Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19355
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: admin » 01-05-2015 01:08

"Wraz z otwarciem sezonu nad Jeziorem Tarnobrzeskim zmienia się organizacja ruchu nad akwenem. Na teren Jeziora Tarnobrzeskiego wjeżdżamy skręcając z Wisłostrady (przy palmach). Następnie za punktem poboru opłat kierujemy się bezpośrednio w lewo na plażę A lub w prawo na plażę B.

Dotychczasowy drugi wjazd nad Jezioro od strony Mielca, będzie pełnił tylko i wyłącznie funkcję wyjazdową. Poniżej przedstawiamy nową mapkę komunikacyjną Jeziora.
Obrazek

http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=3958
"
Ostatnio zmieniony 01-05-2015 01:08 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19355
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: admin » 01-05-2015 02:34

"Przy okazji nowy regulamin:

Regulamin Porządkowy Jeziora Tarnobrzeskiego

§ 1.
1. Administratorem terenu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im.A.Freyera w Tarnobrzegu z siedzibą przy. Al. Niepodległości 2.

2. W celu zapewnienia porządku oraz bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenach rekreacyjnych, wprowadza się regulamin porządkowy.

§ 2.
1. W celu zachowania walorów wypoczynkowo ? rekreacyjnych terenu oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa osób korzystających z wypoczynku,
wszystkich przebywających na terenach rekreacyjnych zobowiązuje się do: zachowania ciszy i spokoju, przestrzegania porządku i czystości, poszanowania istniejących urządzeń, wyposażenia terenu oraz zieleni, przestrzegania znaków drogowych oraz innych znaków i tablic informacyjnych znajdujących się na terenie
rekreacyjnym, parkowania pojazdów w miejscach do tego wyznaczonych lub wskazanych przez służby porządkowe, kąpieli w miejscach do tego wyznaczonych
i odpowiednio oznakowanych,

2. Zabrania się: niszczenia roślinności, zaśmiecania i zanieczyszczania terenu, dotykania urządzeń elektrycznych znajdujących się na terenie rekreacyjnym, palenia ognisk, grillowania, z wyjątkiem miejsc do tego wyznaczonych, pływania skuterami i łodziami motorowymi, z wyłączeniem służb porządkowych i ratunkowych, pływania na materacach, kąpieli poza miejscem do tego wyznaczonym i wchodzenia do wody wbrew zakazom, zanieczyszczania wody, używania środków piorących i higieny osobistej, wprowadzania zwierząt do wody, poza miejscem do tego wyznaczonym,organizowania jakichkolwiek imprez bez zgody administratora, biwakowania (rozkładania namiotów), wykonywanie skoków do wody ze sprzętu pływającego

§3.

1. Na terenie administrowanym przez MOSiR wyodrębnia się trzy bazy: żeglarska, płetwonurkowa i łowisko.

2. W wyżej wymienionych bazach obowiązują szczegółowe regulaminy porządkowe.

3. Przebywanie na terenach rekreacyjnych dozwolone jest całodobowo.

4. Ustala się opłatę za wjazd samochodem oraz jednośladem o napędzie spalinowym, według cennika.

5. Inne postanowienia: Korzystanie z miejsca wykorzystywanego do kąpieli, plaży i pasa zieleni jest bezpłatne, Przed opuszczeniem terenu należy sprzątnąć zajmowane przez siebie miejsce, a śmieci wynieść do pojemników, Po zakończeniu grillowania gorące węgle należy zalać wodą i po wystudzeniu zabrać z sobą/umieścić w specjalnie do tego celu przeznaczonym pojemniku. Wysypywanie wypalonego węgla z grillów bezpośrednio na ziemię, czy do plastikowych pojemników na śmieci jest zabronione, Administrator nie ponosi odpowiedzialności materialnej za przedmioty i rzeczy pozostawione na terenie akwenu, Osoby pływające po wodach jeziora z wykorzystaniem sprzętu pływającego zobowiązane są do przestrzegania odpowiednich przepisów żeglugowych obowiązujących na śródlądowych drogach wodnych. Kamizelki asekuracyjne są OBOWIĄZKOWE.

