Uczniowie „Staszica” na praktykach w Galway

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16898
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Uczniowie „Staszica” na praktykach w Galway

Post autor: admin » 16-10-2019 23:00

Obrazek
Dnia 6 października br. uczniowie klas trzecich technikum Zespołu Szkół im. ks. St. Staszica w Tarnobrzegu wyruszyli na praktyki zawodowe do Galway, miasta znajdującego się w zachodniej części Irlandii. Unia Europejska przyznała tej miejscowości tytuł europejskiej stolicy kultury 2020. Wyjazd na staż zorganizowano w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 1, pt. „Praktyki bez granic najlepszą inwestycją w przyszłość„.

Podróż uczniów trwała kilka godzin ale po przybyciu na miejsce wszyscy byli zaskoczeni i zauroczeni nieziemskim krajobrazem „zielonej” Irlandii.

W pierwszych dniach pobytu praktykanci zwiedzili najciekawsze miejsca związane z historią regionu, poznali tamtejszą kulturę oraz zobaczyli okoliczne atrakcje. Rodziny ,do których trafili uczniowie przyjęły ich bardzo serdecznie i otoczyły opieką niemal rodzicielską. Wszyscy uczniowie codziennie porozumiewają się w języku angielskim, bo tylko tak mogą kontaktować się z domownikami.

Grupa młodzieży z „Górnika” codziennie odbywa praktyki w miejscowych zakładach pracy, gdzie mają możliwość kształcić swoje umiejętności zawodowe pod okiem irlandzkich pracodawców i szlifować język angielski w kontaktach z pracownikami firmy.

Będąc w Irlandii praktykanci zwiedzili Klify Mocheru – strome zbocza nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego i rybackie miasteczko Kinvara położone malowniczej okolicy. Zapewne uwiecznią aparatem te miejsca i po powrocie opowiedzą kolegom o niezapomnianych przeżyciach z wyjazdu.

ODPOWIEDZ