Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 08-12-2016 09:31

"
Art. 23. 1. Przetwarzanie danych jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy:

1) osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę, chyba że chodzi o usunięcie dotyczących jej danych;

2) jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia lub spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawa;

3) jest to konieczne do realizacji umowy, gdy osoba, której dane dotyczą, jest jej stroną lub gdy jest to niezbędne do podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą;

4) jest niezbędne do wykonania określonych prawem zadań realizowanych dla dobra publicznego;

5) jest to niezbędne dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez administratorów danych albo odbiorców danych, a przetwarzanie nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą

Art. 49. 1. Kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli czyn określony w ust. 1 dotyczy danych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub filozoficzne, przynależność wyznaniową, partyjną lub związkową, danych o stanie zdrowia, kodzie genetycznym, nałogach lub życiu seksualnym, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 50. (uchylony)

Art. 51. 1. Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 52. Kto administrując danymi narusza choćby nieumyślnie obowiązek zabezpieczenia ich przed zabraniem przez osobę nieuprawnioną, uszkodzeniem lub zniszczeniem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 53. Kto będąc do tego obowiązany nie zgłasza do rejestracji zbioru danych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 54. Kto administrując zbiorem danych nie dopełnia obowiązku poinformowania osoby, której dane dotyczą, ojej prawach lub przekazania tej osobie informacji umożliwiających korzystanie z praw przyznanych jej w niniejszej ustawie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 54a. Kto inspektorowi udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności kontrolnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
.
Myślę, że to nie ten wątek, no ale...



Edytowany przez ptasiorrr o 08-12-2016 - 08:34. "
Ostatnio zmieniony 08-12-2016 09:31 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 08-12-2016 14:37

Ostatnio zmieniony 08-12-2016 14:37 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Dyskusje religijne

Post autor: A1313 » 08-12-2016 18:54

"
Cytat

Wiec ptasiorrr złóż papiery o apostazje i kurwa przestań jęczeć.A potem przesiaduj co niedziela na schodach kościóła i pisz, wysyłaj, zgłaszaj i donoś. Amen, czy jakoś tak.

Może troszkę grzeczniej "polaku lepszego sortu" Co ja zrobię to moja sprawa a nie będę donosił, bo nigdy nie donosiłem. Ewentualnie mogę zgłosić zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Nie, nie , nie . Boże widzisz i nie grzmisz. Przecież twoje dokonania na tym forum sprowadzają sie jedynie do obrażania ,plucia i kąsania jadem, ja się tak zastanawiam co się stanie jak się sam w ten język ugryziesz.


Cytat

Cos marne to oręże z którym stajesz w szranki. Katechizm sie kłania , takie braki. Wstyd.

Oświeć mnie jeśli potrafisz.

Co Ty porównujesz ustawę o ochronie danych osobowych do katechizmu, bo to o tym chyba mowa.

Po pierwsze dlaczegom ma tobie ułatwiać życie? chcesz coś mieć więcej niz swą głupotę w walce z katotalibanem , to się o to postaraj.
A po drugie, pytanie dotyczyło -Nie udzielenie dziecku chrztu czy nie dopuszczenie do I komunii ze względu na brak u rodziców ślubu kościelnego - dyskryminacja; A widzisz tam gdzieś coś o ochronie danych osobowych? a widzisz ze gdzieś do czegoś porównywałem? Odpowiedziałem ze problemy religijne rozwiązuje prawo religijne, w KK jest to min. katechizm. Ja o jednym ty , a zresztą............"
Ostatnio zmieniony 08-12-2016 18:54 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19383
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 08-12-2016 20:53

"
ptasiorrr pisze:
to trener na treningu też przecież mówi imiennie kto co ma zrobić.
Publicznie?
Równie publicznie co w kościele. Sami swoi."
Ostatnio zmieniony 08-12-2016 20:53 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 08-12-2016 22:05

