Gdzie kupić szkolne lektury w niskiej cenie?

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15419
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Gdzie kupić szkolne lektury w niskiej cenie?

Post autor: admin » 20-09-2018 22:49

"Obrazek

Każde dziecko w roku szkolnym powinno przeczytać co najmniej kilka lektur. Dotyczy to zarówno pierwszoklasistów w szkole podstawowej, jak i uczniów szkoły średniej. Lista lektur zmienia się co jakiś czas, lecz wiele tytułów pozostaje niezmiennych. Niestety, w szkolnych bibliotekach często brakuje zarówno książek znajdujących się w kanonie od lat, jak i tych, które zostały wpisane na listę lektur niedawno.

Lektury obowiązkowe - dlaczego warto je czytać?
 
Czytanie lektur obowiązkowych ma kilka zalet. Przede wszystkim sprawia, że dziecko nabiera dobrych nawyków i częściej sięga po książki w przyszłości. Czytanie rozwija wyobraźnię, dzięki czemu uczeń lepiej radzi sobie z pisaniem wypracowań, a wzbogacone słownictwo ułatwia budowanie poprawnych gramatycznie zdań i konstruowanie ciekawych wypowiedzi. Dzieci, które czytają lektury szkolne otrzymują również lepsze stopnie - znajomość książki umożliwia poprawne rozwiązanie testów i wykonanie zadań domowych. Ponadto lektury szkolne należą do kanonu polskiej i światowej literatury - znajomość książek słynnych pisarzy i noblistów jest niemalże wymagana od wykształconego, inteligentnego człowieka.
 
Gdzie szukać lektur szkolnych?
 
Jeżeli dziecko chce czytać szkolne lektury, lecz brakuje ich w szkolnej bibliotece, można wypożyczyć je w bibliotece miejskiej lub kupić je dziecku w księgarni. Koszt zakupu książek obciąża domowy budżet, dlatego, by uniknąć zbyt dużych wydatków, warto sprawdzić, w jakiej cenie są lektury w księgarniach internetowych takich jak https://merlin.pl/. Księgarnie internetowe często oferują książki w cenach niższych o kilkanaście procent niż księgarnie stacjonarne. Lektury szkolne można kupić w różnych wydaniach - najtańsze z nich kosztują zaledwie kilka złotych. Jeżeli dziecko potrzebuje lektury z opracowaniem, koszt jej zakupu będzie nieco wyższy, jednak opracowanie pomoże uczniowi w zrozumieniu treści i interpretacji dzieła.
 
Księgarnia internetowa umożliwia szybkie złożenie zamówienia i odebranie go we własnym domu. Przesyłka jest dostarczana pocztą lub przez kuriera w ciągu kilku dni od dokonania płatności za zakupy, dlatego dziecko czeka na lekturę przez krótki czas. Ponadto oferta księgarni internetowych obejmuje nie tylko książki, ale i płyty, filmy oraz liczne akcesoria biurowe i przybory szkolne. Jeżeli wyprawka ucznia jest niekompletna po rozpoczęciu roku szkolnego, rodzice mogą ją uzupełnić podczas zamawiania lektur szkolnych oraz wybrać dla siebie kilka ciekawych książek, albumów muzycznych lub filmów na DVD.

Materiał partnera

http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=5065"

ODPOWIEDZ