Strategia Promocji Tarnobrzega

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: admin » 10-10-2010 02:09

"Na oficjalnej stronie miejskiej pojawiła się do pobrania zapowiadana Strategia Promocji Tarnobrzega. Tradycyjnie, jak przy tego typu dokumentach, niezależnie od tematu opracowania można znaleźć masę niezwykle interesujących informacji o Tarnobrzegu i jego mieszkańcach.

Polecam zapoznanie się ze Strategią nie tylko z tego względu. Rzeczywiście dokument wygląda na estetycznie i profesjonalnie przygotowany, a treść chociaż niekoniecznie odkrywcza, jeśli będzie wprowadzana w życie (najlepiej nie za nasze pieniądze) ma szansę rzeczywiście popularyzować Tarnobrzeg. W strategii wspomniano nawet o Tarnobrzeg.info, chociaż nie do końca jestem pewien w jakiej roli. Być może nowy oficjalny serwis miejski zdubluje część tutejszych funkcjonalności.W strategii nie podoba mi się pewna niedbałość, którą najlepiej zobrazuje krótkie zdanie ze strony 13tej: Budowe klasztoru ufundowała rodzina Tarnobrzeskich. W tym na pozór prostym zdaniu nie uniknięto kilku błędów:ortograficznego (budowę, a nie budowe)językowego (funduje się raczej klasztor, a nie budowę klasztoru)merytorycznego (Tarnowskich, a nie Tarnobrzeskich).Tego typu błędów jest niestety więcej, jest to jednak wersja robocza dokumentu i tego typu błędy łatwo można wyłapać i w ostatecznej wersji poprawić.Czego nie dostrzegłem po szybkim przejrzeniu dokumentu:- wykorzystania całkiem sporego lasu wewnątrz miasta, jakim jest Zwierzyniec. Las też można uatrakcyjnić na różne sposoby, wykorzystując np. betonowe kręgi? Nie było tam co prawda kwatery Hitlera, ale...- zabrakło tematu poruszanego ostatnio na konferencji machowskiej przez dr hab. Tadeusza Zycha, czyli pamięci o tarnobrzeskich Żydach. O pomijaniu tego tematu pisałem na Tarnobrzeg.info jakieś 6 lat temu, a to też punkt który można wykorzystać.- to również temat poruszany przez dr Zycha - malowidła w miechocińskim (a nie miechowskim) kościele powinny być udostępnione do oglądania i promowane. Mamy niewiele atrakcji, dlatego warto wykorzystać każdą z nich.Strategia w formacie pdf dostępna jest pod tym linkiem:http://www.tarnobrzeg.pl/php/akualnosci ... omocji.pdf



http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=2033"
Ostatnio zmieniony 10-10-2010 02:09 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ajax21
Posty: 93
Rejestracja: 10-10-2010 00:33

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: ajax21 » 10-10-2010 15:17

"Przeczytajcie sobie uważnie ten cały dokument. Aż się nie chce wieżyć że mogą być tam takie bzdury. Obok wskazanej wcześniejuwagi o fundowaniu klasztoru przez rodzinę Tarnobrzeskich" jest też informacja, że w Tarnobregu jest też... Zamek w Baranowie!!!!
Jak dobrze poszukacie to znajdziecie więcej takich perełek!!!!Dajcie to specjalistom!!! Ale zaraz się dowiedzie z tej st4ategii, że ich w Tarnobrzegu nie ma!!! to też ciekawa uwaga!!!"
Ostatnio zmieniony 10-10-2010 15:17 przez ajax21, łącznie zmieniany 1 raz.

janusz_sz
Posty: 77
Rejestracja: 10-10-2010 23:56

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: janusz_sz » 11-10-2010 00:01

