Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Dział forum z komentarzami do aktualności
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: admin » 25-06-2015 20:53

"- 180 tys. zł i ani złotówki więcej. Na taką kwotę się umawialiśmy i takie wsparcie w tej rundzie może uzyskać Siarka Tarnobrzeg S.A. ? tymi słowami podczas środowej konferencji prasowej Prezydent Grzegorz Kiełb uciął wszelkie spekulacje na temat tego czy miasto przeznaczy większe pieniądze na wsparcie drugoligowego Klubu.

- Zależy mi na tym, aby Siarka Tarnobrzeg występowała w drugiej lidze. Jednak wydaje mi się, że niekoniecznie na tym zależy zarządowi spółki ? mówił w środę Prezydent Grzegorz Kiełb. - Na samym początku zapowiedziałem, że klub może liczyć na 600 tys. zł wsparcia w ciągu sezonu. Wówczas prezes spółki poprosił, aby w rundzie wiosennej wypłacić im 420 tys. zł i na tę prośbę przystałem. Rachunek jest prosty. Teraz klub może otrzymać 180 tys. zł i ani złotówki więcej. Przed rundą wiosenną możemy znów usiąść do rozmów o przyszłości klubu ? wyjaśnił.Jak podkreślił włodarz miasta, wiele razy rozmawiał z Prezesem spółki Siarka Tarnobrzeg, a także innymi osobami związanymi z klubem. ? Nawet dziś rano (tj. 24 czerwca) spotkałem się z Prezesem, Radą Nadzorczą i akcjonariuszami, aby porozmawiać o przyszłości klubu. Zaproponowałem panu Dziedzicowi, żeby zrezygnował z funkcji prezesa spółki, ponieważ z panem Dziedzicem ta drużyna już żadnego sukcesu nie odniesie. Mówi się o progresie, przypomnę tylko, że w tamtym sezonie Siarka była na trzecim miejscu, a w tym sezonie jest na dwunastym. Także progres jest zauważalny, ale chyba nie w tę stronę, w którą kibice oczekują ? mówił Prezydent.Pomimo, że Prezydent nie zamierza w tym roku zwiększać dotacji dla Siarki, to światełkiem w tunelu może być jednak nowy sponsor, który miałby wesprzeć klub kwotą aż 300 tys. zł. ? Rozmawiałem z jednym z przedsiębiorców, który zadeklarował takie wsparcie. Nie mogę jeszcze ujawnić jego nazwiska ? mówił tajemniczo Grzegorz Kiełb.Prezydent Kiełb zapowiedział także, że miasto myśli o możliwości dokapitalizowania spółki. - Jeżeli zarząd zdecyduje się na wyemitowanie kolejnych akcji, miasto byłoby zainteresowane przejęciem części akcji. Może nie 50%, ale na tyle, żeby w jakiś sposób mogło współdecydować, jak klub ma funkcjonować. Część akcjonariuszy jest za, a zarząd może nie do końca jest tym zainteresowany ? mówił Prezydent.Info: UM.



http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=4016"
Ostatnio zmieniony 25-06-2015 20:53 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: Honka » 27-06-2015 00:58

"Ja bym się nawet zastanawiał czy dać te 180 tysięcy, wszak to ponoć spółka wiec dlaczego miasto ma ją finansować?

http://sportowytarnobrzeg.blox.pl/2015/ ... IARKO.html - nic dodać, nic ując w tym temacie."
Ostatnio zmieniony 27-06-2015 00:58 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

lakers
Posty: 104
Rejestracja: 10-12-2014 23:05

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: lakers » 27-06-2015 16:24

"To dlaczego finansuje sie koszykówkę i tenis stołowy to tez prywatne spółki."
Ostatnio zmieniony 27-06-2015 16:24 przez lakers, łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł88
Posty: 503
Rejestracja: 05-10-2005 21:22

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: Paweł88 » 27-06-2015 17:38

"Bo tenisistki przynajmniej coś grają. Natomiast te lebiegi powinny najpierw uczyć się grać w piłkę na pastwiskach."
Ostatnio zmieniony 27-06-2015 17:38 przez Paweł88, łącznie zmieniany 1 raz.

