Kampania wyborcza rozpoczęta

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: admin » 28-08-2018 19:49

"Obrazek

W Tarnobrzegu rozpoczęła się kampania wyborcza przed październikowym wyborami samorządowymi. Za jej rozpoczęcie nie uznaję jednak dat oficjalnych dokumentów, ani pierwszych konferencji, czy prezentacji programów. Kampania rozpoczęła się wraz z wystąpieniem Elżbiety Miernik-Krukurki.

Co prawda widzieliśmy wcześniej prezentację programów - pierwszy był Nowy Tarnobrzeg, później Razem dla Tarnobrzega, widzieliśmy też konferencje kandydatów - Dariusza Bożka i Norberta Kolano. Ale na poważnie zaczęło się właśnie wczoraj.

Wspólny Tarnobrzeg jednocześnie zaprezentował stronę internetową kandydatki (z dodatkowym adresem z nazwą komitetu), na miejskich słupach pojawiła się fala plakatów, powstał profil na facebooku wraz ze sponsorowanymi sugestiami, pojawił się w końcu specjalny profil akcji "Uda się w Tbg". Pełen marketing mix. No i sama konferencja. Kandydatka wyglądała wyraźnie lepiej niż na plakacie, co w czasach Photoshopa i sprawnych grafików jest trudne do osiągnięcia. Tekst nie był improwizowany, tylko wyraźnie wyuczony na pamięć i mam wrażenie, że nic nie znalazło się w nim przypadkiem. Wyuczenie tekstu nie znaczy, że kandydatka nie radziła sobie z pytaniami. Widać że szczegóły dawkowane są stopniowo, co nie może dziwić.

Jeśli zaintrygował nas tekst o "gospodyni", wraz z późniejszym tłumaczeniem, to nie był przypadek. Właśnie tak miał nas zaintrygować. Zapowiedź niepopularnych propozycji w programie wyborczym ma wzbudzać zaufanie u świadomych wyborców. Znamy sytuację miasta, wiemy jak jest i że będzie trudno, stąd nie obiecujemy gruszek na wierzbie (z lekkimi nawiązaniami do innych kandydatów). Pojawiło się zwrócenie uwagi na bezpartyjność i samodzielność kandydatki, które w dyskusjach bywają podważane. Pojawiło się również budzące zaufanie tło, w postaci osób rozpoznawalnych w mieście i nie kojarzonych z partyjnymi sporami. Wszystko wygląda zawodowo i celowo, szczególnie jeśli porównywać z dotychczasową aktywnością konkurencji. W tej konfiguracji, z rozbiciem głosów na wielu kandydatów, miejsce na podium jest bardzo prawdopodobne, a gdyby udało się dostać do drugiej tury, to szanse na zwycięstwo są realne.

Po zawodowym rozpoczęciu, można się spodziewać, że reszta kampanii również jest zaplanowana, program gotowy i z sensem, a z listy kandydatów będzie kogo wybrać. W kampanii trzeba oczywiście nie tylko podążać wyznaczoną ścieżką, ale i reagować. Wydaje się, że Pani Krukurka nie da się wciągnąć w żadne spory, będzie raczej grać spokojem i opanowaniem, ponad spierającą się konkurencją.

Jakie mogą być propozycje dla kontrkandydatów? Zamiast lekkiej sztywności i perfekcyjnego opanowania można postawić na spontaniczność, szczególnie jeśli proponuje się otwartość. Spokojowi i planowi można przeciwstawić dynamikę, pomysłowość i szybką reakcję.

Ze strony tych kandydatów, których promocja nie kończy się na obietnicach, bo mają również możliwości, przydałoby się parę decyzji, które zapadną w pamięć. W kampanii powinni podkreślać sprawność techniczną, kontakty, prostsze ścieżki w realizacji pomysłów, z zarysem długofalowych planów. Przede wszystkim jednak trzeba nadrabiać zaległości, bo mamy ucieczkę od peletonu. Partyzanci mogą już wyjść z ukrycia, kiedyś w końcu będzie trzeba. Trzeba coś zamieścić na wykupionych adresach, zdecydować się na hasła i kanały przekazu. W wielu aspektach można jeszcze być pierwszym.

Podobnie jak cztery lata temu, nie do przecenienia będzie kontakt osobisty. Z pewnością bardziej procentuje niż aktywność na facebooku, chociaż wymaga znacznie więcej czasu i nerwów. To dopiero początek ścieżki wyborczej, ucieczkę od peletonu można wchłonąć nawet tuż przed metą.

http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=5030"
Ostatnio zmieniony 28-08-2018 19:49 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

olekko
Posty: 1762
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: olekko » 28-08-2018 19:55

"Admin jak zwykle, open-source spin doktor :)"
Ostatnio zmieniony 28-08-2018 19:55 przez olekko, łącznie zmieniany 1 raz.

