Nocleg w Zawoi - odpocznij od zgiełku miasta

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15410
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nocleg w Zawoi - odpocznij od zgiełku miasta

Post autor: admin » 25-07-2018 20:07

"Czasem każdy z nas ma ochotę uciec od otaczającej rzeczywistości w jakieś spokojne, pierwotne miejsce, gdzie nikt nie będzie przeszkadzał oraz gdzie będziemy mieć możliwość obcowania z naturą. Dotyczy to głównie osób mieszkających w dużych miastach, choć nie tylko - od czasu do czasu każdemu przydaje się chwila wytchnienia.

Jednym z miejsc, które możesz wziąć pod uwagę, gdy potrzebujesz wziąć taki głębszy oddech, jest Zawoja, malownicza wieś zlokalizowana na południu Polski.

Malownicza miejscowość u stóp Babiej Góry

Zawoja może poszczycić się byciem jedną z najdłuższych wsi w naszym kraju - mierzy blisko 18 km długości. Niewysoka, lecz urokliwa zabudowa doskonale koresponduje z wszechobecną naturą i bliskością gór. Spragnieni pieszych wędrówek znajdą tu aż dwanaście szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Zadowoleni będą również amatorzy narciarstwa, mogąc skorzystać z kilku stacji narciarskich dostępnych na tym terenie. Niewątpliwym atutem miejscowości jest również bliskość Babiej Góry oraz Skawicy, dopływu rzeki Skawy.  Jest to miejsce idealne nie tylko dla tych, którzy poszukują sportowych wrażeń czy bliskości z naturą, ale także dla rysowników i malarzy szukających natchnienia - rozciągające się dookoła widoki aż się proszą o sportretowanie.

Udany urlop to jednak coś więcej, niż tylko ładna okolica i spokój. To także dobre miejsce na nocleg, z wygodnymi łózkami i smacznymi posiłkami. Noclegi w Zawoi oferują nie tylko wyśmienitą lokalizację i dogodne zakwaterowanie, ale w wielu przypadkach także elementy welness i sprzęt sportowy dostępny dla gości.

Wygodny nocleg i wakacje w siodle

Jeżeli miałeś w planach nauczyć się jeździć konno, Zawoja może okazać się strzałem w dziesiątkę. We wsi znajdują się stadniny, które umożliwiają naukę jazdy, a także mogą stanowić świetną rozrywkę dla dzieci. Poza typowo sportowymi rozrywkami, w samej miejscowości, możesz zwiedzić kilka unikalnych miejsc:

Ośrodek edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego, gdzie odkryjesz tajemnice otaczającej region przyrody oraz kultury jego mieszkańców;
Klasztor Karmelitów Bosych oraz elektrownię wiatrową, która częściowo zaopatruje klasztor w energię;
Skansen w Zawoi-Markowie, prezentujący tradycyjne drewniane budownictwo charakterystyczne dla tych terenów;
Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach;
Centrum górskie "Korona Ziemi", będące w istocie multimedialnym muzeum o górach.

Niezależnie od tego, czy planujesz przemierzać szlaki dookoła miejscowości, dotrzeć w góry czy pozwiedzać i doświadczyć miejscowego folkloru, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Cichy charakter wsi dodatkowo sprzyja osobom, które same potrzebują się wyciszyć i odpocząć od nieustannego zgiełku miasta czy zawrotnego tempa życia.

Gratka dla fanów obserwowania zwierząt

Babiogórska fauna jest jedyna w swoim rodzaju. Warto pamiętać, że wiele gatunków jest tu objętych ochroną i absolutnie nie można czynić im krzywdy. Ze względu na swoją unikalność jest to strefa idealna dla fanów obserwowania zwierząt w ich naturalnym środowisku oraz dla fotografów dzikiej przyrody. W okolicach Babiej Góry i na terenie Parku Narodowego możesz natknąć się na różnorodne ptactwo, jak głuszce, cietrzewie, puszczyki czy dzięcioły trójpalczaste. W trawie i na otwartej przestrzeni warto natomiast uważać na gniewosza plamistego - urokliwego i zupełnie niegroźnego dla człowieka węża.

Wyjazd na urlop do Zawoi to pomysł idealny praktycznie dla każdego. W sezonie zimowym prym wiodą narciarze oraz fani pieszych wędrówek, w lecie możesz spróbować jazdy konnej, wycieczek po okolicznym terenie czy wizyty w Babiogórskim Parku Narodowym. Niezależnie od tego, którą porę roku wybierzesz, wieś zawsze przywita cię spokojną atmosferą, brakiem pośpiechu i możliwością zrelaksowania się w ciszy, przerywanej jedynie dźwiękami natury. To miejsce idealne, jeżeli potrzebujesz się odstresować.

Materiał partnerahttp://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=5002"

ODPOWIEDZ