§4

1. Osoby przebywające na terenach rekreacyjnych zobowiązane są do przestrzegania postanowień regulaminu porządkowego oraz stosowania się do poleceń pracowników Administratora, służb porządkowych oraz Ratowników na terenie miejsca wykorzystywanego do kąpieli.

2. Osoby zakłócające spokój zostaną zobowiązane do opuszczenia terenu rekreacyjnego, a w przypadku niepodporządkowania się poleceniom obsługi, przekazane do dyspozycji Policji lub Straży Miejskiej.

3. Skargi i wnioski dotyczące obsługi oraz spraw porządkowych należy zgłaszać Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. A. Freyera w Tarnobrzegu tel. 15 822-52-53.

4. W przypadku nie zastosowania się do postanowień regulaminu porządkowego będą wyciągane sankcje określone w art. 54 Kodeksu Wykroczeń.

Dyrektor
Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu"
Ostatnio zmieniony 01-05-2015 02:34 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

franek
Posty: 41
Rejestracja: 31-03-2015 22:15

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: franek » 01-05-2015 17:46

"Ciekawy jestem czy miasto ma jakiś plan na promocje jeziora. Prezydent zrezygnował z organizowania koncertów "Lata z radiem" ze względu na koszty. Były one jednak dość popularne i dawały szerszy rozgłos. Jedynkę co prawda mało kto słucha ale zawsze ktoś tam z okolicznych województw o nas usłyszał. Szukałem w necie czy Tbg załapał się na trasy koncertowe jakiś innych rozgłośni, jednak nic nie znalazłem.
Generalnie popieram politykę ograniczania kosztów przez Prezydenta ale bez przesady. Czasami trzeba trochę wydać, nawet zapożyczyć się, jeśli widzi się w jakimś interesie potencjał. Wystarczy żeby zrobili dobrą drogę wokół jeziora, jakieś dwie czy trzy imprezy z prawdziwego zdarzenia w okresie lipiec-sierpień, a inwestorzy widząc ruch na tym terenie też by może coś zadziałali."
Ostatnio zmieniony 01-05-2015 17:46 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.

rusałka
Posty: 90
Rejestracja: 27-02-2014 00:40

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: rusałka » 01-05-2015 23:25

"Zadam (może dziwne pytanie): Jeśli nie można grillować w miejscach do tego nie wyznaczonych, a oznaczonych miejsc nie ma, to gdzie można to robić?



Edytowany przez rusałka o 01-05-2015 - 21:25. "
Ostatnio zmieniony 01-05-2015 23:25 przez rusałka, łącznie zmieniany 1 raz.

zbigniew76
Posty: 77
Rejestracja: 16-11-2010 22:08

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: zbigniew76 » 02-05-2015 01:22

"Osobiście, byłem tydzień temu nad jeziorem i widziałem takie przy plaży "A".
Miejsce to, jest wyznaczone drewnianym płotkiem."
Ostatnio zmieniony 02-05-2015 01:22 przez zbigniew76, łącznie zmieniany 1 raz.

oliwa72
Posty: 16
Rejestracja: 26-11-2008 10:45

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: oliwa72 » 02-05-2015 20:36

"Proszę o informację, czy ten piktogram na mapce obok półwyspu przy plaży B (piesek) oznacza,ze w tym miejscu można przebywać na plaży z psem ? Regulamin milczy w tej kwestii, albo nie mogę znaleźć odpowiedniego zapisu."
Ostatnio zmieniony 02-05-2015 20:36 przez oliwa72, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19355
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: admin » 04-05-2015 01:10

"Nowy serwis jeziorowy RN:
http://tarnobrzeskie.eu/"
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 01:10 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rusałka
Posty: 90
Rejestracja: 27-02-2014 00:40

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: rusałka » 04-05-2015 11:51

