MŚ RPA 2010

Siarka i nie tylko
dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

MŚ RPA 2010

Post autor: dink00 » 21-06-2010 23:23

"Portugalia pogromila Koreę Płn. 7:0. Trochę mi szkoda panów z Azji. Mialem nadzieje na jakas niespodzianke."
Ostatnio zmieniony 21-06-2010 23:23 przez dink00, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

MŚ RPA 2010

Post autor: rakkauslaulu » 21-06-2010 23:43

"dokładnie ja tak samo... Pierwsza połowa - może Koreańczycy nie byli lepsi ale na pewno groźniejsi... stracili 2 i 3 bramkę no i chęci do gry już zabrakło ;/;/;/ Niestety zarozumiali Portugalczycy zapewne wyjdą z grupy, nawet gdyby przegrali z Brazylią, bo WKS musiałoby niesamowicie nadgonić bramki, wręcz niemożliwe ;/"
Ostatnio zmieniony 21-06-2010 23:43 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

MŚ RPA 2010

Post autor: grassownik » 22-06-2010 12:17

"szkoda tych chłopaków bo może nie być za przyjemnie jak wrócą do swojej ojczyzny.
że też nikt nie spuści bombki na syna boga i jego sztab wojskowy :/

poszło portugalczykom na maksa i to raczej oni wejdą do następnej rundy,zresztą tak przewidywałem przed samymi mistrzostwami,zweryfikowałem swoje zdanie po bezpośrednim meczu między portugalią a wks.jaki los i piłka bywają przewrotne :)

dziś zaczynamy 3 rundę,powinno być jeszcze ciekawiej i jeszcze lepiej,niestety coraz więcej mamy błędów sędziowskich."
Ostatnio zmieniony 22-06-2010 12:17 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

kastatbg
Posty: 195
Rejestracja: 04-12-2009 15:30

MŚ RPA 2010

Post autor: kastatbg » 22-06-2010 13:11

"Najważniejsze ,że Hiszpania dała rade... Choć to jeszcze nie to ..podobno??
A Koreanczykow szkoda bo mialem wrazenie ,ze przez pierwsze minuty meczu byli po prostu lepsi ...
Podobno 2 piłkarzy już uciekło ...ale czy to prawda??"
Ostatnio zmieniony 22-06-2010 13:11 przez kastatbg, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

MŚ RPA 2010

Post autor: grassownik » 22-06-2010 13:39

"w sumie to nie wiadomo czy im kibicować czy nie w związku z tą ucieczką,bo represje sięgną nie ich a ich najbliższych oraz kolegów z drużyny :/
ale znowuż żyć tak jak oni tam... ?
przypomina mi się wiersz Herberta "Przesłanie Pana Cogito"
Herbert Zbigniew

Przesłanie Pana Cogito

Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu
po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę

idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch

ocalałeś nie po to aby żyć
masz mało czasu trzeba dać świadectwo

bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy

a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych

niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę
a kornik napisze twój uładzony życiorys

i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie

strzeź się jednak dumy niepotrzebnej
oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz
powtarzaj: zostałem powołany - czyż nie było lepszych

strzeż się oschłości serca kochaj źródło zaranne
ptaka o nieznanym imieniu dąb zimowy
światło na murze splendor nieba
one nie potrzebują twego ciepłego oddechu
są po to aby mówić: nikt cię nie pocieszy

czuwaj - kiedy światło na górach daje znak - wstań i idź
dopóki krew obraca w piersi twoją ciemną gwiazdę

powtarzaj stare zaklęcia ludzkości bajki i legendy
bo tak zdobędziesz dobro którego nie zdobędziesz
powtarzaj wielkie słowa powtarzaj je z uporem
jak ci co szli przez pustynię i ginęli w piasku

a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku

idź bo tylko tak będziesz przyjęty do grona zimnych czaszek
do grona twoich przodków: Gilgamesza Hektora Rolanda
obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów

Bądź wierny Idź
Hiszpanie ? są faworytami meczu z Chile ale nie takie cuda widziały moje oczy w piłce,poza tym ekipa bielsy gra kapitalnie w piłkę,z tym że grają otwarty futbol i to może ich zgubić.
a może Helveci nie ograją Hondurasu ? tak czy inaczej,szkoda będzie każdej z tych ekip.



