Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 737
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: Jacek » 06-09-2018 00:35

"
Ja proponuję olać tych nowych userów, zwykłych naganiaczy wyborczych, którzy tak samo nagle, jak się pojawili, znikną tuż po wyborach.
Mądrego to i nie żal posłuchać...
Ale metody nie ma. Ani sposobu. Zdaje się, że jesteśmy skazani aż do wyborów.
Chyba żeby nie czytać. To jest wyjście!"
Ostatnio zmieniony 06-09-2018 00:35 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

kaicho
Posty: 5
Rejestracja: 06-09-2018 01:02

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: kaicho » 06-09-2018 01:16

"Słuchając tej konferencji prasowej miałem wrażenie, że słucham kazania podczas mszy. Wiem, że to związane poniekąd z tym, czym zajmuje się też Pani Kapuściak, ale jednak słucha się tego trochę dziwnie.

5:09 - rozumiem, że Pani Kapuściak ma swojego suflera? Nie trzeba też zgadywać kto nim jest i będzie do 21 października.
8:45 - nie wyobrażam sobie, żeby osoba kandydująca na stanowisko prezydenta miasta musiała zostać przez drugą osobę odciągnięta ręką, gdyż stoi za blisko mikrofonu. To taki drugi minusik na ten moment.

Słabo się ogląda te wyuczone przemówienia. Słabe jest dla mnie również "brak pytań" po konferencji, z której niczego tak naprawdę nie wiemy.

Mam wrażenie, że Pan Kiełb będzie za każdym razem u boku Pani Kapuściak, żeby ewentualnie ratować sytuację, gdyby pojawiły się jakieś trudniejsze i niespodziewane pytania (w co też wątpię, bo tarnobrzeskie media niestety z tego nie słyną).

Do wyborów 46 dni, a dalej mam problem z wyborem swojego kandydata. Trzeba przyznać, że żadna z konferencji nie porwała. Kandydatów sporo, jednak poziom dość niski w tym roku. I niestety (przynajmniej dla mnie, bo bardzo to lubię), w tym roku chyba nie ma co się nastawiać na ciekawe debaty, wywiady i tego typu sprawy, jak chociażby podczas wyborów 2014. Brakuje kandydatów do ostrzejszych dyskusji, mocnego przedstawiania faktów. Wydaje mi się, że każdy będzie swoją kampanię prowadził bardzo, ale to bardzo bezpiecznie.

P.S. Tak, wiem, że to mój pierwszy wpis i zaraz będzie, że jestem "świeżakiem". Na forum tarnobrzeskim jestem od ładnych kilku lat, ale nigdy się tu nie udzielałem (chociaż wydaje mi się, że w czasach gimnazjum miałem tu konto, jednak nie pamiętam żadnych danych). Nie będę faworyzował nikogo w tych wyborach, nie będę pisał jak nieco wyżej "X pozamiatał Y". Chciałem jedynie pokomentować sobie niektóre aspekty tych wyborów, bo mimo, iż jestem daleki kawał od Tarnobrzega, to cały czas śledzę sytuację i oglądam wszystko na bieżąco. Mimo, iż nie będzie to tanie, to 21 października mam zamiar być w Tarnobrzegu i oddać swój głos. Na kogo? Mam nadzieję, że ktoś mnie jeszcze do siebie przekona."
Ostatnio zmieniony 06-09-2018 01:16 przez kaicho, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: admin » 06-09-2018 01:24

"Za wcześnie na pełne porównanie, bo nie mieliśmy jeszcze oficjalnego występu pp. Bożka i Kalinki, a na starcie obydwu można by się spodziewać na podium.
O ile wydawało się, że DB trochę odpuścił początek kampanii, to teraz pojawiło się nowe konto, a na nim zawodowe zdjęcia, konto jest też promowane na fb. Pewnie wkrótce ostro dołączy do rywalizacji.

Ze strony KK zrozumiałe było wstrzymanie się do konwencji wyborczej PiSu. Teraz już można."
Ostatnio zmieniony 06-09-2018 01:24 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: iv » 06-09-2018 01:57

"
Farrow pisze:GK tymi słowami pozamiatał EMK. Kto wpadł na taki idiotyczny pomysł z tą gospodynią.
MNie się gospodyni dobrze kojarzy.

