Troll Tarnobrzeg.info BITWA I !!!

Czy forum trzeba rozbudować? Jakie wrzucić kategorie, tematykę? Coś wygląda lub działa nie tak jak powinno?
AvalancheX
Posty: 555
Rejestracja: 04-05-2005 02:21

Troll Tarnobrzeg.info BITWA I !!!

Post autor: AvalancheX » 26-03-2006 17:07

"Będąc pod dużym wrażeniem popularności jaką cieszy się bitwa fotograficzna Towarzysza Karpika aka The GrubaRyba, postanowiłem ze zrealizuje pomysł który juz od dłuższego czasu powoli kiełkował w mojej głowie.

Chodzi mi o wybory na Trolla Tarnobrzeg.info :D
_________________________________________________________________
.................................................................................................................
Regulamin konkursu:

Co dwa tygodnie będziemy wybierać przez głosowanie Mega Trolla oraz Trolla Tarnobrzeg.info. W kategorii Troll Tarnobrzeg.info mogą być umieszczani tylko zajerestrowani użytkownicy tejże strony. W kategorii Mega Troll nie ma ograniczeń, no może poza granicami dobrego smaku i wychowania. Zgłoszenia ( cytaty ) przyjmujemy do końca miesiąca. Głosowanie odbędzie się w osobnym wątku, który powstanie w chwili zakończenia naboru a odbywać bedzie się na podobnych zasadach do Karpikowaj bitwy....

_________________________________________________________________
.................................................................................................................

Zapraszam do wklejania cytatów z zaznaczeniem w której kategorii mają startować."
Ostatnio zmieniony 26-03-2006 17:07 przez AvalancheX, łącznie zmieniany 1 raz.

cubi6
Posty: 1466
Rejestracja: 08-11-2004 17:19

Troll Tarnobrzeg.info BITWA I !!!

Post autor: cubi6 » 26-03-2006 17:39

"Pytania organizacyjne. Kto to jest Troll na forum? Nie wszyscy moge miec takie samo pojecie o tym Trollu. Inicjatywa bardzo przednia mi sie juz podoba.:)"
Ostatnio zmieniony 26-03-2006 17:39 przez cubi6, łącznie zmieniany 1 raz.

AvalancheX
Posty: 555
Rejestracja: 04-05-2005 02:21

Troll Tarnobrzeg.info BITWA I !!!

Post autor: AvalancheX » 26-03-2006 17:55

"Dla nie znających tego pojecia i nie posiadających umiejętności posługiwania sie google definicja z wikipedii:

* W mitologii nordyckiej złośliwa, lecz mało inteligentna istota, wyrządzająca szkody ludziom i zwierzętom. Pod tym względem jest podobny do orka, lecz jest o wiele od niego większy, silniejszy i agresywniejszy.
* W slangu użytkowników Internetu określenie osoby, która przeszkadza innym użykownikom grup usenetowych, forów i list dyskusyjnych. Patrz: trolling.
* W tolkienowskiej powieści Władca pierścieni wielki stwór o potężnej sile. Sauron zapanował nad trollami i używał ich m.in. do otwierania "Czarnej Bramy" oraz przesuwania wież oblężniczych.
* W grze Warcraft członek inteligentnej rasy, będący wojownikiem w służbie orków. Szamani trolli znają tajniki Voodoo.


Trolling: Trolling to wysyłanie wrogich, obraźliwych lub kontrowersyjnych wiadomości na jedno z publicznych "miejsc" w Internecie (grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp.) w celu wzniecenia kłótni. Często też podaje linki do stron z obrzydliwą zawartością, najczęściej tak zamaskowane, że niczego nieświadomy użytkownik widzi nagle zdjęcia zmasakrowanych zwłok, wypróżniających się ludzi, itd. Zobacz goatse.cx. Inną metodą trollingu jest podawanie linków do screamerów bez ostrzeżenia.
Trolling jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety.

Etymologia

Termin "trolling" pochodzi od ang. Trolling for fish - metoda łowienia ryb, ponieważ troll "zarzuca haczyk", poruszając kontrowersyjny temat, często niepotrzebnie, aby wywołać kłótnię. Poprzez wsteczną etymologię uprawiających trolling nazwano trollami (od legendarno-baśniowych stworów z mitologii nordyckich).

Zachowanie trolla

Troll rozpoczyna dyskusję przede wszystkim po to, aby wywołać zamieszanie, wyładować w niej swoje negatywne emocje, oraz aby poczuć się ważnym i zauważonym. Rzadziej spotykanym powodem jest chęć popisania się elokwencją i sztuką erystyki.

