Kampania wyborcza rozpoczęta

Dział forum z komentarzami do aktualności
stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: stachu » 30-08-2018 10:21

"
Admin pisze:
stachu pisze:Można PiSu i KK nie lubić, można się z nim nie zgadzać, ale jeżeli KK nie wygra wyborów to Tarnobrzeg tylko straci.
Dziwi mnie rozbicie i tylu kandydatów na prawicy.
A skąd ci kandydaci się wzięli? NK, BK i WZ to osoby które pożegnały się z PiSem całkowicie z własnej woli, czy z czyjejś innej? Jeśli klub traci w ciągu kadencji dwoje bardzo rozpoznawalnych radnych, którzy później startują przeciw temu klubowi, to o czym to świadczy?
Ta kadencja bardzo dobrze się dla PiSu zaczęła (przewodniczący, koalicja przy prezydencie, wiceprezydenci, spory klub), ale później było coraz gorzej.
Ci kandydaci dostali się do Rady Miasta dzięki PiSowi i jeżeli z partii odeszli nie z własnej woli, to chciałbym wiedzieć co było tego prawdziwym powodem.
Tak, to świadczy o braku jedności i trudności w dogadywaniu się. Czasami trzeba pójść na kompromis a czasami trzeba stać twardo na swoim."
Ostatnio zmieniony 30-08-2018 10:21 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

nemo
Posty: 53
Rejestracja: 28-05-2018 23:17

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: nemo » 30-08-2018 17:29

"
infonauta pisze:
Nie uda się to w przypadku ludzi w młodym czy średnim wieku, którzy w dużych miastach robią kariery. Ale sprawienie, żeby tarnobrzeżanie wracali na emeryturę do swojego miasta jest już całkiem realne.


Mamy zostać miastem emerytów?


http://krukurka.pl/2018/08/26/wspolny-jutro

Zacznę od stworzenia nowego systemu komunikacji miejskiej opartego na własnym przedsiębiorstwie dysponującym nowoczesnym, ekologicznym taborem autobusowym. Pozwoli to na sukcesywne obniżanie cen biletów, czego finałem będzie stworzenie w Tarnobrzegu darmowej komunikacji miejskiej.


Czy emeryci będą się na starość przeprowadzać, żeby mieć darmowe mksy?
Stachu, nie wiem za kim stoi GK, ale bardziej zastanowiły mnie te fragmenty, bo jest gorzej niż możemy o tym myśleć!!!
Skladanie tego typu obietnic może być bardzo ryzykowne, bowiem po co ci emeryci mają tu wracać na stare lata? Odpowiedź nasuwa się sama - żeby dokonać tu swojego żywota, czyli jednym słowem mówiąc - UMRZEĆ! Tak więc w pierwszej kolejności trzeba mówić o powiększaniu cmentarzy, budowaniu i rezerwacji grobów - gorzka ironia - żeby było do czego wrócić i ekologicznym napędzie elektrycznym KARAWANIE W planie powinny być jeszcze domy starości z calodobową opieką i kilka innych związanych z tym inwestycji.
To bardzo gorzka refleksja, bo co dla młodych - mają być grabarzami? Owszem można im proponować pracę w opiece nad tymi grobami...
Ciekawe, że do tej pory w ramach ekologii transportu komunikacji miejskiej i promocji miasta, żaden z kandydatów nie zaproponował jeszcze budowy linii tramwajowych albo trolejbusów. Ale to był taki "haczyk" na dobry początek.
Bardziej zaintrygowala mnie konsekwencja złożonej przez kandydatkę obietnicy. Nie wiem czemu tylko jedna osoba jakoś to zauważa, a problem jest kluczowy, jeśli mielibyśmy tak ściągać tych starszych ludzi to dodatkowo trzeba myśleć o innych inwestycjach i przebudowie miasta. Ciekawe, czy nasza kandydatka albo jej przyszli zastępcy mają tego pełną świadomość?
Przecież taki pomysł zakłada w sobie trochę makabryczną wizję rozwoju miasta.
A te proponowane nowe autobusy pełniłyby rolę lodzi Charona, który za jednego obola przewozi na drugą stronę życia. Dobrą stroną tego pomysłu byłby dodatkowe dochody dla miasta, które w czysto ekologiczny sposób szybko zwróciłyby tę inwestycję."
Ostatnio zmieniony 30-08-2018 17:29 przez nemo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: admin » 30-08-2018 20:15

