Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Dział forum z komentarzami do aktualności
MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Post autor: MT » 12-04-2015 22:49

"Domyślać się mogę jak ciężka, wyczerpująca jest praca fizyczna. Sam przy sporadycznej pracy na działce czy innych pracach domowych męczę się i zazwyczaj mam dosyć. Wiem jednak, że robię dla siebie i robię to najlepiej jak potrafię. Tu mamy robotę na przetarg. Ma być tak aby inwestor nie miał się do czego przyczepić i jednocześnie ma być zrobione najtaniej jak się da.

bbts, sam chodzisz chyba ulicami miasta i widzisz jakość prac głównie drogowych. Krzywe krawężniki, krzywo położona kostka, która czasem po dwóch sezonach zimowych się zapada. Czytaliśmy też również o nieprawidłowościach z remontem ulicy Warszawskiej, pamiętamy remont Wisłostrady, widzimy co się dzieje na skrzyżowaniach ulicy Wyspiańskiego z Kopernika i Mickiewicza.

Śmiem więc twierdzić, również na podstawie doświadczeń osób znajomych, którzy wszyscy korzystaliśmy z różnych ekip z szeroko rozumianej branży budowlanej, że bardzo ciężko o dobrego, rzetelnego fachowca. Wiadome, że sprawa rozbija się niemal zawsze o koszty. Zasadę, że można "dobrze i tanio" można wsadzić między bajki. Tak, że wybacz proszę moje być może wypaczone zdanie o tym co widzę prawie codziennie. Raz byłem świadkiem kiedy o godzinie ósmej z samochodu wychodzi pięciu gości, dwóch pędzi do pobliskiej budki po drożdżówki a pozostali odpalają pierwszego papierosa. Nie wiem ilu ich pracuje w ciągu dnia, jednak po godzinie 15 na placu budowy tego samego dnia nie widziałem nikogo kto by cokolwiek robił poza chodzeniem i patrzeniem. Pewnie za rzadko tam zerkam.

zenuś - jak masz okno na ten plac budowy to jak masz możliwość zamontuj kamerkę online bądź też ustaw aparat na robienie zdjęć co np. minutę. Można by z tego skręcić jakiś filmik. Zobaczyli byśmy wszyscy jak wre praca. ;)"
Ostatnio zmieniony 12-04-2015 22:49 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

ninis
Posty: 36
Rejestracja: 25-09-2013 13:44

Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Post autor: ninis » 14-04-2015 11:29

"Witam :)

Wybaczcie ale chyba się ciut czepiacie...jestem z Orzeszkowej , owszem wkurzają niedogodności ale jak mam być szczera to dzięki Bogu ktoś w końcu ruszył ten syf co tam był...jasne że to trwa...ale większe parkingi i kostka nie kładzie się w 24h . Objazd prowizoryczny z parkingu do głównej jakiś jest...SM nie czepia się parkowaniu pod bankiem. Kurcze trochę wyrozumiałości...a jak już skończą to zapomnimy wszyscy o tym że wjazd pod blok jest zamknięty. Jak główna przy Kauflandzie była 3 lata z rzędu remontowana to skarg nikt nie pisał...jeden i ten sam odcinek :/ Więc niema co się czepiać...wyczekuję dnia kiedy będzie remontowany parking przy przychodni :) niech trwa nawet i 6 miesięcy :P ale nikt mi nie powie że to nie potrzebne...

Pozdrawiam"
Ostatnio zmieniony 14-04-2015 11:29 przez ninis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 724
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Post autor: dominik267 » 14-04-2015 13:23

"Wjazd na bloki jest przez parking Jędrusia :P"
Ostatnio zmieniony 14-04-2015 13:23 przez dominik267, łącznie zmieniany 1 raz.

ninis
Posty: 36
Rejestracja: 25-09-2013 13:44

Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Post autor: ninis » 15-04-2015 12:11

"Zaznaczyłam że prowizoryczny objazd :-)"
Ostatnio zmieniony 15-04-2015 12:11 przez ninis, łącznie zmieniany 1 raz.

