Ruszył program Rodzina 500+

Dział forum z komentarzami do aktualności
marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: marcin85tbg » 09-06-2016 11:00

""Żegnamy Cię alleluja..."

Do tego właśnie doprowadziła aktywność stacha. Podziwiam Cię adminie za cierpliwość i powsciagliwosc i nie mówię tu tylko o namolnych rekolekcjonistach, którzy chcieliby wszystkich nawracać na siłę, ale także o ich adwersarzach ze mną włącznie. Nie mniej forum dużo straci. Szkoda i krassa i odnowiciela, a to pewnie jeszcze nie koniec. Dziwię się, że trzymasz tu jeszcze tego szkodnika, który po zwróceniu uwagi zaczął pogardliwie nazywać Cię naczelnym. Zresztą przykładów można mnożyć w tym przypadku."
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 11:00 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: grassownik » 09-06-2016 11:37

"a może to znak czasu ? fora internetowe to i tak przeżytek od kilku już lat."
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 11:37 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: stachu » 09-06-2016 11:47

"ja zostaję grassowniku, m.in. po to aby pilnować Cię w Twoich wypowiedziach ...

niesprawiedliwością losu jest to,że takim jak oni bezkarnie przechodziły oskarżenia o zdradę państwa i nazywanie Polski najgorzej jak można było
Kto oskarżał o zdradę Państwa?
a czyje to słowa?
grassownik pisze:wolę być zdrajcą niż z kaczyńskim
Kto nazywał Polskę najgorzej jak to możliwe?
czyje to słowa?
grassownik pisze:tym samym będę życzył Polsce ostracyzmu w europie i jak najgorszych osiągnięć i notowań
-----------------------------------------------------------------------------------
Admin pisze:Ja również oceniam. Z przywileju i obowiązku oceniam jednak perspektywę wieloletnią, całokształt, oczywiście na miarę dostępnych danych.
Z takiej perspektywy mogę ocenić grassownika jako użytkownika o dużej wiedzy ogólnej i lokalnej, w tym częściowo zamkniętej i tajemnej, który z wyczuciem się nią dzieli, dostarczając często interesujących i wartościowych informacji. Pisze często ostro, czasem za ostro, ale ze względu na całokształt, próg tolerancji mam wysoko, chociaż w bardzo wielu kwestiach się z nim, pozornie przynajmniej, nie zgadzam. Nawet jeśli miewamy wspólne oceny, to często wyciągamy je z przeciwnych źródeł.
jeżeli mam ocenić grassownika za całokształt, to też uważam, że spoko z niego gość 8-)
mi chodziło o ocenę tej konkretnej wypowiedzi ... i tej nienawiści, którą ja odczuwałem, ale to tylko jest moje odczucie, Wy możecie to inaczej odczuwać ...
Admin pisze:Nie mówię bynajmniej, że użytkownik stachu wartościowymi informacjami się nie dzieli, mi też się jedna przydała.
Chodziło o lokalizację skupu złomu, jeśli dobrze pamiętam.
nie wiem czy to mam traktować jak pochwałę czy ironię ... 8-)
Admin pisze:Cierpię tymczasem z innego powodu.
Użytkownik krass, po ostatnim zamieszaniu, poddał się rezygnacji i po wielu latach pisania zakończył swoją aktywność. Od dziś nie ma takiego użytkownika. Kawał historii za nami, rozumiem że każdemu mogą puścić nerwy, a za czyją to było sprawą, łatwo się domyśleć.
Po owocach ich poznacie, zapowiadano. Zaprawdę cierpkie to owoce
wiem Adminie, że pijesz do mnie ....
jak zauważyłem czytając stare wpisy dużo użytkowników już nie jest aktywnych co byli aktywni dawniej.
na pewno wiele rzeczy pisał wartościowych, ale jego wypowiedzi były też delikatnie mówiąc niezbyt kulturalne ...