"
stachu pisze:Ci kandydaci dostali się do Rady Miasta dzięki PiSowi i jeżeli z partii odeszli nie z własnej woli, to chciałbym wiedzieć co było tego prawdziwym powodem. Tak, to świadczy o braku jedności i trudności w dogadywaniu się. Czasami trzeba pójść na kompromis a czasami trzeba stać twardo na swoim.
Równie dobrze można powiedzieć na odwrót. PiS uzyskał tyle mandatów dzięki tym kandydatom. Chyba bardziej trzeba patrzeć na ludzi, niż przez pryzmat czysto partyjny? Oczywiście że nie odeszli z własnej woli, skoro się odwoływali."
Ostatnio zmieniony 30-08-2018 20:15 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ktosik
Posty: 98
Rejestracja: 08-09-2013 12:37

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: ktosik » 30-08-2018 20:16

"Stachu!Jezeli PiS i KK przegra to Tarnobrzeg zyska. Sufonow juz mielismy."
Ostatnio zmieniony 30-08-2018 20:16 przez ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.

ktosik
Posty: 98
Rejestracja: 08-09-2013 12:37

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: ktosik » 30-08-2018 20:16

"Bufonow"
Ostatnio zmieniony 30-08-2018 20:16 przez ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.

nemo
Posty: 53
Rejestracja: 28-05-2018 23:17

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: nemo » 31-08-2018 17:41

"Kampania się dopiero rozkręca, a ja mam już jej dosyć. Jak nie telewizja to internet albo inne media. No, ale już tak bywa w kampaniach."
Ostatnio zmieniony 31-08-2018 17:41 przez nemo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: admin » 31-08-2018 23:36

"A ja nie mogę się doczekać kiedy ruszy pełną parą. Zawsze bardzo lubiłem czas kampanii.

Tu też pewnie będzie inaczej niż zwykle. Zdarzały się kampanie kiedy robiłem osobny serwis wyborczy, zdarzały się też takie, w których świadomie rezygnowałem z reklam, chociaż zapytań było sporo. Tym razem będzie normalnie, czyli komercyjnie, jeśli oczywiście będą chętni.
Też nie możecie się doczekać na banery i teksty z kandydatami? ;-)"
Ostatnio zmieniony 31-08-2018 23:36 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: inn » 01-09-2018 00:11

"Mnie kampania nie jara wgl - najwyżej intryguje w pewnych aspektach
Co więcej - WIEM że maleńka grupa mieszkańców interesuje się tymi konferencjami i innymi podrygami kandydatów
To hobbyści oraz desant z komitetów wyborczych
Tak więc dużo spokoju wam życzę"
Ostatnio zmieniony 01-09-2018 00:11 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: dino » 01-09-2018 00:11

"Są już pierwsze przecieki z listy do rzeszowskiego sejmiku.
O miejsce w tym samorządzie wojewódzkim będzie ubiegał się Jan Dziubiński.
Oczywiście jako kandydat PiSiów..
Jest to co najmniej dziwne, gdyż niedawno na konferencji Kamil podkreślał, że miasto jest zadłużone, nie ma pieniędzy na inwestycje i on weźmie pod zastaw wodociągów 25 milionów żeby było na inwestycje a my to spłacimy w rachunkach za wodę.
Nie ma pieniędzy na inwestycje?
Tarnobrzeg zadłużony?
A czyż to nie właśnie Jan Dziubiński rządził Tarnobrzegiem wtedy, gdy zadłużenie miasta wzrastało?
Pokręcone to wszystko.
Albo układy i układziki Jana Dziubińskiego z .... ;-)



