Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19384
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: admin » 14-11-2016 21:17

"W piątek 9 grudnia o godz. 17:00 w sali ŚDK odbędzie się pierwsza z cyklu debat o Tarnobrzegu, organizowanych przez stowarzyszenie Tarnobrzeżanie.pl. Na spotkanie zaprosił Mirosław Pluta, który niedawno zapowiedział kandydowanie na urząd Prezydenta Tarnobrzega w najbliższych wyborach samorządowych.

- Tematów nie narzucamy. Przeciwnie, to Wy będziecie ich autorami, dlatego proszę o zgłaszanie problematyki, konkretnych spraw i pytań, na które chcecie poznać odpowiedzi.
Piszcie na maila: mirek.pluta@tarnobrzezanie.pl, lub wysyłajcie wiadomości na naszych profilach fejsbukowych. My podzielimy WASZE zgłoszenia na bloki tematyczne, zaprosimy ekspertów i wspólnie poszukamy recept na problemy tarnobrzeżan i naszego miasta. Szczególnie zależy na nam na udziale ludzi młodych - pisze na fejsie założyciel stowarzyszenia i do niedawna poseł Ziemi Tarnobrzeskiej Mirosław Pluta.



http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=4469"
Ostatnio zmieniony 14-11-2016 21:17 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

globo
Posty: 145
Rejestracja: 20-01-2016 19:17

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: globo » 15-11-2016 18:52

"No to teraz wszyscy spragnieni kurczaka z KFC,otwarcie 25 11 o godz 12 :) czy tez spacerów po galerii handlowej i wizyty w markowych sklepach na zakupach z zarobionymi pieniędzmi w firmach stalowowolskich . Mozna tam posilić sie tez w Subway-u (to taki bar z bułkami ).McDonald?s jest co prawda i w Tarnobrzegu ale zawsze to na wycieczce inaczej wiec tez mozna skorzystać.A jak juz wydamy zarobione w Stalowej Woli pieniądze i powrócimy nad sadzawkę po jajeczna i do swoich łóżeczek aby śnić o lidze mistrzów z udziałem Siarki z pelna trybuna kibiców ,zaśniemy..A kiedy sie obudzimy trzeba wstawać i pędzić do Stalowej Woli do pracy i na kolejne zakupy .To jest właśnie temat o Tarnobrzegu.Wiem wiem...zlosliwy ale.....prawdziwy.i nie jestem stalowo wolaninem lecz rodowitym tarnobrzeżaninem i jedynie pracuje w Stalowej Woli.Wiem tez ze wymienione dobra nie swiadcza o dobrobycie ale daja do myslenia nad perspektywami rozwoju miasta.To wszystko to inwestycje ktore by tam nie powstaly gdyby nie bylo perspektyw rozwoju zawodowego innych grup .Niby strefa przemyslowa nazywa sie tarnobrzeska ale tak naprawde wiekszosc inwestycji powstaje w Stalowej Woli .Wiec odpowiednia nazwa byłaby nazwa Stalowowolska Strefa Ekonomiczna."
Ostatnio zmieniony 15-11-2016 18:52 przez globo, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: rav » 16-11-2016 15:29

"Masz rację, że w Stalowej się dużo dzieje jeżeli chodzi o inwestycje, ale tam jest zaplecze techniczne, w Tarnobrzegu zaplecze siarkowe jest "zalane".
To samo w Mielcu, oni mają tam zaplecze, które mogą wykorzystać, a w Tarnobrzegu nie mamy takiego zaplecza technicznego i niestety inżynierowie z Tbgu jadą do Stalowej lub do Mielca."
Ostatnio zmieniony 16-11-2016 15:29 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

bolo-solo
Posty: 89
Rejestracja: 30-03-2016 12:54

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: bolo-solo » 16-11-2016 23:33

"w stalowej i mielcu jest trochę inna mentalność ludzi, dlatego tam jest lepiej i większa inicjatywa niż w tarnobrzegu. ja bym to wiązał z historią tych miast i przedwojennymi losami. u nas dopiero coś się zaczęło w latach pięćdziesiątych i po 40 latach się skończyło.

a pozatym to nie lubię kryptoreklamy bo to nieuczciwa manipulacja."
Ostatnio zmieniony 16-11-2016 23:33 przez bolo-solo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19384
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: admin » 17-11-2016 00:20

"
bolo-solo pisze:w stalowej i mielcu jest trochę inna mentalność ludzi, dlatego tam jest lepiej i większa inicjatywa niż w tarnobrzegu.
Czy jest lepszy wskaźnik na "większą inicjatywę" niż liczba zarejestrowanych firm na 10.000 mieszkańców? Wyprzedzamy w tej klasyfikacji, zarówno Mielec, jak i Stalową Wolę."
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 00:20 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: cenzor » 17-11-2016 09:55

"Adminie- to co, ze jest lepszy wskażnik, ale z tego nic dla Tbg nie wynika, gołym okiem widać jak rozwija się St. Wola i Mielec."
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 09:55 przez cenzor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: Dzanek » 17-11-2016 11:51

"Straszny mają kompleks ludzie w Tarnobrzegu dotyczący Stalowej, Mielca, Sandomierza czy też nawet Nowej Dęby. Możecie mi wierzyć bądź nie ale działa to zawsze w myśl zasady "wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma". Mam znajomych w tych miastach i oni nie mogą zrozumieć tego zachwytu ze strony tarnobrzeżan. Oczywiście mam też znajomych co jeżdżą do pracy do tych miast. Serio nie widzę nic złego w tym by pracować w wyżej wymienionych miastach a mieszkać w Tarnobrzegu.