jeżeli za cierpki owoc uważasz mniej niekulturalnych czy obraźliwych wypowiedzi, to ciężko mi jest Cię zrozumieć,
czasami mówienie prawdy jest bardzo bolesne, zwracanie uwagi powoduje agresję, ale jak ostatnio słyszałem kiedy zwracasz komuś uwagę w imię miłości bliźniego i powoduje to u niego agresję, to jeszcze jest dla tego człowieka szansa na poprawę, bo trafiłeś w jego czuły punkt, a jeśli za zwróconą uwagę, ktoś tylko wzruszy ramionami, to niewielkie są szanse na jego przemianę, bo jest mu wszystko obojętne ...


Adminie prosiłeś chyba wczoraj lub przedwczoraj o koniec tematów religijnych i co? to, że ja się dostosuję, innym nie przeszkadza dalej o nich pisać ...
Mieliśmy pisać w tematach na temat, a sam się zagalopowałeś i teraz wszyscy piszemy w temacie 500 o problemach na forum ...
Proszę przenieś to do mixa lub utwórz wątek o problemach czy zasadach na forum ...
Jeżeli ma być koniec religii na forum to dlaczego dodane zostały dwa wątki o Jehowych i Buddystach ?


Marcin, nazywanie Admina Naczelnym wcale nie jest obraźliwe wg mnie, zresztą Admin sam się tak nazwał.
Jeżeli Admin napisze mi, że nie chce być Dziennikarzem Naczelnym tego Czasopisma, to ok. Nie będę tak pisał i tak go nazywał ...


Jeszcze jedno, jeżeli grassownik nie chce ukrywać swoich poglądów? - to dlaczego ja je mam ukrywać?"
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 11:47 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: grassownik » 09-06-2016 12:04

"na stacha to ziewam.szkoda czasu.można tysiąc razy powtarzać a i tak nie zrozumie nic więcej niż podali mu w kościelnym notatniku agaitatora.

ale to miłe,że się pisiaki budzą z letargu... nagle odkrywają,że to niefajne źle życzyć własnemu krajowi.
to jak oni podziwiają tego przykrótkiego geniusza z Żoliborza skoro nikt tak sztuki pomówienia,manipulowania i obrażania nawet kłamstwem nie opanował w Polsce i on to robi blisko 30 lat.

a ja mam się powstrzymywać ? wolne żarty !

tak,życzę Polsce kaczyńskiego jak najgorzej,wolałbym bym żyć w niemieckim landzie (podobnie pisałem i za tuska zresztą co można odnaleźć bardzo łatwo pewnie).
tak jak kukliński wolał donosić obcemu mocarstwu na wojsko polskie i do dziś chcą go zrobić bohaterem.zdrajcę !

p.s. krassa szkoda.dobry był z niego herbatnik.



Edytowany przez grassownik o 09-06-2016 - 10:04. "
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 12:04 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: ptasiorrr » 09-06-2016 12:26

"Dają, ale za rok odbiorą?
I jak zwykle będzie to wina Tuska. Jakby przygotował górę pieniędzy w budżecie na spełnienie wszystkich obiecanek PiS...to i tak by im nie starczyło. Dużo bardziej mi szkoda dzieci tych wszystkich "troskliwych" rodziców którzy chcą natychmiast zabierać dzieci z placówek opiekuńczych a gdy pieniążki się skończą to pewnie i "miłość rodzicielska" też.
"
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 12:26 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: stachu » 09-06-2016 12:33

"ale manipulacja ... i podsycanie ...
jeszcze nic nie odbierają, a ci już piszą, że może będą odbierać?

dali - źle, bo szkoda pieniędzy i pójdzie na patologię,
a jak zabiorą? - no dali, a teraz zabierają ...