"Zaciekawiły mnie pierwsze uwagi i spędziłem trochę czasu nad lekturą tej strategii. Zastanawiam się teraz ile jest tam przepisanej z książek teorii, a ile rzetelnych faktów, bo ci autorzy to sami specjalnie głową nie ruszali. Myślęteż, że ten kto to pisał miał niewielkie pojęcie o Tarnobrzegu, bo rzeczywiście jest tam kilka ?bzdurek? i można podać więcej ciekawych przykładów z naszego miasta. Wystarczy tylko pójść na zajęcia do dr Zycha. Sami piszą tam o unikalnym wyróżniku, a proponują zgrane hasło: ?Projekt Tarnobrzeg?. Przecież teraz każdy robi tylko same ?Projekty?. Nawet babcia w klozecie, aby podnieść prestiż miejsca pracy. Jakby nie mogli wymyślić niczego innego. To samo dotyczy innych rzeczy, bo zaraz przypominały mi się z telewizji reklamówki z jakiś miast. A u nas wyglądałoby to tak ?Przyjedź do nas bo mamy czyste powietrze ? Projekt Tarnobrzeg?, albo ?Przyjedź do nas bo mamy ciekawe zabytki ? Projekt Tarnobrzeg?. Jeśli to nie kpiny, to na pewno same banały i nic ciekawego w nich nie ma. Zastanawia mnie jeszcze czy u nas jest jeszcze miejsce kultu religijnego? Kościoły są, obraz Matki Bożej Dzikowskiej też, ale jakoś pielgrzymek od dawna nie widać. To chyba nie ten wiek i komuś się coś przestawiło! Ale najbardziej rozbawiła mnie historia o większych możliwościach niż Sandomierz, Stalowa Wola i chyba Ostrowiec. To wolne żarty, bo od dawna widać, że nawet Baranów Sandomierki bije nas na głowę!!! Tak samo jest z Sandomierzem i pewnie dlatego chcą się do nich na siłę podłączyć. Też mi dopiero odkrycie. No ale jak się nic nie wymyśliło to każe się nam łapać za ogony innych. No i tak kończąc. Cała ta strategia to żadna rewelacja i dużo bajerów. Szkoda, ale radnych mamy takich jakich mamy to wszystko pójdzie. Ciekawe, ile to kosztowało? Warto pytać, bo w tarnobrzeg.info będą miasto za darmo reklamować a do innych portali pójdą ciężkie pieniądze."
Ostatnio zmieniony 11-10-2010 00:01 przez janusz_sz, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: wou » 11-10-2010 00:50

"A propos 'Projekt Tarnobrzeg', mam lepszy slogan pod rozwój miasta:

Tarnobrzeg - miasto na fali zmian

Co wy na to, hę? Zahacza o dołek i to że będzie ważnym napędem jego rozwoju teraz, można też skojarzyć, że miasto podnosi się po powodzi etc - tak czy siak zachowuje optymistyczny wydźwięk: woda, surfowanie, progres, coś się dzieje."
Ostatnio zmieniony 11-10-2010 00:50 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: admin » 11-10-2010 00:59

"Gdzieś na forum już proponowałem wykorzystanie słówka REkreacja, w nawiązaniu zarówno do ponownej kreacji wizrenku miasta i docelowego wypoczynku.
Ale Twoje też ładne :-)"
Ostatnio zmieniony 11-10-2010 00:59 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

janszu
Posty: 69
Rejestracja: 11-10-2010 10:16

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: janszu » 11-10-2010 10:53

"A mi coś tu nie pasuje. Inwestorzy świetnie wiedzą jak to u nas jest, bo jeśli ktoś szuka miejsca na inwestycje to bierze pod uwagę Sandomierz, Stalową, Mielec, Nową Dębę i sam Tarnobrzeg. Zawsze sprawdza się wszystko, ale tam jakoś inwestują, a u nas nie więc problem jest gdzie indziej.
Ale w tym wszystkim nie pasuje mi coś innego i sami się nad tym zastanówcie:
Pierwsze mieliśmy hasło ? okazuje się cienitkie
Potem mieliśmy dwudniową imprezę z promocją hasła ? jakoś ludzi nie przyciągnęło
Potem mieliśmy witacie ? nie wiadomo po co
A teraz na samym końcu mamy samą strategię. Coś tu nie gra, bo chyba zaczyna się w odwrotnej kolejności. Wygląda na to że najpierw inwestowano w niesprawdzone rzeczy, a teraz na siłę dorabia się do tego teorię z książek. A teraz się zastanówmy wszyscy ? ile to nas kosztowało i kto za to zapłaci.

