Parada na rozpoczęcie S16 Festival

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Parada na rozpoczęcie S16 Festival

Post autor: admin » 19-07-2016 23:30

"S16 Festiwal Siarki, Ognia i Bębnów rozpoczniemy paradą!!! Start: 23 lipca, godz. 15, miejsce: wjazd nad jezioro. Zapraszamy wszystkich szczęśliwych posiadaczy instrumentów perkusyjnych (i wszelkich innych), szczudlarzy, bańkarzy, posiadaczy niesamowitych strojów karnawałowych do wzięcia udziału w tym niezwykłym pochodzie!

Najoryginalniejsze i najbardziej ODLOTOWE stroje premiujemy: LOTem balonem!23 lipca, o godz. 10, rusza też konferencja "SIARKA WCZORAJ I DZIŚ". Wstęp wolny, Marina, ul. Żeglarska 2. Szczegółowe informacje i uzupełniony program na załączonych plakatach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.S. S16 Festival Siarki, Ognia i Bębnów to święto cudnej muzyki, brzmiącej w niezmiernie urokliwych okolicznościach przyrody: w plenerze Jeziora Tarnobrzeskiego. Dwa dni (23-24 lipca) pozaprzestrzennej i ponadczasowej Sztuki.Dni wirującego malowniczo ognia, odbijającego się w tafli jeziora. Hołd oddany budulcowi społeczno-gospodarczemu Tarnobrzega: siarce, dzięki której Tarnobrzeg stał się 50-tysięcznym miastem. To pamięć o Kopalni Siarki ?Machów?, w miejscu której mamy obecnie piękne Jezioro Tarnobrzeskie.OGIEŃ!Przez dwa festiwalowe wieczory i noce, na scenie, na plaży, na ustawionej na wodzie platformie i gdziekolwiek tylko się da, zaprezentują się grupy tworzące ogniowe show z całego kraju. Dadzą pokazy fireshow, ale też zaprezentują spektakle bazujące na ogniu. Wartu tu wymienić wielokrotnie nagradzany spektakl ?Marionetki? Teatru Avatar czy tez nowatorskie ?Veni, vidi, wici? grupy Joart. Show, w której główna role grają giant puppets (wielkie marionetki).Dla ciekawych bliższym spotkaniom z ogniem dostępne będą warsztaty: chodzenia po ogniu, połykania ognia, tańca z ogniem. W planach jest tez wspólne, nocne ognisko integracyjno-muzyczno-tanecze. ?.BĘBNYNa naszej scenie, ulokowanej tuż przy Jeziorze Tarnobrzeskim, wystąpi wiele grup z szeroko rozumianego nurtu etno, z bębnami w roli głównej: SŁOMA/ D'ROOTS BROTHERS, STUDIUM INSTRUMENTÓW ETNICZNYCH, MORIBAYASSA, DRUM WORK, SANGO, FOLIBA, CBB ENSEMBLE, TIRIBA i inni. Zagra także reagge TABU. Nie zabraknie też kubańskich dźwięków od JOSE TORRES I HAVANA DREAMS czy brazylijskich od SEREIA DE VARSOVIA.Ukoronowaniem festiwalu będą występy: najlepszej basistki polskiej młodego pokolenia KINGI GŁYK oraz debiutującego właśnie trio, złożonego ze światowej klasy pianisty LESZKA MOŻDŻERA, znakomitego basisty DIETERA ILGA oraz wspaniałego perkusisty ERICA ALLENA.Każdy gość wydarzenia będzie mógł wziąć udział w wielu warsztatach bębniarskich, warsztatach śpiewu intuicyjnego i pieśni etnicznych, w kiermaszu instrumentów wszelakich, warsztatach tanecznych, rytmiczno-bębniarskich rozbudowanych m.in. o malowanie ciała w etno wzory, robienie eko instrumentów. Nie zabraknie także warsztatów tańca afrykańskiego z akompaniamentem bębnów na żywo czy pokazów mody etno. Spróbujemy także pobić Rekord Guinnessa w łańcuchu osób grających jednocześnie na bębnach rękami. ?COŚ NIESAMOWITEGOPonieważ nasz festiwal swoją mocą obejmie wszystkie żywioły, na ziemi będą się odbywały pokazy, na wodzie zagości platforma, Siarkowe Regaty i fly boardy, ogień będzie rządził późnymi wieczorami i nocami, a powietrzem zawładną drony!Amatorzy mocnych wrażeń będą mogli skorzystać ze skoków na bungee, ludzkiej procy, najdłuższej w kraju tyrolki lub też najlepszego w tej części kraju miejsca na paintball! Nie zabraknie pokazów capoeiry czy też szczudlarzy, którzy rozegrają dla nas mecz.Dla lubiących noclegi na łonie natury: gołe niebo. Dla tych, wolących coś nad głową: pole namiotowe.?.SIARKA?S? ? symbol siarki, 16 ? liczba atomowa siarki. Od siarki w Tarnobrzegu wszystko się zaczęło.Od l. 50-tych, kiedy odkryto złoża siarki, przez kolejne 30 lat rozwoju przemysłu siarkowego, z małego, kilkutysięcznego miasta, Tarnobrzeg wyrósł na liczącą 50 tysięcy mieszkańców potęgę: stolicę województwa tarnobrzeskiego. Gdy wydobycie siarki przestało być opłacalne, Kopalnię Siarki ?Machów? zamknięto, a miejsce dawnego wyrobiska zalano wodą, w ramach budowy wielkiego akwenu wodnego. Tym samym miasto, z miejsca typowo przemysłowego, poczęło ewoluować w kierunku nowoczesnego ośrodka miejskiego, z ambicjami turystycznymi i dużym potencjałem gospodarczym. I Jeziorem Tarnobrzeskim, jako rozpoznawalnym punktem na turystycznej mapie kraju.Pozostałością po kopalni są występujące licznie na tym terenie wody siarczkowe. Dzięki nim mieszkanki Tarnobrzega żyją najdłużej w kraju (panowie zajmuje pozapodiumową, czwartą lokatę w kraju). Ponadto w Tarnobrzegu jest jedyne na świecie Muzeum Przemysłu Siarkowego!Pełna lista atrakcji wraz z programem dostępne na stronie www.s-16.plInfo: UM.

