Urzymanie czystości w mieście

Próbujemy z nowym działem - co się podoba, co nie podoba, co trzeba zrobić lub poprawić.
iv

Re: Urzymanie czystości w mieście

Post autor: iv » 11-06-2019 22:28

Dzanek pisze:
11-06-2019 20:57
Co roku to samo. Każdy Prezydent w upałach skracał czas pracy. Za każdym razem burza w internetach była i nawet ją rozumiem.
O tak, widziałam dzisiaj trochę komentarzy pod info o skróceniu pracy urzędu, co prawda niemiejscowego - ale zapewne nie ma różnicy.

Miałam okazję wykonywać pracę biurową w upale. Wydajność mizerna, a cała niewielka energia i nader skromna kreatywność skupia się na obmyśleniu kolejnych kombinacji okno (otwarte lub zamknięte)-żaluzja (obowiązkowa, ale odcina ruch powietrza) - półotwarte drzwi (zablokowane przed zamknięciem przez mizerny przeciąg)- wiatrak (żeby zapewnić maksymalną skuteczność w przyjętej konfiguracji powyższych). Doktoraty z ruchu powietrza można by napisać! Czy pracujesz 6 czy 10 godzin - nie ma zbytniej różnicy, i tak pracujesz licho.

Moim zdaniem - skoro decydujemy się wydać kupę pieniądza, żeby zatrudnić człowieka, to w XXI wieku klimatyzator to nie jest jakiś nadmierny luksus. Urządzenie w cenie może jednomiesięcznej pensji brutto brutto zapewniłoby inną wydajność pracy, zwłaszcza w pomieszczeniach szczególnie nasłonecznionych. Oczywiście gdyby teraz PM ogłosiłby zakup klimatyzatorów, to by go zjedli - bo koszty łącznie niemałe, miasto biedne, a różne potrzeby wielkie. Wydajność i jakość pracy to nie jest argument dla ludzi. Ale gdy poprzednik zwiększał zatrudnienie nikt się nie burzył. Więc urzędnikom pozostaje 7 niskoenergetycznych godzin - przy wiatraczku.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 11-06-2019 23:37

Nie we wszystkich szkołach były skrócone lekcje, jak się okazało.

Co do UM - akurat korzystałem dzisiaj z wtorkowego dyżuru, który funkcjonował normalnie, mimo tego, że większość miała krótszy czas pracy.
Jest ok, rozumiem. Nawet na parterze jest kiepsko, ale pamiętam że byłem kiedyś w upale na najwyższym piętrze, tam rzeczywiście jest nie do wytrzymania.

alek

Post autor: alek » 12-06-2019 07:08

Zaczynaja sprzątać miasto. Wygląda na to , że podwykonawcą jest ASA.

djkynek

Post autor: djkynek » 12-06-2019 08:22

A może ktoś z UM wysłałby zamiatarkę na ścieżkę rowerową pomiedzy schroniskiem dla psów, a głównym wjazdem na jezioro ????. Na połowie jej szerokości zalega piach i drobne kamyki, co w połaczeniu z marna jakościa nawierzchni tej ścieżki /kto jeździ, to wie o czym mówię/ zdecydownanie nie umila jazdy po niej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 14-06-2019 21:03

Widziałem dziś akcję wykaszania poboczy, tak że coś się ruszyło w temacie.
A że czasem poszły pod kosę również wysokie rośliny ozdobne... W sumie rzeczywiście były za siatką.

waldemar97

Post autor: waldemar97 » 19-06-2019 11:42

Wróciłem z zakupów i muszę stwierdzić, że takiego brudu i syfu w mieście chyba najstarsi Tarnobrzeżanie nie pamiętają.
Wszechobecne chwasty na drogach i chodnikach, piach i różne zielska leżące wszędzie. Jutro mamy Boże Ciało, będzie dużo przyjezdnych oraz wracających na długi weekend. Wstyd iść w procesji. Służby sprzątające w ogóle to widzą? Ktoś ich rozlicza z tego, co robią?

1967

Post autor: 1967 » 19-06-2019 15:12

I ja się zastanawiam jak Pan Prezydent będzie się czuł przechodząc w procesji ulicą Kardynała Wyszyńskiego. Inwestycja za 3,5 ml zł złotych, zabezpieczenie należytego wykonania umowy na koncie Urzędu Miasta pewnie ze 100 tys. złotych. Jest gwarancja jest rękojmia i od października ubiegłego roku mamy na poboczach piach i chwasty.

Awatar użytkownika
encore

Post autor: encore » 19-06-2019 15:14

Czystość w naszym mieście od 2 czy 3 kadencji jest traktowana po macoszemu. Raz jest troszkę lepiej, na pokaz że niby nie można powiedzieć że nic się nie robi ale przez większy okres jest niezadowalająco. Upstrzone kamyczkami i piachem drogi dla rowerów to u nas już niestety nienormalna normalność. No i dziury powstałe w wyniku ostatniej ulewy czekają chyba z naprawą na ogłoszenie przetargu na naprawę. O trawnikach już nie ma co się rozpisywać, bo gdzieniegdzie po przeprowadzonych remontach trawa, która miała być tam zasiana do dzisiaj nie urosła. Ale pospólstwo powinno zająć się czym innym - teraz ma mówić o Dniach Tarnobrzega i skupić na świętowaniu igrzysk.
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

Awatar użytkownika
cenzor

Post autor: cenzor » 19-06-2019 18:20

po ostatniej nawałnicy do tej pory ul. Sikorskiego /chodnik/ nie uprzątnięte z liści gałęzi, konarów skwer otwierany z przytupem przez miłościwie nam zarządzającego podobnie, nie uprzątnięte alejki z liści gałęzi, mało tego po ostatnim koszeniu pseudo trawników w tym miejscu w worach pozostawiona trawa dla kogo? a jest to główna przelotowa arteria miasta w kierunku Sandomierza. żywopłoty aż się proszą o przycięcie ale może do dni TBG coś tam uprzątną aby jakoś wyglądało.

ODPOWIEDZ