Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Dział forum z komentarzami do aktualności
red
Posty: 469
Rejestracja: 20-09-2010 09:54

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: red » 06-06-2011 17:12

"Już po razszósty spotkamy się, żeby przez wspólną zabawę pomóc tym,którzy naszej pomocy potrzebują. Tradycyjnie zbieramy pieniądze narzecz dzieci z Placówki Opiekuńczo ? Wychowawczej w Tarnobrzegu.

Bądźmy razem 12 czerwca, bawmy się, spotykajmy ze sobą a przyokazji sprawmy, żeby Tarnobrzeg po raz kolejny, chociaż na tenjeden dzień, stał się prawdziwym Miastem Aniołów!
 9:30Rozpoczęcie 09:45"Wielkie malowanie"- wielkoformatowy obraz malowany przez dzieci 10:45Zawody sportowe dla dzieci ?O Puchar Przeora?12:00Studio Piosenki Tarnobrzeskiego Domu Kultury13:00Pokaz walk rycerskich ? Podkarpacka Drużyna Rycerska?Nieczuja? cz. I13:15Występ Chóru Parafialnego14:00Pokaz walk rycerskich ? Podkarpacka Drużyna Rycerska?Nieczuja cz. II14:15Chór dziecięcy ?Franusie? - Rozwadów15:15Pokaz walk rycerskich ? Podkarpacka Drużyna Rycerska?Nieczuja cz. III15:30Incertus / pop, rock, jazz ? Tarnobrzeg16:30Występ Gwardii Królewskiej - Bractwo Rycerskie Nowa Dęba17:30?My place to feel? - ballady solo18:00 Uroczysta MszaŚw.19:00Kraków Gospel Choir? Kraków20:30Losowanie nagród w loterii oraz licytacje21:00 Fallen Halo /industrial rock ? Tarnobrzeg21:45 Teatr Ognia Enzonda- Kielce22:30 Podsumowanie izakończenie JarmarkuDodatkowo9:30 ? 13:00 projekcjebajek w ?sali kinowej?13:00 ? 18:00 ?AniołoOFFeKino? - czyli projekcje filmów niezależnych w ?sali kinowej?13:00 ? 18:00 wspólnezdjęcia z rycerzami, zdjęcia w strojach historycznych
 A ponadto przez całydzień: -loteria fantowa ? każdy los wygrywa! Dodatkowo każdy los bierzeudział w finałowym losowaniu, do wygrania cenne nagrody, min.eleganckie zestawy firan i zasłon.- placzabaw dla dzieci: dmuchany statek piracki, wielka zjeżdżalnia,trampolina-bajkowy namiot, a w nim: malowanie twarzy, zdjęcia z postaciami zbajek, zabawy dla dzieci- pokazy wyczynowej jazdy na rowerach-kramy: ozdoby, prace plastyczne, pamiątki, gadżety, domowekonfitury- mini obóz harcerskiCoś dla ciała:grill barkuchnia polowakiermasz ciastkawiarenka?kurnachata?, czyli swojskie jedzenieO występachKraków Gospel Choir - tochór, który zrodził się z pasji do muzyki gospel. Radość,energia, siła utworów inspirowanych Słowem Bożym zmotywowały imotywują cały czas wszystkich członków chóru do uwielbianiaPana, podczas koncertów, warsztatów, prób, ale również na codzień, bo jak sami mówią: częstokiedy nie śpiewamy, nie gramy, okazuje się, że nam w środku