Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: admin » 21-01-2016 01:35

"Obrazek

Obrazek

Młodzieżowa Rada Miasta II kadencji ostro zabrała się do pracy. W zaledwie tydzień od zaprzysiężenia zwołano drugą sesję (19 stycznia), podczas której wyłoniono składy komisji MRM oraz ustalono plan pracy na cały rok. Młodzieżowa Rada ma też już swoje nowe logo.

Nowe logo, optymistyczne, kolorowe, energetyczne aż zaraża energią. I tej, jak widać, młodym radnym nie brakuje. Niemal natychmiast po złożeniu przysięgi zabrali się do pracy. We wtorek, 19 stycznia, obradowali na drugiej sesji. Podczas wtorkowego posiedzenia MRM powołali następujące komisje: Komisję Rewizyjną, Komisję ds. Sportu, Komisję ds. Kultury, Komisję Medialną i Komisję Społeczno-Charytatywną. Opracowali też plan pracy na cały rok. - Jest to taki zarys tego, co chcielibyśmy w ciągu roku robić. Plan jest jak najbardziej elastyczny, nie ograniczamy się jego zapisem, jesteśmy otwarci na propozycje - zapewnia Adrianna Błaszkiewicz, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Tarnobrzega.Radni juniorzy pierwszą dużą akcję zaplanowali na luty. Podczas zimowych ferii chcą odwiedzać tarnobrzeskie przedszkola, by czytaniem bajek i zabawami umilać czas tym maluchom, które ferie muszą spędzać w mieście. W ciekawy sposób chcą zaznaczyć Walentynki, Dzień Kobiet, czy później w czerwcu włączyć się w organizację Dnia Dziecka, a we wrześniu zasygnalizować, że świętują chłopcy (Dzień Chłopaka). W planach młodych radnych organizowanie i wieczorków poetyckich, konkursów, i filmowych przeglądów, i sportowych zmagań, konkursów czy gier miejskich. Nie zapominają też o ważnych datach i rocznicach. Chcą włączyć się organizację obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, jak i każdej ważnej miejskiej uroczystości. Gwarantują pomoc w zorganizowaniu Miejskiej Wigilii, a także Mikołajek. Planują, by zaktywizować mniej znane, ale bardzo zdolne środowiska tarnobrzeskiej młodzieży, z myślą o których organizować chcą koncerty, przeglądy. Z myślą o promocji miasta przymierzają się do tworzenia filmików. Nie zapominają też o seniorach. Młodzi radni będą odwiedzać najstarszych mieszkańców naszego miasta, tych, którzy nie mogą liczyć na pomoc najbliższych.Przedstawiamy składy Komisji Młodzieżowej Rady MiastaKOMISJA REWIZYJNA: Oskar Kwaśnik (przewodniczący), Gabriela Puzio, Marcin Sochacki.KOMISJA SPORTU: Dominika Wasiak (przewodnicząca), Wiktor Kuraś, Natalia Piątek, Mateusz Sałek, Kacper Wójcikowski, Andrzej Sabat, Wiktoria Boroń.KOMISJA KULTURY: Agnieszka Kata (przewodnicząca), Paulina Janas, Jagoda Kojczuk, Marcin Sochacki, Weronika Paradowska.KOMISJA MEDIALNA: Weronika Paradowska (przewodnicząca), Andrzej Sabat, Marcin Sochacki, Jakub Fundament.KOMISJA SPOŁECZNO-CHARYTATYWNA: Aleksandra Wiącek (przewodnicząca), Agnieszka Kata, Bartłomiej Dziama, Claudia Wowk, Wiktoria Maziarka.Info/fot: UM.

http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=4193"
Ostatnio zmieniony 21-01-2016 01:35 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: stachu » 21-01-2016 14:33

"Plany bardzo dobre, więc do dzieła młodzieży! :-)"
Ostatnio zmieniony 21-01-2016 14:33 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

kanka
Posty: 47
Rejestracja: 11-10-2010 10:12

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: kanka » 21-01-2016 22:09

"Bardzo mi się to podoba. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie! Życzę powodzenia!!!