Wracając do tematu: Tarnobrzezanie.pl czekają aż to My mieszkańcy podpowiemy im w jakim kierunku powinno rozwijać się miasto ? Ale czy sami mają pomysł na Tarnobrzeg ? Serio bliższa mi formuła propozycji a następnie dyskusji nad nimi a nie odwrotnie.

Wolałbym usłyszeć jaki mają pomysł na:

* oświatę (żłobki, szkoły, przedszkola i ich długi oraz rozwój);
* turystykę (jezioro, zamek);
* infrastrukturę drogową (przy jeziorze, na strefie itp);
* ułatwienia dla przedsiębiorców (ogólnie rozumiana gospodarka lokalna);
* kultura, sport, rekreacja (jakie priorytety: współpraca z klubami czy szkolenie młodzieży);

I oczywiście oczekiwałbym by w każdym punkcie była informacja skąd poszczególne rzeczy finansować.

Po takiej "deklaracji programowej" można przystąpić do dyskusji."
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 11:51 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: rav » 17-11-2016 14:42

"Jak odkryjemy złoża wód siarkowych to nie będziemy się musieli porównywać ani do Stalowej, ani do Mielca.
Wg mnie jezioro rozwija się w zbyt wolnym tempie. Ktoś to wstrzymuje?



Edytowany przez rav o 17-11-2016 - 13:42. "
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 14:42 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

mod
Posty: 226
Rejestracja: 11-06-2004 23:36

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: mod » 17-11-2016 16:05

"
bolo-solo pisze:w stalowej i mielcu jest trochę inna mentalność ludzi, dlatego tam jest lepiej i większa inicjatywa niż w tarnobrzegu. ja bym to wiązał z historią tych miast i przedwojennymi losami. u nas dopiero coś się zaczęło w latach pięćdziesiątych i po 40 latach się skończyło.
nie chcę offtopować w wątku, ale skojarzyła mi się ta inna mentalność i większa inicjatywa z dzisiejszym otwarciem galerii w Mielcu i rzeczywiście dużej inicjatywy im nie brakuje, barierki się waliły, podobnie jak część z Mielczan szturmujących wejście. nawet im buty i czapki spadały

https://www.youtube.com/watch?v=AwcdJ4PIYHk

https://www.youtube.com/watch?v=gFhm9GWz1Ow



Edytowany przez mod o 17-11-2016 - 15:07. "
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 16:05 przez mod, łącznie zmieniany 1 raz.

globo
Posty: 145
Rejestracja: 20-01-2016 19:17

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: globo » 17-11-2016 17:20

"Takie sceny dzieją sie w Tarnobrzegu jak otwierają byle park handlowy z paroma podrzędnymi sklepikami czy mini MediaMarkt :):):) Az strach pomyslec co by sie dzialo gdyby taka galerie jak w Stalowej Woli czy Mielcu otwarto w Tarnobrzegu.Tarnobrzeski szpital bylby w opalach."
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 17:20 przez globo, łącznie zmieniany 1 raz.

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: sąsiad » 17-11-2016 18:34

"Ja się zgodzę z taką tezą, że w Stalowej Woli i Mielcu jes więcej inicjatywy. Nie wiem na czym dokładnie to polega ale tak jest. Nie chodzi tu o zakładanie wlasnych firm tylko i wylącznie, ale o sam klimat. W tym miastach jest więcej ciekawszych pomysłów. Mam tu także na myśli działania wspomagające i kulturalne. Niby jest u nas muzeum historyczne, ale jakoś malo ciekawe wystawy i tylko komuś medale ciągle przypinają zamiast gratulować ciekawych pomysłów i inicjatyw. Niby jest u nas agencja rozwoju regionalnego, ale samymi targami ślubnymi niewiele się zdziała na rynku. Niby jest jakaś promocja miasta, ale te pomysly są jakieś zemdlone. Jakoś tak mi się to wszystko wydaje."
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 18:34 przez sąsiad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19384
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: admin » 17-11-2016 20:04

"
cenzor pisze:Adminie- to co, ze jest lepszy wskażnik, ale z tego nic dla Tbg nie wynika, gołym okiem widać jak rozwija się St. Wola i Mielec.
Nie przeczę że rozwijają się lepiej. Ale nie wynika to z "większej inicjatywy mieszkańców".
globo pisze:Takie sceny dzieją sie w Tarnobrzegu jak otwierają byle park handlowy z paroma podrzędnymi sklepikami czy mini MediaMarkt
Bzdura, przecież to jest w Internecie. Porównaj sobie wejście Tarnobrzeżan do MM o którym piszesz:
https://www.youtube.com/watch?v=VX4YbdrNso4
Wejście kulturalnych klientów (mimo naprawdę dobrych promocji) od 2:40. Widać różnicę? :-)