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: olsen » 28-08-2018 22:02

"Nosz widzę prawie całe miasto oklejone czy da to jakiś efekt zobaczymy!"
Ostatnio zmieniony 28-08-2018 22:02 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: Padre » 28-08-2018 22:13

"Czyżby metoda jak u N.Mastalerza? Czy się opłaci? Się okaże.

Traktuję to jako kij wsadzony w mrowisko. Przy umiejętnym poruszaniu pewnie coś z tego wyjdzie, zobaczymy co będzie dalej.

Jutro już drugą swoją konferencję zwołał Krzysztof Wianecki. Transmisja do obejrzenia na nadwisla24.pl

Co z dwoma komitetami, których wcześniej nie było, pojawienia których nikt się nie spodziewał? "Koalicja dla Tarnobrzega" oraz "Dla Zgody i Rozwoju Tarnobrzega" skutecznie i wymownie milczą. Czyżby cisza przed burzą?"
Ostatnio zmieniony 28-08-2018 22:13 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

olekko
Posty: 1762
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: olekko » 28-08-2018 22:19

"Echo Dnia informuje, że Koalicja dla Tarnobrzega kandydata nie wystawi, a kandydatką Dla Zgody i Rozwoju będzie B. Kapuściak. Czy sny się spełnią? ;)

https://echodnia.eu/podkarpackie/wybory ... d/30831581"
Ostatnio zmieniony 28-08-2018 22:19 przez olekko, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: stachu » 29-08-2018 09:41

"Jak zacząłem czytać ten artykuł to od razu skojarzyło mi się, że może to być artykuł sponsorowany. Zajrzałem na dół i okazało się, że jednak nie :-O
To, że kampania przeprowadzana z wielkim rozmachem i elegancko wcale nie znaczy, że kandydatka na prezydenta jest odpowiednia.

http://krukurka.pl/2018/08/26/wspolny-jutro pisze:Nie uda się to w przypadku ludzi w młodym czy średnim wieku, którzy w dużych miastach robią kariery. Ale sprawienie, żeby tarnobrzeżanie wracali na emeryturę do swojego miasta jest już całkiem realne.
Mamy zostać miastem emerytów?

http://krukurka.pl/2018/08/26/wspolny-jutro pisze:Zacznę od stworzenia nowego systemu komunikacji miejskiej opartego na własnym przedsiębiorstwie dysponującym nowoczesnym, ekologicznym taborem autobusowym. Pozwoli to na sukcesywne obniżanie cen biletów, czego finałem będzie stworzenie w Tarnobrzegu darmowej komunikacji miejskiej.
Czy emeryci będą się na starość przeprowadzać, żeby mieć darmowe mksy?
Poza tym, żeby stworzyć nowoczesny i ekologiczny tabor autobusów trzeba porządnie zainwestować..



Edytowany przez stachu o 29-08-2018 - 08:49. "
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 09:41 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

cdn24
Posty: 65
Rejestracja: 07-06-2018 21:53

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: cdn24 » 29-08-2018 13:48

"Ciekawy ten tekst. Jednak, jak inne osoby mam wrażenie, że stanowi dobrą i przygotowaną wrzutkę. Haczyk, na który mamy się zlapać. Nie podoba mi się takie traktowanie ludzi, ale potwierdza tezę, że kampania EMK jest dobrze przygotowana i zaplanowana, szkoda że dajemy się na to nabrać, mam tu na myśli te haczyki.
O której kampania NM mówicie? Pierwszej czy drugiej? Pierwszą między innymi wygral wykazując bezsens sprzedarzy komuikacji miejskiej prywatnemu wlaścicielowi. W drugiej rozmnożyl problemy do rozwiązania na 48 miesięcy, co raczej wskazywalo, że sobie z nimi nie umial poradzić w pierwszej kadencji, więc byl w tym malowiarygodny.
NM wykorzystal na swojej fali za pierwszym razem niechęć do JD odpowiednio przygotowany więc wygral.
Za drugim razem nie docenil kampanii GK. Ten pokazal, że dobrą i dużą pracą można wiele osiągnąć i wygral. Z kolei w tym pomogla mu niechęć do NM.
Czy komunikacja miejska jest najważniejsza? A parkingi to co?
Poza tym strategia dawania kolejnych obietnic pozwala na kontrolę i odnoszenie się do konkuremcji, co bywa latwiejsze."
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 13:48 przez cdn24, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: stachu » 29-08-2018 14:05

"No i ciekawa sprawa za którym to kandydatem ukrywa się GK..?? :-)

Ciekawe pytanie, no nie?"
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 14:05 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: infonauta » 29-08-2018 14:42

"
Nie uda się to w przypadku ludzi w młodym czy średnim wieku, którzy w dużych miastach robią kariery. Ale sprawienie, żeby tarnobrzeżanie wracali na emeryturę do swojego miasta jest już całkiem realne.