Mam jeszcze taką refleksję. Parę lat temu, kiedy byliśmy jeszcze na studiach zrobiliśmy taką debatę "czy młodzież w Tarnobrzegu ma przyszłość?".
Wtedy wyszło, że "Nie!". Ciekawe, jaki dzisiaj byłby wynik?"
Ostatnio zmieniony 21-01-2016 22:09 przez kanka, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: okruszek » 22-01-2016 17:41

"Jak to nie ma? To gdzie Ty żyjesz? W domu starców? To wyglądnij czasem na ulicę :-)
Jest dużo dobrej młodzieży!
To od nich zależą kolejne lata w Tarnobrzegu, w Polsce, w Europie, ...

Dobrze, że chce im się chcieć!
Gratuluję i powodzenia!"
Ostatnio zmieniony 22-01-2016 17:41 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: jazet » 22-01-2016 18:55

"A diety dostają?

Bo to jest główne źródło utrzymania radnych.
Seniorom na wódę, młodzieży na dragi

Trzeba inwestować w radnych.



Edytowany przez jazet o 22-01-2016 - 18:12. "
Ostatnio zmieniony 22-01-2016 18:55 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: rav » 22-01-2016 21:07

"Czy musisz się doszukiwać wszędzie zła?

Nie wiesz czy dostają diety, a już wiesz na co wydają :-)

Mnie też ciekawi czy młodzież i seniorowie dostają diety w swoich Radach Miasta,
ale nie mam zamiaru wnikać na co wydają.
Mogę mieć tylko nadzieję, że na coś bardziej wartościowego.
Mi się wydaje, że robią to charytatywnie, ale poczekajmy na kogoś, kto nas uświadomi."
Ostatnio zmieniony 22-01-2016 21:07 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

kanka
Posty: 47
Rejestracja: 11-10-2010 10:12

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: kanka » 23-01-2016 22:28

"
okruszek pisze:Jak to nie ma? To gdzie Ty żyjesz? W domu starców? To wyglądnij czasem na ulicę :-)
Jest dużo dobrej młodzieży!
To od nich zależą kolejne lata w Tarnobrzegu, w Polsce, w Europie, ...

Dobrze, że chce im się chcieć!
Gratuluję i powodzenia!
0

nie podoba mi się to!!!
zastanów się dobrze co na prawdę piszesz!!!
Bo to bardzo smutne
i to nie wiesz jak bardzo +++"
Ostatnio zmieniony 23-01-2016 22:28 przez kanka, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: andriu81 » 24-01-2016 02:51

"Akurat nie ma w tym nic dziwnego że ktoś nie widzi dobrej młodzieży,złej zresztą też.W ogóle.Dzisiaj bardzo trudno spotkac młodych ludzi przypadkowo ,na ulicy.Oni się izolują bardziej niż kiedyś od świata dorosłuch,przeciętnych szarych ludzi.Mają swój świat,swoje zajęcia dobrze zorganizowane,a resztę czasu spędzają w domu przy komputerze i smartfonie.Toteż niektórzy mogą odnieść wrażenie że nie ma dobrej młodzieży.
Prędzej spotkasz młodych ludzi w dużych miastach,gdzie mają po co wychodzić na zewnątrz i coś się jednak dzieje.A w Tarnobrzegu ,to wszystko takie sztuczne. Ciekawe czy na tej sesji sami ustalali program,czy ktoś z góry ustalił,a oni tylko zatwierdzali.No ale nie wnikam,to ich świat ,nie mój"
Ostatnio zmieniony 24-01-2016 02:51 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: okruszek » 24-01-2016 09:54

"Co Ci się nie podoba kanka?
I co jest smutne?
To, że zwróciłem uwagę krassowi, żeby dostrzegł młodzież?