Ostatnia zmiana wpisu: grassownik, 22-06-2010 - 11:40 "
Ostatnio zmieniony 22-06-2010 13:39 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

quentin7
Posty: 885
Rejestracja: 09-10-2007 20:57

MŚ RPA 2010

Post autor: quentin7 » 25-06-2010 05:44

"To się Włosi skompromitowali. Klęskę Francji jeszcze jakoś jestem w stanie zrozumieć i nie jest to dla mnie jakiś wielkim zaskoczniem. Zresztą od pamiętnego barażu z Irlandia i tej ręki Henrego przy golu zyczylem im jak najgorzej i dobrze się stało, że nie wyszli z grupy. Klęski Włochów i ich ostatniej pozycji jednak się nie spodziewałem. Myslałem, że po remisie z Nowa Zelandia wreszcie sie obudzą, ale obudzili sie tylko na ostatnie dwa kwadransy meczu ze Słowakami i na niewiele się to zdało. W sumie ciesze sie, ze to Słowaki zagraja z Holandia w 1/8. Obie druzyny takie jakies bliskie mojemu sercu. Zreszta nie wiem czemu, ale wiekszosc osob z ktorymi dyskutuje na temat pilki kibicuje wlasnie Holandii. Też ich darzę ogromną sympatia od zawsze i życzę im jak najepiej.

Sensacyjne jest dla mnie rowniez ulozenie sie turniejowej drabinki. Kto by przed MŚ przypuszczal, ze w polfinale zobaczymy kogos z czworki: Urugwaj, USA, Ghana, Korea. Szlagierowo zapowiada sie mecz Niemcow z Anglia, ale nikogo to nie powinno dziwić. Pozniej też moze być ciekawie, bo wygrany z tego meczu wpadnie najprawdopodobniej na Argentyne. O ile oczywiscie Meksyk nie sprawi sensacji i nie zrewaznuje sie za porazke sprzed 4 lat. Wszystko jest jak widać mozliwe, bo niespodzianek mamy co nie miara trzeba przyznać i nawet u bukmachera ciezko cos wygrać przy takich wynikach.

A dzisiaj kto dołączy oprócz Brazylii i Portugalii, bo to raczej już pewne, że awansują?

Hiszpania aby uniknąć meczu w 1/8 z Brazylią bez wątpienia musi wygrać z Chile, które jak dotąd bez porażki i bez straconej bramki.

Szwajcaria też faworytem w meczu z Hondurasem, który bez zwycięstwa i póki co też bez gola.

Szkoda, bo chętnie te trzy druzyny bym zobaczyl w 1/8, ale miejsce jest tylko dla dwóch ekip.

Jak dotąd 4/5 z zespołów z Ameryki Łacińskiej awansowało do fazy pucharowej. Sądzę, że wśród tych zespołów gdzieś kryje się przyszły mistrz świata. Myśle wlasnie, że któraś z druzyn własnie z Ameryki Południowej wygra w RPA. Najwieksze szanse daje Brazylii i Argentynie oczywiście, ale Urugwaju, Paragrwaju, ktory zagra z Japonia i byc moze Chile nie skreslam z walki o miejsce w najlepszej czwórce.

Czekam na dalszy bieg wydarzeń."
Ostatnio zmieniony 25-06-2010 05:44 przez quentin7, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

