Co ma TBG do STW albo STW do TBG?

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
frugo
Posty: 245
Rejestracja: 25-06-2004 00:12

Co ma TBG do STW albo STW do TBG?

Post autor: frugo » 16-08-2015 19:15

"http://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=15640

do zapoznania.

Czekam na wasze odpowiedzi tak z ciekawości - ze względu na to że jestem ze Stalowej Woli powstrzymam się póki co...


p.s. Nie jestem autorem w/w tekstu."
Ostatnio zmieniony 16-08-2015 19:15 przez frugo, łącznie zmieniany 1 raz.

stanleytbg
Posty: 545
Rejestracja: 05-07-2006 20:41

Co ma TBG do STW albo STW do TBG?

Post autor: stanleytbg » 16-08-2015 22:40

"Co do klimatu samych derbów, to jedyne co mi się rzuca w oczy to komentarze na ED przed i po meczowe. Uważam że kibice (jeżeli można ich tak nazwać) jednego i drugiego zespołu są siebie warci. Wzajemna nagonka i wymyślanie coraz to nowszych tekstów mających na celu upokorzenie drugiej strony.

W samym Tarnobrzegu mieszka obecnie sporo mniej osób niż w Stw, może więc dlatego Tarnobrzeg bardziej przeżywa zwycięstwo z "odwiecznym" rywalem?

A co do reszty tekstu, to uważam tak jak jego autor. Oprócz jeziora, to wszystko co lepsze jest w stw, i gdybym miał możliwość łatwej zmiany miejsca zamieszkania to z chęcią bym się przeniósł do sąsiadów. Sklepy, rozrywka, miejsca pracy, wszystko na plus w porównaniu do Tarnobrzega. Stalowa miastem rowerów? Osobiście chciałbym żeby w Tarnobrzegu było tyle ścieżek rowerowych ile jest u zachodnich sąsiadów.



Edytowany przez stanleytbg o 16-08-2015 - 20:44. "
Ostatnio zmieniony 16-08-2015 22:40 przez stanleytbg, łącznie zmieniany 1 raz.

td
Posty: 496
Rejestracja: 20-12-2010 17:37

Co ma TBG do STW albo STW do TBG?

Post autor: td » 16-08-2015 22:56

"Kompleksy to ma gość, który napisał ten artykuł. Przypomnę mu tylko, że to jego napięci koledzy przyjechali do Tarnobrzega na derby, zabierając za sobą pół Gorzyc, Nowej Dęby i Przemyśla. To oni chcieli pobić naszych piłkarzy po zwycięskich derbach. Smieszny koleś"
Ostatnio zmieniony 16-08-2015 22:56 przez td, łącznie zmieniany 1 raz.

chińczyk
Posty: 193
Rejestracja: 17-02-2012 20:20

Co ma TBG do STW albo STW do TBG?

Post autor: chińczyk » 17-08-2015 00:27

"w tym stronniczym artykule pisze, że do Tbg nie ma po co jeździć, ja moge powiedzieć to samo o Stalowej w której ostatnio byłem 4 lata temu. Nie ma tam kompletnie niczego co mogłoby mnie przyciągnąć."
Ostatnio zmieniony 17-08-2015 00:27 przez chińczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

faktyfaktow
Posty: 82
Rejestracja: 05-06-2014 11:47

Co ma TBG do STW albo STW do TBG?

Post autor: faktyfaktow » 17-08-2015 02:43

"
chińczyk pisze:w tym stronniczym artykule pisze, że do Tbg nie ma po co jeździć, ja moge powiedzieć to samo o Stalowej w której ostatnio byłem 4 lata temu. Nie ma tam kompletnie niczego co mogłoby mnie przyciągnąć.
A moze wlasnie dlatego ze nie byles w Stalowej Woli od 4 lat nie wiesz co sie w tym miescie dzieje? Ja jestem tu codziennie i zapewniam cie ze zmienisz zdanie kiedy po czterech latach zawitasz do Stalowej Woli.To miasto to nie tylko miasti z nazwy .To naprawe miasto.Tarnobrzeg to zlepek wiosek z rynkiem malutkiego ,kameralnego miasteczka i niech takim pozostanie.Ale na litosc...bez ambicji wielkomiejskich.Wowczas i Tarnobrzeg bedzie lubiany i szanowany.Tym czasem jest zenada i wygorowane ambicje.Daleko Tarnobrzegowi do Stalowej Woli czy Mielca.Czas sie zatrzymal 30 lat temu."
Ostatnio zmieniony 17-08-2015 02:43 przez faktyfaktow, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Co ma TBG do STW albo STW do TBG?