Kiedy się promuje kobietę, to trudno głosić, że będzie gospodarzem, a nie gospodynią. W języku polskim tego rodzaju rzeczowniki po prostu przyjmują żeńskie końcówki, więc nie wiem, co ma na celu to rozróżnienie. Że gospodarz jest lepszy od gospodyni?

Jeśli będziemy takie wyścigi uprawiać, to oświadczam, że gospodyni kojarzy mi się z domem - spokojnym, uporządkowanym, który nawet jeśli nie jest bogaty, to dobrze się w nim żyje.
A gospodarzem to był Stanisław Anioł na ul. Alternatywy 4 (który nota bene ostatnio doczekał się w Warszawie muralu)."
Ostatnio zmieniony 06-09-2018 01:57 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: Padre » 06-09-2018 10:20

"Stanisław Anioł, za przeproszeniem, to był zwykły cieć. ;)

Gospodarzem to był Popiołek w serialu Dom.

Co do gospodyni - to można się naśmiewać, ale ten kto kobietę chce nazywać gospodarzem najprawdopodobniej lubi takie klimaty jak Conchita Wurst albo kandydat(ka) z Krakowa - ostrzegam, link nie dla osób wrażliwych: https://nczas.com/2018/09/04/w-krakowie ... -t-foltyn/"
Ostatnio zmieniony 06-09-2018 10:20 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

akrais
Posty: 40
Rejestracja: 15-02-2018 14:26

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: akrais » 06-09-2018 11:01

"Oni wszyscy nadają się na prezydenta jak kalesony w lecie ;) baby miejsce jest przy garach!!!
Już kolega GK miał swoje pięć minut i taka rada "dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi"
czytam was i wymagacie od kandydatów tego czy tamtego, ale patrząc na Tarnobrzega trzeba w dłuższej perspektywie. Tarnobrzeg zaczął się staczać już za czasów JD - mleczarza, kolejnie pogrążał je NM- piramida potrzeb bo byku fest, i w końcu GK to razem z JK i świtą ztaczał dalej z górki i dziś mamy za 3 panów rządzących zapyziałe miasto!!
Żeby miastem rządzić trzeba mieć wizje, być przedsiębiorczym, mieć wejścia tu i tam (głównie partyjne), być znanym w środowisku - bo własne podwórko nie wystarczy, trzeba mieć wejścia w województwie i warszawie, bo w przeciwnym wypadku dalej miasto będzie zmierzać ku upadkowi i to w coraz szybszym tempie. Nie mam kandydata swojego bo wszyscy są nudni ale o tym co pisze to wejścia ma z nich największe KK z PiS. Reszta dalje będzie ciągnąć miasto w dół. A tu przynajmniej partia coś da i coś może ruszymy z miejsca."
Ostatnio zmieniony 06-09-2018 11:01 przez akrais, łącznie zmieniany 1 raz.

termometr
Posty: 53
Rejestracja: 16-02-2018 09:02

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: termometr » 06-09-2018 12:46

"ciekawe co na to jego kochani...e AZ i JK itd"
Ostatnio zmieniony 06-09-2018 12:46 przez termometr, łącznie zmieniany 1 raz.

franko
Posty: 292
Rejestracja: 26-08-2014 16:27

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: franko » 06-09-2018 12:52

"hehe :D"
Ostatnio zmieniony 06-09-2018 12:52 przez franko, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: iv » 06-09-2018 17:56

"
Padre pisze:Co do gospodyni - to można się naśmiewać, ale ten kto kobietę chce nazywać gospodarzem najprawdopodobniej lubi takie klimaty jak Conchita Wurst albo kandydat(ka) z Krakowa - ostrzegam, link nie dla osób wrażliwych: https://nczas.com/2018/09/04/w-krakowie ... -t-foltyn/
Mam dużo sympatii dla Pani Bożeny.
Ale ta gospodarz Kapuściak kojarzy mi się tak:
https://www.youtube.com/watch?v=3D6HyPRiNxQ



Edytowany przez iv o 06-09-2018 - 15:57. "
Ostatnio zmieniony 06-09-2018 17:56 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: inn » 06-09-2018 19:45