"No niezupełnie. Parafianin nie musi zgodzić się na przetwarzanie jego danych i głoszenie publicznie, że ptasiorrr nie posprzątał kościoła choć była jego kolej czy złożył ofiarę w takiej a takiej kwocie na rzecz parafii lub nie przyszedł pomagać przy budowie kościoła (najpierw jednak plebanii żeby ksiądz miał gdzie mieszkać, żreć czy przyjmować dziwki albo molestować dzieciaki).
Przecież twoje dokonania na tym forum sprowadzają sie jedynie do obrażania ,plucia i kąsania jadem
Kogo obrażam? Jak już niejednokrotnie pisałem nie zgadzam się z pewnymi rzeczami zapisanymi biblii (przypomnę: dziewictwo Marii, matka Jezusa nie matka boska, bałwochwalstwo). Nie potrafisz wytłumaczyć "Cos marne to oręże z którym stajesz w szranki. Katechizm sie kłania , takie braki. Wstyd." to się nie wypowiadaj. Pomódl się do obrazka lub figurki, zjedz ciało Chrystusa i wszystko popij jego krwią. Może wtedy coś zobaczy i zagrzmi. Jak członkowie jedynej słusznej partii obrażają obywateli, to też nikt nie grzmi, jak toruńskie ścierwo czyt. ojciec dyrektor ograbia z kasy i tak już biednych emerytów czy rencistów to też grzmotów nie słychać. Więc nie pierdol chłopie o katechizmie.



Edytowany przez ptasiorrr o 08-12-2016 - 21:06. "
Ostatnio zmieniony 08-12-2016 22:05 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

fil-utek
Posty: 112
Rejestracja: 10-04-2015 14:19

Dyskusje religijne

Post autor: fil-utek » 09-12-2016 12:17

Ostatnio zmieniony 09-12-2016 12:17 przez fil-utek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 09-12-2016 12:43

"
Abp Jędraszewski zastąpi kard. Dziwisza w Krakowie. Zaskakująca decyzja Watykanu
Zaskakująca dla kogo? Dla wyborczej? :-)"
Ostatnio zmieniony 09-12-2016 12:43 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 09-12-2016 13:08

"Plemniki chronią przed rakiem, antykoncepcja prowadzi do śmierci.

Następna mądrala. Jakim trzeba być niedorozwiniętym debilem aby coś takiego mówić jak Urszula Dudziak??? Zakładając,że życie seksualne zaczyna się w wieku 13-14 lat dzieci będą rodzić dzieci wg pani ekspert i aspektów religii katolickiej tego programu.



Edytowany przez ptasiorrr o 09-12-2016 - 12:16. "
Ostatnio zmieniony 09-12-2016 13:08 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Dyskusje religijne

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 09-12-2016 13:38

"Prasiorrr ty nie masz nic innego do roboty jak tylko trolować?"
Ostatnio zmieniony 09-12-2016 13:38 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 10-12-2016 07:54

"
tarnobrzezanin1234 pisze:Prasiorrr ty nie masz nic innego do roboty jak tylko trolować?
Uzasadnij proszę."
Ostatnio zmieniony 10-12-2016 07:54 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 12-12-2016 15:03

"Przeniesione z tematu PiS

fil-utek pisze: Dlatego niezmiernie rozbawiła mnie Rav cytująca moją wypowiedz("Mamy hierarchów kościelnych, którzy teoretycznie powinni świecić przykładem i stanowić wzór do naśladowania dla wiernych")
a następnie stwierdzająca : "Czasami tak jest, ale to też dlatego, że się za nich za mało modlimy.:-)


Nie wiem Rav czy to wiesz, ale kilkukrotnie były już przeprowadzane badania naukowe, które miałyby weryfikować skuteczność modlitwy.O wynikach badań finansowanych przez Fundację Templetona i kosztujących około 2,5 mln dolarów informowano w kwietniu 2006 roku na łamach ?American Heart Journal". Badanie dotyczyło modlitw za pacjentów którzy przeszli operację wszczepiania bypassów.Badania przygotowano bardzo rzetelnie i starannie. Modlono sie w trzech kościołach ? w Minnesocie, Massachusetts i Missouri.Pacjentów podzielono na trzy grupy: za przydzielonych do grupy I modlono się, ale pacjenci o tym nie wiedzieli, członkowie grupy II (kontrolnej) nie byli wymieniani w modlitwach, pacjenci z grupy III byli wymieniani w modlitwach i wiedzieli o tym. Wprowadzenie tej grupy miało służyć badaniu potencjalnych psychosomatycznych efektów występujących u ludzi świadomych, że inni modlą się o ich zdrowie.
Wyniki były jednoznaczne.Zmartwię cię Rav.:-)
Nie wystąpiła żadna różnica stanu zdrowia między pacjentami, za których ktoś się modlił, a grupą kontrolną.

