Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Dział forum z komentarzami do aktualności
red
Posty: 469
Rejestracja: 20-09-2010 09:54

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: red » 17-09-2018 10:48

"Na konferencji na której przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej popierali kandydaturę Dariusza Bożka usłyszeliśmy że były wiceprezydent Tarnobrzega Łukasz Dybus "przekazuje swoje głosy" na Dariusza Bożka.
Po dzisiejszym oświadczeniu sytuacja prezentuje się jednak odmiennie.

To kolejne oświadczenie tego typu. W zeszłym tygodniu Józef Kornatowski Prezes Zarządu Miejskiego PSL w Tarnobrzegu zaprzeczył informacji o udzieleniu poparcia kandydaturze Dariusza Bożka, chociaż taka pojawiła się na konferencji.

Poniżej oświadczenie Łukasza Dybusa:

W nawiązaniu do informacji medialnych i pojawiających się pytań informuję, że zdecydowałem się wspierać komitet Pani Elżbiety Miernik-Krukurki, ponieważ proponuje bardzo konkretne podejście do tarnobrzeskich problemów. Wokół swojej wizji zgromadziła ludzi, których aktywność i pasje od dawna podziwiam. Są też doświadczeni samorządowcy i działacze, z których wiedzy przez lata czerpałem i z którymi moją wiedzą się dzieliłem.

Podobnie jak wiele innych osób, miałem propozycje dołączenia do różnych zespołów. Podkreślam, że nigdy nie wiązało się to z obietnicami jakichkolwiek stanowisk. Dzisiaj osoby, które cenię i z którymi współpracowałem, związały się z różnymi komitetami. Być może nasze drogi w przyszłości ponownie się spotkają, bo wszyscy działamy na wspólnym obszarze, choć mamy różne priorytety.

Nie neguję zasadności zawierania partyjnych koalicji, ale moje doświadczenia pokazują, że w samorządzie nie można zbudować trwałej i zgranej grupy w oparciu o polityczny układ. Na listach do Rady Miasta z komitetu Wspólny Tarnobrzeg znajdziecie Państwo kandydatów doświadczonych w aktywnych działaniach publicznych w bardzo różnych obszarach - samorządowców i osoby znane z działalności społecznej. Decyzje o poparciu dla Pani Elżbiety Miernik-Krukurki każdy z nas podejmował samodzielnie i nie idą za tym jakiekolwiek kontrakty partyjne.

Łukasz Dybus





http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=5056"
Ostatnio zmieniony 17-09-2018 10:48 przez red, łącznie zmieniany 1 raz.

Farrow
Posty: 66
Rejestracja: 23-08-2018 11:18

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: Farrow » 17-09-2018 12:15

"Ciekawe jest to że ŁD nie zabierał głosu po konferencji gdzie Nowoczesna dała poparcie DB. ŁD miotał się między 2 komitetami raz miał iść od DB później od EMK. W komitecik EMK dali mu na początku niskie miejsce więc nie chciał. Dostał 2 więc teraz zapałał miłością do EMK. Teraz po 2 tygodniach przypomniał sobie że wcześniej popierał kogoś innego."
Ostatnio zmieniony 17-09-2018 12:15 przez Farrow, łącznie zmieniany 1 raz.

janusz_sz
Posty: 77
Rejestracja: 10-10-2010 23:56

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: janusz_sz » 17-09-2018 12:32

"
Na konferencji na której przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej popierali kandydaturę Dariusza Bożka usłyszeliśmy że były wiceprezydent Tarnobrzega Łukasz Dybus "przekazuje swoje głosy" na Dariusza Bożka.
Po dzisiejszym oświadczeniu sytuacja prezentuje się jednak odmiennie.
Coraz bardziej mi się to wszystko nie podoba. Zaczynam więc od EMK i jej komitetu.
Na dementowanie tej informacji było wystarczająco dużo czasu, więc czemu dopiero dzisiaj to oświadczenie? Noże być wiele odpowiedzi, a wśród nich jedna, która może wskazywać na wewnętrzne rozgrywki w zasadzie obu komitetów i powiązanych z tym partii politycznych. Tak więc rozgrywki to jedno, a może walka o przyszly stołek? W komitecie cie EMK byłaby to jedyna osoba z doświadczeniem w zarządzaniu miastem i z tego względu zainteresowany móglby liczyć na stolek zastępcy gospodyni miasta, a na to raczej nie miałby szans u DB.
Ale jest jeszcze jedna sprawa, dotycząca jego wiceprezydentury u NM, która raczej nie zapisała się dobrze w historii miasta, a raczej ze względu na osobę lidera obciążona jest "obżarstwem", bufonadą i awanturowaniem się ze wszystkimi i paroma innymi skandalami. Tak więc sama osobą tego kandydata może być dużym obciążeniem wizerunkowym dla EMK i jej komitetu. Sam zainteresowany jakoś niczym szczególnym też się nie wyróżnił jako wiceprezydent. Dobór ludi i okoliczności, w jaki się on dokonuje może wiele mówić o samym komitecie i jego liderze. Warto zatem, zastanowić się nad tym trochę głębiej."
Ostatnio zmieniony 17-09-2018 12:32 przez janusz_sz, łącznie zmieniany 1 raz.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: infonauta » 17-09-2018 14:38