andriu81, to że nie widać młodzieży, to nie znaczy, że jej nie ma.
Tarnobrzeg nie jest taki zły jak go opisujesz.
A jak tak bardzo Ci się nie podoba, to czemu nie wyjedziesz?"
Ostatnio zmieniony 24-01-2016 09:54 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

kanka
Posty: 47
Rejestracja: 11-10-2010 10:12

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: kanka » 24-01-2016 21:26

"Tego właśnie można obawiać się najbardziej , co innym może się wydawać tak oczywiste że w końcu się tego nie zauważa aż suwa ża się to za normalne.
Wymawianie komuś "starości" jest mało eleganckie mówiąc delikatnie. Każdego z nas to czeka i trudno mieć pretensje że tak jest.
Bo tak było, jest i pewnie będzie. Tacy ludzie też mają prawo do życia, do radości i pracy! Dokładnie tak samo jak wszyscy inni!!!!!!!
Jeśli się o tym zapomina to jest to pierwszy krok do zamykania takich ludzi w domach, jakiś ośrodkach a potem... wolę nie kończyć bo to zbyt okrutne."
Ostatnio zmieniony 24-01-2016 21:26 przez kanka, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: okruszek » 24-01-2016 22:33

"Kanka całkowicie się z Tobą zgadzam, tylko, że krass nie jest żadnym starcem i nie mieszka w domu starców :-)
Ja bardzo szanuję ludzi starszych, ale nie lubię złośliwości ludzi.
Napisałem mu to, aby otworzył oczy i nie pisał nieprawdy."
Ostatnio zmieniony 24-01-2016 22:33 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: dzieńziemi » 25-01-2016 16:45

"Młodzi Polacy są statystycznie w czołówce UE najlepiej wykształconych.
Mimo to mają najniższe obok Litwinów i Łotyszy wymagania płacowe.
70 proc. zatrudnionych jest na tzw. śmieciówkach.
Często pracują za jeszcze mniej.

37 proc. osób w wieku 25-34 lat wciąż mieszka z rodzicami.
Podobnie jest w Hiszpanii i Grecji, tyle że tam ma to pewną tradycję...

Bezrobocie wśród młodych jest mniejsze niż w Grecji i Hiszpanii. Podobno to tam mają problem z kryzysem, a u nas jest lepiej."
Ostatnio zmieniony 25-01-2016 16:45 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: andriu81 » 25-01-2016 16:55

""podobno" to właściwe określenie.Oczywiście że nie jest lepiej niż w Grecji,wystarczy przeliczyć płace nie te średnie tylko według kryteriów.Uprzedni rząd sprytnie ukrywał stan faktyczny.Kreowanie faktów w Polsce ma długoletnią tradycję pochodzącą z PRL-u. No i nie jesteśmy w strefie Euro,więc nikt nie ma kontroli nad tym co się w Polsce faktycznie dzieje.W Polsce jest bardzo źle a najgorzej w tej z prowincji,która została nazwana "polską w ruinie" co tak mocno śmieszyło liberałów ,a fakty to potwierdzają"
Ostatnio zmieniony 25-01-2016 16:55 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: janusza » 25-01-2016 19:42

"
W Polsce jest bardzo źle a najgorzej w tej z prowincji,która została nazwana "polską w ruinie" co tak mocno śmieszyło liberałów ,a fakty to potwierdzają
Twoja głowa jest w ruinie, Andriu. Fakt, pracy gdzie się szło na 8 godzin poszwędać po kombinacie już nie ma. Dla tumanów, którzy lata szkolne spędzili u Kuczery też ciężko. Bezrobocie to stan umysłu, Andriu. Polecam Ci wycieczkę po osiedlach domków wokoło Tarnobrzega. Sama "biedota" i ruina. Ja tam nie narzekam i baardzo wielu moich znajomych również nie. Jakbyś wiedział ilu tarnobrzeżan regularnie lata na wszystkie mecze ligi mistrzów, wyścigi F1, moto GP, nurkowanie do Egiptu, narty w Alpy to byś się zdziwił. Weź się za robotę i przestań biadolić. A jeżeli brak Ci wykształcenia to weź się za naukę. Na nią nigdy nie jest za późno."
Ostatnio zmieniony 25-01-2016 19:42 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: andriu81 » 25-01-2016 23:02

