Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Dział forum z komentarzami do aktualności
mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 20-03-2018 22:17

"3 mc i jak ktoś chce więcej...nie odśnieżone chodniki i więcej...śmieci za drogo i więcej...wstyd i nic więcej. Sarkozy...22,5 mln EU w porównaniu do GK to złoża naftowe. A gdzie jest prawo moralne?

Widać jak na dłoni wojny, tzw. biznes...lobby skazujące nas na - i tu sobie dopowiedzcie. Politycy to mniej nić średnia krajowa, lecz wykreowane marionetki służące lobby, zgodnie z prawem...czyli w Polsce i nie tylko lewem.



Edytowany przez mariano o 20-03-2018 - 21:21. "
Ostatnio zmieniony 20-03-2018 22:17 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 20-03-2018 23:17

"Można się sprzedać i za dziesięć złotych.
Ser-kozi miał okazję, to się dobrze cenił.
Czy nasza moralność zależy od kwoty?
Tania dziwka mniej grzeszna? Kwota nic nie zmieni."
Ostatnio zmieniony 20-03-2018 23:17 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Sarmato » 21-03-2018 01:25

"Adminie mariano uważa, że znany cytat ze Stalina :?Śmierć jednej osoby to tragedia, śmierć milionów to tylko statystyka? odnosi się również do mamony."
Ostatnio zmieniony 21-03-2018 01:25 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 22-03-2018 16:20

"Oj, zależy jaka dziwka, niektóre są tanie, inne drogie, usługa ta sama. Jakbyście zauważyli, to czasem coś w TV mignie, że ktoś "zdefraudował" np 10 mln w spółce skarbu państwa i za kaucją wychodzi na wolność. Co tu więcej komentować."
Ostatnio zmieniony 22-03-2018 16:20 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 22-03-2018 18:28

"Nie znam się za bardzo na dziwkach :-)
Sarkozy'ego wypuścili."
Ostatnio zmieniony 22-03-2018 18:28 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 22-03-2018 22:49

"Też się nie znam, ale.znam się na prawie. Sarko wypuścili ? Ot to dopiero będzie próba matactwa i to jeszcze przez człowieka z rodu szlacheckich greckich żydów! A co :-)"
Ostatnio zmieniony 22-03-2018 22:49 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 23-03-2018 19:36

"Za dużo niższe wyłudzone kwoty można spędzić w areszcie 8 miesięcy, jak pewna samotna matka wychowująca dziecko: http://fakty.interia.pl/opolskie/news-o ... Id,2561227"
Ostatnio zmieniony 23-03-2018 19:36 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

td
Posty: 496
Rejestracja: 20-12-2010 17:37

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: td » 23-03-2018 19:59

"A tego Sarko to nasze służby zatrzymały i nasi prokuratorzy się nim zajmowali?"
Ostatnio zmieniony 23-03-2018 19:59 przez td, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 23-03-2018 20:03

"Nie. I nawet nie finansował go "tarnobrzeski przedsiębiorca" ;-)"
Ostatnio zmieniony 23-03-2018 20:03 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 23-03-2018 20:07

"dobry tekst Adminie :-) Co nie zmienia faktu, że "prawo" w Polsce jest chore, jak i cały system powiązań między służbami i sądami. Ale na końcu łańcucha pokarmowego i tak stoją papugi, które z całego tortu zjedzą najwięcej, będą czekać i wydłużać, bo tak działa system...chore."
Ostatnio zmieniony 23-03-2018 20:07 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Sarmato » 23-03-2018 20:45

"Nariano to ty jesteś widocznie chory, bo prawo zdrowe wg ciebie to takie jakie chciał wprowadzić premier Rumunii:
Polska The Times:
OGŁOSZENIA

Rumunia: Po demonstracjach rząd wycofuje się z planów złagodzenia prawa korupcyjnego [VIDEO]
Aleksandra Gersz (AIP) Polska 05.02.2017 AKTUALIZACJA: 06.02.2017 08:32
Sukces setek tysięcy rumuńskich demonstrantów. Rząd zapowiedział, że nie złagodzi prawa korupcyjnego. Teraz Rumuni czekają, aż dekret, który ich zdaniem faworyzowałby członków partii rządzącej, zostanie całkowicie zniesiony. W tym tygodniu w kraju miały miejsce największe protesty od 1989 r.

Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Polski
Premier Rumunii Sorin Grindeanu
Premier Rumunii Sorin Grindeanu ?EAST NEWS / AFP PHOTO / ANDREI PUNGOVSCHI
- Nie chcę dzielić Rumunii - powiedział w sobotę na konferencji prasowej premier Sorin Grindeanu. Polityk dodał, że jak najszybciej zwoła nadzwyczajne posiedzenie rządu, na którym kontrowersyjny dekret mający wejść w życie 10 lutego zostanie zniesiony. Szef rumuńskiego gabinetu obiecał również, że nowym prawem korupcyjnym zajmie się parlament. Głos zabrał również lider rządzącej Partii Socjaldemokratycznej (PSD) Liviu Dragnea. - Postanowiłem spotkać się z koalicjantami, aby zapronować rozwiązanie tego impasu - powiedział w wywiadzie dla portalu DCNNews.

ZOBACZ TEŻ | PROTESTY W RUMUNII: DEMONSTRANCI DOMAGAJĄ SIĘ ROZWIĄZANIA RZĄDU [ZDJĘCIA+VIDEO]




Demonstracje w Rumunii | Protesty w Rumunii




Źródło: RUPTLY/x-news


Ogłoszony we wtorek dekret znosił kary za niektóre przestępstwa korupcyjne. Karane miały być tylko te nadużycia urzędniczej władzy, które spowodują straty wyższe niż 44 tys. euro. Opozycja twierdzi, że dekret miałby pomóc politykom Partii Socjaldemokratycznej. Wprowadzenie go oznaczałoby bowiem, że Dragnea uniknie postępowania karnego, które zostało przeciw niemu wszczęte. Zarzucono mu, że, wykorzystując stanowisko państwowe, zapewnił pensje dwóm członkom władz partii w latach 2006-2013 i zdefraudował 24 tys. euro ze skarbu państwa - informuje agencja Reuters. Według mediów, na nowym dekrecie skorzystałoby też kilkudziesięciu innych polityków PSD. Sam rząd twierdził jednak, że nowy dekret jest potrzebny, ponieważ więzienia są już przepełnione skazanymi za korupcję."
Ostatnio zmieniony 23-03-2018 20:45 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 23-03-2018 20:49

"Dalej nie umiesz czytać ze zrozumieniem Sarmato."
Ostatnio zmieniony 23-03-2018 20:49 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Sarmato » 23-03-2018 20:58

"
mariano pisze:Dalej nie umiesz czytać ze zrozumieniem Sarmato.
Nie to ty nie wiesz sam o co ci chodzi! Jesteś przeciwko całej ustawie antykorupcyjnej, jej śridkom prewencyjnym czy też przeciwko Kodeksowi karnemu i jego środkom zapobiegawczym? A może przeszkadza ci, że służby antykoruocyjne współpracują z prokuraturą i sądami? Konkrety mariano!"
Ostatnio zmieniony 23-03-2018 20:58 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 23-03-2018 21:54

"Nie, nie jestem. Nie, nie przeszkadza - tak powinno być. Jedna rzecz, bo więcej nie mogę napisać: jeżeli ABC zamyka prezydenta, bada sprawę itd., to czemu nie badają w 2 stronę, czyli sygnalizatora? Jaki miał w tym interes? Lub po prostu z troski o prawo i TBG poszedł sam z siebie...system w PL działa w jedną stronę, ABC ma wynik, prorok ma zajęcie, sąd ma zajęcie, służba więzienna ma zajęcie. Wszystko wyszło z bułgara i osiedla dzików...ale o tym dowiemy się pewnie po wyborach. I to mnie wku..ia, że tyle czasu trwają procedury a także to, że jedni są pod parasolem ochronnym i dostają kaucję, a drudzy nie. Może wszystkich jednakowo na 3 do 12 mc?"
Ostatnio zmieniony 23-03-2018 21:54 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Sarmato » 24-03-2018 11:31

