Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: admin » 03-12-2011 20:12

"W najbliższy piątek 9 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się w auli WSH konferencja internetowa (Barcamp).Spotkanie organizuje Jakub Cyran, lider Barcampów RadomIT, LublinIT, Barcampu w Poznaniu, współorganizator Auli Polskiej.Wstęp wolny, wymagana wcześniejsza rejestracja.

W trakcie dwugodzinnej konferencji przewidziane jest pięć prezentacji:1. 5 konkretnych powodów dlaczego wybrać Internet jako miejsce do tworzenie biznesu.2. Sprytny sposób na zrobienie biznesu.3. Dlaczego reklama w internecie jest dużo bardziej skuteczna od każdej innej.4. Sam pomysł to nie wszystko. Trzeba mieć fantazję i pieniądze... oraz prezentacja gościa specjalnego.Do udziału w konferencji zaposzeni są również właściciele firm nieinternetowych oraz osoby odpowiedzialne za marketing.Rejestracja na stronie: www.tarnobrzegit.plPiątek 9 grudznia, godz. 17:00Aula Wyższej Szkoły HandlowejMoniuszki 6, 39-400 Tarnobrzeg.
 



http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=2740"
Ostatnio zmieniony 03-12-2011 20:12 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

msk
Posty: 543
Rejestracja: 20-10-2006 11:11

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: msk » 03-12-2011 20:41

"Czad. Przez 2h 5 prezentacji, w tym "Sprytny sposób na zrobienie biznesu". Można w tym udział internetowo wziąć (to internetowa konferencja)? Fizycznie być nie mogę, ale internetowo chetnię w sprytności się podszkolę.



Edytowany przez msk o 03-12-2011 - 21:08. "
Ostatnio zmieniony 03-12-2011 20:41 przez msk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: admin » 03-12-2011 22:56

"O dziwo również w internetowych przedsięwzięciach kontakt osobisty ma bardzo duże znaczenie i trudno go zastąpić.
Traktowałbym to przede wszystkim jako okazję do poznania paru osób z branży, chociaż w Tarnobrzegu i tak podobno wszyscy się znają.
Zapowiada się interesująco i jeśli nie wypadnie nic wyjątkowego powinienem się pojawić."
Ostatnio zmieniony 03-12-2011 22:56 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

msk
Posty: 543
Rejestracja: 20-10-2006 11:11

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: msk » 04-12-2011 00:22

"Można w tej konferencji internetowej wziąć udział internetowo?"
Ostatnio zmieniony 04-12-2011 00:22 przez msk, łącznie zmieniany 1 raz.

lament
Posty: 159
Rejestracja: 22-05-2004 17:01

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: lament » 04-12-2011 15:02

"Szkoda, że taki termin i nie uda mi się wpaść :/ internetowo również chętnie jak najbardziej bym obejrzał"
Ostatnio zmieniony 04-12-2011 15:02 przez lament, łącznie zmieniany 1 raz.

jakub_cyran
Posty: 2
Rejestracja: 06-12-2011 13:18

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: jakub_cyran » 06-12-2011 13:34

"Jestem organizatorem Barcampu.

Ciesze się, że temat jest dla Was atrakcyjny.

Niestety nie będzie można oglądać transmisji z eventu. Czy godzina 17 to dla Was za wcześnie? Może warto przyjść przynajmniej na 18?

W takich wydarzeniach bardzo ważny jest networking.

P.s. Mam prośbę byście poinformowali ludzi z branży :) Pomożecie mi do nich dotrzeć?"
Ostatnio zmieniony 06-12-2011 13:34 przez jakub_cyran, łącznie zmieniany 1 raz.

padob
Posty: 44
Rejestracja: 22-06-2009 22:39

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: padob » 06-12-2011 14:27

"Szkoda że nie będzie transmisji, nie ma mnie w Tbg a chętnie bym posłuchał co w branży piszczy ;)"
Ostatnio zmieniony 06-12-2011 14:27 przez padob, łącznie zmieniany 1 raz.

spider
Posty: 653
Rejestracja: 14-07-2006 13:27

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: spider » 06-12-2011 16:24

"O social mediach też będzie? Pytam z ciekawości. Mimo chęci udziału, niestety również nie będę w Tbg w tym czasie. Planujecie jeszcze coś takiego lub podobnego w najbliższym czasie?"
Ostatnio zmieniony 06-12-2011 16:24 przez spider, łącznie zmieniany 1 raz.

jakub_cyran
Posty: 2
Rejestracja: 06-12-2011 13:18

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: jakub_cyran » 07-12-2011 10:33

"O social media też będzie.