cośśpiewa, coś gra.KrakówGospel Choir to kilkadziesiąt osób śpiewających muzykę gospel,oraz muzycy. Ich koncerty to żywiołowe uwielbienie, które na długopozostaje w pamięci.http://www.kgc.gospel.com.pl/Teatr ognia ?Enzonda? Taniec z ogniem jest swegorodzaju poskramianiem niebezpiecznego żywiołu, tancerz/tancerkastara się zgrać z muzyką, a poi, wachlarze czy kij stają się"przedłużeniem" jego/jej rąk. Jest to alternatywna formatańca, pozwalająca na rytmiczne układy taneczne, charakteryzującesię niespotykanymi w konwencjonalnym tańcu wrażeniamiestetycznymi. Dodatkowo ogień wprowadza element ryzyka.Tancerze występują publicznie przede wszystkim aby pokazać ludziom na czym polegataniec z ogniem, jak jest efektowny i jednocześnie zapewnićwszystkim świetną rozrywkę. Zawsze starają się trzymać dobrykontakt z publicznością.http://enzonda.pl/teatr-ognia-enzonda.html/Fallen HaloTopięciu znudzonych rutyną i szarą codziennością młodychbuntowników, sprzeciwiających się bezmyślnemu powielaniuschematów i konsumpcyjnemu charakterowi życia. Wszystko otoczoneświeżością spojrzenia i często szybkimi riffami.
 http://www.myspace.com/fallenhaloplBractwo Rycerskie MiastaNowa Dęba ? wystąpi u nasReprezentacyjna Gwardia Miasta Nowa Dęba:- pokazmusztry halabardników- pokazżonglerki flagami-namiot rycerski-konkurencje dla dziecihttp://brmnd.pl/Podkarpacka DrużynaRycerska ?Nieczuja? -członkowie Drużyny zaprezentują nam pokazy walk i szermierki.http://www.nieczuja.pl/IncertusZespółIncertus powstał z inicjatywy braci Godków: Łukasza, Marcina iMacieja. Z czasem jednak skład się powiększył i do zespołudołączyli: gitarzysta Tomasz Piskór, saksofonista Piotr Drzewińskioraz wokalista Łukasz Sławiński i klawiszowiec BartoszJawor . Początkowo zespółwystępował tylko okazjonalnie uświetniając akademie i koncertycharytatywne w tarnobrzeskim Liceum. Z czasem jednak zaczęło to byćmało i zespół postanowił zacząć grać na własną rękę. Podługich poszukiwaniach dzięki wsparciu ks. Leszka Chamerskiegoodnaleźli się w nurcie muzyki chrześcijańskiej. Grają bardzoróżne style zaczynając od muzyki klasycznej przez reggae po rock.
 http://www.facebook.com/incertusSponsor ... aSpecjalna Strefa Ekonomiczna BankSpółdzielczy w TarnobrzeguFabrykaFiranek Wisan w SkopaniuCzakMusicDrukarniaNeiko PlusTrattoriaChłopcy z FerajnyPatroni medialni: TwojRegion24.pl,EchoDnia,Tarnobrzeg.info,NadWisla24.pl,SandomierskiGość Niedzielny
 Partnerzy:OSiRTarnobrzegGimnazjumnr 1 w Tarnobrzegu11Tarnobrzeska Drużyna Harcerska ?Wrzosowisko?Patronatnad Jarmarkiem objął Prezydent Miasta Tarnobrzeg, Pan NorbertMastalerz.