"Skoro jest coś co wiesz o sygnalizatorze, czego nie możesz napisać, to twoim obowiązkiem jest poinformować o tym prokuraturę, w innym razie popełniasz przestępstwo:
Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, obowiązek zawiadomienia o popełnionym przestępstwie (fachowo nazywanym zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa) jest obowiązkiem społecznym każdej osoby."
Ostatnio zmieniony 24-03-2018 11:31 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

bobby
Posty: 111
Rejestracja: 28-10-2011 23:44

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: bobby » 24-03-2018 20:03

"Nie ma się co straszyć po forach:
"Skoro jest coś co wiesz o sygnalizatorze, czego nie możesz napisać, to twoim obowiązkiem jest poinformować o tym prokuraturę, w innym razie popełniasz przestępstwo".
Nie do końca tak jest. Powołany przez Sarmato, określony w art. 304 § 1 kpk obowiązek zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu jest obowiązkiem społecznym każdej osoby, a nie obowiązkiem prawnym. Obowiązkiem prawnym jest natomiast określony w art.304 § 2 kpk obowiązek instytucji państwowych i samorządowych, które w związku ze swoją działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, powiadomienia o tym prokuratora lub policji i przedsięwzięcia niezbędnych czynności do czasu przybycia tych organów aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa. Obowiązek z art.304 § 2 kpk ciąży na kierownikach instytucji i jej samodzielnych jednostek organizacyjnych oraz na osobach zobowiązanych do tego na podstawie podziału czynności obowiązującego w tych instytucjach. Jego niewykonanie jest przestępstwem z art. 231 kk (przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków). Natomiast niedopełnienie społecznego obowiązku powiadomienia z art. 304 § 1 kpk, nie pociąga z zasady za sobą żadnych sankcji karnych. Z zasady - bowiem art. 240 kk przewiduje odpowiedzialność karną (do 3 lat pozbawienia wolności) każdego za niezawiadomienie o przestępstwie, a ściślej: o "karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu" wyliczonych w tym przepisie czynów: art. 118 i art. 118a kk (ludobójstwo), art. 120 - 124 kk (przestępstwa wojenne), art. 127 (zamach stanu), art. 128 (zamach na konstytucyjny organ RP), art. 130 (szpiegostwo), art. 134 (zamach na życie Prezydenta RP), art. 140 (zamach na jednostkę Sił Zbrojnych RP), art. 148 (zabójstwo), art. 156 (spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innej osoby), art. 163 (sprowadzenie zdarzenia powszechnie niebezpiecznego), art. 166 (zawładnięcie statkiem wodnym lub powietrznym), art. 189 (bezprawne pozbawienie wolności). art. 197 § 3 i § 4 (gwałt zbiorowy, gwałt na małoletnim, gwałt na najbliższym krewnym oraz gwałt ze szczególnym okrucieństwem), art. 198 (seksualne wykorzystanie niepoczytalności lub bezradności), art. 200 (seksualne wykorzystanie małoletniego), art. 252 (wzięcie zakładnika) lub przestępstwa o charakterze terrorystycznym (art. 115 § 20 kk). Nie podlega tej odpowiedzialności ten, kto zaniechał zawiadomienia mając dostateczną podstawę do przypuszczenia, że organ powołany do ścigania przestępstw wie o przygotowywanym, usiłowanym lub dokonanym czynie zabronionym oraz ten kto zapobiegł popełnieniu czynu. Nie podlega karze pokrzywdzony czynem, który zaniechał powiadomienia o tym czynie oraz ten kto zaniechał zawiadomienia z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym.
Oprócz niezawiadamiającego organów o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wymienionego w katalogu przestępstw w art. 240 kk, odpowiedzialność karną (grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2) ponosi też ten, kto nie ujawnia dowodów niewinności osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa, przestępstwa skarbowego, wykroczenia, wykroczenia skarbowego, lub przewinienia dyscyplinarnego.
Kto chce więcej niechaj czyta. Polecam S. Waltoś, P. Hofmański, Proces karny. Zarys systemu; L. Gardocki, Prawo karne, i wiele, wiele innych bardzo dobrych opracowań polskich prawników. W końcu światłym obywatelom RP wypada trochę się w prawie orientować, tym bardziej, że - jak mawiali już starożytni - nieznajomość prawa jest szkodliwa.
To tyle o prawie. Natomiast na pewno jest sprzeczne z przyzwoitością i moralnością jeżeli mamy wiarygodną wiadomość o innym niż wyżej wymienione przestępstwie (np. rozboju, kradzieży z włamaniem, niszczeniem środowiska itp itd) i nie zawiadamiamy o tym policji lub prokuratora, tylko udajemy, że o niczym nie wiemy (bo np. nie lubię pokrzywdzonego albo "bo mnie będą ciągać jako świadka a ja nie chcę" itp itd.).
Wystarczy już tych mało przyjemnych tematów. Czas oddać się "gorączce sobotniej nocy" ;-) Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. Cześć."
Ostatnio zmieniony 24-03-2018 20:03 przez bobby, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Sarmato » 24-03-2018 20:54