MŚ RPA 2010

Post autor: grassownik » 25-06-2010 10:28

"mnie makarony zaskoczyli,z taką grą zwykle bili się o medale :)
dla turnieju niekoniecznie stało się dobrze,ale nie mam zwyczaju płakać zwłaszcza gdy skrzywdzeni mogą czuć się włosi (moim skromnym zdaniem sędzia nie uznał dla nich 2 bramek,po 1 skrtel prawą nogę miał pół metra za bramką - to odległość wystarczająca by piłka przekroczyła linię bramkową,bo choć powtórki niczego nie wyjaśniają to wydaje się niemal pewne,że piłka ta uderzyła w prawe kolano słowaka vulgo : gol.nr 2 przy domniemanym spalonym,to nie był spalony a nawet jeśli to wg. wykładni fifa takie akcje interpretuje się na korzyść drużyny atakującej).
tym niemniej płakał po włochach wcale nie będę,wręcz cieszę się że ten beznadziejnie grający zespół odpadł,po anglikach to dla mnie nr 2 w klasyfikacji znienawidzonych zespołów narodowych.
do holendrów nic nie mam,uwielbiam ich futbol totalny,choć przez ponad dekadę nie mogłem patrzeć na kluiverta w ich ataku i dlatego zawsze średnio im kibicowałem,w tym roku mogą coś ugrać,ale liczę że zagrają z kimś poważnym do półfinału.
dziś wielkie wyzwanie przed hiszpanią,presję pewnie wytrzymają,ale czy dadzą radę ? ich atutem w meczu z chile jest fakt,że ta drużyna gra otwarty futbol,a z hiszpanią otwarty futbol już zagrali Polacy i wszyscy wiemy jak to się skończyło."
Ostatnio zmieniony 25-06-2010 10:28 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

kastatbg
Posty: 195
Rejestracja: 04-12-2009 15:30

MŚ RPA 2010

Post autor: kastatbg » 25-06-2010 11:21

"ich porazka jest sprawiedliwa:) Ciesze sie ,ze nie ma ani francji ani wlochow!
Slowacji wczoraj sie nalezał awans,a francuzi nie mogli sie odnalesc...
szkoda ,ze zostala anglia bo im tez za bardzo nie idzie i nie zaslugiwali do tej pory!
Mam nadzieje,ze dzis brazylia wygra z portugalia ... Noi Hiszpania ktora najlepiej jakby wyszla z 1 miejsca!



Ostatnia zmiana wpisu: kastatbg, 25-06-2010 - 09:22"
Ostatnio zmieniony 25-06-2010 11:21 przez kastatbg, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

MŚ RPA 2010

Post autor: rakkauslaulu » 25-06-2010 15:19

"Kibicuję Italii ale z taką grą jaką zaprezentowali w fazie grupowej to nie zasługiwali na wyjście. Piękny futbol na miarę mistrzów świata (taki jak grali niemal w każdym meczu 4 lata temu) pokazali dopiero po stracie drugiej bramki ze Słowacją. Ale co z resztą??? Lepiej się stało że odpadli jednak czuję się skrzywdzony jako ich kibic sędziowaniem. Tak jak napisał grassownik były dwie bramki... i jeśli można się spierać przy wybiciu przez Skrtela z linii bramkowej tak nie mam wątpliwości że nie było spaloneg, powtórki wskazywały jednoznacznie. Dodatkowo czerwona kartka dla Muchy... Nasz kochany Howard był pól metra od całej sytuacji i żółta karta tylko? pfff. Pirlo ledwo po wyleczeniu kontuzji wszedł 30 minut przed końcem czasu a był najlepszym graczem Italii w całej fazie grupowej. Wiele błędów popełnił Lippi, zawsze uważany przeze mnie za geniusza. Widać już było że w eliminacjach coś jest nie tak. Niestety smród za Donadonim ciągnie się aż do dziś i nawet Marcelo tego nie ogarnął. Ale trener Azzurrich popełnił zasadniczy błąd - chciał stworzyć nową drużynę z "młodych sezonowców". Wybrał tych którzy zaliczyli niezły sezon, a olał właściwie swoich weternów którzy nawet po słabym sezonie zdziałaliby cuda i zagraliby o niebo lepiej niż aktualna kadra... Brakło Tottiego, Toniego, jokera Del Piero, oczywiście Materazziego, za mało szans dostawał Gatusso. Co na MS robili Pepe, Montolivo, Marchetti, Criscito????????????? Cannavaro popełnił błędy i z Nową Zelandią i Paragwajem co kosztowało utratę jakże ważnych bramek ale oprócz tego widać było na każdym kroku jego determinację i waleczność pomimo wieku i dlatego duży szacunek. Szkoda najbardziej Buffona który wychodził z siebie na ławce...