antek
Posty: 24
Rejestracja: 27-01-2015 00:23

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: antek » 27-06-2015 18:57

"
lakers pisze:To dlaczego finansuje sie koszykówkę i tenis stołowy to tez prywatne spółki.
może dlatego że zarówno Pyszniak jak i KTS nie siedzą na dupie i liczą tylko na miasto a dają coś od siebie. Szukają, proszą i pukają nie tylko do drzwi magistratu.
A tak na marginesie sporo osób wie jak to było z założeniem spółki akcyjnej. Grassownik trochę naświetlił ale i tak pewnie napisał znacznie mniej niż wie. Obecny włodarz pewnie też wie. TBG to nieduże miasto."
Ostatnio zmieniony 27-06-2015 18:57 przez antek, łącznie zmieniany 1 raz.

zbig
Posty: 19
Rejestracja: 15-05-2015 11:09

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: zbig » 30-06-2015 00:14

"
antek pisze:
lakers pisze:To dlaczego finansuje sie koszykówkę i tenis stołowy to tez prywatne spółki.
może dlatego że zarówno Pyszniak jak i KTS nie siedzą na dupie i liczą tylko na miasto a dają coś od siebie. Szukają, proszą i pukają nie tylko do drzwi magistratu.
A tak na marginesie sporo osób wie jak to było z założeniem spółki akcyjnej. Grassownik trochę naświetlił ale i tak pewnie napisał znacznie mniej niż wie. Obecny włodarz pewnie też wie. TBG to nieduże miasto.
Do tego należy dodać że, kopaczom nie grozi wygranie czegokolwiek, a już na pewno nie Pucharu Europy. Z kolei w koszykówce młodzież jest kolejny raz w ósemce w kraju, co uważam za największa zaletę istnienia sekcji w Tarnobrzegu."
Ostatnio zmieniony 30-06-2015 00:14 przez zbig, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: grassownik » 30-06-2015 13:36

"http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /150628700

wbrew groźbom potwierdza się to co pisałem w innym wątku-drużyna wystartuje a te płacze to była próba wyciągnięcia po prostu dodatkowej kasy do wspólnej zabawy.
następna odsłona teatru "zły Kiełb niszczy Siarkę" przed następną rundą ;-)

ciekawe natomiast pojawiły się propozycje co do ewentualnych następców prezesa,tym niemniej zdaje się że akcjonariusze nie bardzo słuchali/zrozumieli przesłanie prezydenta skoro pojawiały się głosy,że zmienią prezesa i kasa się znajdzie.

jak już porównujemy wszystkie dycypliny to z tenista stołowego Tarnobrzeg ma promocję niemal na cały świat,bo to niszowa dyscyplina ale bardzo popularna choćby w azji gdzie przesuwa się od lat środek ciężkości jeśli chodzi o sprawy gospodarcze i militarne.
basket nie jest moim sportem,trzeba oddać,że z młodzieżą pracują świetnie,zresztą w piłce też kilku trenerów wyraźnie pracuje na swój i swoich podopiecznych sukces za jakiś czas.
z tym,że sport młodzieżowy utrzymuje w znakomitej większości miasto właśnie,wątpię by obie sekcje przeznaczały choć 10% dotacji miejskiej na młodzież właśnie.obym się mylił !

szkoda tylko wyrzuconych przez ostatnie lata pieniędzy,bo za taką kasę za jaką się bawiono w czasach pierwszego kibica spokojnie można było zagrać w 1 lidze.jak to mówi się w piłce ostatnio-z palcem w d... ;-)

a zatem zrozpaczeni niedawno fani mogą otrzeć łzy i zbierać na karnety i bilety by jak najmocniej wesprzeć zarówno spółkę jak i zarządzających nią :-)

a Kiełb nie dał się wykolegować na więcej kasy i jest to jakiś postęp.tym niemniej wychodzi czarno na białym,że miasto wspiera prywatną inicjatwyę akcjonariuszy kwotą 600 tysięcy złotych rocznie.mało ?"
Ostatnio zmieniony 30-06-2015 13:36 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: Jasiek » 05-07-2015 13:31