Rav pisze :"konwencja antyprzemocowa i in-vitro to rzeczywiście zdrada moralności"-pozostawiam to bez komentarza.
Takie sformułowanie poglądów traktowanych przeze mnie jako poglądy przedstawiciela teoretycznego państwa zwalają po prostu z nóg.

Ale wcale mnie nie zmartwiłeś, taka modlitwa użyta na potrzeby badań nie jest prawdziwą modlitwą.
Jest wystawianiem Boga na próbę.
Dlatego wcale nie dziwię się, że nie przyniosła efektów :-)

Tutaj poczytaj o efektach wytrwałej modlitwy:
http://pompejanska.rosemaria.pl/categor ... mpejanska/


Jeżeli chodzi o konwencję antyprzemocową, to jakbyś przeczytał to wiedziałbyś, że wg tej konwencji przyczyny konwencji leżą po stronie rodziny, wiary i tradycji :-O
Zgadzasz się z tym? bo ja nie!
Jeżeli tak to odpowiedz na pytanie dlaczego więcej przemocy jest w konkubinatach, gdzie żyją niezgodnie z wiarą, niż w rodzinach katolickich żyjących sakramentami? itd. itd.

Uzasadnij, że in-vitro jest moralne wiedząc, że zarodki dzieci leżą zamrożone w probówkach?
Odpowiedz, co robi się z tymi zarodkami po 5, 10 czy 20 latach?
Wiesz co mówią osoby, które przeszły in-vitro o moralności w trakcie jej przebiegu?
Ale nie słuchaj tych co mówią w telewizji, ale tych co źle się czują z tym w jaki sposób było to przeprowadzane.



Edytowany przez rav o 12-12-2016 - 14:33. "
Ostatnio zmieniony 12-12-2016 15:03 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 12-12-2016 16:57

"
Jeżeli tak to odpowiedz na pytanie dlaczego więcej przemocy jest w konkubinatach, gdzie żyją niezgodnie z wiarą, niż w rodzinach katolickich żyjących sakramentami? itd. itd.
A skąd takie informacje???
Ale nie słuchaj tych co mówią w telewizji, ale tych co źle się czują z tym w jaki sposób było to przeprowadzane.
A gdzie mamy posłuchać???"
Ostatnio zmieniony 12-12-2016 16:57 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

fil-utek
Posty: 112
Rejestracja: 10-04-2015 14:19

Dyskusje religijne

Post autor: fil-utek » 13-12-2016 15:55

"
modlitwa użyta na potrzeby badań nie jest prawdziwą modlitwą.
Jest wystawianiem Boga na próbę.

Dlaczego kwestionujesz szczerość i prawdziwość tej modlitwy? Modlący się robili to żarliwie wiedząc , że modlą się za ludzi chorych.
Podstawowe pytanie:gdyby te badania przyniosły wynik pozytywny wyobrażasz sobie, że którykolwiek ze zwolenników teistycznej wizji świata zakwestionowałby go, oznajmiając, iż badania naukowe nie mają żadnego odniesienia do kwestii religijnych?
Pychą jest przybierać mentorski ton tłumacząc Boga:-)
Wiara podpowiada, że modlitwa działa, jeśli więc dowody temu przeczą, musimy kwestionować takie badania dopóty ,dopóki nie uzyskamy takich wyników, jakie są nam potrzebne."
Ostatnio zmieniony 13-12-2016 15:55 przez fil-utek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 13-12-2016 22:52

"Modlitwa to nie jest koncert życzeń, Bóg nie jest do spełniania każdych naszych życzeń.
Modlitwa jest rozmową, a nie tylko monologiem, jest słuchaniem tego co Bóg do nas chce powiedzieć.
Powiedzieć dlaczego tej prośby nie może spełnić.
Dlatego w modlitwie prosimy Boga o różne łaski, ale również dopowiadamy:
ale nie moja lecz Twoja wola niech się stanie.