"Że gospodarz koniecznie lepszy od gospodyni - to w mojej ocenie zabrzmiało wręcz seksistowsko
Dziwne bo do tej pory GK nie słynął z niechęci do kobiet
Kandydatka BK nie uwiodła mnie swoją recytacją ani trochę"
Ostatnio zmieniony 06-09-2018 19:45 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

ajax21
Posty: 93
Rejestracja: 10-10-2010 00:33

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: ajax21 » 06-09-2018 19:55

"iv - bardzo trafne porównanie!
Określenie "gospodarz" jest nobilitujące i zawiera w sobie pewną wartość pozytywną, zaś określenie "gospodyni" jest co już najmniej dwuznaczne i degradujące. Jako takie bardzo pasuje do ciasteczek i kawy, które proponowała po zakończeniu swojej konferencj właśnie pani Krukurka.
Można mieć wiele sympatii i zastrzerzeń do pani Kapuściak, ale wiarygodności nie można jej odmówić. Inna rzecz, jaki bylyby efekty jej rządów jako gospodarza miasta. Z kolei pani Krukurka jest bardzo wiarygodna jako gospodyni domowa, co z resztą sama pokreśliła, ale jako kandydatka na gospodynię miasta, jest już kompletnie niewiarygodna i niesamodzielna. Widać też wyraźnie, że jak się wcześniej nie nauczy tekstu, to sama nie wie co mówić. Jest też bardzo wiele innych drobiazgów, które o tym mogą świadczyć. Dziwię się wszystkim, którzy piali z zachwytu nad profesjonalizmem jej konferencji, a nawet spokoju i rzekomego opanowania. Ta konferencja nie była ani profesjonalna ani pani Ela nie była wiarygodna, spokojna i opanowana, pomijając tylko scenkę z ciasteczkami i kawą, bo tu aż się rozpromieniła. A tak już na marginesie, to nie byłaby jakaś powtórka z NM?
Mimo całej sympatii dla pani Bożeny, to nie jest to wróżka z mojej bajki, zaś pani Ela jawi się jak "zbłąkana rusałka" w reality show."
Ostatnio zmieniony 06-09-2018 19:55 przez ajax21, łącznie zmieniany 1 raz.

-o-n-a-
Posty: 17
Rejestracja: 27-09-2013 22:30

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: -o-n-a- » 07-09-2018 08:27

"Nie jestem świeżakiem na forum mimo, że ograniczałam się do "czytania" nie zaś "pisania". Jednak jako reprezentantka płci "pięknej" postanowiłam zabrać głos :).
Uważam, że kobit w polityce powinno być więcej. Jednak płeć to nie wszystko :( (Kiepska ze mnie feministka) Lubię kobiety, jednak teraz mam do wyboru:
EMK - która chce być tak ciepłą, tak życzliwą, taką gospodynią, że niestety polityka to nie dla niej. Tu trzeba być czasem ostrym, walczyć o swoje, a nie dbać jak gospodyni o "ciepło domowego ogniska".
BK - niestety nie wychodzi jej. Biedna została "wypchnięta" na przód i teraz ewidentnie potrzebuje pomocy. Szkoda. Ale kobiety też mogą być silne, niezależne. Pani Bożena niestety tego nie wyraża.
Jestem kobietą i chcę więcej kobiet w radzie, nawet i na krześle prezydenta. Jednak przede wszystkim kompetencje, program - potem 'Płeć".
Szkoda, była nadzieja :("
Ostatnio zmieniony 07-09-2018 08:27 przez -o-n-a-, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: Padre » 07-09-2018 10:33