"@janusza,domki postawiali zamiejscowi którzy do Tarnobrzega czasem przyjeżdżają ,a na codzien pracują gdzieś indziej.Oni się tu nie dorobili.Do tej grupu dochodzą oczywiście urzędnicy ,służby na stanowiskach resortowych,samorządowych.To w sumie niewielka grupa.Nie chodzi o pracę 8 godzin w kombinacie,zresztą większość tak właśnie pracuje i za marne grosze ,ani powrót do PRL-u. To nie ja podzieliłem Polskę na tzw "lokomotywy" oraz resztę kraju,zwaną polską w ruinie.Nie obchodzi mnie jakich masz znajomych.Każdy młody myślący o przyszłości i rozwoju osobistym wcześniej czy później po prostu przenosi się do dużych miast wojewódzkich lub za granicę.Taka jest rzeczywistość.
Jedyne czego mi brak,to normalnej wolnej ,nowoczesnej Polski jaka jest skoncentrowana właśnie tam.Nic poza tym.Biadolić nie zamierzam,po prostu od kilku lat mam to dokładnie w czterech literach i nie szukam nikogo ani niczego.Skończyłem z waleniem głową w mur.Z pisania może i nic nie przyjdzie,ale przynajmniej nie wśród buraków z echa dnia,tylko wśród ludzi na poziomie.Gdyby Tarnobrzeg składał się z takiej społeczności jak to forum,to byłoby zupełnie inne miasto,takiego jakiego właśnie mi brakuje.Fakty są inne



Edytowany przez andriu81 o 25-01-2016 - 22:03."
Ostatnio zmieniony 25-01-2016 23:02 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: latacz » 25-01-2016 23:23

"
domki postawiali zamiejscowi
a Kopernik był kobietą

jak domki postawili to są już miejscowi ;-)"
Ostatnio zmieniony 25-01-2016 23:23 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: janusza » 26-01-2016 09:52

"
Każdy młody myślący o przyszłości i rozwoju osobistym wcześniej czy później po prostu przenosi się do dużych miast wojewódzkich lub za granicę.Taka jest rzeczywistość.
Nie każdy. Większość ale nie każdy. Mieszkałeś kiedyś w dużym mieście typu Warszawa, Kraków lub.. Londyn? Spróbuj a prawda o "luksusach" tego rozwiązania Cię wyzwoli."
Ostatnio zmieniony 26-01-2016 09:52 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: andriu81 » 26-01-2016 12:46

"Nie mieszkałem,ale większość ludzi których znam,których na codzien czytam,oglądam,o których coś wiem,wydarzenia które są opisywane w różnych miejscach i o których się mówi tu i tam rozgrywają się właśnie w dużych miastach.Nie u nas.Mam jakieś pojęcie jak wygląda życie tam a tu.Osobiście nie miałbym problemu ze znalezieniem dochodowej pracy,lub kilku prac mieszkając w dużym mieście,bo jestem wszechstronny.A głownym wyróżnikiem jest otoczenie.
Nie wszyscy,ludzie w jakiś sposób uwiązani którzy nie mogą,zostają"
Ostatnio zmieniony 26-01-2016 12:46 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Post autor: latacz » 26-01-2016 12:56

"jestem andiu81. Nie byłem w większym mieście bo oglądam seriale więc po co. Wszystko tam widziałem. A jak czegoś nie widziałem to doczytam na jakimś modnym blogu. Oglądam seriale i martwi mnie że wszędzie poza Tarnobrzegiem jest tak fajne kolorowo interesująco, są ładni ludzie którzy nie są głodni, nie brudzą się i nie robią kupy. Tylko u nas jest ponuro i mgliście. LUDZIE ZRÓBCIE COS. Ja wam pomogę ."
Ostatnio zmieniony 26-01-2016 12:56 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