarkowego grodu - pełne restauracje, pub-y, żeby ludzi było stać wyjść na obiad, aby mieli na zakupy, aby nam wszystkim żyło się lepiej!"
Ostatnio zmieniony 25-01-2018 16:09 przez franko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 25-01-2018 18:51

"Inwestora strategicznego każdy może przed wyborami obiecać.
Zresztą większość już próbowała."
Ostatnio zmieniony 25-01-2018 18:51 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

om
Posty: 59
Rejestracja: 08-09-2017 17:13

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: om » 26-01-2018 14:44

"Tak samo jest z jeziorem. Wielu obiecywało, że coś tam zrobi, a jak to się kończy to widać gołym okiem. Nikt w zasadzie nic albo niewiele robi. A kiedyś szansa byla duża, tylko inni już nas wyprzedzili."
Ostatnio zmieniony 26-01-2018 14:44 przez om, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 27-01-2018 16:43

"Tytułem wyjaśnienia
"
Ostatnio zmieniony 27-01-2018 16:43 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

słoik
Posty: 98
Rejestracja: 17-07-2014 19:12

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: słoik » 28-01-2018 11:40

"Prawda jest niestety bardzo bolesna i prosta zarazem. Jeśli wyborów prezydenckich w Tarnobrzegu nie wygra osoba popierana przez PiS, to w najbliższej przyszłości w inwestycjach przegoni nas Kolbuszowa i Nowa Dęba, a z pompą i zadęciem będziemy przecinać jedynie wstęgi na nowych siłowniach napowietrznych i placach zabaw.

Zamiast posypać głowę popiołem i dogadać się z dobrą zmianą, GK dogaduje się z politycznymi autsajderami, którzy nawet mandatu do RM nie potrafili zdobyć. Żal..."
Ostatnio zmieniony 28-01-2018 11:40 przez słoik, łącznie zmieniany 1 raz.

Malamut
Posty: 339
Rejestracja: 01-04-2005 11:21

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Malamut » 28-01-2018 13:00

"Tutaj musze zgodzic sie z przedmowca słoikiem w 100%. Jedyna nadzieja na najblizsze lata dla Tarnobrzega to wygrana PIS w osobie młodego i ambitnego Kamila Kalinki razem z wiekszoscia rady. Mam nadzieje ze tak sie stanie i wkoncu w Tarnobrzegu powieje naprawde duza swierzoscia i jakoscia rzadzenia."
Ostatnio zmieniony 28-01-2018 13:00 przez Malamut, łącznie zmieniany 1 raz.

fym_fym
Posty: 76
Rejestracja: 15-12-2015 10:15

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: fym_fym » 28-01-2018 15:58

"
Malamut pisze:Tutaj musze zgodzic sie z przedmowca słoikiem w 100%. Jedyna nadzieja na najblizsze lata dla Tarnobrzega to wygrana PIS w osobie młodego i ambitnego Kamila Kalinki razem z wiekszoscia rady. Mam nadzieje ze tak sie stanie i wkoncu w Tarnobrzegu powieje naprawde duza swierzoscia i jakoscia rzadzenia.
Zgadzam się z przedmówcami - zwłaszcza ze słoikiem. Sami zobaczcie jak korzysta na tym Stalowa Wola z Nadbereżnym na czele. On chce sukcesu, bo jego aspiracje polityczne wykraczają daleko poza samorząd.
Wspomniałeś o Kalince... Nie uważam by była to osoba na tyle dojrzała politycznie by być prezydentem miasta. Trzeba też mieć przełożenie na władze wojewódzkie. Tam zapadają decyzje o funduszach. Może Brzezowski? Nie znam jego pozycji w lokalnym PiS-ie.
W każdym bądź razie - każdy będzie dobry od obecnego. A przynajmniej można się tak łudzić."
Ostatnio zmieniony 28-01-2018 15:58 przez fym_fym, łącznie zmieniany 1 raz.

