Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Dział forum z komentarzami do aktualności
latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: latacz » 21-07-2017 09:12

"jeżeli chodzi o to, że stawałem przed sądem i zawsze wygrywałem to na pewno jestem beneficjentem "układu"."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 09:12 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: dominik267 » 21-07-2017 09:18

"Czytając posty co poniektórych dochodzę do wniosku, że gdyby każdy podawał się z imienia i nazwiska to wartość merytoryczna tej dyskusji nagle poszybowała by w górę."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 09:18 przez dominik267, łącznie zmieniany 1 raz.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: caro3139 » 21-07-2017 10:09

"
Żaden lider żadnej partii od czasu upadku komunizmu nie zdobył samodzielnej większości w parlamencie, samodzielnie nie stworzył rządu, nie podporządkował sobie wszystkich służb specjalnych i ? wprost ? mediów publicznych, nie zlikwidował apolitycznej służby cywilnej, ale też nie przejął kontroli nad Trybunałem Konstytucyjnym, sądami powszechnymi, Krajową Radą Sądownictwa oraz Sądem Najwyższym. Prezes PiS będzie miał władzę niespotykaną w systemach demokratycznych. Obywatelom teraz pozostaje wierzyć jedynie w szczerość intencji Kaczyńskiego. Sęk w tym, że kilka dni temu mogliśmy zobaczyć, co prezes PiS ? w silnych nerwach ? naprawdę myśli na przykład o posłach opozycji i jakie są jego prawdziwe motywacje. Nie napawa to wielkim optymizmem.
http://www.rp.pl/Publicystyka/307209871 ... lucji.html"
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 10:09 przez caro3139, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: ptasiorrr » 21-07-2017 12:43

"
leonardo pisze:To jesteśmy umówieni cymbale. Rzucisz jajkiem, dostaniesz kopa w jaja.
Awykonalne. Koleś przecież nie ma jaj."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 12:43 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: kuna » 21-07-2017 13:20

""Nieznane Konstytucji Uprawnienia". Biuro Legislacyjne Senatu ocenia ustawę PIS.:

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-b ... Id,2419644

http://www.tvn24.pl/biuro-legislacyjne- ... 722,s.html


Jeżeli w Izbie Wyższej proceduje się projekt ustawy niegodnej z Konstytucją, nawet z cieniem wątpliwości, to więzienny drelich senatora wydaje się być właściwym strojem , który niebawem przywdzieją Wszyscy - także wyznawcy PIS-u."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 13:20 przez kuna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: kermit » 21-07-2017 14:28

"Demokraci :) Chca nawet zamykac w wiezieniach za popieranie partii a potem mowia ze u nas gorzej niz na Bialorusi :) Kuna co z toba? :) Naprawde tak myslisz? Przejdz sie na spacer bo ladna pogoda i ochlon ;)

Slyszalem ze ludzie spod naszego sadu jada potem prosto do Berlina prostestowac, bo tam sady jeszcze bardziej upolitycznione.

Oj lewaki lewaki :)"
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 14:28 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: kuna » 21-07-2017 14:51

"Kermit, Ja tylko napisałam, że w polskim sejmie proceduje się ustawę niezgodną z prawem, niezgodną z Konstytucją.
To jakie mogą być dalsze kroki tej władzy?
Jestem ochłonięta:) Pozdro:)"
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 14:51 przez kuna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: kermit » 21-07-2017 15:32

"O zgodnosci ustawy z konstytucja zdecyduje Trybunal Konstytucyjny.
Tylko wiem, ze w czasach kiedy wiekszosc lacznie z przewodniczacym bylo obsadzeni przez PO to wyroki trybunalu byly swiete a teraz juz dla was nie maja zadnego znaczenia. Ot taka wasza walka o demokracje. Demokracja jest fajna do czasu az rzadza ludzie ktorzy mysla podobie jak wy.
Przypomne, ze PiS nadal popiera 40% Polakow a was pod sejmem jest kilka promoli. Dlaczego wiec mniejszosc chce narzucac wole wiekszoci i na dodatek ta mniejszosc wzywa do obalenia legalnie wybranej wladzy? Z takim mysleniem gwarantujecie sobie rzady PiSu na kolejna kandencje."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 15:32 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: kuna » 21-07-2017 15:54

