Warsztaty larpowe

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15419
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Warsztaty larpowe

Post autor: admin » 23-07-2018 23:42

"Obrazek

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią spędzać czas oryginalnie, kreatywnie i twórczo, do udziału w warsztatach larpowych, które odbędą się w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Stalowej Woli w dniach 28-29 lipca.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, czym jest larp, zdobędą wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego tworzenia larpów, a na koniec wspólnie stworzą niezwykłą opowieść, którą przedstawią w formie gry miejskiej.

LARP (Live Action Role Playing) polega na wspólnym tworzeniu opowieści, a następnie przeżywaniu jej dzięki wcielaniu się w wyznaczone role. W zależności od budowy i przeznaczenia mogą służyć budowaniu grupy, zwiększaniu kompetencji, przekazywaniu wiedzy oraz kształtowaniu postaw. Uczestnictwo w larpach pobudza kreatywne myślenie i inteligencję emocjonalną, rozwija umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, zwiększa pewność siebie, uczy empatii i radzenia sobie w stresujących sytuacjach. Wszystko to w atrakcyjnej formie zabawy. Larpy są coraz bardziej popularną formą rozrywki, a także cenioną metodą edukacji pozaformalnej, stosowaną przez placówki edukacyjne, organizacje pozarządowe, firmy i korporacje.

Warsztaty poprowadzi Marcin Słowikowski - Ur. 1984, z wykształcenia kulturoznawca, z zamiłowania larpowiec. Obronił pracę magisterską na temat larpów na UMCS. Gracz, autor i popularyzator, wychowanek lubelskiej szkoły larpowej, członek klubu Grimuar i grupy LubLarp. Na swoim koncie ma m.in. ?Róże Pogorzeliska?, ?Moving?, ?Miasto bez echa? i ?Koszmarne Gąszczu Kołysanki?. Zdobywca Złotych Masek 2012 w kategorii Najlepszy MG Team za ?System?, sędzia edycji 2016. Juror Larpowych Laurów, pomysłodawca, organizator i sędzia Larpów Najwyższych Lotów. Współorganizator pierwszego w Polsce cyklu szkoleń larpowych ? LubLarp. Koordynator programu Koli 2017 w Lublinie, pomysłodawca i redaktor publikacji ?Kolaż. O larpach inaczej?.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, można się na nie zapisać pisząc maila na adres: stalfiction@gmail.com (w mailu należy podać: imię i nazwisko, miasto, wiek, numer telefonu) lub wypełniając formularz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży oraz dorosłych. Ilość miejsc: 20, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbędą się w następujących godzinach:

Sobota 28.07.2018
11.00 - 14.00
PRZERWA OBIADOWA
15.00 - 18.00

Niedziela 29.07.2018
9.30 - 12.30
PRZERWA OBIADOWA
13.30 - 16.30

Działanie realizowane przez Stowarzyszenie Stal Fiction w ramach zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w 2018 roku pn. ?Fantastyczne Nudoodstraszacze", dofinansowanego z budżetu Gminy Stalowa Wola.

http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=5001"

ODPOWIEDZ