6 medali dla tarnobrzeskiej szkoły Tai Chi

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15410
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

6 medali dla tarnobrzeskiej szkoły Tai Chi

Post autor: admin » 20-09-2018 22:59

"Obrazek

Sześć medali przywiozły zawodniczki tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi ?Nan Bei - Biały Żuraw? z XXII Pucharu Polski Taijiquan w Warszawie. Trzy złota wywalczyła tarnobrzeżanka, Jadwiga Sochaj.

Prowadząca tarnobrzeską szkołę Tai Chi, instruktor sportów Wushu, członek Kadry Narodowej, wielokrotna medalistka nie miała sobie równych w formie tradycyjnej z szablą ? styl Yang, stylu Yang 40 oraz Sun 73.
Dwa brązy przywiozła z zawodów mielczanka, Aneta Sajda, która prezentowała formę tradycyjną z szablą ? styl Yang oraz formę Taijiguan - 32 ruchy.
Srebro w formie tradycyjnej z wachlarzem zdobyła Agnieszka Janczara. Mieszkanka Tarnobrzega zajęła także czwarte miejsce w Yang 24. W tej samej konkurencji, za nią, na piątym miejscu uplasowała się Ewa Wójcik Lis z Tarnobrzega.

Podczas XXII Pucharu Polski Taijiquan, w 22 konkurencjach zmagało się około 100 zawodników z całego kraju.
Zawodniczki ?Białego Żurawia? zgodnie przekonują, że przeżywanie ogromnych emocji związanych z udziałem w zawodach oraz większe i mniejsze osobiste osiągnięcia, to wartość dodana do pozytywów jakie płyną z regularnego trenowania Tai Chi.

O Tai Chi mówi się, że to gimnastyka zdrowotna, medytacja w ruchu. W taki sposób określa się sztukę walki, która swoje korzenie ma w XIII wieku. Stworzono ją w celu samoobrony natomiast dzięki pozytywnemu oddziaływaniu na zdrowie obecnie ćwiczona jest właśnie pod tym kątem.
Tai Chi przyczynia się do eliminowania z ruchu zbędnych napięć i usztywnień. Ćwiczenia bardzo dobrze wpływają na funkcjonowanie poszczególnych narządów wewnętrznych i całych układów ciała, z kostnym i mięśniowym na czele.
Praktykowanie Tai Chi przyczynia się do zrelaksowania, wyciszenia oraz odprężenia ciała i umysłu.

Jadwiga Sochaj zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia, które odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki o 19.30 i w czwartki o 20.00 w sali gimnastycznej tarnobrzeskiej ?Budowlanki? czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3, przy ulicy Świętej Barbary. Kontakt do instruktorów można znaleźć na stronie internetowej www.taichitarnobrzeg.pl.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=5066"

ODPOWIEDZ