"Kermit, ad vocem..kto ci powiedział, że popierałam lub popieram PO lub cokolwiek innego..bo wcześniej byłeś uprzejmy nawiązać do lewaków, i ciągle przywołujesz jakiś "was". A przyszło Ci może do głowy, że może kogoś to w ogóle nie interesować, że można się nie identyfikować z żadną partią po prostu? Ale jak jest łamane PRAWO, wartość sama w sobie,to trzeba reagować?
Ja się zgadzam, że rządzi większość wybrana w demokratycznych wyborach . Ale niech rządzi NORMALNIE, z poszanowaniem prawa i drugiego człowieka. poseł Kaczyński pokazał swoją prawdziwą twarz i tylko dziwię się, że w całym PIS-ie nikt jeszcze nie powiedział dość. Dlaczego ciągle dzielisz ludzi na was i nas? Ja wiem, że taka jest melodia rządzącej partii, ale mnie to nie odpowiada. Ludzie mogą się dogadać, ale pod warunkiem, że chcą rozmawiać. Czy marszałkowie sejmu z PIS dopuścili do debaty? Nie. Dopuścili do tego , że chory człowiek obraził część posłów oraz ich wyborców, ludzi takich samych jak Ty. Przyznasz chyba, że to nie jest normalne co się stało tamtej nocy w sejmie...i to co potem zrobił prokurator Piotrowicz na komisji, i to idzie dalej...
Dlatego to jest upominanie się nie tylko o sąd czy sędziów, to jest upominanie się o normalność, cywilizowane zasady, szacunek dla drugiego człowieka,szanowanie prawa i Konstytucji, o wolności obywatelskie.
Bądź zdrów. tyle w temacie."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 15:54 przez kuna, łącznie zmieniany 1 raz.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: caro3139 » 21-07-2017 16:00

"Tak dla przypomnienia to Sąd Najwyższy decyduje o ważności wyborów .Jeśli połączymy jego podporządkowanie PiSowi oraz fakt że jest już gotowy w Sejmie projekt likwidujący Państwową Komisję Wyborczą w obecnym kształcie i jej pełne podporządkowanie również PiSowi to wyniki wyborów będą zależeć od humoru kaczora w myśl słów Stalina "Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy"."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 16:00 przez caro3139, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: ptasiorrr » 21-07-2017 16:07

"Obrazek

[size=large]No właśnie, to było do przywidzenia. Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy.[/size] LINK [size=huge]

Czas najwyższy spierdalać z "Polski".[/size]

Podpiąłem pod ten wątek choć post mój powinien znaleźć się w "DOBREJ ZMIANIE" albo w "Rządach PiS", ale myślę, że tu też jest odpowiednie miejsce. Najpierw Trybunał, teraz Sądy a następnie PKW. Jakie jeszcze zgotuje nam niespodzianki jedyna słuszna partia??? Aż się boję!!! Już teraz wiadomym jest, że wypierdolą nas z UE a może i ze Strefy Schengen. PiS odgrodzi murem Polskę od Europy, pójdą się jebać wszystkie dotacje, trzeba będzie zwrócić to co EU nam dała. Fajnie będzie...

LINK Kaczyński się nie boi. Polska jest tylko jedna i niepodzielona.



Edytowany przez ptasiorrr o 21-07-2017 - 14:18. "
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 16:07 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: kermit » 21-07-2017 16:28

"Jej, co to za fonty i głupi obrazek. Wyglada jak żywcem wyjęty z forum echadnia.
Czas najwyższy spierdalać z "Polski".
No chyba powinieneś.