Edytowany przez dino o 31-08-2018 - 22:19. "
Ostatnio zmieniony 01-09-2018 00:11 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

olekko
Posty: 1766
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: olekko » 01-09-2018 00:13

"z....? ;)
Czy do sejmiku nie wybiera się też Norbert Mastalerz?"
Ostatnio zmieniony 01-09-2018 00:13 przez olekko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: admin » 01-09-2018 00:15

"
Co więcej - WIEM że maleńka grupa mieszkańców interesuje się tymi konferencjami i innymi podrygami kandydatów
Zgadza się. Bywam pytany, czasem dzień przed wyborami, kto gdzie startuje i właściwie na kogo warto głosować. Żebym to ja zawsze wiedział na kogo warto... Rzeczywiście, bardzo wielu ludzi nie interesuje się wyborami. Nie czyta, nie ogląda, nie klika. Do takich docierają czasem stare metody - ulotki, gazety skrzynkowe i spotkania osobiste, choćby na bazarze, jak ktoś nie chce chodzić po domach."
Ostatnio zmieniony 01-09-2018 00:15 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: dino » 01-09-2018 00:21

"@olekko
z....? ;)

Łatwo się domyślić z kim u Pisiów Jan ma taaaaakie układy ;-)"
Ostatnio zmieniony 01-09-2018 00:21 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

hermes32
Posty: 69
Rejestracja: 30-06-2018 22:43

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: hermes32 » 02-09-2018 13:41

"to normale przed każdymi wyborami bo ludzie większość z nich podejmuje decyzję w ostatniej chwili. wybiera się się na tego kto nam się najbardziej spodobal. to zresztą widać jak oceniacie już objawioych kandydatach podobal mi się, ladnie to zaprezentowal, ale za malo odnoszenia się do ich programu."
Ostatnio zmieniony 02-09-2018 13:41 przez hermes32, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: dino » 02-09-2018 16:56

"Program wyborczy PiS:

1. Ciepły dom. - Zmorą obywateli są wysokie rachunki za ciepło. We wrześniu ruszamy z największym programem termomodernizacji. - zapowiedział Morawiecki.
Mieszkańcy bloków już zrobili sobie termomodernizację za własne pieniądze z funduszu remontowego.

2. Dobra okolica. - Chcemy zwiększyć co najmniej dwukrotnie wydatki na domy seniora. Zaangażujemy 500 mln zł w nowe tematyczne place zabaw dla dzieci, ośrodki sportowe, siłownie plenerowe, otwarte strefy aktywności - wymieniał premier.
I zatrudnić w tych "domach seniora" Filipinki? A tymczasem znam DWIE Polki, który znalazły zatrudnienie w opiece nad osobami starszymi... jak ruszyły staże w PUPie. A siłowni to już mamy aż nadto.

3. Nowoczesna gmina. Ten punkt ma obejmować wsparcie budowy dróg do szkół, remonty dworców kolejowych, budowę komisariatów policji, a także tworzenie połączeń autobusowych.
Jedynie za drogi do szkół odpowiadają samorządy. Za dworce kolejowe odpowiada minister Andrzej Adamczyk, za policję Joachim Brudziński. Z drogami do szkół jest u nas dobrze.