"Może to i fajny gosć, ale na niego też bym nie stawiał.
Nie przekonał mnie, jako zastępca prezydenta i nie przekonuje mnie teraz."
Ostatnio zmieniony 17-09-2018 14:38 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: Padre » 17-09-2018 14:40

"To na kogo stawiasz? Kto Cię teraz przekonuje?"
Ostatnio zmieniony 17-09-2018 14:40 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: infonauta » 17-09-2018 14:51

"Teraz mam problem i odpowiem, żże jeszcze nie wiem.
Na moich faworytach rysują się rysy dużych wątpliwości. Także dzięki Twojej egzegezie programów wyborczych. Twoje uwagi i zadawane tam pytania, zwrócily moją uwagę na pewne elementy. Na razie pewności do tego nie mam, więc szerzej się o tym nie rozpisuję. Może pojawi się to na konferencji tych osób, wtedy rozwinę temat.

Ale jedną rzecz już wiem, a mianowicie, kogo nie chcę popierać. A to już dużo.
Nie ukrywam, że jest to EMK. Kandydatów malo liczących się w tym wyścigu nie bioręnawet pod uwagę.
Ale jedno muszę przyznać, że każdy z nich ma coś wartościowego do zaproponowania. Jeden mniej, a drugi więcej.
Czekam też na pelny program EMK, wtedy porównam go z innymi. I wtedy napiszę więcej."
Ostatnio zmieniony 17-09-2018 14:51 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: Dzanek » 17-09-2018 16:20

"Chwilę zeszło Panu Łukaszowi Dybusowi przemyślenie tematu. Decyzja widać była trudna bo nie ogłosił jej zaraz po "deklaracji przekazania głosów" wygłoszonej przez Łukasza Mędrykowskiego 7 września. Jedni powiedzą, że musiał się zastanowić i spisać ZA i PRZECIW, podsumować oba i podjąć decyzję. Drudzy będą się doszukiwać drugiego dna i "negocjacji korzyści". Nasze lokalne "piekiełko".
Oświadczenie tarnobrzeskiej .N:

?Postawa Pana Łukasza Dybusa jest dużym zaskoczeniem dla całego klubu tarnobrzeskiej Nowoczesnej. Jego działania są dla nas niezrozumiałe przede wszystkim ze względu na fakt, że sam Pan Łukasz Dybus w kwietniu br., wycofał swój start w wyborach na urząd Prezydenta Miasta, jednocześnie przyłączając się do inicjatywy, którą tworzył Pan Dariusz Bożek. Co istotne, Pan Łukasz Dybus wiedział także o podpisaniu porozumienia w tej sprawie, na mocy którego 7 września jako przewodniczący tarnobrzeskiego koła Nowoczesnej, udzieliłem oficjalnego poparcia Panu Dariuszowi Bożkowi.

W dniu przekazania poparcia na rzecz Pana Dariusza Bożka tj. 7.09.2018 r., to właśnie Pan Łukasz Dybus miał stać za kandydatem, któremu poparcia udzielała Koalicja Obywatelska i sam też miał udzielić poparcia naszemu kandydatowi, dlatego Tarnobrzeska Nowoczesna zdecydowanie odcina się od działań Pana Łukasza Dybusa i oświadcza, że podtrzymuje pełne poparcie dla kandydatury Pana Dariusza Bożka na stanowisko prezydenta Tarnobrzega.