Ja się zgadzam, że rządzi większość wybrana w demokratycznych wyborach . Ale niech rządzi NORMALNIE, z poszanowaniem prawa i drugiego człowieka. poseł Kaczyński pokazał swoją prawdziwą twarz i tylko dziwię się, że w całym PIS-ie nikt jeszcze nie powiedział dość. Dlaczego ciągle dzielisz ludzi na was i nas? Ja wiem, że taka jest melodia rządzącej partii, ale mnie to nie odpowiada. Ludzie mogą się dogadać, ale pod warunkiem, że chcą rozmawiać. Czy marszałkowie sejmu z PIS dopuścili do debaty? Nie. Dopuścili do tego , że chory człowiek obraził część posłów oraz ich wyborców, ludzi takich samych jak Ty. Przyznasz chyba, że to nie jest normalne co się stało tamtej nocy w sejmie...i to co potem zrobił prokurator Piotrowicz na komisji, i to idzie dalej...
Dlatego to jest upominanie się nie tylko o sąd czy sędziów, to jest upominanie się o normalność, cywilizowane zasady, szacunek dla drugiego człowieka,szanowanie prawa i Konstytucji, o wolności obywatelskie.
Bądź zdrów. tyle w temacie.

Naprawde uważasz, że wcześniej było normalnie a teraz już nie? Pamiętasz marszałka Niesiołowskiego, jego sposób prowadzenia obrad i jego słowa, które padały? Pamiętasz słowa Palikota? Pamiętasz nagrania? To była normalność?
Teraz opozycja zachowuje się w sejmie jak małpy w zoo. To nazywasz normalnością? Rzucanie kartkami w twarz, popychanie, wyrywanie mikrofonów? To jest normalność? Zgłaszanie tysiąca poprawek, które nic nie wnoszą a chcą tylko zablokować obrady a potem płacz, że nie mieli czasu przeczytać WŁASNYCH słów. Czy to jest normalność? Rzucanie się jak zwierzęta na drodze pod samochody? To też jest normalne?
Przyznaje ci rację, że to nie było normalne zachowanie ludzi. Zwierzęta potrafią się lepiej zachować niż ta banda z PO i Nowoczesnej. Jakoś posłowie Kukiz i PSL potrafili normalnie rozmawiać i normalnie debatować.
Mowie - my, wy, gdyż ten konflikt ma dwie strony. Opowiadasz się po drugiej stronie tego konfliktu więc mówie - wy.
Ja was nazywam lewakami. A wy mnie? Debilem. Cymbalem. Kretynem. Bez jaj.
Ciesze się, że wrócila normalność bo normalność w waszym wykonaniu jest jak z Sowy i Przyjaciele."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 16:28 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: kuna » 21-07-2017 17:15

"Kermit, faktycznie teraz dałeś przykład i dowód na to, że jednak poseł kaczyński i to co robi obrazuje sytuację znana z przysłowia: jaki pan taki kram.
Bez odbioru."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 17:15 przez kuna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: ptasiorrr » 21-07-2017 17:47

"
A wy mnie? Debilem. Cymbalem. Kretynem. Bez jaj.
Dokładnie: bez jaj.
No chyba powinieneś.
I tak zrobię. Będę sobie patrzył spokojnie jak Kaczyński i jego banda rozpierdalają Polskę i wtedy napiszę: A nie mówiłem!!!



Edytowany przez ptasiorrr o 21-07-2017 - 15:54. "
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 17:47 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: kermit » 21-07-2017 18:35

"Kolejny, ktory mysli o moich jajach :) Homosie :)

Lec nawet dzis. Plakac nie bedziemy. Moge ci nawet dac na bilet byleby w jedna strone. Bajo."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 18:35 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: ptasiorrr » 21-07-2017 18:59

"
Kolejny, ktory mysli o moich jajach
Jak mogę myśleć o czymś czego nie masz :-) Chyba Admin dawno nie rozdał żadnego bana. Adminie kolega strasznie ubliża, ale to normalne wśród pisuarów. Jakaś reakcja będzie? Będę chyba Cię prosił o IP komputera z którego kermit pisze celem złożenia doniesienia na policję o publiczne znieważanie.



Edytowany przez ptasiorrr o 21-07-2017 - 17:02. "
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 18:59 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: kermit » 21-07-2017 19:06

":oops: O taki wniosek moze wystapic policja i prokuratura a nie ty sam :) Tak, wiec tam szukaj pomocy.