Ty chcesz Boga ogarnąć niepojętą jeszcze przez ludzkość nauką?
Kim byłby Bóg gdyby można Go było zrozumieć w tak małym stopniu poznaną nauką?
Bóg wykracza daleko poza naukę.
Człowiek ciała ludzkiego jeszcze nie ogarnął, a chciałby Boga zapisać wzorami? :-)
Nie w pysze, ale w pokorze staję przed Bogiem.



Edytowany przez rav o 13-12-2016 - 21:54. "
Ostatnio zmieniony 13-12-2016 22:52 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

fil-utek
Posty: 112
Rejestracja: 10-04-2015 14:19

Dyskusje religijne

Post autor: fil-utek » 14-12-2016 10:31

"
odlitwa to nie jest koncert życzeń, Bóg nie jest do spełniania każdych naszych życzeń.
_ To stwierdzenie jest świadectwem pychy.Zbyt wielkie masz przekonanie o własnych możliwościach wytłumaczenia motywacji boskich.Wyspowiadaj się bo zgrzeszyłaś :-)
Modlitwa jest rozmową, a nie tylko monologiem, jest słuchaniem tego co Bóg do nas chce powiedzieć.
-w odpowiedzi na to przychodzi mi do głowy cytat z Lutra ?Każdy, kto chce być chrześcijaninem, powinien wyłupić oczy własnemu rozumowi".

Ty chcesz Boga ogarnąć niepojętą jeszcze przez ludzkość nauką?
-przyjmowanie czegoś bez dowodów dla ciebie jest cnotą.Pewne pojęcia choćby Trójca Święta pozostają niezrozumiałe i pozbawione zupełnie logiki choćbyśmy nie wiem jak wierzyli. Nie wolno jednak wg twojej logiki nawet próbować ich zrozumieć, gdyż to może je zniszczyć.

Bóg wykracza daleko poza naukę.
- niestety nie wykracza.Jest również teorią lub jak kto woli hipotezą,w którą niektórzy wierzą a niektórzy nie. Wynika z tego jednak, że skoro jest teorią podlega takim samym prawom empirii jak wszystkie inne rzeczy i mamy prawo jako ludzie kwestioniować go i zadawać pytania, mówić sprawdzam. Myślę że to Bogu powinno się podobać.Zadawanie pytań to rozwój.Niezadawanie ich to stagnacja.Chyba nie uda nam się porozumieć bo ty wyznajesz zasadę :ofiaruj kozę w pełnię księżyca, bo inaczej nie spadnie deszcz .Jak spadnie to znaczy, że modły zostały wysłuchane . Twoja modlitwa prowadzi do tego samego.Jak się uda coś wymodlić to znaczy, że Bóg rozmawia z tobą, gdy jednak nie- nie znamy ścieżek Pana , lub jak mówisz: "ale nie moja, lecz Twoja wola niech się stanie".
:-)

Nie widzisz koziej paralelności ?



Edytowany przez fil-utek o 14-12-2016 - 09:39. "
Ostatnio zmieniony 14-12-2016 10:31 przez fil-utek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 14-12-2016 15:56

"
fil-utek pisze:
odlitwa to nie jest koncert życzeń, Bóg nie jest do spełniania każdych naszych życzeń.
_ To stwierdzenie jest świadectwem pychy.Zbyt wielkie masz przekonanie o własnych możliwościach wytłumaczenia motywacji boskich.Wyspowiadaj się bo zgrzeszyłaś :-)

rav: to nie jest pycha, to podstawowe wiadomości katolika, spowiada się z grzechów, a nie z prawdy :-)
Modlitwa jest rozmową, a nie tylko monologiem, jest słuchaniem tego co Bóg do nas chce powiedzieć.
-w odpowiedzi na to przychodzi mi do głowy cytat z Lutra ?Każdy, kto chce być chrześcijaninem, powinien wyłupić oczy własnemu rozumowi".

rav: no to źle Ci przychodzi do głowy, bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego :-)
Ty chcesz Boga ogarnąć niepojętą jeszcze przez ludzkość nauką?
-przyjmowanie czegoś bez dowodów dla ciebie jest cnotą.Pewne pojęcia choćby Trójca Święta pozostają niezrozumiałe i pozbawione zupełnie logiki choćbyśmy nie wiem jak wierzyli. Nie wolno jednak wg twojej logiki nawet próbować ich zrozumieć, gdyż to może je zniszczyć.