:-?"
Ostatnio zmieniony 11-10-2010 10:53 przez janszu, łącznie zmieniany 1 raz.

janusz_sz
Posty: 77
Rejestracja: 10-10-2010 23:56

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: janusz_sz » 11-10-2010 11:14

"słuchaj wou! masz dobry pomysł, skróc go tylko do "Tarnobrzeg - na fali" i wtedy z sopotem nikt Ci nie wyskoczy.
Podoba mi się też pomysł Admnia, żeby RE- kreować strategię promocji miasta. To jest naprawdę SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!"
Ostatnio zmieniony 11-10-2010 11:14 przez janusz_sz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
śpiku
Posty: 2191
Rejestracja: 31-03-2005 20:30

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: śpiku » 11-10-2010 13:14

"btw. Admin :) w nagłówku zjadłeś "r" :) w Strategia :) pozdr."
Ostatnio zmieniony 11-10-2010 13:14 przez śpiku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: admin » 11-10-2010 23:42

"Rzeczywiście śpiku, dzięki!
A wracając do tematu czy lepiej muzeować kopalnię siarki (jak proponują), czy np. galicyjskich Żydów.
Na co będzie łatwiej uzyskać finansowanie?
Które z muzeów będzie w przyszłości częściej odwiedzane? Obojętne jak multimedialne byłoby muzeum górnictwa siarkowego, myślę, że nie będzie się cieszyło wielką popularnością.

A temat żydowski wrócił mi właśnie z dużą siłą, bo wylicytowałem sobie na Allegro książkę "Mój przyjaciel goj" (nie mylić z gej :-)), zdecydowanie najlepszą książkę o dawnym Tarnobrzegu."
Ostatnio zmieniony 11-10-2010 23:42 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: admin » 12-10-2010 19:59

"Oj i moje perełkowe zdanie ze strategii Norbert Mastalerz na swoim blogu (jeśli nie na konsultacjach społecznych) wykorzystał..."
Ostatnio zmieniony 12-10-2010 19:59 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

kekerott
Posty: 58
Rejestracja: 26-11-2004 23:48

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: kekerott » 13-10-2010 10:24

"
wou pisze:Tarnobrzeg - miasto na fali zmian
Mnie ten slogan bardzo przypadł do gustu, jestem jak najbardziej za.

Fakt powstania takiego dokumentu jest bardzo pozytywny. Jednak w samej strategii jedną ze słabszych stron jest rozdział 8.2, gdzie napisano, że "podstawowym źródłem informacji o mieście dla wielu osób jest internet" - ok, ale w tym momencie dziwi mnie fakt, że temu "podstawowemu źródłu" informacji poświęcono zaledwie pół strony na cały informator. Szczerze liczyłem na coś więcej w tym temacie."
Ostatnio zmieniony 13-10-2010 10:24 przez kekerott, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: admin » 13-10-2010 20:59

"W Internecie jako źródle informacji o mieście widzi za to możliwości sporo osób prywatnych.
Stąd mimo prowizorki powstało już kilka stron tematycznych i wykupiona jeszcze większa ilość domen związanych z Zalewem Machowskim. Nie wiem czy nie zrobią promocji zalewu lepiej niż działania miejskie.
A propos - mój pierwszy w życiu, ktrótki i zupełnie nieprofesjonalny film z otwarcia zalewu miał już prawie 10.000 wyświetleń."
Ostatnio zmieniony 13-10-2010 20:59 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: wou » 13-10-2010 23:34

"Też mi się wydaje, że większość promocji wykonają oddolne inicjatywy przedsiębiorczych obywateli. Sam jedną domenę zabukowałem i myślę co by tu :)"
Ostatnio zmieniony 13-10-2010 23:34 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: admin » 14-10-2010 00:13

"To nie tylko może być lepiej, ale przede wszystkim bez obciążania podatników.
Jednak to etap promocji między potencjalnymi użytkownikami zalewu. Zachęcenie inwestora np. do budowy hotelu wymaga innych kanałów."
Ostatnio zmieniony 14-10-2010 00:13 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

mateusz_pawlowski
Posty: 8
Rejestracja: 07-09-2010 08:57

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: mateusz_pawlowski » 14-10-2010 14:25