Liczę że Korea uciuła dzisiaj jakiś punkt, a Brazylia pokona pewnych siebie cwaniaczków z półwyspu Iberyjskiego.
Najbardziej trzymam dzisiaj kciuki za moich Szwajcarów :) i liczę na odpadnięcie Hiszpanii ;)

Francuz i Włosi zagrali fatalnie ale co w dalszej fazie robią Anglicy????????????? pffffffff Mam nadzieję że Niemcy pokażą im prawdziwy futbol :)"
Ostatnio zmieniony 25-06-2010 15:19 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

kastatbg
Posty: 195
Rejestracja: 04-12-2009 15:30

MŚ RPA 2010

Post autor: kastatbg » 25-06-2010 15:44

"kartka dla MUCHY?? HAHAH czlowieku wlosi jak zwykle grali chamsko bo to zwykle chamy wiec nie mow takich rzeczy bo komu jak komu ale on dostal zlota i slusznie ... a wloch ?? nic powinna byc czerwien dla niego!"
Ostatnio zmieniony 25-06-2010 15:44 przez kastatbg, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

MŚ RPA 2010

Post autor: grassownik » 25-06-2010 16:42

"kary są indywidualne i dotyczą meczu a nie całego piłkarskiego dorobku,stąd gdyby była czerwień dla janka muchy to byłaby słuszna.
zresztą sędzia nie gwizdną ! więc nie ma o czym gadać.
zresztą wielu kibiców było przeciw włochom za dorobek makaronów w ciągu wielu lat,a włoska piłka a zwłaszcza reprezentacja kojarzy się i mi jednoznacznie: z chamstwem,brutalnością i graniem na 0-0,zatem tym bardziej niesmacznie wyglądają żale włochów po meczu,niech przypomną sobie co w meczu z nową zelandią zrobił dla nich sędzia,czyli wydrukował dla nich karnego (!) i nie podyktował karnego dla rywali dając przy tym czerwieni za uderzenie w twarz rywala chielliniemu.sprawiedliwość jednak jakaś w piłce jest :D

ale to co się stało choć dziwi to jednak jest jakąś wypadkową słabej włoskiej piłki,mało kasy,co większe gwiazdy uciekają do innych lig (zresztą tacy hegemoni w serie a jak kaka czy ibra wcale w nowych klubach nie zachwycili,spowodowane też jest to wysokimi podatkami na półwyspie apenińskim) coraz mniej dobrych piłkarzy,coraz słabsze wyniki klubowe (poza interem,który na calciopoli wyszli najlepiej,wcześniej przez dekadę wszyscy śmiali się z morattiego i z tego ze wydał miliard dolarów a wygrał tylko puchar uefa.w tym roku wygrali LM ale w kadrze interu włosi nie stanowią żadnej siły !) no i coraz słabsze kluby (zwłaszcza wielkie juve i milan na tej aferze stracili stały dopływ kasy z LM,a są to kwoty rzędu 20 mln euro zysku,że o obrotach nie wspomnę,dlatego też tak teraz inter nad nimi góruje)

anglicy ? no cóż tym się od włochów różnią że meczu prawdy jednak zwyciężyli !
choć i ja będą raczej za niemcami,anglików nie lubię z definicji (politycznie) a i piłkarsko nigdy nie odpowiadali mojej estetyce gry w piłkę.

a od jutra 1/8 i dopiero zacznie się zabawa :)



Ostatnia zmiana wpisu: grassownik, 25-06-2010 - 14:45 "
Ostatnio zmieniony 25-06-2010 16:42 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

MŚ RPA 2010

Post autor: rakkauslaulu » 25-06-2010 20:48

"kasta skoro uważasz że czerwonej dla muchy nie powinno być to faktycznie nie mamy o czym gadać i proszę cię o jedno - trochę obiektywizmu... i tylko dlatego że włosi są mistrzami prowokacji to w takiej sytuacji nie należy się kara dla bramkarza?????? Mam wrażenie że takie zdanie masz tylko i wyłącznie dlatego bo nie lubisz Italii. A jak się czegoś nie lubi to choćby się wiedziało że nie ma się racji to się do tego nie przyzna. Ja choć jestem ich kibicem to potrafię przyznać że tu sprowokują czy tu zagrają zbyt brutalnie ale nie jestem jednostronny tak jak ty...



Ostatnia zmiana wpisu: rakkauslaulu, 25-06-2010 - 18:55 "
Ostatnio zmieniony 25-06-2010 20:48 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

quentin7
Posty: 885
Rejestracja: 09-10-2007 20:57

MŚ RPA 2010

Post autor: quentin7 » 26-06-2010 03:37

"MŚ wkraczają w decydującą fazę. Teraz tak naprawdę zaczyna się prawdziwa zabawa. Panowie, jakie typowania co do awansów poszczególnych drużyn w 1/8?