rav: ja mam dowody :-)
Bóg wykracza daleko poza naukę.
- niestety nie wykracza.Jest również teorią lub jak kto woli hipotezą,w którą niektórzy wierzą a niektórzy nie. Wynika z tego jednak, że skoro jest teorią podlega takim samym prawom empirii jak wszystkie inne rzeczy i mamy prawo jako ludzie kwestioniować go i zadawać pytania, mówić sprawdzam. Myślę że to Bogu powinno się podobać.Zadawanie pytań to rozwój.Niezadawanie ich to stagnacja.Chyba nie uda nam się porozumieć bo ty wyznajesz zasadę :ofiaruj kozę w pełnię księżyca, bo inaczej nie spadnie deszcz .Jak spadnie to znaczy, że modły zostały wysłuchane . Twoja modlitwa prowadzi do tego samego.Jak się uda coś wymodlić to znaczy, że Bóg rozmawia z tobą, gdy jednak nie- nie znamy ścieżek Pana , lub jak mówisz: "ale nie moja, lecz Twoja wola niech się stanie".
:-)

rav: zadawanie pytań Bogu się podoba, a kozy nigdy nie ofiarowałem za deszcz :-) wystarczy zaufać Bogu, a
dostaniemy dużo więcej niż prosimy


Nie widzisz koziej paralelności ?

rav: nie :-)
Polecam lekturę: "Nieudane próby zniszczenia Jasnej Góry"

http://www.zaufaj.com/modlitewnik/606.html"
Ostatnio zmieniony 14-12-2016 15:56 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Dyskusje religijne

Post autor: janusza » 14-12-2016 16:54

"
Modlitwa to nie jest koncert życzeń, Bóg nie jest do spełniania każdych naszych życzeń.
Modlitwa jest rozmową, a nie tylko monologiem, jest słuchaniem tego co Bóg do nas chce powiedzieć.
Powiedzieć dlaczego tej prośby nie może spełnić.
Mógłbyś kiedyś nagrać jak Bóg do Ciebie gada?
Co prawda w młodości widziałem taką akcję ale niestety okazało się że to tylko srogie zioło.."
Ostatnio zmieniony 14-12-2016 16:54 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 14-12-2016 17:14

"
rav: ja mam dowody
Już nie możemy się doczekać abyś je przedstawił!!!"
Ostatnio zmieniony 14-12-2016 17:14 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19383
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 14-12-2016 19:39

"
rav pisze:Polecam lekturę: "Nieudane próby zniszczenia Jasnej Góry"

http://www.zaufaj.com/modlitewnik/606.html
Niestety nawet mnie to nie bardzo przekonuje, a co dopiero niedowiarków.
SS nie miało jednostek lotniczych, zatem nie mogło polecieć trzeciego dnia. W 1939 w ogóle SS było stosunkowo mało liczne. Legenda. Czy krzywoprzysięstwo tego który ją przekazał, uwiarygadnia opowieść, czy wręcz przeciwnie?

Inna sprawa, że Amerykanie kilka lat później nie mieli problemu ze zbombardowaniem i zrównaniem z ziemią klasztoru na Monte Cassino, jednak znacznie potężniejszego, starszego itd. Nie sposób z tego wnioskować, że Benedyktyni modlili się mniej lub gorzej niż Paulini."
Ostatnio zmieniony 14-12-2016 19:39 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 14-12-2016 20:26

"
W mniejszych miejscowościach wizyty duszpasterskie rozpoczynają się najczęściej po świętach Bożego Narodzenia. Jednak w dużych miastach księża odwiedzają wiernych już teraz. Przy tej okazji zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie, czy przyjmują duchownych i ile pieniędzy dają im w kopercie?

