Reggae Andrzejki 2013

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Reggae Andrzejki 2013

Post autor: admin » 14-11-2013 00:56

"Już wkrótce - 22 listopada (piątek), w klubie Tapima odbędzie się 7 edycja Święta Muzyki Reggae czyli REGGAE ANDRZEJKI 2013. W tym roku gwiazdą będzie kultowa formacja, pionierzy polskiego reggae czyli zespół DAAB.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Oprócz gwiazd, na scenie zaprezentują się również weterani reggae czyli zespół RAYA BELL z Sanoka, a także ROOTS ROCKETS ? ?młode wilki? z Andrychowa oraz rodzima formacja RAPADUB SOUNDSYSTEM Data: 22.11.2013Godzina: 19:00Miejsce: klub Tapima, ul. 1-go Maja 8Bilety 25/30złPrzedsprzedaż:TarnobrzegOptyk Damian Wojciechowski, ul.Wyspiańskiego 2Sklep z Alkoholami "100% Alkohol" ul.Sienkiewicza 12Grill Bar "Bocianówka", ul.Szkolna 5Nowa DębaOptyk Damian Wojciechowski, ul. Jasna 6Złotówka z każdego biletu oraz dochód ze zbiórki pieniędzy i licytacji okazjonalnej koszulki, płyt oraz plakatu z autografami przeznaczony jest na Stowarzyszenie Ogród Św. Franciszka zajmujące się bezdomnymi zwierzętami.Zapraszamy na tarnobrzeskie Święto Muzyki Reggae i zachęcamy do odwiedzania naszej strony na znanym portalu społecznościowym: http://www.facebook.com/ReggaeAndrzejkiInformacja o zespołach:DAAB (Warszawa)Założony w 1983 roku - swoją popularność , niezależnie od wieku i gustów słuchaczy, zawdzięcza być może duchowi "Muzyki serc" - unoszącemu się nad ich dźwiękami. Piosenki to klasyki polskiego reggae -"Fala ludzkich serc", "Serce jak ogień", "Nie wolno", "Moje paranoje", instrumentalny (zagwizdany) - "Fryzjer na plaży" czy wreszcie "W moim ogrodzie" - najpopularniejszy przebój polskiego reggae. Już w latach 80-tych DAAB intensywnie koncertował odwiedzając kluby oraz wszystkie duże festiwale rock i reggae Polsce, a także wystąpił w Holandii, Francji, Danii, Szwecji, Rosji i kilkunastokrotnie w Niemczech. Grali z takimi gwiazdami reggae jak Linton Kwesi Johnson, TwinkleBrothers . Mający w dorobku ponad 2 tysiące koncertów DAAB - jest już traktowany jak formacja kultowa. Zespół ciągle prowadzi ożywioną działalność koncertową, przygotowując nową płytę. W 2008r otworzył największy polski open-air festiwal Przystanek Woodstock. Grając dla kilkuset tysięcy ludzi obchodził tam 25 lecie swojej działalności. Daab przygotowuje nową płytę występując w swoim oryginalnym składzie - założyciele: Andrzej Zeńczewski - wokal, gitara, Artur Miłoszewski - bas i Dariusz Gierszewski-perkusja. Skład uzupełniają: Piotr Korzeniowski - tr, Grzegorz Rytka - sax , Jacek Wojcieszuk - gitara , Marek Makles - klawisze.Na koncerty Daabu przychodzi publiczność od 15 -50 lat łącząc się w pozytywnym transie. DAAB po latach przygotowuje nową, studyjną płytę przypominając, że hasło "Daab - muzyka serc" jest przesłaniem. Skład DAAB: Andrzej Zeńczewski - wokal, gitaraDarek "Misiek" Gierszewski - bębnyArtur "Milowy" Miłoszewski - basGrzegorz Rytka - saxPiotr "Korzeń" Korzeniowski - trąbkaJacek Wojcieszuk- gitaraMarek Makles -instr. klawiszoweRAYA BELL (Sanok)Raya Bell powstał w 1986 roku w Sanoku. Od początku swojej działalności był jednym z propagatorów muzyki reggae w Polsce. Przełomowym momentem był festiwal w Jarocinie, na który Raya Bell został zaproszony w 1991 roku gdzie otrzymał wyróżnienie za pozytywne wibracje. Po występie w Jarocinie kariera grupy RAYA BELL nabrała przyśpieszenia. Tego samego roku zagrali na Festiwalu ?Reggae nad Wartą? w Gorzowie Wielkopolskim oraz w eliminacjach francuskiego festiwalu ?Les Printemps de Bourges?, na który do Koszalina zaproszono jedynie 5 zespołów z Polski. W 1992 roku Raya Bell ponownie zagrał na festiwalu w Jarocinie jako jeden z laureatów poprzedniej edycji. Kolejny raz na najsłynniejszy