"
zbigniew76 pisze:Osobiście, byłem tydzień temu nad jeziorem i widziałem takie przy plaży "A".
Miejsce to, jest wyznaczone drewnianym płotkiem.
A czy to nie jest zbyt małe miejsce jak na dwie plaże? Czy Plażowicze z plaży B muszą naginać gdzieś na plażę A żeby upiec kiełbaski? I czy to ma sens, zagroda dla grillowiczów, kiedy ręczniki i koce są 400m dalej? Każdy chciałby mieć grill blisko swojego miejsca plażowego. Co to za frajda z relaksu nad wodą, skoro trzeba bić się o miejsce w zagrodzie na grill lub martwić, czy go nie ukradną ?"
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 11:51 przez rusałka, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: grassownik » 04-05-2015 12:08

"zmiana organizacji ruchu może skutecznie zatamować wjazd w szczytowych momentach bo jeden wjazd to może być mało.
na Wisłostradzie wówczas może dochodzić do dantejskich scen.

jak dobrze,że ja rowerkiem jeżdzę :-)

wczoraj bardzo przyjemny dzień nad jeziorem."
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 12:08 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

lakers
Posty: 104
Rejestracja: 10-12-2014 23:05

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: lakers » 04-05-2015 12:44

"Też na długim weekendzie byłem nad Jeziorem oto kilka moich uwag:
1. Nowa "stara" organizacja ruchu to porażka - skutkować będzie korkami na Wisłostradzie, a co za tym idzie sprowadzi niebezpieczeństwo kolizji. Nowo wybudowany wjazd od strony Baranowa rozładowywał ruch, powodował też równomierne "rozłożenie" plażujących, którzy zajmowali miejsca od nowego wjazdu. Dzisiaj wracamy do starego złego rozwiązania chyba tylko w ramach oszczędności w MOSI-rze na jednym punkcie poboru opłat - zdecydowanie krok do tyłu.
2. Będąc na Stanicy zważyłem sporą liczbę camperów - około 20 - na jakich zasadach funkcjonują one nad Jeziorem. Nie znalazłem nigdzie regulaminu dotyczącego parkowania tego typu wozów nad Jeziorem. Co z nieczystościami, które gromadzą się w tych wozach, przecież na Jeziorem nie ma kanalizacji, nie ma też specjalnego miejsca do odbioru zrzutu nieczystości przez campery, boję się że to wszystko pójdzie do Jeziora.
3. Ogólnie nad Jeziorem jest brudno - brak koszy na śmieci, zeszłoroczna trzcina na plażach nie pozbierana, szczególnie dużo śmieci jest w miejscach gdzie można zwodować łódki czy pontony np na "płazówce".
4. Od pierwszego maja zaczął się nad Jeziorem sezon wędkarski - w tym roku dopuszczono do wędkowania całe Jezioro z wyłączenie baz: nurkowej, kajakowej i WOPR - czyli można wędkować na plażach - wcześniej było to zakazane. Każdy kto wędkuje wie ile blach i kotwic zostawia na różnych zaczepach każdy wędkarz. Plaże powinny, według mnie, być wyłączone z wędkowania aby uchronić plażowiczów od kontaktu ze zgubionym sprzętem wędkarskim."
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 12:44 przez lakers, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: grassownik » 04-05-2015 12:54

"jeden wjazd może zablokować Wisłostradę.gwoli sprawiedliwości przy dwóch wjazdach w zeszłym roku nierzadko też swoje trzeba było odstać by wjechać na obiekt.
wczoraj śmietniki regularnie co jakieś 100 metrów rozstawione.



Edytowany przez grassownik o 04-05-2015 - 11:08. "
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 12:54 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: iv » 04-05-2015 12:54

"Nie bardzo podoba mi się ten jeden wjazd, nie tylko z powodu kolejek, ale też z tego względu, że nie można się przemieszczać między plażą B a plażą A. No ale to już kwestia preferencji własnych.