http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=2439"
Ostatnio zmieniony 06-06-2011 17:12 przez red, łącznie zmieniany 1 raz.

kicek
Posty: 414
Rejestracja: 03-08-2004 17:44

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: kicek » 07-06-2011 12:09

"Organizatorzy trzykrotnie zmieniali datę Jarmarku ze względu na inne imprezy, ale ile można? Maj i czerwiec to bardzo napięty okres jeśli chodzi o różnego rodzaju wydarzenia i praktycznie nie da się znaleźć "wolnego" weekendu.
Poza tym jak długo jeszcze Miasto Aniołów ma się dostosowywać do kalendarza innych imprez? dwa, trzy lata? A może 10?"
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 12:09 przez kicek, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: rakkauslaulu » 07-06-2011 12:29

"
MT pisze:Tego samego dnia jest Familiada na Serbinowie...
A coż to?"
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 12:29 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

do_mina
Posty: 542
Rejestracja: 02-12-2008 00:59

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: do_mina » 07-06-2011 13:38

"Czy o tej familiadzie to tylko w kościele można się dowiedzieć? Zaczyna mnie wkurzać to, że informacje o niektórych imprezach są hmm :"niejawne"(?)"
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 13:38 przez do_mina, łącznie zmieniany 1 raz.

do_mina
Posty: 542
Rejestracja: 02-12-2008 00:59

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: do_mina » 07-06-2011 14:16

"najbliższa niedziela jest właśnie drugą niedzielą czerwca :)"
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 14:16 przez do_mina, łącznie zmieniany 1 raz.

kicek
Posty: 414
Rejestracja: 03-08-2004 17:44

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: kicek » 07-06-2011 14:28

"
MT pisze:kicek: tylko jakoś tak (może tylko mi się wydaje?) Familiada była zawsze w drugą niedzielę czerwca...
Spoko, tylko jaki z tego morał? Kto pierwszy, ten lepszy, czy jak? Masa imprez jest zawsze w konkretnym terminie, a większość maj/czerwiec. Czyli co proponujesz? Czy tylko dlatego, że MA nie ma sztywnej daty (właśnie ze względu na próby nie kolidowania z jak największą liczbą wydarzeń), ma się dostosować do wszystkich i wszystkiego? Pierwsza oficjalna data Jarmarku to był 22 maja, przesunęliśmy ze względu na Piknik Parafialny w Parafii Chrystusa Króla, a idąc dalej tym tokiem rozumowania, możemy przesuwać Jarmark w nieskończoność, po drodze spotykając kolejne stałe imprezy, które odbywają się zawsze w danym dniu. Może na wakacjach znalazłby się wolny termin, ale wtedy podniesie się larum, że wakacje, ze wyjazdy i że to kiepski termin. Potem jak szczęście dopisze, to w adwencie nie będzie ciasno w kalendarium, no ale adwent to adwent i zapewne podniosą się głosy że nie wypada. Poza tym zimno i w ogóle. No więc co proponujesz?"
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 14:28 przez kicek, łącznie zmieniany 1 raz.

do_mina
Posty: 542
Rejestracja: 02-12-2008 00:59

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: do_mina » 07-06-2011 14:32

"Jeśli dobrze rozumiem to stałe imprezy mają stałe daty ;) a co za tym idzie można chyba się wpasować pomiędzy te wydarzenia :)"
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 14:32 przez do_mina, łącznie zmieniany 1 raz.

kicek
Posty: 414
Rejestracja: 03-08-2004 17:44

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: kicek » 07-06-2011 14:37

"Czysto teoretycznie tak. Ale weź pod uwagę, że od jakiś trzech tygodni w każdy weekend "coś" się dzieje. Są to zarówno imprezy mające stałą datę, jak i te ruchome. Zresztą ta dyskusja nie ma właściwie żadnego sensu. Kto będzie chciał, przyjdzie na Miasto Aniołów, kto będzie chciał pójdzie na Familiadę. A na pewno znajdą się i tacy, którzy będą i tu i tu. Ot, wolność wyboru.
I zdecydujmy się, czy narzekamy na brak imprez, czy na ich nadmiar? To po pierwsze. A po drugie proponuję samemu coś zorganizować i "wpasować" się między daty stałych imprez. Powodzenia! :)



Edytowany przez kicek o 07-06-2011 - 12:38. "
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 14:37 przez kicek, łącznie zmieniany 1 raz.

do_mina
Posty: 542
Rejestracja: 02-12-2008 00:59

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: do_mina » 07-06-2011 15:05

