Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Dział forum z komentarzami do aktualności
red
Posty: 469
Rejestracja: 20-09-2010 09:54

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: red » 10-08-2016 10:02

"Jak poinformował na facebooku pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Nowy Brzeg - Nowa Fala, w tym roku, mimo zapowiedzi, festiwal się nie odbędzie. Jako przyczynę podano "opór materii", jak zaznaczono w jednym z komentarzy bardziej chyba chodzi o opór nowej fali niż nowego brzegu.

Przez kolejne lata festiwal gościł na brzegach lub nawet na wodach Jeziora Tarnobrzeskiego czołówkę polskich wykonawców piosenki żeglarskiej, jeszcze zanim jezioro otrzymało swoją nazwę. To pierwsze większe wydarzenie i chyba najbardziej kojarzone z tarnobrzeskim akwenem, chociażby przez tematykę żeglarską i towarzyszące mu często regaty. W 2010 roku festiwal otrzymał prestiżową nagrodę "Błękitny Spinaker" dla najlepszej imprezy śródlądowej w Polsce.



http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=4391"
Ostatnio zmieniony 10-08-2016 10:02 przez red, łącznie zmieniany 1 raz.

silvan
Posty: 237
Rejestracja: 25-01-2011 13:16

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: silvan » 11-08-2016 11:06

"Wielka szkoda, bardzo fajny i sympatyczny festiwal. Muzycznie też było na dobrym poziomie i czekałem niecierpliwie na kolejną edycję w tym roku, mimo że z żeglarstwem niewiele mam wspólnego. Kto był organizatorem NBNF? Jacht Klub Kotwica? na ich profilu na fb nie ma nic o festiwalu, strona internetowa również nie jest już aktywna."
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 11:06 przez silvan, łącznie zmieniany 1 raz.

ami2
Posty: 158
Rejestracja: 21-09-2014 19:41

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: ami2 » 11-08-2016 13:04

"Ja te ż żałuję, że tak się stało, bo to było fajne. Jak widać nie jestem jedyny!!!!"
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 13:04 przez ami2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: Dzanek » 11-08-2016 14:53

"Komentarz do tematu z profilu Prezydenta na FB:
W związku z pojawiającymi się komentarzami, jak również rozbieżnymi informacjami dotyczącymi odwołania festiwalu ?Nowy Brzeg, Nowa Fala?, postanowiłem zabrać głos w tej sprawie.
Nie ukrywam, że podjętą przez organizatora festiwalu decyzję przyjąłem z dużym żalem. Jestem rozczarowany, ponieważ bardzo chcieliśmy współorganizować ten event.
Jeszcze na początku tego roku ustaliliśmy zasady organizowania imprezy, która miała się odbyć pod jednym szyldem: Moto ? Brzeg. Miała ona na celu połączyć w czasie jednego weekendu zlot motocyklowy (współorganizator: Moto Tarnobrzeg) i Festiwal ?Nowy Brzeg, Nowa Fala?. Zasady też były jasno określone (przynajmniej mi tak się wtedy wydawało?), mianowicie Urząd Miasta zabezpiecza i płaci za część techniczną (scena, nagłośnienie, ochrona płotki itp.) natomiast współorganizatorzy zapewniają i opłacają wykonawców.
Nie wycofałem się ze współorganizacji tego wydarzenia, pomimo ewidentnych problemów organizacyjnych współpartnerów oznaczających w konsekwencji rezygnację z organizowania zlotu przez Moto Tarnobrzeg oraz złożenie pisemnej informacji o zerowych funduszach na ?NBNF? przez Stowarzyszenie Jacht Klub Kotwica. Dokładnie pod koniec czerwca otrzymaliśmy pismo, w którym Klub poinformował nas, że nie posiada na planowane działanie żadnych pieniędzy, ale równocześnie zakontraktował występy zespołów na kwotę 15 tys. zł?
Reasumując, organizator ?NBNF? podjął decyzję o odwołaniu festiwalu bez konsultacji z kimkolwiek z Urzędu Miasta Tarnobrzega. Zespoły zostały odwołane zanim, po powrocie z urlopu, zdecydowałem się ostatecznie dodatkowo pokryć również część kosztów, które to, przypomnę, według, jak sądziłem wiążących ustaleń wstępnych miały zostać pokryte przez ?drugą stronę?. Tak, dla dobra sprawy chciałem dopłacić i za występy. Dlatego, że bardzo chciałem, aby ten festiwal dla mieszkańców Tarnobrzega ostatecznie się jednak odbył. Po przekazaniu tej informacji do Jacht Klubu Kotwica, otrzymałem w odpowiedzi taką, że zespoły zostały już odwołane.
W tym miejscu należy więc już chyba tylko jedynie przypomnieć, że Stowarzyszenie Jacht Klub Kotwica nie przyjęło również kwoty 10 tys. zł, która została mu przyznana w konkursie dotacyjnym z zakresu kultury na organizację ?NBNF? jeszcze wiosną tego roku?
"
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 14:53 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