"
EMK - która chce być tak ciepłą, tak życzliwą, taką gospodynią, że niestety polityka to nie dla niej. Tu trzeba być czasem ostrym, walczyć o swoje, a nie dbać jak gospodyni o "ciepło domowego ogniska".
Wyborcy ocenią sami czy dla niej czy nie dla niej. Próba kreowania jej wizerunku jako ciepłej kluchy jest nieudolna. Nie wiem kto jest większą kluchą w stosunkach osobistych bo nie znam żadnej z tych osób osobiście, niemniej wydaje się na podstawie przekazu medialnego że jeszcze gorzej z mediami, konferencjami radzi sobie KK. DB jako nauczyciel wykształcił chyba do perfekcji sztukę przemawiania przed grupą osób, wydaje się też być najlepiej oswojony z kamerą. WZ również nie ma z tym problemu, wypada naturalnie, swobodnie. Czy tylko na podstawie tego co widzimy powinniśmy podejmować decyzje wyborcze? Czy tylko na podstawie samych obietnic wyborczych - najczęściej: "czego to ja nie postawię, czego nie wyremontuję albo czego wam nie dam"? Tylko podstawie dotychczasowej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców? Tylko na podstawie osobistych sympatii typu "fajna laska albo spoko facet"? Zastanów(cie) się.
BK - niestety nie wychodzi jej. Biedna została "wypchnięta" na przód i teraz ewidentnie potrzebuje pomocy. Szkoda. Ale kobiety też mogą być silne, niezależne. Pani Bożena niestety tego nie wyraża.
W jej przypadku widzę to nieco inaczej - bardzo by chciała ale do końca nie wie jak to zrobić. Na ratunek przyszedł GK. Czy będzie to prawdziwy ratunek czy raczej kotwica to zobaczymy bliżej 8 października. Do tego czasu z pewnością będą gryźć i kąsać. Z tego GK jest znany i niczego innego po nim spodziewać się nie można. Choć kto wie, może kilka miesięcy odosobnienia sprawiło, że nabrał pokory? Zobaczymy. Co do samej kandydatki to odnoszę wrażenie i ja i część osób z którymi rozmawiam o tym co się dzieje w mieście, że kandyduje nie po to by wygrać tylko po to by udowodnić sobie i innym swoją wartość podobnie jak KW czy NK. Rozumiem, że dla niektórych jest to rzecz ważna aby o nich mówiono i pisano. Jak dla mnie jest to kandydatura raczej drugoligowa, powalczy o miejsca 3-4.



Edytowany przez Padre o 07-09-2018 - 08:33. "
Ostatnio zmieniony 07-09-2018 10:33 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2291
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: A1313 » 07-09-2018 16:20

"
Uważam, że kobit w polityce powinno być więcej.

A ja uważam ze w polityce powinno być więcej specjalistów a partytami sobie można gębę zamknąć,to czy to jest mężczyzna ,kobieta czy któraś z 51 płci jest sprawa drugorzędną."
Ostatnio zmieniony 07-09-2018 16:20 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: mariano » 08-09-2018 00:47

"Choć A1313 jest niejednokrotnie dla mnie bardzo niemiły, w całej rozciągłości podzielam jego zdanie."
Ostatnio zmieniony 08-09-2018 00:47 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: Sarmato » 08-09-2018 01:40

"Marianku tj. Krzysiek przejdź w końcu do rzeczy. O Boźku i Kalince!"
Ostatnio zmieniony 08-09-2018 01:40 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: mariano » 08-09-2018 10:28

"Na siłę kilku użytkowników chce ze mnie zrobić Krzyśka. Może już czas przestać mnie wkręcać w jakieś Wasze gry? Konkrety widziałeś wczoraj na konferencji. Miłej soboty."
Ostatnio zmieniony 08-09-2018 10:28 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: Sarmato » 08-09-2018 10:58

"
Konkrety widziałeś wczoraj na konferencji
Przecież tam nie było nic o K. Kalince? Co ty bredzisz?"
Ostatnio zmieniony 08-09-2018 10:58 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: infonauta » 08-09-2018 14:16

"Zobaczylem dzisiaj konferencję DB. Oczekiwałem czegoś więcej, ale to co widać podporządkowane było jednemu celowi. Z tego punktu widzenia, konferencja OK! Przekaz prosty i jednoznaczny. Podobnie było z konferencją BK. DB, podobnie jak WZ już opublikowali swoje programy i nie muszą się silić na ich taką czy inną prezentację.
DB ma duży komfort, bo już opublikował swój program i
Z tego punktu widzenia konferencja EMK, to prowincjonalna chałtura."
Ostatnio zmieniony 08-09-2018 14:16 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Prezydent Kiełb poparł Bożenę Kapuściak

Post autor: leonardo » 08-09-2018 15:06

"EMK się stresowała to fakt, ale jej konferencja była starannie przygotowana, ze świetną oprawa, grafiką a cała kampania jest prowadzona przemyslanie i zawodowo. Na poziomie dużych nazwisk z wielkich miast. Konferencje i kampanię reszty to amatorszczyzna albo coś co niby jest, ale go nie ma.

Polska to jednak (jeszcze) wolny kraj i możesz uważać odwrotnie, w końcu jedni lubią pomarańcze, a drudzy jak im skarpety śmierdczą."
Ostatnio zmieniony 08-09-2018 15:06 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