To jest eksperyment, niestety jest bardzo małe zainteresowanie więc prawdopodobnie nie zostanie powtórzona taka konferencja.

Co 2 tygodnie organizuje barcamp w Warszawie oraz nadzoruje w Radomiu i Lublinie oraz Poznaniu.

http://jakubcyran.pl"
Ostatnio zmieniony 07-12-2011 10:33 przez jakub_cyran, łącznie zmieniany 1 raz.

padob
Posty: 44
Rejestracja: 22-06-2009 22:39

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: padob » 07-12-2011 14:09

"A może Rzeszów? Można by załatwić salę na Politechnice i coś podziałać ;)"
Ostatnio zmieniony 07-12-2011 14:09 przez padob, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: wou » 07-12-2011 22:13

"
jakub_cyran pisze:To jest eksperyment, niestety jest bardzo małe zainteresowanie więc prawdopodobnie nie zostanie powtórzona taka konferencja.
Szantażyk? ;> Mnie osobiście przychodzi na myśl przynajmniej 30 osób które powinny być zainteresowane takim eventem i mają względnie blisko, a to tylko ja. Wiem na pewno, że kilka się wybiera. Do tego sam jeden rocznik inżynierów ekonomii na WSH powinien być na taką konferencję w ramach zajęć nawet wysłany (jeśli ten kierunek jeszcze istnieje oczywiście) i część auli na pewno by wypełnił - kto to po stronie WSH ogarnia? Jest jakiś kontakt czy tylko salę udostępniają? Nie wiem czy nie wartałoby też na jakimś sandomierskim forum o tym napisać, albo info w szkołach zostawić, chyba że już jest :P W samym Tarnobrzegu afaik informatyków (ogólnie mówiąc) trochę jest, wydarzenie jakby nie patrzeć historyczne, może nie będzie tak źle.

A może słówko o biurach co-workingowych? :)"
Ostatnio zmieniony 07-12-2011 22:13 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: wou » 10-12-2011 20:29

"Było jednak 'tak źle'.

Na konferencji można było się dowiedzieć m.in. jak skorzystać ze wsparcia mentorskiego i finansowego i stworzyć dochodowy projekt internetowy lub dobrze zareklamować cokolwiek. Było sporo wiedzy ogólnej i trochę specjalistycznej.

Przyszło kilkanaście osób.

Pomyślałby ktoś, że pokażą się jakieś osoby które jakby z urzędu powinny wspierać przedsiębiorczość, innowacyjność, że nasz prezydent chociaż patronat obejmie (nawet siłą ;>), cokolwiek. Ale nie.

Więc jak jest, ta żenująca frekwencja to wina kiepskiej organizacji, czy brak zainteresowania tematem?

Czyżby Tarnobrzeg awansował z Polski B do Polski D jak w 'mamy rozwój w Dupie'?..."
Ostatnio zmieniony 10-12-2011 20:29 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: wou » 11-12-2011 19:31