"Jeśli chodzi o dotację na SPÓŁKĘ (zaznaczam spółkę) piłkarzy Siarki to możemy zwrócić uwagę, iż sami płaczący prezesi pokazali,iż:
w 2011r. - otrzymali za cały rok od miasta - 590 tys.
w 2012r. - jw. - 480 tys.
Należy nadmienić, iż w tych latach prezydentem był sportowiec z jajecznicą.
A w 2015r. - otrzymali za PÓŁ roku - 420 tys. a na cały rok dotacja ustalona jest na 600 tys.
Więc jak się okazuje miasto dało więcej niż w latach 2011 - 12
Po za tym przychody własne klubu ... no właśnie szkoda, że nie zostało pokazane ile z tych kwot to pieniądze (czy to darowizna czy też kwoty za reklamę) ze Spółek miejskich. Wydaje się, że większa część tych kwot. Oczywiście można by doić dalej te spółki tylko czy nie skończyłoby się jak z RDM. Najpierw było dojenie na klub, na palmy, na imprezy organizowane przez miasto, robienie jakiś prac na rzecz gościa bez nadwagi bez umowy a potem pan z helikoptera krzyczał, że RDM jest nierentowny i trzeba zlikwidować.
Jeśli chodzi jeszcze o fundusze to w szeregach Spółki są takie osoby jak Kołek, Mastalerz, Niedbałowski i pewnie jeszcze kilku innych którym pieniędzy nie brakuje. A skoro są w tej spółce to zapewne zależy im bardzo na piłce nożnej w Tarnobrzegu. Moje pytanie więc brzmi ile dołożyli ci panowie do budżetu klubu - w końcu to akcjonariusze. Przecież dla nich 200 tys. to jak splunąć. Niedbałowski nieraz opowiadał ja to mu zależy na klubie. Mam nadzieje, że nie przestało i dorzuca do jego funkcjonowania.
Teraz wg. mojej wiedzy piłkarze otrzymali: 420 tys. dotacji, koszykarze 400 tys. dotacji a tenisistki 200 tys. Mówię o kwotach przyznanych przez obecną radę miasta:
http://nadwisla24.pl/2015/02/09/tarnobr ... portowych/
To coś się tu w kwotach rozmijamy z tymi podawanymi przez Dziedzica.
Odniosę się też do wypowiedzi p. Salamuchy, że czym wyższa klasa rozgrywkowa tym większy zasięg i możliwości jeśli chodzi o sponsorów. To ja się pytam ilu tych sponsorów pozyskali i jaki jest ich wkład w budżet klubu. I na koniec również odniosę się do wypowiedzi tego pana. Otóż stwierdził on, że poprzedni prezes Siarki (Ciszewski) musiał odejść (jak wiadomo Mastalerz nie miał z tym nic wspólnego) bo klub był zadłużony. Przepraszam czy ten pan jest taki naiwny czy nas za takich uważa ???!!! O rządach tego pana nie wspomnę bo nie ma o czym - jedyny pomysł to było rozsprzedawanie majątku Siarki. Niestety już nie ma czego sprzedać bo klub już nie ma majątku własnego.



Edytowany przez Jasiek o 05-07-2015 - 12:06. "
Ostatnio zmieniony 05-07-2015 13:31 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

rak
Posty: 17
Rejestracja: 04-05-2015 16:51

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: rak » 06-07-2015 01:15

"Czy klub za Ciszewskiego miał długi , czy nie? Jeżeli tak to dobrze, że wyleciał, a ten "Pan " dwa razy wyciągał Klub z długów rzaz po panowaniu Dziubińskiego, drugi po Ciszewskiego. Sprzedaż majątku szczególnie stadionu to mistrzostwo po stronie tego Pana. Jaś czy ty masz nas za idiotów
"tubo" obecnej władzy."
Ostatnio zmieniony 06-07-2015 01:15 przez rak, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: Jasiek » 06-07-2015 09:34