Post autor: Malyboss » 17-08-2015 04:49

"W takim razie na powyższy temat wypowiem się i ja.
W Tarnobrzegu się urodziłem, i po skończonej szkole średniej wyjechałem do Krakowa (najpierw studia, potem praca - łącznie ponad siedem lat). Potem do Tarnobrzega wróciłem, bo - o dziwo - właśnie tutaj dostałem lepsze warunki pracy, płacy i mieszkaniowe (zdaję sobie sprawę że może to dziwnie zabrzmieć, ale tak właśnie było). I póki co, nie zamierzam się stąd ruszać, bo jest mi tu dobrze :-)
Tarnobrzeg i Stalowa Wola - zawsze były jakieś wzajemne animozje, ambicje, chęć udowodnienia czegoś "tym drugim", i tak dalej. Ale reguły nie ma. Na studiach chociażby mieszkałem z bardzo fajną ekipą, właśnie ze Stalowej Woli. Chwilę trwało, zanim "się obwąchaliśmy" bo właśnie te zakorzenione stereotypy dały o sobie znać, ale okazało się, że są normalnymi, fajnymi ludźmi. Poznałem też innych ludzi ze Stalowej, z którymi znalazłem wspólne tematy. I nie ma na to reguły - wszędzie mogą trafić się idioci, znam takich i ze Stalowej Woli, i z Tarnobrzega, i z innych miast. Nie patrzę też przez pryzmat klubów piłkarskich, bo najzwyczajniej w świecie to olewam, i zupełnie mnie to nie interesuje, te kwestie pozostawiam tym, których to rajcuje. Dla mnie najważniejszym kryterium odnośnie człowieka jest jego inteligencja, poglądy, opinie, osobowość, a nie to skąd jest, albo komu kibicuje. Inna sprawa, że nawet jako rodowity tarnobrzeżanin nie mam zamiaru bronić Tarnobrzega za wszelką cenę, i zaklinać rzeczywistości, która wygląda tutaj różnie, zależy jak się spojrzy i na co się patrzy. Obiektywnie patrząc, Stalowa Wola na pewno ma się czym pochwalić, zrobiła bardzo wiele w kwestii rozwoju miasta, a od czasu reformy administracyjnej Tarnobrzeg zaprzepaścił wiele szans które miał, sporo zawalili tu ówcześni włodarze do których Tarnobrzeg jakoś szczęścia nie miał, ale i w samym Tarnobrzegu trochę dobrego przez te kilkanaście lat udało się zrobić. Nie ulega wątpliwości, że rozwojowo Tarnobrzeg został za Stalową Wolą w tyle. Najbardziej jednak boli odpływ młodych, kreatywnych, energicznych osób, którym miasto nie daje szans na rozwój, co widać w całym mieście. To tylko moja opinia, i oczywiście można się z nią zgadzać, albo nie."
Ostatnio zmieniony 17-08-2015 04:49 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

tbgdzk
Posty: 105
Rejestracja: 07-10-2014 18:10

Co ma TBG do STW albo STW do TBG?

Post autor: tbgdzk » 17-08-2015 11:52

"Ja z kolei nie rozumiem jaki sens ma pisanie takich artykułów. Jeżeli miał on na celu wywyższenie jednego miasta nad drugim i poniżenie drugiego to autor sam sobie wystawił świadectwo :) A te wieczne porównania obu obecnie powiatowych miast są jak kłótnie z pewnego sławnego polskiego filmu o dwóch sąsiadach na wsi o płot, bo kto gdzie woli mieszkać to kwestia gustu i urodzenia.

Ja z kolei przez 10 lat nie byłem w Stalowej i z ciekawości jak ostatnio wracałem z Rzeszowa do Warszawy, przejechałem przez Stalową. Jedyne co mi się nowego rzuciło w oczy to blok energetyczny przy wjeździe (spora inwestycja) i mniej niż kiedyś ludzi na ulicach (wręcz pustki). Przejazd przez miasto trwał jakieś 10 minut i nic tam więcej ciekawego nie zauważyłem. Jedyne miasta na podkarpaciu, które mocno poszły do przodu i to widać, to Rzeszów i Mielec."
Ostatnio zmieniony 17-08-2015 11:52 przez tbgdzk, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Co ma TBG do STW albo STW do TBG?

Post autor: Jasiek » 17-08-2015 22:16

"Popieram, iż jest to beznadziejny artykuł, który nic nie wnosi - chyba tylko bezsensowne dyskusje. Napisałem post pod tym prześwietnym artykułem ale nie przeszedł moderatora ;-) Widocznie autor krytyki nie przyjmuje. A post brzmiał tak:
"Autor tego artykułu jest co najmniej stronniczy by nie wyrazić się dosadniej. Jeśli mówimy o jakiś animozjach to trzeba być naprawdę zaślepionym by nie zauważyć, iż działa to w obie strony. Czytając takie artykuły przychodzi do głowy tylko jedno - kiepski dziennikarz (szumnie nazywając), który kompletnie nie ma o czym pisać. Takim artykułem wystawia tylko i wyłącznie sobie cenzurkę. "
Jak się okazuje to już było za dużo dla tego pana. Mam wrażenie, iż nie było go na świecie gdy zaczęły się te animozje między tymi dwoma miastami. Ja też znam trochę ludzi ze Stalowej i nie mam nic przeciwko temu miastu. Kibicowanie kibicowaniem ale na tym świat się nie kończy i nie ma co zawężać tak tematu bo w zasadzie na tym poletku te animozje powstały."
Ostatnio zmieniony 17-08-2015 22:16 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co ma TBG do STW albo STW do TBG?

Post autor: admin » 17-08-2015 23:16

"Wytykają że Tarnobrzeg dużo mniejszy, a na Stalowka.net właśnie informacja o gwałtownym ubywaniu ilości stalowowolan.
Według deklaracji śmieciowych papierowe 62 tys. oznacza realne 48 tys. mieszkańców STW.

Mówią kto gdzie jeździ do pracy, a przecież Prezydent Stalowej jeszcze niedawno jeździł na roboty do Tarnobrzega :-)

Czy więcej tarnobrzeżanie zainwestowali w Stalowej Woli, czy na odwrót?"
Ostatnio zmieniony 17-08-2015 23:16 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

smashpwnz
Posty: 13
Rejestracja: 13-09-2015 20:03

Co ma TBG do STW albo STW do TBG?

Post autor: smashpwnz » 14-09-2015 23:24

"Ja w stalowej woli uwielbiam tą pełną zabytków renesansową starówkę.
Malyboss pisze: a od czasu reformy administracyjnej Tarnobrzeg zaprzepaścił wiele szans które miał, sporo zawalili tu ówcześni włodarze do których Tarnobrzeg jakoś szczęścia nie miał, ale i w samym Tarnobrzegu trochę dobrego przez te kilkanaście lat udało się zrobić.
THIS"

ODPOWIEDZ