LUDZIE WŁĄCZCIE MYŚLENIE !!!"
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 12:33 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: ptasiorrr » 09-06-2016 12:46

"Na skanie decyzji masz jasno napisane odkąd - dokąd. Wiadomym jest teraz, że co rok trzeba składać wniosek (tak jak w przypadku zasiłku rodzinnego), bo może zmienić się sytuacja materialna danej rodziny. Dobrze rozumuję?
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dość ogólnikowo tłumaczy, że nie ma powodów do niepokoju. Data wynika z tego, iż później program przyjmie już docelową formę. W przyszłym roku świadczenia będą wypłacane przez 12 miesięcy - od 1 października do 30 września roku następnego. Wnioski trzeba będzie składać co roku i każdorazowo urzędnicy będą analizować sytuację rodzin i podejmować decyzję o przyznaniu 500-złotowego dodatku.
Wygląda jednak na to, że rząd przygotował sobie furtkę, aby w przyszłości móc zmieniać zasady gry. Z puntu widzenia rodziny bezpieczniej jest nie wiązać dochodu 500+ na przykład z kredytem bankowym na powiększenie mieszkania, albo produktami długoterminowego oszczędzania, co proponują już banki. Bo będzie kłopot w sytuacji, kiedy za rok np. bogatsi Kowalscy stracą dodatek, a zobowiązania pozostaną.
"
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 12:46 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: stachu » 09-06-2016 13:02

"przecież składanie co roku wniosku nie wiąże się jednoznacznie z odbiorem świadczenia !!!

500 zł nie jest przeznaczone na branie kredytów !!! kredyty są bardzo niebezpieczne ..."
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 13:02 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: stachu » 09-06-2016 14:42

"a może właśnie dlatego ... 8-)

znam przypadki ludzi z wielkimi problemami, którzy wzięli sobie kredyty ... nie życzę tego nawet wrogowi ..."
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 14:42 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: ptasiorrr » 09-06-2016 16:21

"W związku z tak "ogromną kasą" na dzieci rodzice planują sobie różne rzeczy np. większe mieszkanie czy kupno domu. Tylko to jest niepewne, bo dzisiaj pińcset jest a jutro ni ma. Niezbadane są decyzje pisu."
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 16:21 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: stachu » 09-06-2016 17:36

"
większe mieszkanie czy kupno domu
nie rozśmieszaj mnie kolego ... :-D
to nie mieszkanie dla młodych, czy coś w tym stylu!
co Ci ma PiS zagwarantować?, że jak inna partia przejmie władzę w państwie, to 500+ dalej będzie działało?
myśl logicznie ptasiorrr ..."
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 17:36 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: admin » 09-06-2016 20:46

"
odnowiciel pisze:Po tym wpisie nie widze miejsca na tym forum dla mojej skromnej osoby.
I znów rozumiem, w odniesieniu do Odnowiciela tekst grassownika zupełnie chybiony.
grassownik pisze:a może to znak czasu ? fora internetowe to i tak przeżytek od kilku już lat.
Fora tematyczne to dla mnie nadal najlepsze źródło wiedzy. W ciągu ostatniego miesiąca zarejestrowałem się na dwóch nowych.
Przeważnie jak szukam rozwiązań problemów, opinii o produktach itd. to trafiam na forum - Muratora, Elektrodę, motoryzacyjne, fotograficzne itd. Nie znajdę takich rozwiązań na blogach, facebooku, czy twitterze. Zakładam, że na lokalne fora nadal jest miejsce, chociaż zrobiło się ostatnio bardzo nielokalnie.
stachu pisze:nie wiem czy to mam traktować jak pochwałę czy ironię ... 8-)
Pochwałę za ten jeden przypadek i ironię odnośnie pozostałych. Szczerze - nie wiem czy któryś inny Twój wpis na coś mi się przydał. Wiem za to że doszło mi dużo roboty porządkowej i nerwów.
stachu pisze:jeżeli za cierpki owoc uważasz mniej niekulturalnych czy obraźliwych wypowiedzi, to ciężko mi jest Cię zrozumieć,
Jest ich zdecydowanie więcej niż kiedykolwiek."
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 20:46 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: grassownik » 10-06-2016 08:53