adela
Posty: 87
Rejestracja: 11-08-2016 16:59

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: adela » 11-08-2016 17:09

"Czy pamiętacie "Bartoszki"? Też zniknęły z pejzażu tarnobrzeskich imprez. Boję się, że tak już będzie z tą imprezą."
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 17:09 przez adela, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: admin » 11-08-2016 19:05

"Wpis Prezydenta rzuca nowe światło, ale obawiam się, że nie kończy dyskusji. W sumie nie jestem pewien czy dyskusja jest wskazana.

Festiwal NBNF ma być dziś głównym tematem audycji Pod Żaglami Leliwy, być może dowiemy się więcej.
Gościem programu Tadeusz Gospodarczyk. Start o godz. 21:00.

Uzupełnienie:
Tymczasem dyrektor festiwalu skomentował odpowiedź Prezydenta Tarnobrzega na fb zarzucając mu przekłamania, ale jednocześnie (zgodnie z moimi obawami wyrażonymi powyżej) nie podjął szczegółowo dyskusji. Pewnie nie służyłoby to ani miastu, ani festiwalowi."
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 19:05 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

adela
Posty: 87
Rejestracja: 11-08-2016 16:59

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: adela » 11-08-2016 20:08

"Masz rację, że ta wypowiedź Prezydenta rzuca nowe światło. Ale nie jestem pewna czy łączenie tego festiwalu ze zjazdem motocykli jest, a raczej było dobrym pomysłem, uwzględniając przy tym oczywiście inne wątki całej sprawy. Żagle to żagle, a nie motory ze smrodem benzyny pod nosem. A co ostatecznie wyszloz festynu "Art on brzeg"? Zwykła kaszanka w próżniowym opakowaniu. Myślę też, że jako widzowie mamy też prawo do dyskusji na temat imprez, które lubimy i względy organizacyjne są dla nas mało istotne, bo to nie one śpiewają i grają dla nas na scenie. Weźmy też inny przykład "Jarmarku dominikańskiego". To już nie ta impreza co kiedyś i obawiam się, że też upadnie, bo w Baranowie była ciekawsza."
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 20:08 przez adela, łącznie zmieniany 1 raz.

teb
Posty: 82
Rejestracja: 19-06-2016 19:28

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: teb » 11-08-2016 20:25

"W innym poście adela pisze: "W Baranowie też mają dobre pomysły. "
W Tarnobrzegu są same złe.
Rozumiem, że te dobre są adeli w Baranowie."
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 20:25 przez teb, łącznie zmieniany 1 raz.

robin
Posty: 13
Rejestracja: 16-05-2016 22:50

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: robin » 11-08-2016 21:09

"
Weźmy też inny przykład "Jarmarku dominikańskiego"
Dominikański pisze się z dużej litery, nazwa własna. Ale do rzeczy. Nie uważam, aby ostatni Jarmark Dominikański był imprezą słabą. Wręcz przeciwnie był lepszy niż lata wcześniej. Dobra muzyka, znacznie więcej wystawców. Dużo odwiedzających. I nie jest to tylko moja opinia, ale wielu znajomych z miasta ma podobne odczucia. Byłem na imprezie i widziałem. Rozmawiałem przy straganach z ich właścicielami i tez twierdzili, że jest lepiej niż wcześniej. Mam wątpliwość czy użytkowniczka "Adela" była na jarmarku w tym roku. Jeżeli tak, to należałoby podać jakieś konkrety, a nie rzucać opinię bez poparcia. W Baranowie S. na jarmarku nie byłem, więc się nie wypowiadam."
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 21:09 przez robin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: admin » 11-08-2016 21:54