Mamy zostać miastem emerytów?


http://krukurka.pl/2018/08/26/wspolny-jutro

Zacznę od stworzenia nowego systemu komunikacji miejskiej opartego na własnym przedsiębiorstwie dysponującym nowoczesnym, ekologicznym taborem autobusowym. Pozwoli to na sukcesywne obniżanie cen biletów, czego finałem będzie stworzenie w Tarnobrzegu darmowej komunikacji miejskiej.


Czy emeryci będą się na starość przeprowadzać, żeby mieć darmowe mksy?
Stachu, nie wiem za kim stoi GK, ale bardziej zastanowiły mnie te fragmenty, bo jest gorzej niż możemy o tym myśleć!!!
Skladanie tego typu obietnic może być bardzo ryzykowne, bowiem po co ci emeryci mają tu wracać na stare lata? Odpowiedź nasuwa się sama - żeby dokonać tu swojego żywota, czyli jednym słowem mówiąc - UMRZEĆ! Tak więc w pierwszej kolejności trzeba mówić o powiększaniu cmentarzy, budowaniu i rezerwacji grobów - gorzka ironia - żeby było do czego wrócić i ekologicznym napędzie elektrycznym KARAWANIE W planie powinny być jeszcze domy starości z calodobową opieką i kilka innych związanych z tym inwestycji.
To bardzo gorzka refleksja, bo co dla młodych - mają być grabarzami? Owszem można im proponować pracę w opiece nad tymi grobami...
"
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 14:42 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1134
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: jamWilhelm » 29-08-2018 14:59

"kto ma wrócić to wróci, na pewno kandydatka ich tu nie przyciągnie. Tylko nie bardzo rozumiem co macie do takich powrotów? Przecie nie narozrabiają a leki kupią u nas, spożywkę u nas, rodzina przyjedzie, zatankuje u nas, wieczny odpoczynek u nas, same korzyści"
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 14:59 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: Padre » 29-08-2018 15:30

"
Mamy zostać miastem emerytów?
Miastem produkcyjnym-przemysłowym, z przeważającymi mieszkańcami w wieku 25-60 lat nie zostaniemy - na 100%

Miastem akademickim, gdzie studenci niemal podwajają (jak np. w Toruniu czy Łodzi) liczbę stałych mieszkańców też nie, a szkoda.

Jeśli nie pierwsze i nie drugie to co Twoim zdaniem pozostaje?

Tarnobrzeg może być wyśmienitą sypialnią dla Stalowej, Mielca (Kronospan!) czy nawet Gorzyc. Może też być spokojnym miejscem do spędzenia emerytury. Takim, gdzie jest rozbudowany system opieki nad osobami starszymi. Obiekt na Sobowie też ma przed sobą możliwości rozbudowy, ceny "działek" nie zabijają.

Rzeczywistość można zaklinać na różne sposoby i np. próbować wmawiać ludziom bajki o ściągnięciu inwestorów, którzy zatrudnią 100 czy 400 osób, tylko nikt nie powie, że nie z Tarnobrzega tylko z Sandomierza czy spod Stalowej Woli."
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 15:30 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 736
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: Jacek » 29-08-2018 19:48

"Z FB prezydenta GK:
Wybory prezydenckie w Tarnobrzegu wygra kobieta. Bożena Kapuściak jest moim kandydatem na prezydenta. Zawsze mogłem na Nią liczyć, teraz ja będę pracował dla Niej. Nie zamierzam tylko udzielić swojego poparcia ale też czynnie będę brał udział w "KWW Dla Zgody i Rozwoju Tarnobrzega""
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 19:48 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: admin » 29-08-2018 19:57

"
stachu pisze:Jak zacząłem czytać ten artykuł to od razu skojarzyło mi się, że może to być artykuł sponsorowany. Zajrzałem na dół i okazało się, że jednak nie :-O To, że kampania przeprowadzana z wielkim rozmachem i elegancko wcale nie znaczy, że kandydatka na prezydenta jest odpowiednia.
Zaskakujesz mnie, ale nie jedyny. Przeczytaj jeszcze raz, to może zauważysz, że ani słowem nie oceniłem kandydatki EMK! Nic nie było czy nadaje się na prezydenta, albo czy i dlaczego ewentualnie warto ją poprzeć. Opisywałem wyłącznie stronę marketingową, kampanijną. Na tle śpiących rycerzy błyszczy i tyle. Co niby sam wyjaśniasz w drugim cytowanym zdaniu, ale czego o dziwo nie odnalazłeś w tekście.