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Post autor: MT » 15-04-2015 12:57

"To z ostatniego przedpołudniowego spaceru, chyba około godziny 9. Praca pali im się w rękach. Jeden pan rozmawia przez komórkę a reszta odpoczywa. Jeśli wszystko idzie zgodnie z harmonogramem prac to OK, nie mam pytań.

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 15-04-2015 12:57 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

zenuś
Posty: 139
Rejestracja: 15-12-2014 14:52

Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Post autor: zenuś » 15-04-2015 15:07

"
ninis pisze:Wybaczcie ale chyba się ciut czepiacie...
Czy kiedykolwiek pracowałeś za granicą np. w Niemczech ?
Tam jest zasada "pracujesz wolno, pracujesz dokładnie". A u nas ? Jak jest każdy widzi, zrobić szybko, byle jak, po to aby później mieć czas na papieroska, piwko, opowieści, stanie i czekanie na nie wiadomo co. Zła organizacja pracy, brak nadzoru ze strony kierownictwa i przede wszystkim lekceważenie swoich obowiązków.

Efekt jest taki jak możemy zauważyć, pozapadane chodniki, dziury, kałuże i za 2 lata wszystko do poprawki itp. itd.

PS. Parking przy Sienkiewicza 63 już zrobiony, ale czy któryś z projektantów pomyślał jak do niego dojść ? Jakiś chodnik ?
Efekt jest taki, że mamy już udeptane, uklepane ścieżki do parkingu. Wcale się zresztą nie dziwię, bo jak ludzie maja dojść do swoich samochodów ?

Ot, cała Polska, całe MY."
Ostatnio zmieniony 15-04-2015 15:07 przez zenuś, łącznie zmieniany 1 raz.

obserwator22
Posty: 3
Rejestracja: 17-04-2015 22:34

Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Post autor: obserwator22 » 17-04-2015 22:55

"Witam
Widzę, że mamy tu samych znawców. Tylko powiedzcie mi kto z Was robi ponad 8h (bo chłopaki robią powyżej 8h dziennie) bez jedzenia skoro nawet im drożdżówki wypomnicie. Mieliśmy zrobiony chodnik, który został później rozebrany bo jeden z Naszych życzliwych sąsiadów zgłosił, że coś mu nie pasuje i następnego dnia został rozebrany!!! Poza tym powiedzcie mi kto dzisiaj robi cokolwiek bez użycia maszyn. Kolejna kwestia zamiast patrzeć na nich jak pracują spójrzcie na siebie, jak prosili aby usunąć samochody z parkingu żeby prace szły sprawne, to niestety na reakcję trzeba było trochę czekać aż musieli Nas straszyć Strażą Miejską!
Informowani jesteśmy dopowiednio wcześnie, które odcinki będą robione, alby ułatwić im sprawne prowadzenie prac. Wy chcielibyście by wam objazdy zrobić jak autostrady. Wszyscy chcą mieć ładne chodniczki i parkingi, ale to wymaga też trochę Naszej współpracy. A poza tym ich praca zależy również od wielu innych aspektów o których my nie mamy pewnie pojęcia. A ta ekipa wykonywała już kilka prac na terenie \naszego miasta i z tego co mi wiadomo (moi znajomi mieszkają przy jednej z ulic wykonywanej przez tych chłopaków) wszyscy są bardzo zadowoleni i nie było z nimi problemów.
Ale oczywiście, wszędzie znajdzie się taki jeden z drugim co robił by to lepiej. To już, hop szybciutko do łopat (tylko nie biegać po żadne drożdżóweczki) o szuchym pysku i do roboty. Zobaczycie jak to smakuje i czym pachnie taka praca z takimi ludźmi, jak widzę, większość mieszkańców Naszego osiedla.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich hejterów! ;)"
Ostatnio zmieniony 17-04-2015 22:55 przez obserwator22, łącznie zmieniany 1 raz.

zenuś
Posty: 139
Rejestracja: 15-12-2014 14:52

Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Post autor: zenuś » 18-04-2015 20:31