http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=4381"
Ostatnio zmieniony 19-07-2016 23:30 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Parada na rozpoczęcie S16 Festival

Post autor: admin » 23-07-2016 23:23

"Uczestniczyłem w niewielkiej części dzisiejszych wydarzeń, ale już na tej podstawie i już przed drugim dniem, oceniam S-16 na bardzo udaną imprezę.
Udało się zrobić coś urozmaiconego, interesującego, w mniejszym lub większym stopniu nawiązującego do siarki, ognia, bębnów i wody. Połączenie tych trzech jak najbardziej gra, a przejawy są atrakcyjne dla szerokiego przekroju odbiorców. Dobrze że na czas odeszliśmy od "miasta z piekła rodem" i idących za tym powiązań, chociaż z siarką i ogniem też się kojarzyły.

Tarnobrzeg ma swoją imprezę miejską, tak jak np. Nowa Dęba ma Mlitariadę. Brawo!"
Ostatnio zmieniony 23-07-2016 23:23 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Parada na rozpoczęcie S16 Festival

Post autor: niepolityczny » 24-07-2016 11:02

"
Admin pisze:
.....Ponadto w Tarnobrzegu jest jedyne na świecie Muzeum Przemysłu Siarkowego! ...
Godziny zwiedzania

Spichlerz = Muzeum Przemysłu Siarkowego

wtorek - piątek w godz. 9.00 - 15.00

sobota - tylko po wcześniejszym zgłoszeniu

niedziela, poniedziałek - nieczynne




... chyba komentarz jest zbędny :("
Ostatnio zmieniony 24-07-2016 11:02 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Parada na rozpoczęcie S16 Festival

Post autor: Jasiek » 24-07-2016 11:57

"Jak widzę te godziny otwarcia Muzeum to mnie telepie. Głupota w najczystszej postaci."
Ostatnio zmieniony 24-07-2016 11:57 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Parada na rozpoczęcie S16 Festival