polskim festiwalu muzyki młodzieżowej wystąpili dwa lata później w 1994 roku.W 1996 roku zespół zawiesił swoją działalność by po kilku okazjonalnych występach reaktywować się w 2012 roku.Obecnie zespół tworzą:Artur Rogos ? wokal, gitara rytmicznaWojciech Dżułyk - gitara solowaBartek Mandzelowski ? keyboardArtur Drobot - perkusjaKuba Osika ? gitara basowaKonrad Oklejewicz ? wokal, fletyErnest Drelich ? instrumenty perkusyjneDawid Kamiński - puzonKuba Pilip ? saksofonMaciej Maliwiecki ? trąbkaROOTS ROCKETS (Andrychów)Roots Rockets to formacja, która powstała jesienią 2010 roku w Andrychowie, założona została z inicjatywy wokalisty Beniamina Sobańca, początkowo pod nazwą Tybet. Przez burzliwe pierwsze dwa lata działalności skład zespołu zmieniał się. Dopiero w kwietniu 2012 roku skład się ustabilizował i kończył prace nad debiutancką płytą. Płytą, której nagranie zespół wygrał jesienią 2011 roku na drugim nowosądeckim Festiwalu Treffowisko poświęconemu pamięci Mateusza Wawrzyniaka . Wygrana otworzyła przed zespołem możliwość nagrania profesjonalnej płyty w "Pozytywnym Studio". Prace z płytą pod okiem Bartłomieja Wawrzyniaka (Sharpi Band) rozpoczęły się już zimą następnego roku, a ostatnie dźwięki zostały nagrane jesienią 2012 r. W między czasie zespół koncertował między innymi w klubach we Wrocławiu, Krakowie, Bielsku-Białej, i wielu innych miastach Polski, występował także jako support dla zespołów takich jak Izrael, Bakshish. Czerwiec 2012 roku przyniósł kapeli pierwsze miejsce w ogólnopolskim festiwalu Nowe Spojrzenie w Bydgoszczy, gdzie w jury zasiadali m.in Dariusz Malejonek i Olga Szomańska (Piotr Rubik). Lider zespołu, Beniamin, został zaproszony do nagrania piosenki ?Każda chwila?, która powstała we współpracy z DJ Feel-X?em (Kaliber 44) i została utworem promującym Audiobook książki "Reggae Rastafari" Sławomira Gołaszewskiego. Debiutancki Album "RRewolucja" został wydany 11 maja 2013 roku. Utwór "A gdy zgasną Światła Dnia" został zamieszczony na składance "Rastastacja vol.4" Zespół jest laureatem I miejsca Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka organizowanego podczas Festiwalu Reggae Na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim oraz zdobył III miejsce w finale Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla.Skład zespołu:Beniamin Sobaniec - gitara, śpiewDawid "Maniek" Mańkowski - gitara solowaZbigniew Mokwa - saksofonRafał "Walec" Walczak - trąbkaDamian "Pilot" Łysoń - puzonPaweł "Bąbel" Mańkowski - Klawisze Mateusz "Wiewiór" Przystał - gitara basowaTomasz "Młody" Mańkowski ? perkusjaRAPADUB SOUNDSYSTEM (Tarnobrzeg)Rapadub Soundsystem tworzą dwaj muzycy zespołu Rapadub ? były lider legendarnej formacji DUSZA Tomasz ?Yasny Man? Sałata i Damian ?Uncle D? Wojciechowski oraz Michał ?Sol Jah? Maćkowski (ex TBG). W swoich setach prezentują wszelkie odmiany muzyki Reggae ? poczynając od rocksteady, przez ska, dancehall , raggamuffin , dub , ragga , jungle , roots, na hip hopie, latino i reggaetonie kończąc. Wyspecjalizowali sie w tzw. formule ?live act? polegającej na występie na żywo do popularnych podkładów jamajskich tzw. ?riddimów?. W tym roku supportowali lubelską formację AYARISE, oraz wystąpili na plenerowej imprezie ?Tydzień Ruchu? w Stalowej Woli . Ostatnio szeregi Rapadub Sounsystem zasilił DJ Francuz - członek hip hopowej ekipy Wielki Format - który okrasza występy soundu profesjonalnym scratchem i efektami , dlatego więc możemy się spodziewać hip-hopowo reggae-owej petardy uderzającej podczas koncertów tarnobrzeskiej ekipy.Organizator:Stowarzyszenie Muzyczno Kulturalne BOHEMA.Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Tarnobrzeg Norbert MastalerzStarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra



http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=3537"
Ostatnio zmieniony 14-11-2013 00:56 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

chińczyk
Posty: 193
Rejestracja: 17-02-2012 20:20

Reggae Andrzejki 2013

Post autor: chińczyk » 16-11-2013 02:14

"Klaudiusz, impreza ma juz odpowiednią renome, czas ją rozbudować, zrobić z niej mały festiwal i za rok rozreklamować impreze na całe Podkarpacie/Polske, na hali osir z zespołami, ktore grały przez te wszystkie lata jako główne atrakcje plus ktoś zza granicy jako gwiazda wieczoru."
Ostatnio zmieniony 16-11-2013 02:14 przez chińczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

YANNICK
Posty: 119
Rejestracja: 30-06-2004 15:29

Reggae Andrzejki 2013

Post autor: YANNICK » 16-11-2013 10:12

"
chińczyk pisze:Klaudiusz, impreza ma juz odpowiednią renome, czas ją rozbudować, zrobić z niej mały festiwal i za rok rozreklamować impreze na całe Podkarpacie/Polske, na hali osir z zespołami, ktore grały przez te wszystkie lata jako główne atrakcje plus ktoś zza granicy jako gwiazda wieczoru.

Wykładasz hajs??"
Ostatnio zmieniony 16-11-2013 10:12 przez YANNICK, łącznie zmieniany 1 raz.

SARDYN
Posty: 92
Rejestracja: 13-05-2006 18:01

Reggae Andrzejki 2013

Post autor: SARDYN » 16-11-2013 13:47

"Yannick dwoma słowami sprecyzował dokładnie to o czym chciałem pisać. Wszystko krąży nie wokół gwiazd, wykonawców, a wokół pieniędzy. Można mnożyć przypadki odwoływanych imprez, wtop finansowych i "ciepłych słów" w stronę organizatorów. Do robienia festiwalu ja sam nie wystarczę. Zresztą już takie próby podejmowałem ale nie znalazłem nikogo w okolicy kto by mi wyłożył z 200 tys.zł nie mając gwarancji, że mu to wróci. Cieszmy się z tego co mamy :)"
Ostatnio zmieniony 16-11-2013 13:47 przez SARDYN, łącznie zmieniany 1 raz.

chińczyk
Posty: 193
Rejestracja: 17-02-2012 20:20

Reggae Andrzejki 2013

Post autor: chińczyk » 25-11-2013 23:22

"
SARDYN pisze:Yannick dwoma słowami sprecyzował dokładnie to o czym chciałem pisać. Wszystko krąży nie wokół gwiazd, wykonawców, a wokół pieniędzy. Można mnożyć przypadki odwoływanych imprez, wtop finansowych i "ciepłych słów" w stronę organizatorów. Do robienia festiwalu ja sam nie wystarczę. Zresztą już takie próby podejmowałem ale nie znalazłem nikogo w okolicy kto by mi wyłożył z 200 tys.zł nie mając gwarancji, że mu to wróci. Cieszmy się z tego co mamy :)
domyslam sie oczywiście, że wszystko rozbija sie o pieniadze, ale ta sugestia wynikła z tego, że jak tak sobie patrze na to, że klub Alibi we Wrocławiu, który pomieści mniej wiecej tyle samo osob co Tapima na moje oko, organizuje konert Tarrusa Rieley za 60 złi mu się opłaca to wydaje mi się, patrząc na frekwencje reggae andrzejek, że jesli by tak zareklamowac tą impreze odpowiednio wcześniej w całym województwie,zrobić przedsprzedaż biletów i sprowadzić kogoś mniej topowego, aczkolwiek z Jamajki i równie utalentowanego a nawet bardziej, aczkolwiek mniej fejmowego i wymagającego finansowo, to kto wie czy by się nie opłaciło... ale ok, nigdy nie organizowalem zadnego koncertu, gdybam se tylko, wyobrazam i zdaje sprawe, że życie depcze wyobraźnie."
Ostatnio zmieniony 25-11-2013 23:22 przez chińczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