"Masz rację klub przez tych Panów był zarządzany wyśmienicie. Dziwne tylko, że klub już nie ma żadnego majątku i jest rozpacz i straszenie, że nie przystąpi do rozgrywek. Jak rozumiem to oznaki dobrego zarządzania klubem. A do pomysłu oddłużania klubu poprzez wyprzedawanie jego majątku potrzebny był niezły menadżer z nietęgą głową. Wydawać pieniądze każdy potrafi gorzej z pozyskiwaniem. Pytanie już zadałem powyżej ilu sponsorów sprowadzili ci panowie do klubu i jaki jest wkład tych sponsorów w budżet klubu. Bez odpowiedzi na to pytanie dalsza konwersacja z Tobą mija się z celem. Ale miasto ma dać i już żeby było się za co bawić. A co do obecnego prezydenta to w I turze nawet na niego nie głosowałem. W drugiej a i owszem bo nie ma nic gorszego dla tego miasta niż Mastalerz. Więc ze mnie tak tuba obecnej władzy jak z koziej du*** trąbka."
Ostatnio zmieniony 06-07-2015 09:34 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

rak
Posty: 17
Rejestracja: 04-05-2015 16:51

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: rak » 06-07-2015 15:27

"Jasieńku ty dale swoje, mnie nie interesuje to co jest dzisiaj ale zadałem pytanie oto do czego nawiązywałeś, więc odpowiedz na zadane pytanie czy były długi "dobrych" menadżerów, czy też nie? Takie zarządzanie jakie prowadzili wymienieni powyżej Panowie to prosta droga do finansowego "sukcesu" Resowi.
Osobiście jestem przeciwny dotacjom ale dla wszystkich. Widocznie nigdy nie zarobiłeś ani grosza ( żyjesz) z budżetówki, inaczej wiedział byś, że majątek to też koszt, jeżeli nie przynosi on zysku, a ten o którym piszesz o ile się orientuję generował same straty to należy go sprzedać. Stadion nie wyglądał by tak jak obecnie gdyby właścicielem nie było miasto. Ale cóż taki Jaś - trolik miejski może o tym wiedzieć, w piaskownicy o tym nie mówili.
Do szkoły - bo na maturze minęła cię zapewne matematyka."
Ostatnio zmieniony 06-07-2015 15:27 przez rak, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: Jasiek » 06-07-2015 16:03

"A może najpierw zorientowany człowieku zainteresujesz się sytuacją finansową jaką Ciszewski zastał w klubie po rządach Jakubowicza, Gospodarczyka i Bukały - bo taki był skład o ile pamiętam. Później zobacz co zostało zrobione za jego rządów i czego dokonał a potem porównaj to co zastał z tym co zostawił i nie będziesz wtedy klepał jakiś banałów. A o moją matematykę możesz być spokojny. A skoro teraz jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle ???
Porównaj dokonania tego co krytykujesz z tymi co teraz są. Miałem już z Tobą nie dyskutować i to jest ostatni wpis w Twoim kierunku bo to nie ma sensu. Nie masz pojęcia o czym piszesz a uczepiłeś się jakiejś bzdury. Możesz dalej sam siebie przekonywać, że Ciszewski odszedł bo klub miał długi a kto się orientuje w sytuacji ten dobrze wie jak było."
Ostatnio zmieniony 06-07-2015 16:03 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

antek
Posty: 24
Rejestracja: 27-01-2015 00:23

Nie będzie większej dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A.

Post autor: antek » 06-07-2015 19:37

"odnośnie żarliwej dyskusji
nawet średnio zorientowany wie, że Ciszewski nie był człowiekiem pierwszego kibica. I dlatego musiał odejść. A szkoda bo akurat on miał pomysł na zabetonowany Klub. Przy odejściu sytuacja sportowa ani finansowa Siarki nie miała nic do rzeczy. I przy Ciszewskim były pierwszy kibic nie mógł by być prezesem z tylnego siedzenia."

ODPOWIEDZ