"Obawiam się, że to nie jest jedyny zły raport przygotowany na potrzeby władz Tarnobrzega. Przypomniała mi się właśnie "Strategia rozwiązywania problemów społecznych miasta Tarnobrzega" gdzie przedstawiciele tarnobrzeskiego świata nauki (PWSZ) wypisywali różnego rodzaju złote myśli:

"W dziełach F. Dostojewskiego mamy do czynienia ze światem istot ludzkich o skomplikowanych psychikach. Człowiek w tym świecie walczy z samym sobą, albowiem sam nie mo?e siebie przewidzieć, zważyć." (autorzy: Franciszek Danielewski oraz Patrycjusz Gronczewski)

W tej strategii promocji czytamy natomiast, że:

"Sposobem na zachęcenie mieszkańców i przyjezdnych do zapoznania się z historią miasta jest zorganizowanie corocznej
maskarady czyli sylwestrowego balu maskowego na Zamku Dzikowskim połączonego z nocnym zwiedzaniem
i oglądaniem Kolekcji Dzikowskie"

"Miłośników literatury z pewnością przyciągnie tarnobrzeski festiwal książki pod patronatem Biblioteki Miejskiej."

Ciekawi mnie czy oba raporty powstały w oparciu o ustawę o zamówieniach publicznych i kto pisał Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia. Podejrzewam, że w najwyżej punktowanych elementach ofert widniał zapis pt. "pierdoły", a całe zamówienie poszło raczej po znajomości. Pozwolę sobie zacytować też jedną z, jeżeli można użyć tego słowa, rekomendacji w "Strategii rozwiązywania problemów społecznych". Boję się, że tylko w wypadku interwencji istotny nadprzyrodzonej wymienionej w raporcie może dojść do zmiany jakości dokumentów przygotowywanych na potrzeby lokalnych władz.

"W tym poszukiwaniu odpowiedzi na problemy ludzkie, szerzej: na problemy społeczne, zawsze chodzi o poszukiwanie czegoś głębszego ? chodzi mianowicie, według M. Bierdiajewa, o Boga.""
Ostatnio zmieniony 14-10-2010 14:25 przez mateusz_pawlowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 737
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: Jacek » 14-10-2010 18:22

"Ktoś pytał wcześniej o cenę tego opracowania. Więc mówię, bo wiem. Było na sesji Rady Miasta. 50 tys. zł. Firma z Chorzowa chyba."
Ostatnio zmieniony 14-10-2010 18:22 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: admin » 14-10-2010 18:50

"Jeszcze jeden cytat, którego nie rozumiem:
Wzrost wartości nieruchomości i gruntów i wzrost cen najmu poprawiają atrakcyjność miasta jako miejsca zamieszkania.
Byłem pewien że jest dokładnie odwrotnie. Dla mnie jedną z wielu zalet Tarnobrzega jako miejsca zamieszkania jest właśnie niska cena nieruchomości i (przynajmniej do niedawna) cen najmu."
Ostatnio zmieniony 14-10-2010 18:50 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 737
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Strategia Promocji Tarnobrzega

Post autor: Jacek » 14-10-2010 19:15

"
mateusz_pawlowski pisze: balu maskowego na Zamku Dzikowskim połączonego z nocnym zwiedzaniem
i oglądaniem Kolekcji Dzikowskie"
Jakiej kurna kolekcji!? Przecież rękopis "Pana Tadeusza" został już dawno sprzedany przez rodzinę do Ossolineum we Wrocławiu. Obraz najcenniejszy (Lisowczyk) jest w Nowym Yorku (Rembrandta). Archiwalia na Wawelu (i nigdy stamtąd nie wrócą). To czym my zachęcimy zwiedzających? Paroma meblami, które wrócą z Łańcuta?... Proste, zwykłe muzeum jakich pełno dookoła. A gdzie hotel, restauracja, piękny park do spacerów...?"
Ostatnio zmieniony 14-10-2010 19:15 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