O tym, czy ksiądz w ogóle dostanie pieniądze, najczęściej decyduje jego podejście do wiernych. Jedna z internautek przytoczyła historię swojej siostry, która uczyła się gry na klarnecie, by zagrać księdzu w trakcie jego wizyty. Reakcja duchownego oburzyła rodzinę. "Stwierdził, że nie ma ani czasu, ani ochoty i chciał wyjść, gdy siostra zaczęła płakać. Koniec końców mama wyrwała mu kopertę i pokazała drzwi, a zawartość białego pakunku trafiła do siostry"

Inna z komentujących przytacza historię swojej cioci, która po świątecznych wydatkach nie miała już pieniędzy dla księdza. "Za karę" jej nazwisko wyczytał podczas mszy [jakaś dyskusja na ten temat niedawno tu była]

Również Aleksandra miała przykre doświadczenia z duchownym. "To jest masakra. Gdy babcia umierała, pobiegłam po proboszcza by udzielił ostatnie namaszczenie. Waliłam w drzwi, dzwoniłam tel/domofonem przez pół godziny! I nic! Zrobiłyśmy z mamą to same. Wcześniej, gdy był u babci na ostatniej spowiedzi, za przyjście do domu wziął 200 zł."

Nie wszędzie jest jednak tak źle, jak podkreśla internautka. "Syn chodzi z drugą babcią do kościoła tam u niej na Targówku. I zawsze dadzą na tacę i chętnie tamtego księdza się przyjmuje po kolędzie. Zupełnie inny człowiek. I co najważniejsze nie wiem w jaki sposób ale potrafi tego mojego zainteresować mszą."

W parafii Rafała "kolęda" wymusiła zmianę wikarego i to na minus. "U nas był wikary, który gdy chodził po kolędzie i widział ze bieda w domu, a jest koperta, to jej nie brał. Dowiedział się o tym proboszcz i to była jego ostatnia kolęda i koniec pobytu na tej plebani. Ja przyjmuję [księdza - red.]. Ale nic nie daję, bo nie muszę. To jest jedyny raz kiedy ksiądz przychodzi do ludzi, więc raz na rok to niech będzie."

Okazuje się jednak, że wielu księży pieniędzy wcale nie wymaga i zwraca uwagę na sytuację rodzin. "Byłam przyzwyczajona do >>proboszcza biznesmena<< w poprzedniej parafii i dlatego byłam taka zszokowana jak po przeprowadzce zmieniłam parafię i ksiądz się trzy raz zapytał czy nie będzie to problemem jak weźmie kopertę, bo woli by parafianie kupili leki albo lepsze jedzenie a kościół sobie poradzi. Mój wcześniejszy proboszcz się takimi drobiazgami nie przejmował!" - pisze Agata.

Renata podkreśla natomiast, że nie bawi się w żadne koperty. "Nigdy nie wkładam do koperty, ile mam, na ile mnie stać w danym roku, tyle daje. Mamy super księży w naszej parafii. Zanim weźmie pieniądze, to zapyta dziesięć razy, czy mamy, czy na pewno, bo mieszkanie nie świadczy o tym, że się ma... No,chyba że w tym roku mnie coś zaskoczy."

Księża są także dużym wsparciem dla Polaków mieszkających za granicami kraju. "Co roku przyjmujemy polskiego księdza. Umawia się z nami przez telefon, dostosowuje się do nas, do godzin naszej pracy, a najczęściej przyjeżdża w soboty. Nie wchodzi na trzy minuty, najczęściej jest u nas godzinę" - pisze Agnieszka. I dodaje: "Jest modlitwa, błogosławieństwo, i rozmowa. Pyta się o miniony rok, słucha naszych problemów, radzi... opowiada tez o swoim prywatnym życiu. Z koperta trzeba go gonić, zazwyczaj jest zmieszany ale bardzo dziękuje. Tacy księża za granica jak dla mnie maja prawdziwe powołanie."
Internautka podkreśla, że właśnie za granicą polubiła chodzenie do kościoła. W Polsce rażą ją nijakie kazania i "pokaz mody" wśród wiernych.

Ile osób, tyle odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy nie dają nic, inni ograniczają się do wrzucenia drobnych do puszki ministrantów. Z komentarzy internautów Wirtualnej Polski wynika, że przeważnie księża otrzymują kilkadziesiąt złotych. Chodź są osoby, które uważają, że dać mniej niż 200 zł, to wstyd.
www.wp.pl"
Ostatnio zmieniony 14-12-2016 20:26 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