Mali ratownicy

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15403
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Mali ratownicy

Post autor: admin » 02-06-2019 22:46

Obrazek

"Mali ratownicy" – pod takim hasłem 30 maja 2019 r. uczniowie z tarnobrzeskiego "Górnika" z klasy o profilu ratownictwo medyczne przeprowadzili w Przedszkolu nr 7 w Tarnobrzegu zajęcia dla dzieci wszystkich grup z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uczniowie przybliżyli najmłodszym w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się, bądź utrwaliły znajomość podstawowych numerów alarmowych oraz dowiedziały się w jaki sposób należy wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym uczyły się podstaw reanimacji.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych, wyrabianie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia oraz oswajanie dzieci z tematyką udzielania pierwszej pomocy.

ODPOWIEDZ