Troll zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, zaś merytoryczna zawartość dyskusji ma dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie, jakby troll "sycił" się nimi. Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony. Znużenie dyskutantów objawiające się kończeniem dyskusji (patrz: EOT) lub też wrzuceniem go do killfile'a interpretuje jako odniesienie zwycięstwa.

Najskuteczniejszą obroną przed trollingiem jest całkowite zignorowanie wszelkich zaczepek trolla, w momencie gdy się zorientujemy, że mamy z nim do czynienia. O ile istnieje taka możliwość, administratorzy lub moderatorzy powinni kasować wszystkie wiadomości, które można uznać za trolling. Zazwyczaj konsekwentne ignorowanie trolla skutkuje jego zniechęceniem i przeniesieniem się w inne miejsce, lub całkowitym zaprzestaniem działalności.

W slangu internetowym często mówi się, że trolla nie należy "karmić" - czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę. Przypomina o tym pojawiający się czasem na grupach dyskusyjnych ASCII-Art:

/| /| | |
||__|| | PROSIMY NIE KARMIĆ |
/ O O\__ |
/ \ TROLLA |
/ \ \ |
/ _ \ \ ----------------------
/ |\____\ \ ||
/ | | | |\____/ ||
/ \|_|_|/ | __||
/ / \ |____| ||
/ | | /| | --|
| | |// |____ --|
* _ | |_|_|_| | \-/
*-- _--\ _ \ // |
/ _ \\ _ // | /
* / \_ /- | - | |
* ___ c_c_c_C/ \C_c_c_c____________



A tu cytaty najsłynniejszego polskiego trola - EKSPERTA:

"Jak do komputera podłączyć dwie klawiatury. Ostatnio stwierdziłem, że
nienadążam z z pisaniem maili i chciałbym móc pisać dwie wiadomości
jednocześnie, lecz nie wiem jak podłączyć dwie klawiatury i jak
skonfigurować czytnik newsów."

"pl.sci.medycyna Temat: gazy jelitowe)
> Co zrobic aby zmniejszyc ich ilosc?
a w czym ci to przeszkadza ?
naturalnych odruchow nie nalezy tlumic, gdyz szkodzi to zdrowiu.
Zapytaj na amerykanskich grupach.
Nie ma takiej tradycji aby tlumic gazy i szkodzic zdrowiu."

"Przeczytalem ponad 2.500.000 postow na usenecie"

To tyle dziełem przykładu. Lets the game begin ..."
Ostatnio zmieniony 26-03-2006 17:55 przez AvalancheX, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Troll Tarnobrzeg.info BITWA I !!!

Post autor: marcin85tbg » 26-03-2006 18:06

""i zamknij sie w koncu piepszyc na ten temat!! Klub który jest zawsze ty nazywasz zerem weś pomyśl"...

a to jest mój faworyt do miana trola. JACO mistrz stylistyki i ortografi... inteligent pełną gębą :)"
Ostatnio zmieniony 26-03-2006 18:06 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

MadziaZ.
Posty: 668
Rejestracja: 05-06-2004 22:48

Troll Tarnobrzeg.info BITWA I !!!

Post autor: MadziaZ. » 26-03-2006 21:07

""Taaak Madziu cała masę kompleksów, niski, gruby, brzydki i wali mi z gęby cebulą."
AvalancheX - Mega Troll"
Ostatnio zmieniony 26-03-2006 21:07 przez MadziaZ., łącznie zmieniany 1 raz.

AvalancheX
Posty: 555
Rejestracja: 04-05-2005 02:21

Troll Tarnobrzeg.info BITWA I !!!

Post autor: AvalancheX » 26-03-2006 21:27

"[quote:b739f9d191="MadziaZ."]"Taaak Madziu cała masę kompleksów, niski, gruby, brzydki i wali mi z gęby cebulą."[/quote:b739f9d191]

Dopisz przynajmniej ze to ja napisałem ...


[b:b739f9d191]Prosze o dopisanie o to w jakiej kategorii wystawiacie nominowanych[/b:b739f9d191]"
Ostatnio zmieniony 26-03-2006 21:27 przez AvalancheX, łącznie zmieniany 1 raz.

MadziaZ.
Posty: 668
Rejestracja: 05-06-2004 22:48

Troll Tarnobrzeg.info BITWA I !!!

Post autor: MadziaZ. » 27-03-2006 12:00

"ok"

ODPOWIEDZ