"Prawdopodobnie jesteś jednym z tych "pracusiów" i dlatego zarejestrowałeś się aby napisać pierwszy post i tak zaciekle bronić biednych "zjadaczy drożdżówek". Jestem pełen podziwu i współczucia dla Waszej ciężkiej pracy a szczególnie wydzwaniania na Straż Miejską aby ludzie usunęli swoje samochody, abyście w pocie czoła mogli wykonywać swoją pracę.
Tak jak pisałem parę postów wyżej - skandaliczny obraz źle zorganizowanej pracy, bałagan na palcu budowy jak z czasów PRL-u. Tak w skrócie mogę opisać to co się obecnie dzieje na ul. Orzeszkowej.
Dobitny przykład niekompetencji, niegospodarności i złej organizacji pracy: w dniu 15.04 pisałem o braku dojścia do parkingu przy Sienkiewicza 63 ... ku mojemu zdziwieniu w tym samym dniu dojście zostało zrobione, położony został chodnik który .......................... następnego dnia zniknął ?????????
I znów został ten sam problem o którym pisałem: jak dojść do swojego samochodu na parkingu przy Sienkiewicza 63 aby nie zdeptać świeżo zasianego trawnika ?? mamy fruwać ??

Projektant i wykonawca to chyba jakiś bezmózgowiec... każdy kto tu mieszka lub przechodzi pewnie się nad tym zastanawia i podzieli moje stanowisko."
Ostatnio zmieniony 18-04-2015 20:31 przez zenuś, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Post autor: bbts » 18-04-2015 23:34

"zenus znawco tematu przestań gwiazdorzyć zjedz snikersa, najpierw pokaż co potrafisz a później się wypowiadaj w temacie,
nie widzisz jak chłopy robią, widzisz tylko jak stoją i jedzą drożdzówki, a droga i chodnik układa się sama



Edytowany przez bbts o 18-04-2015 - 21:35. "
Ostatnio zmieniony 18-04-2015 23:34 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

obserwator22
Posty: 3
Rejestracja: 17-04-2015 22:34

Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Post autor: obserwator22 » 19-04-2015 16:22

"Nie, nie jestem jednym z tych "zajadaczy drożdżóweczek". A co do chodnika to jak już wspomniałam komuś coś nie pasowało i został rozebrany. Może to Ty Zenuś jesteś tym co tak wszystko nie pasuje, bo skoro wszystko krytykujesz to nie zdziwiłabym się jak by o Ciebie chodziło!"
Ostatnio zmieniony 19-04-2015 16:22 przez obserwator22, łącznie zmieniany 1 raz.

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Post autor: MT » 20-04-2015 00:32

"No i mamy chyba pierwszy delikatny zgrzyt. Można popatrzeć na sposób ustawienia/ułożenia krawężnika wzdłuż krótkiego bloku. Na początku idzie na pierwszy rzut oka prosto by w mniej-więcej 3/4 długości - koło studzienki - opaść na kilka cm a później na samym końcu wrócić do poprzedniej, chyba właściwej wysokości. Na projekcie nie widzę by tak miało być.

Może po prostu się mylę, budowlańcem nie jestem i projektów mogę nie rozumieć, jednak nie widzę nigdzie by krawężnik miał być pofalowany na wysokość. A może jeszcze nie jest za późno by to naprawić?

Co do zjadania drożdżówek to podłapaliście panowie moją wkrętkę i próbujecie ją posuwać dalej tak absurdalnie jak media o tym, że Korwin chce strzelać do górników, albo że nikt nigdy nic o szogunie nie wspominał i w ogóle o co chodzi."
Ostatnio zmieniony 20-04-2015 00:32 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

obserwator22
Posty: 3
Rejestracja: 17-04-2015 22:34

Remont ulicy Orzeszkowej trwa... od listopada

Post autor: obserwator22 » 20-04-2015 15:00

"Po pierwsze, jestem kobietą, a po drugie nie rozumiem po co wypowiadają się ludzie, którzy nie mają pojęcia o temacie, a myślą, że wiedzą najlepiej. Pretensje to sobie można mieć teraz tylko do projektanta, bo oni robią to co mają na papierze. Skoro coś zrobili dla nas żebyśmy mieli, to nikt nie powinien się odzywać, a tym bardziej jeszcze na nich donosić, że źle zrobione. Jeśli prace nie będą wykonane należycie to będą wtedy poprawki. I tyle w temacie."

ODPOWIEDZ