Mogę kiedyś napisać że pewna zsexowana anjorektyczka ma dobry marketing, co nie znaczy że uważam ją za ładną, czy też że polecałbym ją komukolwiek na żonę.

Co do komunikacji sprawa jest prosta - jeśli usługi świadczyłaby firma miejska, to miałaby duże szanse na dotację na tabor. Jeśli jest to firma zewnętrzna, to jeździ tym co ma. Ale to nie wina ostatnich prezydentów."
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 19:57 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: stachu » 29-08-2018 23:16

"Opisałem po prostu moje pierwsze wrażenie. Autor tekstu niekiedy inaczej chce coś przedstawić, a efekt odbioru przez innych może być zupełnie inny, ale dzięki za wyjaśnienie, bo już się zatrwożyłem :-)"
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 23:16 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: marcin85tbg » 29-08-2018 23:26

"Widać, że wybory blisko, bo pojawiły się stachy i inne patalachy. Oczywiście kandydat jest tylko jeden popierany przez jedyną słuszną partie. Mylę się stasiu? Kawa na ławę, na kogo zaglosujesz?"
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 23:26 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: stachu » 30-08-2018 00:25

"Można PiSu i KK nie lubić, można się z nim nie zgadzać, ale jeżeli KK nie wygra wyborów to Tarnobrzeg tylko straci.
Dziwi mnie rozbicie i tylu kandydatów na prawicy."
Ostatnio zmieniony 30-08-2018 00:25 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: admin » 30-08-2018 00:26

"
stachu pisze:Autor tekstu niekiedy inaczej chce coś przedstawić, a efekt odbioru przez innych może być zupełnie inny
Właściwe zamierzenie autora, znaczy moje, było jeszcze inne. A niech każdy rozumie po swojemu."
Ostatnio zmieniony 30-08-2018 00:26 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: iv » 30-08-2018 01:59

"
Admin pisze:Co do komunikacji sprawa jest prosta - jeśli usługi świadczyłaby firma miejska, to miałaby duże szanse na dotację na tabor. Jeśli jest to firma zewnętrzna, to jeździ tym co ma. Ale to nie wina ostatnich prezydentów.
Racja.
Niestety pozbywając się własnego przedsiębiorstwa wiele lat temu, gmina pozbawiła się możliwości uczestniczenia w bardzo korzystnych programach, które wielu miastom sfinansowały wymianę taboru na nowoczesny.
Nie wiem, czy te programy jeszcze będą i czy zasady będą równie dobre, czy też ta kasa uleciała nam bezpowrotnie - ale na pewno są szanse na dotacje, jeśli transportem zajmowałaby się gmina "osobiście", a nie zlecając to zadanie prywatnemu przedsiębiorcy."
Ostatnio zmieniony 30-08-2018 01:59 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: admin » 30-08-2018 02:16

"
stachu pisze:Można PiSu i KK nie lubić, można się z nim nie zgadzać, ale jeżeli KK nie wygra wyborów to Tarnobrzeg tylko straci.
Dziwi mnie rozbicie i tylu kandydatów na prawicy.
A skąd ci kandydaci się wzięli? NK, BK i WZ to osoby które pożegnały się z PiSem całkowicie z własnej woli, czy z czyjejś innej? Jeśli klub traci w ciągu kadencji dwoje bardzo rozpoznawalnych radnych, którzy później startują przeciw temu klubowi, to o czym to świadczy?
Ta kadencja bardzo dobrze się dla PiSu zaczęła (przewodniczący, koalicja przy prezydencie, wiceprezydenci, spory klub), ale później było coraz gorzej."
Ostatnio zmieniony 30-08-2018 02:16 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

kamil1221
Posty: 187
Rejestracja: 04-09-2017 15:09

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: kamil1221 » 30-08-2018 02:43

"
stachu pisze:Można PiSu i KK nie lubić, można się z nim nie zgadzać, ale jeżeli KK nie wygra wyborów to Tarnobrzeg tylko straci.
Dziwi mnie rozbicie i tylu kandydatów na prawicy.
PiS i prawica? Dobre"
Ostatnio zmieniony 30-08-2018 02:43 przez kamil1221, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