Ja póki co w ćwierćfinale widzę na chwilę obecną: Urugwaj, Argentyne, Brazylie, Hiszpanie, Holandie, USA, Niemców i Paragraj. Będę szcześliwy jeśli połowa będzie dobrze, bo ten turniej pokazał już naprawdę masę sensacji. A jeśli chodzi o finał to dalej bez zmian. Sądzę, że 11 lipca zagrają ze sobą Argentyna z Brazylia."
Ostatnio zmieniony 26-06-2010 03:37 przez quentin7, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

MŚ RPA 2010

Post autor: grassownik » 26-06-2010 13:11

"kasta po prostu uważa,że to sprawiedliwe iż włoch dostał po japie i że jeszcze odpadli.
od finału w poprzednim mundialu należał im się wpier..dol :),tylko wielki zizu stracił głowę,gdyby nie podarował makaronom wtedy mistrzostwa (a mam przekonanie,że ze swoim kapitanem francuzi jednak by wygrali,choćby nawet w karnych.a z materazzim można było rozprawić się w tunelu po meczu,wziąć ze sobą gallasa,vierę i thurama i dojechać mendę =) )
zresztą,ja spięty na włochów wcale nie jestem,nie lubię tej nacji,największych tchórzy nowoczesnej europy,nie lubię też ich piłkarsko i dlatego podzielam powszechne ostatnio hasło że akurat włochów mi nie żal :D

teraz zaczyna się zabawa !

miałem nie typować ale się zabawię :)

Urugwaj - Korea Południowa - mimo wszystko 1 (typ na awans)
USA - Ghana 1
Niemcy - Anglia 1
Argentyna - Meksyk 1
Holandia - Słowacja 1
Brazylia - Chile 1
Paragwaj - Japonia 1
Hiszpania - Portugalia 1

czyli same 1,oj coś mi się wydaje że z 2 niespodzianki będą."
Ostatnio zmieniony 26-06-2010 13:11 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

karlitos
Posty: 83
Rejestracja: 13-05-2007 12:51

MŚ RPA 2010

Post autor: karlitos » 26-06-2010 15:05

"j/w z wyjatkiem paragwaj - japonia - 2, jeszcze usa i niemcy moze byc 2"
Ostatnio zmieniony 26-06-2010 15:05 przez karlitos, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

MŚ RPA 2010

Post autor: rakkauslaulu » 26-06-2010 15:32

"Liczę na Niemców i Meksykanów przede wszystkim... Holandia mam nadzieję że pociśnie.
Brazylia na pewno nie odpuści.
Hiszpania - Portugalia kto by nie awansował dalej to i tak nienawidzę obu zespołów...
Urugwaj - Korea Płd może być bardzo ciekawie i nie skreślałbym tak od razu Azjatów.
Paragwaj - Japonia widzę tutaj piękny remis, podobnie jak USA - Ghana."
Ostatnio zmieniony 26-06-2010 15:32 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

quentin7
Posty: 885
Rejestracja: 09-10-2007 20:57

MŚ RPA 2010

Post autor: quentin7 » 26-06-2010 18:00

"Urugwaj jest faworytem i trudno się dziwić, bo w fazie grupowej zaprezentował się naprawdę bardzo korzystnie. Statystyki z Korea również mają dość korzystne trzeba przyznać. Awans do ćwierćfinału drużyny z Azji będzie sporym zaskoczeniem. Przynamniej dla mnie. Urugwaj mimo wszystko zrobił na mnie większe wrażenie i nie ukrywam, że liczę na Fornala, Suareaza, Cavaniego i spółkę. Korea poza bardzo dobrym występem z Grecją jakoś mnie nie przekonała.