klinton
Posty: 732
Rejestracja: 09-01-2007 13:20

Reggae Andrzejki 2013

Post autor: klinton » 27-11-2013 00:19

"
chińczyk pisze:domyslam sie oczywiście, że wszystko rozbija sie o pieniadze, ale ta sugestia wynikła z tego, że jak tak sobie patrze na to, że klub Alibi we Wrocławiu, który pomieści mniej wiecej tyle samo osob co Tapima na moje oko, organizuje konert Tarrusa Rieley za 60 złi mu się opłaca to wydaje mi się, patrząc na frekwencje reggae andrzejek, że jesli by tak zareklamowac tą impreze odpowiednio wcześniej w całym województwie,zrobić przedsprzedaż biletów i sprowadzić kogoś mniej topowego, aczkolwiek z Jamajki i równie utalentowanego a nawet bardziej, aczkolwiek mniej fejmowego i wymagającego finansowo, to kto wie czy by się nie opłaciło... ale ok, nigdy nie organizowalem zadnego koncertu, gdybam se tylko, wyobrazam i zdaje sprawe, że życie depcze wyobraźnie.

Nie żartuj. Ciekawy jestem ile osób z tbg wie kto to w ogóle jest Tarrus Riley, a ile by przyszło na ew jego koncert u nas. Obstawiam że przy dobrych wiatrach max 50. Były swego czasu koncerty artystów spoza kraju, może i nie z jamajki ale z pierwszoligowego frontu sceny reggae/dancehall (np. danny ranks) i frekwencyjnie była klapa. Tarnobrzeg to nie Wrocław, nie ma tutaj aż tak świadomej publiki która tłumnie zjawiła by się na koncercie jakiegoś jamajskiego artysty (no, chyba że byłby to Beenie Man czy Sean Paul;) a tymbardziej jak to określiłeś kogoś mniej topowego. Chyba że wstęp by był za darmoszke, albo supportem Bednarek :))) Dużo bardziej można by było liczyć na publikę przyjezdną- ale to wiadomo przy odpowiednio dobrej reklamie. O kosztach organizacyjnych takiego wydarzenia nawet nie wspominam."
Ostatnio zmieniony 27-11-2013 00:19 przez klinton, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Reggae Andrzejki 2013

Post autor: Malyboss » 27-11-2013 01:55

"Tarnobrzeskie Reggae Andrzejki - to faktycznie już impreza o ugruntowanej renomie. Prawie kultowa :-)
Świetnie zorganizowana, dobrze nagłośniona, pełna pozytywnego klimatu i wibracji :-)
Pozostaje tylko podziękować Sardynowi za niezmordowane zaangażowanie i życzyć wytrwałości w realizacji następnych edycji. Oby tak dalej."
Ostatnio zmieniony 27-11-2013 01:55 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 293
Rejestracja: 10-07-2004 02:20

Reggae Andrzejki 2013

Post autor: Sebek » 27-11-2013 10:57

"Jeśli chodzi o mini festiwal, to już kilka razy przekonaliśmy się, że na hali Siarki sprzedają się zespoły typu Bajm lub Budka Suflera albo występ Chóru Aleksandrowa, a koncerty kapel typu KNŻ są odwoływane, takie życie. Szansy raczej upatrywałbym w otwieranej (ktoś wie może kiedy?) auli koncertowej Szkoły Muzycznej - o ile oczywiście władze szkolne będą miały trochę oleju w głowie, bądź próbie zorganizowania czegoś nad Zalewem - w tym jednak przypadku musiałoby to się odbywać w okolicach wakacji..."

ODPOWIEDZ