"Adminie tylko jedna rzecz: nie trzeba dosłownie pisać by obelżywie potraktować kogokolwiek.
żale odnowiciela mnie nie wzruszają,sam mocno bił w poprzedników to niech zrozumie,że w sekciarzy pisowskich też można a nawet są podstawy gdy najzwyklej w świecie kłamią.
w sprawie 500 plus okazali się modelowymi kłamcami.
a ocenę programu to każdy może mieć swoją.zwłaszcza gdy jest tylko płatnikiem a nie beneficjentem.a co mnie obce dzieci ? mam prawo być egoistą ? :-)"
Ostatnio zmieniony 10-06-2016 08:53 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: ptasiorrr » 10-06-2016 11:17

"
nie rozśmieszaj mnie kolego ...
Potarzam po raz wtóry: nie jestem Twoim kolegą.
to nie mieszkanie dla młodych, czy coś w tym stylu!
Odkładając te pieniądze przez 18 lat można by chyba coś za to już kupić dla dziecka.
co Ci ma PiS zagwarantować?, że jak inna partia przejmie władzę w państwie, to 500+ dalej będzie działało?
No właśnie. Z drugiej strony skoro dali 500 zł. na drugie dziecko, to logicznie myśląc dziecko przestaje być dzieckiem w wieku 18 lat. Tylko, że zupełnie tak nie do końca, ale o tym była mowa wcześniej."
Ostatnio zmieniony 10-06-2016 11:17 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: stachu » 10-06-2016 13:22

"
ptasiorrr pisze:
nie rozśmieszaj mnie kolego ...
Potarzam po raz wtóry: nie jestem Twoim kolegą.
spoko, to jak się mam zwracać? Ziomal?
ptasiorrr pisze:
to nie mieszkanie dla młodych, czy coś w tym stylu!
Odkładając te pieniądze przez 18 lat można by chyba coś za to już kupić dla dziecka.
czyli jednak popierasz ... bo widzisz jakąś korzyść dla dziecka 8-)
więc jak będą odkładać, to odłożą i coś kupią ... proste
ptasiorrr pisze:
co Ci ma PiS zagwarantować?, że jak inna partia przejmie władzę w państwie, to 500+ dalej będzie działało?
No właśnie. Z drugiej strony skoro dali 500 zł. na drugie dziecko, to logicznie myśląc dziecko przestaje być dzieckiem w wieku 18 lat. Tylko, że zupełnie tak nie do końca, ale o tym była mowa wcześniej.
to dla Ciebie wyjaśnię, że dali nie na dziecko, tylko wychowanie dziecka, a w wieku 18 lat jest już osobą dorosłą. 8-) KPW?"
Ostatnio zmieniony 10-06-2016 13:22 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: marabut » 10-06-2016 14:06

"
to dla Ciebie wyjaśnię, że dali nie na dziecko, tylko wychowanie dziecka, a w wieku 18 lat jest już osobą dorosłą.
Ale to też jest niesprawiedliwe. Czym różni się dziecko, które ma 17 lat i 8 miesięcy i chodzi do szkoły średniej, nie pracuje, uczy się od tego co skończył 18 lat i też chodzi do szkoły średniej, uczy się, nie pracuje? I na to i na to rodzice muszą dać pieniądze na wychowanie..."
Ostatnio zmieniony 10-06-2016 14:06 przez marabut, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: wou » 10-06-2016 14:29