"Na Jarmarku moją uwagę zwróciło pilnowanie selekcji wystawców. Pamiętam edycje na których pojawiały się stoiska odpustowe z chińskimi plastikami. Ilość stoisk nie jest najważniejszym kryterium."
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 21:54 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

czr
Posty: 67
Rejestracja: 29-03-2016 12:19

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: czr » 11-08-2016 23:49

"Nie będę powtarzał, tego co już raz pisałem w innym wątku,
ale przyszła mi jeszcze taka refleksja do głowy:

Ludzie, co Was dzisiaj tak wszystkich na raz nakręciło?
Pełnia się zbliża czy co?
"
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 23:49 przez czr, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: Jasiek » 12-08-2016 09:06

"Jak się okazuję wszelakie umowy przedwstępne należy spisywać na papierku bo inaczej później wychodzi jak wychodzi. Wszyscy niewinni a be jest druga strona. Nie wiem jak było w tym przypadku i nie chcę komentować.
Natomiast co do Jarmarku Dominikańskiego to jakoś nie zauważyłem, żeby jakość tej imprezy spadła. Raczej wręcz przeciwnie rzekłbym. No ale może niektórzy niezadowoleni bo nie było Zenka czy tam innych tego typu wykonawców. No ale może w końcu warto ruszyć w stronę bardziej ambitniejszej muzyki. Jak dla mnie w odróżnieniu od PiS-u - dobra zmiana ;-)"
Ostatnio zmieniony 12-08-2016 09:06 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

ami2
Posty: 158
Rejestracja: 21-09-2014 19:41

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: ami2 » 12-08-2016 10:08

"
czr pisze:Nie będę powtarzał, tego co już raz pisałem w innym wątku,
ale przyszła mi jeszcze taka refleksja do głowy:

Ludzie, co Was dzisiaj tak wszystkich na raz nakręciło?
Pełnia się zbliża czy co?
Jak nie ma Stacha to budzą się demony..."
Ostatnio zmieniony 12-08-2016 10:08 przez ami2, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: stachu » 12-08-2016 10:18

"8-)"
Ostatnio zmieniony 12-08-2016 10:18 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

mikae
Posty: 81
Rejestracja: 09-02-2010 16:44

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: mikae » 12-08-2016 15:37

"
robin pisze:
Weźmy też inny przykład "Jarmarku dominikańskiego"
Dominikański pisze się z dużej litery, nazwa własna. Ale do rzeczy. Nie uważam, aby ostatni Jarmark Dominikański był imprezą słabą. Wręcz przeciwnie był lepszy niż lata wcześniej. Dobra muzyka, znacznie więcej wystawców. Dużo odwiedzających. I nie jest to tylko moja opinia, ale wielu znajomych z miasta ma podobne odczucia. Byłem na imprezie i widziałem. Rozmawiałem przy straganach z ich właścicielami i tez twierdzili, że jest lepiej niż wcześniej. Mam wątpliwość czy użytkowniczka "Adela" była na jarmarku w tym roku. Jeżeli tak, to należałoby podać jakieś konkrety, a nie rzucać opinię bez poparcia. W Baranowie S. na jarmarku nie byłem, więc się nie wypowiadam.
Jarmark jak Jarmark zawsze na dobrym poziomie ....

drogi robinie to wyjaśnij mi proszę chińskie skarpetki z imieniem ... co to było. Rękodzieło ?? Chyba coś się komuś pomyliło ?? Albo inaczej ktoś źle zinterpretował sobie znaczenie tego słowa. Proponowałabym wcześniej zaczerpnąć troszkę informacji na ten temat.

"Rękodzieło ? wyrób wytworzony w sposób nieprzemysłowy, posiadający walory artystyczne, najczęściej zawierający motywy typowe dla kultury, w której powstał"."
Ostatnio zmieniony 12-08-2016 15:37 przez mikae, łącznie zmieniany 1 raz.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: infonauta » 12-08-2016 16:58

"
robin pisze:
Weźmy też inny przykład "Jarmarku dominikańskiego"
Dominikański pisze się z dużej litery, nazwa własna. A
Czyli tak samo, jak "Dzień Godności". To tylko tak dla pamięci :-):-):-)"
Ostatnio zmieniony 12-08-2016 16:58 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Festiwal Nowy Brzeg - Nowa Fala odwołany

Post autor: ptasiorrr » 12-08-2016 18:18

"I miesięcznica przez duże m powinno być, nie?"
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