Bardziej mi się nie podoba wprowadzenie możliwości wędkowania z plaży. Wędkarze zrywają blachy czy jak to się tam nazywa. Nie ma znaczenia, że nie będą łowić czerwiec-sierpień, poza tym okresem i tak trochę zdążą pozrywać, zwłaszcza w trzcinach. A tu nie chodzi o śmiecenie, ale ostre kotwiczki na końcu. Nie wiem, czy ktoś o tym pomyślał."
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 12:54 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

rusałka
Posty: 90
Rejestracja: 27-02-2014 00:40

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: rusałka » 04-05-2015 12:54

"
lakers pisze:Też na długim weekendzie byłem nad Jeziorem oto kilka moich uwag:
1. Nowa "stara" organizacja ruchu to porażka - skutkować będzie korkami na Wisłostradzie, a co za tym idzie sprowadzi niebezpieczeństwo kolizji. Nowo wybudowany wjazd od strony Baranowa rozładowywał ruch, powodował też równomierne "rozłożenie" plażujących, którzy zajmowali miejsca od nowego wjazdu. Dzisiaj wracamy do starego złego rozwiązania chyba tylko w ramach oszczędności w MOSI-rze na jednym punkcie poboru opłat - zdecydowanie krok do tyłu.
2. Będąc na Stanicy zważyłem sporą liczbę camperów - około 20 - na jakich zasadach funkcjonują one nad Jeziorem. Nie znalazłem nigdzie regulaminu dotyczącego parkowania tego typu wozów nad Jeziorem. Co z nieczystościami, które gromadzą się w tych wozach, przecież na Jeziorem nie ma kanalizacji, nie ma też specjalnego miejsca do odbioru zrzutu nieczystości przez campery, boję się że to wszystko pójdzie do Jeziora.
3. Ogólnie nad Jeziorem jest brudno - brak koszy na śmieci, zeszłoroczna trzcina na plażach nie pozbierana, szczególnie dużo śmieci jest w miejscach gdzie można zwodować łódki czy pontony np na "płazówce".
4. Od pierwszego maja zaczął się nad Jeziorem sezon wędkarski - w tym roku dopuszczono do wędkowania całe Jezioro z wyłączenie baz: nurkowej, kajakowej i WOPR - czyli można wędkować na plażach - wcześniej było to zakazane. Każdy kto wędkuje wie ile blach i kotwic zostawia na różnych zaczepach każdy wędkarz. Plaże powinny, według mnie, być wyłączone z wędkowania aby uchronić plażowiczów od kontaktu ze zgubionym sprzętem wędkarskim.

1. Zgadzam się, z pewnością nie tylko ja ale i każdy, kto porusza się samochodem w tym kierunku. Znowu będą korki od wjazdu do Miechocina i w przeciwnym kierunku, znowu będzie nerwówka kierowców. Widzę to bardzo źle.
2. A kilka miesięcy temu na konferencji prasowej pan Kiełb mówił, że najbliższe pole kampingowe za 3 lata.... Czyli co to było? Zamknięta impreza dla wybranych? I nie sądzę, że z TBG, bo rejestracje świadczyły o gościach z różnych regionów Polski. Zero informacji na ten temat.
3. Kosze to jednak już postawili, ale to chyba na rozpoczęcie sezonu. Trochę zgarnęli badyla ale i tak pozostało wiele do życzenia. Plaża A od kei do połowy pokrywają resztki trzciny, jest mało piasku.
4. To już głupota i ignorancja bezpieczeństwa. Zostanie taki haczyk, kotwiczka w piasku, a każdy kto będzie szedł plażą, będzie narażony na wbicie się owego przedmiotu w stopę. Naprawdę, udany pomysł!!


Oszczędności oszczędnościami, ale trzeba zachować trochę rozumu w działaniach!



Edytowany przez rusałka o 04-05-2015 - 10:55. "
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 12:54 przez rusałka, łącznie zmieniany 1 raz.

lakers
Posty: 104
Rejestracja: 10-12-2014 23:05

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: lakers » 04-05-2015 13:28

"
zbyry pisze:Wędkarz nie pójdzie na plażę wędkować, bo tam ryba nie podejdzie, gdyż będzie wystraszona kąpiacymi, będzie żerować w innych miejscach, nawet nocą. Poza tym piach dostaje się do kołowrotków i całego osprzętu. Także spokojnie. Co do koszy, to ja się nie dziwię, że teraz postawili, bo skoro w Nowej Dębie rozebrali czołg w drobny mak i ucięli rurę, to z koszy by tylko wspomnienie zostało - wiocha..
Podczas długiego weekendu widziałem przynajmniej kilkunastu wędkarzy rzucających przynęty z plaży w stronę trzcin."
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 13:28 przez lakers, łącznie zmieniany 1 raz.