4. Internet Szybciej Więcej. - 100 Megabitów na 100-lecie niepodległości. Autostrady internetowe są dziś tak samo ważne jak autostrady A1, A2 czy A4. To jest program, który wprowadza Polskę w wiek cyfrowy - dodał Morawiecki, obiecując wsparcie finansowe dla doprowadzania szybkiego internetu do szkół. Do końca 2019 r. PiS chce doprowadzić do 20 tys. szkół łącza światłowodowe.
Za edukację odpowiada minister Anna Zalewska. I za podręcznik do nauczania początkowego o trzech Polkach, które wyszły za mąż za Kongijczyka, Irakijczyka i Żyda również...

https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... mrc&uact=8

5. Mieszkasz-decydujesz. PiS chce przeznaczyć 300 mln zł na wsparcie budżetów obywatelskich w samorządach. - To rząd PiS wdrożył dla miast na prawach powiatu regulację, że 0,5 proc. musi być przeznaczone na budżet obywatelski. Chcemy, by to obowiązywało w mniejszych ośrodkach, ale też by gminy, również wiejskie, miały swoje budżety obywatelskie - powiedział.
Patrząc co się dzieje z tymi inwestycjami w naszym mieście jak np. odebrana i zamknięta ścianka wspinaczkowa czy droga na cmentarz w Sobowie prowadząca z... Sobowa to idea powoli upada.

Podsumowując: PiS pomylił wybory. Przedstawiono propozycje do realizacji przez ministerstwa. Wybory do KneSejmu są za rok



Edytowany przez dino o 02-09-2018 - 15:03. "
Ostatnio zmieniony 02-09-2018 16:56 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: admin » 02-09-2018 18:51

"Poczytaj dla porównania samorządowy program PO. Większość dotyczyła kompetencji samorządów, określanych przez władze centralne, przy czym w tych wyborach nie wybieramy władz centralnych, a PO nie ma tymczasem władzy żeby cokolwiek teraz wdrożyć.

W sumie program przyziemny bez fajerwerków, ale gdzieś padło zdanie że rząd chętnie przekaże środki samorządom gdzie będą dobrzy gospodarze, czy coś w tym stylu, co niektórzy mogą interpretować jako podnoszone i tutaj na forum: jak nie wybierzecie naszych, to będzie wam trudniej cokolwiek załatwić."
Ostatnio zmieniony 02-09-2018 18:51 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

nemo
Posty: 53
Rejestracja: 28-05-2018 23:17

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: nemo » 02-09-2018 19:30

"Prpgram raczej mizerny niż bez fajerwerków. Ciekawe jak go uzupełni, rozwinie i dopełni KK.
Jak to się ma do programu PO - nie wiem, bo go nie znam. Jeśli gdzieś tam jest to może ten, co ma go pod ręką by go wkleił. Ułatwiło by nam wszystkim wymianę opinii.
No i jeszcze jedno, Admin, to nie chodziło o dobre samorządy, ale te - jak powiedział prezes - nasze samorządy, co już należy rozumieć jednoznacznie.."
Ostatnio zmieniony 02-09-2018 19:30 przez nemo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: admin » 02-09-2018 21:36

"Oczywiście że o to chodzi.

Program samorządowy PO jest udostępniony od prawie roku, gdzieś go nawet komentowałem:
http://www.platforma.org/aktualnosc/509 ... sz-program"
Ostatnio zmieniony 02-09-2018 21:36 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wójcio
Posty: 52
Rejestracja: 27-02-2017 18:40

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: wójcio » 04-09-2018 22:02

"Podziwiam was, że tak interesujecie się polityką, bo ja miale dzisiaj tylko makabrycznie polityczny sen
I do tej pory nie mogę się z niego otrząsnąć i nie chcę,żeby się spełnił."
Ostatnio zmieniony 04-09-2018 22:02 przez wójcio, łącznie zmieniany 1 raz.

nemo
Posty: 53
Rejestracja: 28-05-2018 23:17

Kampania wyborcza rozpoczęta

Post autor: nemo » 04-09-2018 23:49

"Tego jeszcze chyba na forum nie było, ale mnie ciekawi, jJak sem może być "makabrycznie polityczny" i jaki to ma związek z kampanią wyborczą?"

ODPOWIEDZ