"Akurat ja uważam, że dyskusja ma sens, jeśli wyciągnie się z niej wnioski. Nie zgodzę się z tym, że da rade obskoczyć obie imprezy chociażby dlatego, że nie znam programu familiady i nie wiem co kiedy będzie i co mogłabym sobie odpuścić (w sumie bardziej o dziecko mi chodzi i atrakcje przeznaczone dla tej grupy wiekowej)
Nie rozumiem dlaczego od razu wyskakujesz z narzekaniem, wydawało mi się, że te imprezy są dla ludzi wiec chyba powinny być dostępne dla nich i ich zadowalać a nie zostać "odbębnione". Mylę, że można wziąć pod uwagę opinie osób postronnych a nie unosić się."
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 15:05 przez do_mina, łącznie zmieniany 1 raz.

kicek
Posty: 414
Rejestracja: 03-08-2004 17:44

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: kicek » 07-06-2011 15:45

"Ależ ja się nie unoszę i daleki jestem od tego. Próbuję tylko wyjaśnić, dlaczego wybraliśmy taką, a nie inną datę, tyle. I powtórzę raz jeszcze: trzykrotnie zmienialiśmy datę Miasta Aniołów, czy to nie wystarczy? O jakich wnioskach mówisz? Że mamy czekać do ostatniej chwili obserwując wszelkie ogłoszenia o imprezach, żebyśmy mogli ogłosić datę naszego Jarmarku? Data jest, jaka jest. Jak to mówią, wszystkim nie da się dogodzić. Zawsze jest ryzyko, że "wstrzelimy" się w datę urodzin cioci Gieni i jakaś rodzina nie będzie mogła przyjść...
Przykro mi, ale nie odpowiadam za Familiadę i również nie znam jej planu, więc nie wiń mnie (nas) za to, że nie możesz sobie porównać planów i wybrać co Ci bardziej odpowiada.
I znów powtórzę: każdy może wybrać jedną, lub drugą imprezę. A kto będzie chciał, zjawi się na obu. Obie trwają cały dzień przecież..."
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 15:45 przez kicek, łącznie zmieniany 1 raz.

do_mina
Posty: 542
Rejestracja: 02-12-2008 00:59

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: do_mina » 07-06-2011 17:28

"Nie będę się spierać, z tonu Twojej wypowiedzi wynoszę co innego ale mniejsza o to. Zrozum ludzi, którzy wypowiadają się w wątku. Myślę że warto wziąć pod uwagę co mają do powiedzenia, bo jakby nie było to dla nich chyba te imprezy no chyba ze jednak nie? Organizatorom chyba powinno zależeć na tym by ludzie przyszli na imprezę.
Co do wniosków, naprawdę nie rozumiesz? Wnioski na przyszłość, trudno dogadać się w kwestii kolejności imprez? Jeśli są imprezy na stałe wpisane w kalendarz to chyba można wpasować się pomiędzy.
A i dzięki za radę, proszę jeszcze tylko o sposób na rozdwojenie :) bo powtarzam: nie dam rady być jednocześnie na obu imprezach. A ponieważ boisko 10ki mam rzut beretem skończy się pewnie na familiadzie
Nie wiem skąd wyczytałeś, że winie Ciebie za brak planu familiady, może nie powinieneś brać do siebie wszystkiego co piszę i nie traktować tego jako atak."
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 17:28 przez do_mina, łącznie zmieniany 1 raz.

kicek
Posty: 414
Rejestracja: 03-08-2004 17:44

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: kicek » 07-06-2011 17:57

"MT nie wiem, na ile orientujesz się w organizowaniu większych imprez plenerowych, a na ile nie, ale weź pod uwagę, że samo ustalenie daty nie odbywa się na zasadzie "siądę z kalendarzem i wybiorę". Na wybór składa się cała masa czynników (sponsorzy, zespoły, zasoby ludzkie, dostępność sprzętu itp). I wierz mi, nie było łatwo daty wybrać. Powtórzę się: ostatecznie zmieniliśmy datę z 22 maja na 12 czerwca ze względu na Piknik Parafialny (czyli naszego "młodszego brata") - i wtedy były naciski na nas (tylko akurat nie na tym forum), żeby datę zmienić ze względu na bliźniaczą imprezę. Czyli jak? "Starszemu bratu" należy ustąpić, "młodszemu bratu" należy ustąpić? Wybacz, ale tak się nie da.
Zresztą, nie czuję się jakoś czemukolwiek specjalnie winny, jest data, jest Jarmark.