franko
Posty: 292
Rejestracja: 26-08-2014 16:27

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: franko » 28-01-2018 18:16

"abyś sie jeden z drugim nie przeliczył. Co młody PiS-iorek może już pokazał sms-y jak sie żali. Prawdziwy prezydent to taki który ma charyzmę, wie co boli miasto, jakie ma gorączki, jakie jest zapotrzebowanie, czego brak, co trzeba zrobić aby lepiej się żyło mieszkańcom, trzeba prowadzić dialog społeczny, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co ja jako prezydent mogę dać temu miastu aby rozwijało sie lepiej, aby mieszkańcom żyło sie lepiej - a no to aby mięli pracę, dobrą pracę, aby w mieście powstwaały nowe miejsca pracy, dobrze płatnej pracy, aby ludzie chętnie to przyjeżdżali i sie osiedlali, aby zakładali rodziny, a by wrócili emigranci - do tego potrzeba PRACY !!! Bierzcie przykład z Ferenca, poczciwy dziadeczek ale mu się cchce ma charyzmę i świeży umysł a Rzeszów stał się jednym z najszybciej rozwijających sie miast w ostatnik czasie - wiem nie ma co porównywać rzeszowa do tbg - ale nei chodzi mi o to porównanie ale o preydenta - mają dobrego prezydenta a nam od dawna takiego brakuje !"
Ostatnio zmieniony 28-01-2018 18:16 przez franko, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Światowit » 28-01-2018 18:47

"Franko w czasach gdy kończyło się nasze stolicowanie nad województwem naszego imienia Rzeszów liczył 80 tys. mieszkańców, a Tarnobrzeg 52 tys, w porównaniu do obecnej sytuacji różnica była niewielka. Wszystko sié zaczeło diametralnie zmieniqć po refprmie administracyjnej, gdy Rzeszów stał się stolicą nowego dużego województwa i zyskał prawo do rządzenia i dzielenia. I tak dzielił jak w "Killerze" Lipski złoto pomiędzy siebie i Siarę! Do tego jeszcze doszło zamknięcie "Siarkopolu", choć w mojej opinii zakład okrojony mógł przetrwać najgorsze czasy i działać do dziś! Ale nie miał kto tego wszystkiegp obronić, bo nasi samorządowcy byli jak dzieci we mgle!"
Ostatnio zmieniony 28-01-2018 18:47 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2001
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: dino » 28-01-2018 19:50

"1. czasach gdy kończyło się nasze stolicowanie nad województwem naszego imienia Rzeszów liczył 80 tys. mieszkańców, a Tarnobrzeg 52 tys
Dodam do tego, że w 1990 roku w Tarnobrzegu pracowało 27 000 osób, zaś w Rzeszowie 39 000.
Jak jest "na dzisiaj" chyba wszyscy widzimy.

2. zakład okrojony mógł przetrwać najgorsze czasy i działać do dziś! Ale nie miał kto tego wszystkiegp obronić, bo nasi samorządowcy byli jak dzieci we mgle!
Tutaj się zgodzę.
Do dzisiaj mam przed oczami pamiętną sesję Rady Miasta poświęconą problemom SIARKOPOLU. Nic z niej nie wynikło! W Stalowej potrafili uratować hutę, w Mielcu uratowano WSK a w Tarnobrzegu padł przemysł i leży i kwiczy do dziś."
Ostatnio zmieniony 28-01-2018 19:50 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

fym_fym
Posty: 76
Rejestracja: 15-12-2015 10:15

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: fym_fym » 28-01-2018 20:34

"Niestety, ale Tarnobrzeg nie miał nigdy szczęścia do dobrego gospodarza...
Zatem - kogo z tej niezbyt bogatej puli - widzielibyście na urzędzie?"
Ostatnio zmieniony 28-01-2018 20:34 przez fym_fym, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Światowit » 28-01-2018 20:54

"Napewno nie ma czasu do stracenia!"
Ostatnio zmieniony 28-01-2018 20:54 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

franko
Posty: 292
Rejestracja: 26-08-2014 16:27

Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: franko » 29-01-2018 15:06

"Którego byście nie wybrali to dalej będzie "bagno" bo nie wierzę że nagle się odwróci wszystko o 180 stopni !"
Ostatnio zmieniony 29-01-2018 15:06 przez franko, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