rusałka
Posty: 90
Rejestracja: 27-02-2014 00:40

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: rusałka » 04-05-2015 13:46

"
zbyry pisze:Ale spokojnie to teraz bo nikt się nie kąpie. Później już tego nie będzie.
Kąpać nie kąpie ale jest ciepło i ludzie spacerują po plaży, zwłaszcza dzieci nie mogą się doczekać i chcą sprawdzić, czy woda jest ciepła."
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 13:46 przez rusałka, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: grassownik » 04-05-2015 13:51

"woda ciepła.sprawdzałem.

jeszcze dwa tygodnie temu była lodowata."
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 13:51 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

rak
Posty: 17
Rejestracja: 04-05-2015 16:51

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: rak » 04-05-2015 17:08

"Szybko zrobi się nad jeziorem syf. Wczoraj o godz. 12.15 jakiś idiota na czarnym kładzie i w takim kolorze ubrania jeździł po wodzie od strony Wisłostrady.
Gdzie nasza "dzielna" straż miejska? bo szukałem jakichś służ i nic.
Policja wymyśliła zmianę ruchu nad jeziorem, bardzo, bardzo ........ "mądre", już to przerabialiśmy ale nowa "lepsza władza" musi wszystko zmieniać.
Półwysep to jedyne miejsce z dużą przestrzenią nad Jeziorem i jak tak dalej pójdzie zostanie rozjeżdżony i zaśmiecony. Może wydzielić działki i sprzedać, to nie będzie przypominał o "Lecie z radiem", a cha trzeba obowiązkowo zmienić nazwę, zrobić parking i ślad o imprezach zaginie!"
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 17:08 przez rak, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: grassownik » 04-05-2015 17:11

"a telefonu nie miał by dzwonić po służby ?

tylko w północnej części Korei służb jest na tyle by każdego pilnowały."
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 17:11 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

rak
Posty: 17
Rejestracja: 04-05-2015 16:51

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: rak » 04-05-2015 17:24

"Przez długi okres trwała dyskusja nad regulaminem połowu ryb na "specjalnym" łowisku Jeziora Tarnobrzeskiego i co? Regulamin przetrwał dwa lata a teraz hulaj duszo, obowiązuje regulamin PZW, a gdzie wymiary ochronne dla dużych okazów szczególnie drapieżnych? Mięsiarze osiągnęli co chcieli tłuc wszystko co się nawinie i to za darmo ( 5 zł) - cha,cha, cha. Wdziałem wczoraj dumnego "zwycięzce" maszerującego ze szczupakiem około 110cm, już nie długo zostanie tylko wspomnienie o takich rybach. Wiem, że ci "wędkarze" nawet nie mają pojęcia o stosunku ryb drapieżnych do spokojnego żeru. Zastanawia mnie po co były badania, wykłady, opinie naukowców na temat zarybienia i utrzymania właściwych gatunków, aby utrzymać czystość wody. Jak "mądre" władze Okręgu PZW wszystko mają w d...... za zgodą Pana Prezydenta oczywiście. Z wędkarskimi pozdrowieniami " połamania kija (na waszych plecach)" ."
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 17:24 przez rak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: ptasiorrr » 04-05-2015 17:28

"
oliwa72 pisze:Proszę o informację, czy ten piktogram na mapce obok półwyspu przy plaży B (piesek) oznacza,ze w tym miejscu można przebywać na plaży z psem ? Regulamin milczy w tej kwestii, albo nie mogę znaleźć odpowiedniego zapisu.
http://mosir.tarnobrzeg.pl/regulamin-pl ... -domowymi/



Edytowany przez ptasiorrr o 04-05-2015 - 15:32. "
Ostatnio zmieniony 04-05-2015 17:28 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