Edytowany przez kicek o 07-06-2011 - 15:58. "
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 17:57 przez kicek, łącznie zmieniany 1 raz.

do_mina
Posty: 542
Rejestracja: 02-12-2008 00:59

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: do_mina » 07-06-2011 18:09

"MT daj spokój.
Cieszmy się i po rękach całujmy, że jest impreza ;)
Jeśli jest tylko jedno poprawne stanowisko nie ma sensu się wypowiadać."
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 18:09 przez do_mina, łącznie zmieniany 1 raz.

kicek
Posty: 414
Rejestracja: 03-08-2004 17:44

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: kicek » 07-06-2011 18:42

"Wykaż mi proszę w którym miejscu kazałem się całować po rękach? Albo dziękować? Albo cokolwiek w tym stylu?
Staram się tylko wytłumaczyć powody wyboru takiej, a nie innej daty. Pytanie, czy Ty bierzesz udział w dyskusji, żeby te powody poznać, czy żeby po prostu móc się do czegoś przyczepić?"
Ostatnio zmieniony 07-06-2011 18:42 przez kicek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: admin » 08-06-2011 00:25

"Dla mnie te imprezy ze sobą nie kolidują, chociaż są w tym samym czasie.
Familiadę odbieram wciąż jako parafialną imprezę zamkniętą, bo do tej pory słyszałem że jest coś takiego, ale prawie nigdy nie wiedziałem kiedy i co jest w programie. Skierowana jest przede wszystkim na osiedle Serbinów. Raz przejeżdżałem przypadkiem i zajrzałem, raz dostałem info, bodajże od Karpika.

Tymczasem MA, mimo że oficjalnie nie w mojej parafii, wydaje mi się od początku imprezą ogólnomiejską i to nie tylko poprzez nazwę. Byłem chyba na wszystkich wydaniach, chociaż zwykle przez około pół godziny do godziny. I o to chodzi. Mimo że to imprezy całodniowe, to mało kto chodzi na nie na cały dzień. Przede wszystkim ludzie idą na Mszę i korzystają z tego co przed i po (a pewnie czasem i zamiast :-) ). Nie ma problemu żeby zaliczyć zabawy sportowe na Serbinowie i wieczorny koncert u Dominikanów."
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 00:25 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

do_mina
Posty: 542
Rejestracja: 02-12-2008 00:59

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: do_mina » 08-06-2011 00:51

"Nie bardzo rozumiem dlaczego tak trudno zaakceptować zdanie innych, Ty możesz skorzystać z obu ja nie dam rady z tego względu że 5letnie dziecko nie da rady latać od 10ki do klasztoru za każdym razem jak będzie coś interesującego. Niektórzy wychodząc z domu nie robią tego na godzinę (a już tym bardziej nie na mszę - pisze o sobie) tylko na dłużej. więc bardzo proszę nie podciągać wszystkich pod wspólny mianownik."
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 00:51 przez do_mina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tarnobrzeg po raz VI Miastem Aniołów

Post autor: admin » 08-06-2011 01:02

"Rzeczywiście piszę ze swojego punktu widzenia. Msza dla przedszkolaków u Dominikanów. I tak jeździmy samochodem, bo z Dzikowa jest kawałek, a mimo późnej pory nie możemy się wybrać. Po Mszy spacer po atrakcjach i może wizyta na Familiadzie jeśli gdzieś znajdę informację co tam będzie.
A może wieczorem jeszcze osobna wyprawa na Kraków Gospel Choir."
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 01:02 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