"Będzie (nie)śmiesznie jak się okaże, że ustawa o 500krzyż jest niekonstytucyjna, np. biorąc pod uwagę zasadę równości obywatela wobec prawa. Pomijając wszystko inne co jest złe w tym programie, kryterium pt. "tylko na kolejne dzieci" (w przypadku dochodu powyżej 800/os) jest po prostu wyssane z palca i niesprawiedliwe, argument 'bo nie ma kasy na więcej' to żadna podstawa wg mnie. Można rozróżniać gospodarstwa domowe pod względem dochodu, albo określać granice wiekowe, ale chronologia urodzeń? Co to w ogóle jest? Nie znam się na tym, ale śmierdzi mi to. Równie dobrze mogłyby się kwalifikować tylko dzieci z imionami na literę A. Mogli po prostu program "200 na każde" ogłosić i nie byłoby zamieszania :P"
Ostatnio zmieniony 10-06-2016 14:29 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: stachu » 10-06-2016 14:42

"patrząc pod tym kątem to wszędzie można by doszukać się niesprawiedliwości ...
18 lat jest to pewna umowna granica dojrzałości, co też intelektualnie nie idzie w parze ... 8-)
czyli wg Ciebie dzieci, które wg Ciebie ze trzy razy nie przeszły z klasy do klasy powinny mieć wydłużone 500+?

jest jeszcze inna granica wieku 25 lat na inne świadczenia i tu też można by się doszukiwać dlaczego 25 lat jak jeszcze studiuje?
są tzw. wieczni studenci i mają brać pieniądze jak długo będą się uczyć?
wiesz ilu byłoby takich chętnych? ... 8-)

jeżeli już mówimy o jakiejś niesprawiedliwości, to ja na pierwsze dziecko bym też dał, ale może mniej, a na każde kolejne więcej, choć też nie wiem czy to by wszystkich zadowoliło i było dobrym pomysłem...

druga niesprawiedliwość jaką dostrzegam, to taka, że jak przekroczy się nawet o 1 zł kwotę 800 zł na członka w rodzinie, to nie dostaje się już tych 500 zł na pierwsze dziecko, natomiast wystarczy mieć 799 zł by wziąć całe 500 zł.

W innych świadczeniach chyba rodzinnych odejmują różnicę i wypłacają bez tej nadwyżki, a w 500+ nie ...

i osoba, której zarobki wychodzą 799 zł ma 500 zł,
a osoba, której zarobki wychodzą 801 zł nie ma 500 zł, i kwota zarobku powiedzmy 2 zł decyduje o kwocie 500 zł.

i wg mnie to jest do poprawienia, na co Wy chyba uwagi nie zwróciliście ... (a może zwrócili, a nie doczytałem ... ?)"
Ostatnio zmieniony 10-06-2016 14:42 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: marabut » 10-06-2016 15:18

"
i osoba, której zarobki wychodzą 799 zł ma 500 zł,
a osoba, której zarobki wychodzą 801 zł nie ma 500 zł, i kwota zarobku powiedzmy 2 zł decyduje o kwocie 500 zł.
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Niestety we wszystkim tak jest. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla mnie teraz wygląda to tak, że z tego co ja zarobię muszę odprowadzić podatek, z tego podatku idzie dla innych. Mi nie przysługuje nic. Niestety, na dziecko mnie nie stać, chociaż bardzo bym chciała je mieć. W tym państwie nie ma sprawiedliwości. Tu się bez układów, znajomości, kłamstw, nie da normalnie żyć..."
Ostatnio zmieniony 10-06-2016 15:18 przez marabut, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: grassownik » 10-06-2016 15:31

"
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla mnie teraz wygląda to tak, że z tego co ja zarobię muszę odprowadzić podatek, z tego podatku idzie dla innych. Mi nie przysługuje nic. Niestety, na dziecko mnie nie stać, chociaż bardzo bym chciała je mieć. W tym państwie nie ma sprawiedliwości.
a mi mają za złe gdy piszę,że skoro ja tylko płacę bo dzieci nie mam i nawet ich mieć nie chcę to uważam program za głupi i niepotrzebny :-P"
Ostatnio zmieniony 10-06-2016 15:31 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