Post autor: Malyboss » 25-07-2016 03:19

"
Jak widzę te godziny otwarcia Muzeum to mnie telepie
Trzeba by im trzyzmianowy system wprowadzić. Albo 4-ro brygadówkę :-D"
Ostatnio zmieniony 25-07-2016 03:19 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

mrouh
Posty: 7
Rejestracja: 25-07-2016 11:29

Parada na rozpoczęcie S16 Festival

Post autor: mrouh » 25-07-2016 11:37

"Zgadzam się, impreza na wysokim poziomie, co bardzo cieszy -muzycznie nie musi być mainstream, żeby dało się dobrze bawić. Pozakoncertowych atrakcji mnóstwo. Mam nawet wrażenie, że nieco za duzo naraz, byliśmy każdego dnia od ok. 15:00 do prawie samego końca, a tu w poniedziałek do pracy :-) Mam nadzieję, że będzie powtórka za rok."
Ostatnio zmieniony 25-07-2016 11:37 przez mrouh, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Parada na rozpoczęcie S16 Festival

Post autor: Jasiek » 25-07-2016 14:00

"Malyboss żarty żartami ale żeby muzeum nie było czynne w weekendy. Toż to najwięcej potencjalnych zwiedzających. Wyszli chyba z założenia, że to muzeum to dla szkół i przedszkoli. Już nie mówiąc o praktycznie zerowej reklamie. Jeśli jest taki problem z personelem to może warto przenieść to muzeum do Dzikowa."
Ostatnio zmieniony 25-07-2016 14:00 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Parada na rozpoczęcie S16 Festival

Post autor: Malyboss » 25-07-2016 15:53

"
ale żeby muzeum nie było czynne w weekendy
@Jasiek, ja mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat. Chyba nie całkiem się zrozumieliśmy :-) Mój sarkazm i ironia wynika dokładnie z takich samych pobudek, jak Twoje. I również uważam, że godziny otwarcia są z kosmosu, a powinny być bardziej dopasowane do potrzeb potencjalnych zainteresowanych."
Ostatnio zmieniony 25-07-2016 15:53 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Parada na rozpoczęcie S16 Festival

Post autor: Jasiek » 25-07-2016 16:14

"Malyboss zrozumieliśmy się dobrze - sarkazm i ironia zostały zauważone i zrozumiane ;-). Dlatego napisałem "... żarty żartami " ;-) ale sytuacja wku...
Mam nadzieje, że w końcu uda mi się dostać do tego muzeum. A swoją drogą zastanawiam się czy nie zadać oficjalnie pytania do UM w tej sprawie. Jestem ciekawy motywacji jaka nimi kierowała przy ustalaniu takich godzin. Jeśli znajdę chwilkę czasu i uda mi się napisać to podzielę się odpowiedzią UM o ile takową otrzymam."
Ostatnio zmieniony 25-07-2016 16:14 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

robin
Posty: 13
Rejestracja: 16-05-2016 22:50

Parada na rozpoczęcie S16 Festival

Post autor: robin » 29-07-2016 21:34

"Niejedna osoba chciałaby pracować w tym muzeum. Krótki tydzień pracy, zamykanie swoich podwojów, gdy turysta chciałby muzeum odwiedzić. Słowem cisza i spokój. Ale tak na poważnie, to można wiele zrobić z tą instytucją. Wyjść na zewnątrz, zrobić muzeum interaktywne, tak jak funkcjonują muzea przemysłu na świecie. Są po prostu fascynujące. Wiem, że sprawa rozbija się o pieniądze, ale pytanie czy istnieje jakaś wizja muzeum i to nie istnienia, ale rozwoju. Pieniądze trzeba pozyskiwać z zewnątrz, samorząd wszystkiego nie zasponsoruje. Popatrzmy na muzeum ze Stalowej Woli. Nic wielkiego, ale działa tak prężnie, że przebija innych. Moim zdaniem trzeba odejść od starej koncepcji muzeum i niestety zaakceptować nowe czasy. Na portalu http://rta24.eu/skargi-turystow-muzeum- ... zamkniete/ piszą, że z okazji festiwalu S16 ludzie z Polski chcieli zwiedzić muzeum, bo byli tym zainteresowani. Jednak napotkali zamknięte drzwi. Żenada. Reklamuje się to miejsce w Polsce, opowiada o nim na festiwalu, a budynek zamknięty. Gdyby tak sklepy myślały i pracowały tylko w godzinach pracy, a w weekendy byłyby zamknięte, to byłoby to śmieszne. Wiem, że muzeum i sklep to inne branże, ale tu i tu jest klient, pod którego należy prowadzić działalność. Czy ktoś to w końcu zrozumie?



Edytowany przez robin o 29-07-2016 - 19:35. "
Ostatnio zmieniony 29-07-2016 21:34 przez robin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