"
krass pisze:Żeby promować i reklamować i robić iwenty i nabzyczać się marketingowo, onlajnowo to najpierw musi istnieć w okolicy jakaś dojna krowa, na której można robić interesy. I jak nowocześnie nie nazwiesz zwykłej konferencji, to treści nie wytworzysz.
W razie gdybyś nie zauważył: Internet, IT, usługi wirtualne to dosyć dojne krowy, na których można robić interesy eee...wszędzie.
krass pisze: Przedsiębiorczość polega w pierwszej linii na wytwarzaniu jakiejś wartości. Stworzenie czegoś, wyprodukowanie czegoś. I to jest zawsze najważniejsze. ZAWSZE.
Acha, produkty wirtualne są bezwartościowe i biorą się z powietrza. Czyli cały ten kod który mozolnie wystukałem i z którego żyję przez ostatnie kilka lat to był sen. Matrix! Codziennie uczę się czegoś nowego ale to mnie zszokowało ;) Niech no wpadnie w moje ręce jakiś internetowy milioner, już ja mu przemówię do rozsądku, że też żyje w iluzji i tak naprawdę niczego nie sprzedał i nic nie zarobił. Jest pan zerem, panie Popowicz! ;))
krass pisze: To, o czym mowa, to zwykłe usługi. Reklamowe, tyle że tryndnie nazwane. Z jakiej paki ma się jakiś urząd tym interesować? Promować trzeba coś.
Promowanie w biednym regionie Polski B innowacyjności i pokazywanie palcem jak zrealizować pomysł i zaistnieć na ogromnym i coraz większym rynku z tycimi barierami wejścia niewarte uwagi czy wsparcia lokalnych vipów, mediów. Okeeej, zanotowałem.
krass pisze: A w branży internetowej jest najczęściej jak z dzisiejszą muzyką - producenci mogą zrobić wszystko, mają każdy sprzęt, zabrzmisz, jak tylko chcesz. Wytwórnie chętnie będą dystrybuować i sprzedawać miliony kopii. Menażeria będzie zarządzać karierą i promować. "Dziennikarze" analizować.
Świetne. Zatem "Nie dąż do sukcesu zawodowego na rynku, gdzie jest to ułatwione i wielu już się udało" powinno w każdej szkole złotymi nićmi wyszyte wisieć :P A serio: na barcampie dowiedzieć się można było również, że robienie startupów internetowych różowo nie wygląda, chociaż ziomek który o tym opowiadał dosyć beztrosko relacjonował jak to na pewnym etapie zapierniczali 18h na dobę, sprzedali masę rzeczy i pozapożyczali się u rodziny. Są w tych 2% (?) procentach, którym się udało. http://slubowisko.pl
krass pisze: Tylko piosenek dobrych coraz mniej...
Musisz mieć strasznie wyrafinowane ucho. Mi to trzeba by było 12h/dziennie na przesłuchiwanie do końca wszystkiego co się podoba. Podobnie z poznawaniem wszystkich zajebistych serwisów i technologii, czy nowinek technicznych. Dobrze też że nie gram bo bym chyba zwariował próbując przetestować chociaż 1% wciągających tytułów.

Reasumując: tępić inicjatywy IT w Tarnobrzegu! A do WSH trzeba wystąpić o nieudostępnianie sali w przyszłości takim pustym w treść 'iwentom', bo chleba z tego region miał nie będzie."
Ostatnio zmieniony 11-12-2011 19:31 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: admin » 11-12-2011 20:42

"
krass pisze:hm, dot.comy, 5% biznesów internetowych, które wypalają, do tego praktycznie każdy serwis społecznościowy starszy niż pięć lat pada na ryj. Faktycznie. Stabilna branża. :-)
Czy to jest problemem programistów, grafików, marketingowców, pozycjonerów? Dla nich to młyn na wodę!
Jakby to polegało na tym, że każdy zrobi sobie raz jedną stronę, to zleceń by nie przybywało. Im więcej się dzieje, tym więcej jest pracy.
Tarnobrzeg jest idealnym miejscem, w którym można sobie spokojnie i tanio mieszkać, robiąc zlecenia ogólnokrajowe czy międzynarodowe, za tamtejsze stawki. To tzw. geoarbitraż. Internet likwiduje bariery. Zresztą nie trzeba być programistą.
Barier nie ma już tłumacz, copywriter, autor artykułów i porad, osoba obrabiająca zdjęcia, tnąca szablony. Internet to narzędzie komunikacji, jak telefon. Może być uzupełnieniem tradycyjnego biznesu.

Mamy np. w Tarnobrzegu firmę księgową, która świadczy w nowatorski sposób usługi na terenie całego kraju. Dodatkowo firma ma swój program partnerski i daje zarabiać innym. Mamy parę sklepów internetowych, popularną firmę hostingową. Internet jest już prawie obowiązkowym dodatkiem do każdego rodzaju biznesu."
Ostatnio zmieniony 11-12-2011 20:42 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Barcamp w Tarnobrzegu - tego jeszcze nie było

Post autor: admin » 11-12-2011 21:21

"To problem tego który wykłada pieniądze, a nie podwykonawcy.

Są możliwości, ale wciąż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Dużo łatwiej w to wejść niż w tradycyjny biznes. Szkolenie miało pokazać przykłady, sposoby finansowania, metody promocji i wydaje mi się że zadanie spełniło."
Ostatnio zmieniony 11-12-2011 21:21 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