Jakie warunki trzeba spełnić, by zaciągnąć kredyt na auto?

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15386
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Jakie warunki trzeba spełnić, by zaciągnąć kredyt na auto?

Post autor: admin » 07-07-2018 00:15

"Obrazek

Kredyt na samochód umożliwia sfinansowanie zakupu auta osobowego prosto z salonu producenta. Dla większości Polaków zaoszczędzenie kwoty potrzebnej na ten cel w ciągu kilku lat jest niemożliwe, dlatego kredyty samochodowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Czego wymaga się od osób zainteresowanych kupnem auta na raty?

Stabilne dochody i zdolność kredytowa
 
Aby zaciągnąć kredyt samochodowy, należy posiadać stabilne dochody oraz zdolność kredytową. Dochody miesięczne powinny być na tyle wysokie, by możliwe było zapłacenie raty kredytu bez żadnych opóźnień. Ponadto łączne raty wszystkich posiadanych kredytów nie mogą przekraczać połowy miesięcznych dochodów. Oznacza to, że jeśli rata za samochód wynosi 1600 zł, a zarobki netto 3000 zł, wzięcie kredytu jest niemożliwe. Podobnie jest w przypadku, gdy suma raty kredytu samochodowego oraz innych rat przekracza 50 procent dochodów. Jeśli jeden z banków oferuje kredyt ze zbyt wysoką ratą, kredyty samochodowe można sprawdzić i porównać w porównywarce www.lowcakredytow.pl. Dzięki temu znajdzie się zobowiązanie o niższym oprocentowaniu, a zdolność kredytowa przestanie być przeszkodą w kupnie nowego samochodu.
 
Wkład własny
 
Osoby zaciągające kredyt na nowe auto są zobowiązane do wpłacenia wkładu własnego. Zwykle wymaga się, by kredytobiorca z własnej kieszeni sfinansował co najmniej 10 procent kosztów zakupu pojazdu, jednak bank może wymagać znacznie wyższej wpłaty. Kredyty można sprawdzić i porównać w porównywarce kredytów www.lowcakredytow.pl, dzięki czemu łatwo sprawdzi się, jaka jest wymagana wysokość wkładu własnego w poszczególnych bankach.
 
Im wyższy jest wkład własny, tym lepiej z punktu widzenia kredytobiorcy. Niska wpłata początkowo podnosi wysokość raty miesięcznej i całkowity koszt kredytu. W wyjątkowych okolicznościach bank może zgodzić się na udzielenie pożyczki na auto bez wpłaty początkowej, jednak są to rzadkie przypadki rozpatrywane indywidualnie.
 
Ubezpieczenie samochodu
 
Zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest auto, którego zakup sfinansował bank. Z tego powodu bankom zależy, by pojazd był w dobrym stanie technicznym, gdyż jego uszkodzenie utrudnia ewentualną egzekucję niespłacanego zadłużenia. Aby dodatkowo zabezpieczyć spłatę kredytu, banki wymagają wykupienia auto casco. Polisa AC gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku awarii auta bez względu na to, w jakich okolicznościach powstała i kto jest jej winien.

Materiał partnera

http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=4994"

ODPOWIEDZ