Z poważaniem
Łukasz Mędrykowski
Przewodniczący .Nowoczesna Tarnobrzeg?
"
Ostatnio zmieniony 17-09-2018 16:20 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: mariano » 17-09-2018 16:35

"O. Admin mnie odwiesił :-) za chwilę pewnie przyjdzie Kermit i znowu zacznie mnie prać :-) to już nie jest parodia, to jest tragifarsa. Dybus od Eli mimo sprzeciwu zarządu.
, PSL to ja już nie wiem kto tam rządzi. Wroński u Bożka prowadzi kampanię, a Wrońska u Eli wspomaga czy coś. Zającowa ma startować też od Eli, ta od doliny smaku. Wnioski nasuwają się same. Hihi :-)"
Ostatnio zmieniony 17-09-2018 16:35 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mycha
Posty: 226
Rejestracja: 31-10-2006 17:47

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: mycha » 17-09-2018 16:52

"Oświadczenie za oświadczenie, jest odpowiedź Nowoczesnej:

Postawa Pana Łukasza Dybusa jest dużym zaskoczeniem dla całego klubu tarnobrzeskiej Nowoczesnej. Jego działania są dla nas niezrozumiałe przede wszystkim ze względu na fakt, że sam Pan Łukasz Dybus w kwietniu br., wycofał swój start w wyborach na urząd Prezydenta Miasta, jednocześnie przyłączając się do inicjatywy, którą tworzył Pan Dariusz Bożek. Co istotne, Pan Łukasz Dybus wiedział także o podpisaniu porozumienia w tej sprawie, na mocy którego 7 września jako przewodniczący tarnobrzeskiego koła Nowoczesnej, udzieliłem oficjalnego poparcia Panu Dariuszowi Bożkowi.

W dniu przekazania poparcia na rzecz Pana Dariusza Bożka tj. 7.09.2018 r., to właśnie Pan Łukasz Dybus miał stać za kandydatem, któremu poparcia udzielała Koalicja Obywatelska i sam też miał udzielić poparcia naszemu kandydatowi, dlatego Tarnobrzeska Nowoczesna zdecydowanie odcina się od działań Pana Łukasza Dybusa i oświadcza, że podtrzymuje pełne poparcie dla kandydatury Pana Dariusza Bożka na stanowisko prezydenta Tarnobrzega.

Z poważaniem
Łukasz Mędrykowski
Przewodniczący .Nowoczesna Tarnobrzeg"
Ostatnio zmieniony 17-09-2018 16:52 przez mycha, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: iv » 18-09-2018 02:04

"Pan Łukasz Dybus tak bardzo chciał, żeby go z Nowoczesnej wywalili, że uciekł z obozu Prezydenta Bożka, pisząc oświadczenie, że ceni swoich kolegów z innych komitetów, od którego to oświadczenia Nowoczesna się odcięła."
Ostatnio zmieniony 18-09-2018 02:04 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: inn » 18-09-2018 16:45

"Iv jest inteligentną kobietą ale nie docenia inteligencji innych użytkowników forum
A my to naprawdę rozumiemy że bliższa koszula ciału
Co do ŁD to posiada chyba wiedzę tajemną skoro pisze "zdecydowałem się wspierać komitet Pani Elżbiety Miernik-Krukurki, ponieważ proponuje bardzo konkretne podejście do tarnobrzeskich problemów. " - kandydatka na konferencji nie przedstawiła nic tylko siebie i na kilku plakatach zamieściła skromną liczbę średniej jakości pomysłów
Ja na pewno nie zagłosuję na skoczka , któremu wszystko jedno z kim
Tym bardziej że własnych dokonań nie ma żadnych - był chwilę takim nieistniejącym wiceprezydentem u Mastalerza za niezłą pensję z naszych podatków"
Ostatnio zmieniony 18-09-2018 16:45 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: admin » 18-09-2018 22:20

"
inn pisze:był chwilę takim nieistniejącym wiceprezydentem u Mastalerza
Rzadko się wypowiadał, ale pamiętam konferencję w sprawach inwestycyjnych na których wypowiadał się bardzo merytorycznie, z dużym znawstwem tematu. To nie była przypadkowa osoba. Pomyślmy co by było, gdyby wiceprezydentką została jednak Iwona Kołek, jak pierwotnie planowano i nawet ogłoszono."
Ostatnio zmieniony 18-09-2018 22:20 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: sąsiad » 18-09-2018 22:24

"Ale Iwona Kolek miała być wice do spraw społecznych o ile pamiętam.
A przyszlo Ci na myśl, że on stwarzał tylko takie wrażenie?"
Ostatnio zmieniony 18-09-2018 22:24 przez sąsiad, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Łukasz Dybus wystartuje z komitetu Wspólny Tarnobrzeg

Post autor: Padre » 18-09-2018 22:38

"Znam Łukasza nie od wczoraj. Nie należy jednak do grona moich najbliższych znajomych. Ma swoje wady jak każdy. Ale nawet kiedy bylem negatywnie nastawiony do jego zwierzchnika to sprawy techniczne potrafił wyjaśnić bardzo dokładnie i z zaangażowaniem. Rzadko publicznie pieję peany na czyjąś cześć ale czasem muszę kiedy ktoś próbuje kogoś bezpodstawnie dyskredytować."

ODPOWIEDZ