Amerykanów czeka ciężkie zadanie, ale stać ich na awans tak jak w Korei i Japonii. Mają ogromny głód sukcesu i to widać. A droga do półfinału w tej części drabinki jak widać stoi otworem. Ghana z pewnością tanio skóry nie sprzeda. Tym bardziej, że przyszło im bronić honoru afrykańskiego futbolu. Szykuje się ciekawe spotkanie w którym wszystko może się tak naprawdę zdarzyć. Jeśli jednak mam typować to więcej szans na awans daję reprezentacji Stanów Zjednoczonych."
Ostatnio zmieniony 26-06-2010 18:00 przez quentin7, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

MŚ RPA 2010

Post autor: Honka » 28-06-2010 01:12

"Urugwaj zrobił duży krok w stronę awansu do półfinału. Drogą ma naprawdę otwartą. Teraz wystarczy pokonać Ghanę, która mimo wszystko sprawiła wczoraj małą niespodziankę pokonując Amerykanów.

Argentynę znowu czeka powtórka z MŚ w Niemczech, bo na swojej drodze do półfinału spotkają Niemców, którzy dzisiaj w kapitalnym stylu pokonali Anglików. Spory udział niestety w dzisiejszych meczach, a szczególnie w tym pierwszym mieli sędziowie. Nie wiem jak można nie uznać bramki przy której piłka pół metra przed linią wpada do bramki. Niemcy byli lepsi, grali bardzo szybko i bardzo kombinacyjnie. Dwie zabójcze kontry były ciosem po którym Anglia nie była w stanie się podnieść. Nie spodziewałem się, że będą wygrać i to w takim wyniku. Mecz z Argentyną śmiało mogę określić przedwczesnym finałem. Szkoda, że któraś z tych drużyn odpadnie już w 1/4, bo obie grają kapitalny futbol.

Jutro Holandia ze Słowakami. Ciekawe czy nasi sąsiedzi sprawią kolejną sensację. Szczerze w to wątpię, ale z pewnością powalczą. Holandia w fazie grupowej sprawiała wrażenie takiej przyczajonej. Holandia faworytem, ale Słowaków nie przekreślam.

Chile w fazie grupowej zaimponowało mi i jeśli zagrają tak mądrze i rozsądnie jutro z Brazylią wcale nie stoją na straconej pozycji. Chociaż faworyt i w tym przypadku jest tylko jeden, a jest nim oczywiście ekipa Brazylii.

Też mam podobne typowanie odnośnie finału tak jak poprzednik quentin, ktory stawia na finał z udziałem dwóch teoretycznie najmocniejszych ekip z Ameryki Łacińskiej."
Ostatnio zmieniony 28-06-2010 01:12 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

MŚ RPA 2010

Post autor: grassownik » 28-06-2010 12:30

"no i proszę !
mamy skandale sędziowskie,ja od kilku lat nie mogę zrozumieć dlaczego sędziom się nie pomoże zdobyczami techniki,tylko obciąża się ich decyzjami od których tak wiele zależy.
nie będę płakał ani po meksykanach,ani po anglikach,ale to niesmaczne co się stało.
jeśli to pozwoli FIFIE dokonać zmian,to jestem za tym.. tym niemniej jak sędziowie gwiżdżą tak jak wczoraj drużynom mourinho to i tak każdy mówi o geniuszu buca z portugali.
czas na zmiany.a w sobotę kolejny wielki mecz,niemcy-argentyna,to będzie prawdziwa gratka dla kibiców.
po drabince wydaje się że mistrzem będą brazylijczycy dungi,nie zaskoczyłoby mnie to bo to wyrachowana wręcz do bólu drużyna,życzę maradonie by nie spotkał ich w finale bo z taką dziurą w środku to kanarki upokorzą ich tak,że nawet on,el dios,nie będzie miał po co wracać do buenos."
Ostatnio zmieniony 28-06-2010 12:30 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

MŚ RPA 2010

Post autor: Honka » 30-06-2010 02:10

"Brazylia mimo, że gra nudno to będzie w finale. Nie mam wątpliwości. Bez problemów ogra Holandię i później Urugwaj lub Ghanę. Jedyne co mnie zastanawia z kim w finale zagrają. Niby typowałem Argentynę, ale jeśli Niemcy będą grać tak jak grali do tej pory to wątpię aby Argentyna z taką dziurą w środku grała w finale. Hiszpanie też nie spacjalnie mnie porywają, ale z Paragwajem sobie powinni poradzić i zagrać w półfinale mimo wszystko."
Ostatnio zmieniony 30-06-2010 02:10 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