"Dziękuję ci bobby w imieniu własnym jak i wielu innych forumowiczów za twą prawniczą epopeję. Natomiast nie miałem w zamiarze straszenia kogokolwiek czymkolwiem, lecz nie zmienia to faktu, że założenie mariano tj. Mam rację, bo coś wiem o DK, ale nie powiem i co mi w związku z tym zrobicie? Jest wyjątkowo irytujące!"
Ostatnio zmieniony 24-03-2018 20:54 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 25-03-2018 12:57

"I tak jak chciałem zapędziłem was tam gdzie chciałem. Dlaczego ? A no dlatego, że każdy może zeznawać jak przed komisją śledczą Amber Gold - nie wiem, nie pamiętam...rozumiesz juz system prawny 3 RP? I nie ma znaczenia czy to prowadzi Wassermanowa czy ktoś z PO. Układ jest dokładnie ten sam. Moja rodzinę jak namierzą przed Admina i ten portal to też powiem: nie pamiętam i nikt mi nic nie zrobi. Rozumiesz juz polskie prawo czyli lewo ?"
Ostatnio zmieniony 25-03-2018 12:57 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 25-03-2018 13:09

"A nawet jak nie namierzą przeze mnie, to i tak serwerownia musi przechowywać i udostępniać wszystkie dane.
Dlatego powtórzę co pisałem wielokrotnie - uważajcie co piszecie, z gotowością wzięcia za to odpowiedzialności.
Co prawda przez te 14 lat nie miałem przypadku politycznego czy zniesławiającego, tylko zwykłe oszustwa lub drobne przestępstwa, ale zawsze może być ten pierwszy raz."
Ostatnio zmieniony 25-03-2018 13:09 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Sarmato » 25-03-2018 15:04

"Twoja argunentacja mariano jest conajmniej głupia! Za składanie fałszywych zeznań grozi odpowiedzialność karna. Natomiast na amnezję nie ma bata, ale żeby od razu mówić że polskie prawo jest przez to chore, to tylko chory umysł mógł wymyśleć . To co mariano, chciałbyś wprowadzić do polskiego Kodeksu karnego wykonawczego elektrowstrząsy, wyrywanie paznokci, przypalanie ciała żelazkiem i inne ciekawe środki wydobywczo-antyamnezyjne? I w jakim kraju na świecie dla ciebie prawo jest "zdrowe"? Nawet w Koreii Północnej napewno nie ma zapisów pozwalających na stosowanie tortur wobec światków czy podejrzanych? Domniemywam, że dla ciebie mariano prawo w tym państwie również jest "chore" ale pozaprawne metody prokuratury i milicji są już "zdrowe"?



Edytowany przez Sarmato o 25-03-2018 - 14:00. "
Ostatnio zmieniony 25-03-2018 15:04 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