Admin na prosbe policji udostepni im nawet moje imie i nazwisko :) na co czekasz? Go go ;) Ptasior mam nadzieje, ze masz jaja i dotrzymasz tych slow o doniesieniu na policje :) Pokaz ze je masz i nie rzucasz slow na wiatr ;)

Ban? Za jakie slowa? W ktorym zdaniu cie obrazilem? Smieszny jestes :)



Edytowany przez kermit o 21-07-2017 - 17:13. "
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 19:06 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: admin » 21-07-2017 19:12

"
kermit pisze:Oj lewaki lewaki :)
Ocena sposobu procedowania ważnych zmian systemowych nie zależy od podziału na lewą i prawą stronę, a forma była rzeczywiście skandaliczna. Czemu nie przeprowadzono reformy sądownictwa normalnym trybem, jako projekt rządowy, z konsultacjami, na spokojnie, najlepiej uzgadniając jego treść z prezydentem, żeby nie trzeba było poprawiać ustawy o KRS ustawą o SN?

O ile posłowie PO i Nowoczesnej Ryszarda Petru zachowywali by się pewnie tak samo, obłażąc stół, krzycząc, podkradając mikrofon, gasząc światło, czy rzucając w prowadzących obrady komisji zmiętymi kartkami z poprawkami, o tyle zrozumienie społeczne byłoby większe, a protesty mniejsze. Tym bardziej, że pewnie nawet JarKacz by się tak nie nakręcił.

Sytuacja w której takie inicjatywy podejmuje się w ostatniej chwili, nocą, bez dyskusji, konsultacji z prezydentem, budzi uzasadnione podejrzenia. Nawet jeśli wielu nie zna treści, nawet jeśli bardzo krytycznie ocenia obecny stan sądownictwa, to może się buntować przeciw samej formie.


@ptasiorr, podlinkowałeś dwa teksty z kompletnie sprzecznymi informacjami. Najpierw podajesz na czerwonej kartce że jest projekt zmian w PKW, a później sam linkujesz tekst, z którego wynika że nie ma żadnego takiego projektu :-)
Sejm: nie żadnego projektu ws PKW
...Kancelaria Sejmu poinformowała, że do marszałka Sejmu nie wpłynął żaden projekt ws. zmian w Kodeksie wyborczym, w szczególności dotyczący likwidacji Państwowej Komisji Wyborczej.
Centrum Informacyjne Sejmu zdementowało na Twitterze w ten sposób doniesienia medialne o tym, iż w Sejmie toczą się prace nad projektem nowelizacji Kodeksu wyborczego.
Doczytaj do końca zanim będziesz siał panikę bez podstaw.

Jeśli chodzi o jaja kermita, to czyżbyś ptasiorrr uważał, że określenie "homosie" i sugestie myślenia o cudzych jajach z kontekstem homoseksualnym jest obrazą? Czy homoseksualiści są gorsi, że to ma być określenie obraźliwe? W Europie to raczej nobilitujące ;-)

Nie podaję imienia i nazwiska, bo o nie Policja nigdy nie pyta."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 19:12 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: ptasiorrr » 21-07-2017 19:24

"
Jeśli chodzi o jaja kermita, to czyżbyś ptasiorrr uważał, że określenie "homosie" i sugestie myślenia o cudzych jajach z kontekstem homoseksualnym jest obrazą?
To nie jest myślenie z kontekstem homoseksualnym. A jak napisałbym, że Iksiński jest pedałem to nie było obraźliwe?"
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 19:24 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Łańcuch światła przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: admin » 21-07-2017 19:27

"Byłoby, bo pedał to określenie obraźliwe. Ale podobno pederasta już nie. Ciężko zgadnąć. Według niektórych obraźliwe są funkcjonujące od zawsze słowa Murzyn czy Cygan. Według mnie obraźliwe jest słowo Niemiec, a nikt się jakoś nie obrusza.
O myśleniu z kontekstem homoseksualnym pisał kermit."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 19:27 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