A tu otwarcie Parku Handlowego: https://www.youtube.com/watch?v=h9lP1-K3IZE"
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 20:04 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: Jasiek » 18-11-2016 11:59

"Zaczyna się kolejny cyrk z cyklu: powiedzcie drodzy mieszkańcy czego oczekujecie a my wypiszemy to wielkimi literami w programie wyborczym. A potem ...
Będzie korytko a czy coś z tego zrealizujemy to się okaże ..."
Ostatnio zmieniony 18-11-2016 11:59 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

gniewosz
Posty: 59
Rejestracja: 18-11-2014 18:11

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: gniewosz » 18-11-2016 17:25

"
Jasiek pisze:Zaczyna się kolejny cyrk z cyklu: powiedzcie drodzy mieszkańcy czego oczekujecie a my wypiszemy to wielkimi literami w programie wyborczym. A potem ...
Będzie korytko a czy coś z tego zrealizujemy to się okaże ...
Niestety, tak wygląda wizja ludzi, którzy rządzili/rządzą/chcę rządzić tym miastem, czyli "administratorzy" pogodzeni z losem prowincjonalnego, biednego i nic niemającego do zaoferowania miasteczka. To podejście troszkę przypomina swego rodzaju reżim, który przez swoje słabe osiągnięcia i brak pomysłów wytworzył w mieszkańcach poczucie bezsilności, słabości obywatelskiej i braku chęci działania. Tylko jak mnie pamięć nie myli, to prze ok. 22 lat Tarnobrzegiem rządzi prawa strona sceny politycznej(nie liczą 4 lata p. jajecznicy ;)), czyli jaki morał z tego ?



Edytowany przez gniewosz o 18-11-2016 - 16:31. "
Ostatnio zmieniony 18-11-2016 17:25 przez gniewosz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19384
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: admin » 18-11-2016 18:53

"RTA w temacie wyborów:
http://rta24.eu/wyscig-o-fotel-prezydenta/

Nietrafny wydaje mi się podział na poważnych (z zapleczem partyjnym) i niepoważnych kandydatów, bo przecież 4 lata temu nikt nie przewidywał, że będziemy mieli prezydenta Kiełba z jakiegoś stowarzyszenia MMT. Dobra kampania, odpowiedni przeciwnik i można z sukcesem wykreować zupełnie nową postać, nie powiem oczywiście "z niczego", bo walory prezydent ma, ale z osoby niezbyt rozpoznawalnej w mieście i bez większego dorobku.

Druga uwaga to kiepska pamięć - jak długo niby Pani Kołkowa była zastępcą że zdążyła "posmakować władzy"?"
Ostatnio zmieniony 18-11-2016 18:53 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

bobby
Posty: 111
Rejestracja: 28-10-2011 23:44

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: bobby » 18-11-2016 22:53

"Raptem była tym wickiem może jeden dzień. Chyba więc nie zdążyła posmakować. NM wtedy władzę smakował."
Ostatnio zmieniony 18-11-2016 22:53 przez bobby, łącznie zmieniany 1 raz.

lutek
Posty: 161
Rejestracja: 24-03-2016 14:08

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: lutek » 21-11-2016 22:35

"ja bym zaproponował na dyskusję temat o niepełnosprawnych bo myślę że to ważna sprawa
myślę nawet że mogło by to być o ratowaniu niepełnosprawnych w tarnobrzegu, czyli zupełnie tak jak to było kiedyś na forum
bylo i szkoda że się skończyło bo można by jeszcze do tego wrócić tyle się w tej sprawie dzieje"
Ostatnio zmieniony 21-11-2016 22:35 przez lutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19384
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: admin » 01-12-2016 00:50

"I plakacik:

Obrazek

Gdzie dwóch się bije?"
Ostatnio zmieniony 01-12-2016 00:50 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Tarnobrzeżanie.pl zapraszają na dyskusję o Tarnobrzegu

Post autor: Jasiek » 01-12-2016 10:35

"Skończyło się korytko w Igloo w Warszawie to trzeba szukać innej ciepłej posadki. Kiedyś byłem nawet zwolennikiem tego Pana ale ... ale ... ale ... już nie jestem.
Mało tego ten Pan nawet nie jest mieszkańcem naszego miasta a jaką miłością do niego zapałał. Czy aby na pewno do miasta i jej mieszkańców czy może jednak liczy się posadka. Reasumując to mamy już w wyścigu: jak mniemam obecnego Prezydenta, spadkowicza z igloo i prawego i sprawiedliwego co nie umie sms-a wysłać. Kto następny ??? Może jakiś obrażony gość z "wąsem" co to jego miasto Tarnobrzeg jest a nawet z roli przewodniczącego rady osiedla się dobrze wywiązać nie potrafi. A może jakiś inny królik z kapelusza zostanie wyciągnięty.



Edytowany przez Jasiek o 01-12-2016 - 09:38. "
Ostatnio zmieniony 01-12-2016 10:35 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