Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 19-05-2017 10:03

"
Mimo, ze Świadkowie Jechowy są przypisywani do chrześcijan, to ja bym się skłaniał tu bardziej do działań sekty.
Co Ty bredzisz??? Jakiej sekty??? Przecież Świadkowie Jehowy postępują dokładnie tak jak Jezus - chodzą i nauczają, a nie budują kościoły za miliony złotych. Mają to samo Pismo Święte (a wiesz może czego nie uznają z chrześcijaństwa?).

KLIKNIJ, PRZECZYTAJ I POWIEDZ CZY WARTO BYĆ KATOLIKIEM



Edytowany przez ptasiorrr o 19-05-2017 - 09:11. "
Ostatnio zmieniony 19-05-2017 10:03 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Dyskusje religijne

Post autor: wou » 19-05-2017 15:34

"
rav pisze: Chrześcijaństwo to nie tylko katolicyzm, ale i prawosławie i protestantyzm.
Kościół założył Chrystus, a nie Konstanty.
Teoretycznie. W praktyce, tzn. praktyki religijne w KK to czyste pogaństwo z już nawet nie osobą co mitem boga-Chrystusa (i jego boskiej matki) w centrum. Który, na marginesie, niczego nie zakładał i gdyby jakimś cudem dzisiaj ożył to na pewno znowu dałby się ukrzyżować, tylko tym razem na znak protestu wobec tego co Watykan uczynił w jego imieniu.
Jeżeli ktoś grzeszy zuchwale w nadziei Miłosierdzia Bożego to grzeszy przeciwko Duchowi Świętemu, dlatego hasło "róbta co chceta" jest przeciwne wierze chrześcijańskiej.
Jeżeli już to hasło Św Augustyna: "kochaj i rób co chesz", które niby podobne ale całkowicie odwraca sens.
Nikt nie szuka kozła ofiarnego, choć Jezus jest jak Baranek Paschalny.
To Bóg jest idealnym Ojcem i dlatego bierze odpowiedzialność za nasze winy.
Wspaniały, religijny bełkot. Zejdź na ziemię i odpowiadaj w normalny sposób, bez odwoływania się do ezoterycznych pojęć.
Jeżeli dziecko coś przeskrobie, to rodzic kochający go bierze odpowiedzialność za siebie.
To Bóg wziął odpowiedzialność za nasze winy.
Ale czy do Ciebie nie dociera, że to jest niemożliwe? Można robić ekstremalne rzeczy żeby komuś pomóc: oddać nerkę, wziąć winę w sądzie i odsiedzieć wyrok, zasłonić przed kulą itp itd ale NIE DA SIĘ wziąć na siebie czyichś grzechów, odpowiedzialności (moralnej) za nie, nie da się anulować tego co się stało (a już na pewno tego co się wydarzy). Niedość, że wymagałoby to wcielenia się w sprawcę to jeszcze podróży w czasie.

Ta całe odkupienie jest jak nieskończona linia kredytowa dla wszystkich, na którą każdy może sobie grzeszyć do woli "na krechę". Jezus stawia.

Ta doktryna jest po prostu asburdalna i skrajnie niemoralna. Trzeba po prostu nie mieć za grosz honoru, albo mieć go tylko za grosz właśnie, żeby w ogóle pomyśleć o takim przenoszeniu swojej odpowiedzialności. Moje czyny to moja odpowiedzialność, kropka. A wpajanie ludziom tych bzdur na siłę - groźbą (piekło), przekupstwem (niebo), szantażem emocjonalnym (ukrzyżowanie), to strasznie cyniczna i szkodliwa forma ich ubezwłasnowalniania.
wou, ale przecież nikt nie każe Ci być katolikiem!
Żeby z takim tekstem wyjechać w tym katolandzie to trzeba być albo bezczelnym złośliwcem albo naiwnym ignorantem. Jasne, rav, podobnie jak całe pokolenia Polek i Polaków na 18te urodziny dostałem możliwość wyboru czy chcę być zapisany do jakiegoś kościoła i brać udział w praktykach religijnych -_-' Ale masz częściowo rację: już nikt nigdy mnie do tego nie zmusi. I mam prawo być wkurzony na ten system religijnej korupcji, w który mnie bez pytania wrzucono i który pogrąża ten kraj, mam prawo na to reagować. Dostrzeż chociaż na moim przypadku jak dużym błędem jest zmuszanie dzieci do wiary. To jest nawet gorsze niż zapisywanie ich do partii zaraz po urodzeniu. Zupełny brak szacunku dla człowieka i pogwałcenie jego niezależności. Twojemu Bogu na pewno podoba się ten katolicki dżihad.

I Ty mi będziesz o przymusie gadał? Nawet nie czujesz jakim niewolnikiem jesteś, jakieś bezdusznej organizacji służysz i w jak mściwe i okrutne bóstwo wierzysz.
Jestem przekonany, że nawet gdyby istniały bezpośrednie dowody naukowe na istnienie Boga, to ludzie i tak by nie uwierzyli.
I może dlatego Bóg nie daje takich naukowych dowodów, bo i po co?
Gdyby były bezpośrednie dowody to nie byłaby już kwestia wiary. Ale ich nie ma więc jest. Czyli sugerujesz, że Bóg ma to gdzieś? Jeśli istnieje, to patrząc na jego "dzieło" zwisa mu i powiewa bardzo wiele rzeczy, więc w sumie czemu i nie to? Jak można chcieć wierzyć w tak bezlitosnego demiurga-tyrana...
Mimo, ze Świadkowie Jechowy są przypisywani do chrześcijan, to ja bym się skłaniał tu bardziej do działań sekty.
Byłbyś świetnym Świadkiem Jehowy, sekta czy nie sekta (każdy odłam religii to sekta) mentalnie nadajesz się doskonale. Gorzej z przywiązaniem do niebiblijnych praktyk i dogmatów - najciężej pozbyć się z głowy zabobonów."
Ostatnio zmieniony 19-05-2017 15:34 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 20-05-2017 12:14

"Obrazek

LINK"
Ostatnio zmieniony 20-05-2017 12:14 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Dyskusje religijne

Post autor: dino » 21-05-2017 00:20

"Czy skoro na tzw, misje ładowane są pieniądze budżetowe, czyli z ogólnej puli podatków znikną z kościołów tzw. składki i kwesty na działalność misyjną?
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol ... d=SK216DHP

1. 216 tysięcy złotych dla fundacji księdza Rydzyka.
2. 101 tysięcy złotych na organizację ? nie, to nie żart! ? imprezy wizyta Matki Bożej Częstochowskiej w krajach Ameryki Łacińskiej?.
3. 212 tysięcy złotych na Fundację Kardynała Kozłowieckiego, w której władzach zasiada Marek Jurek.
4. Setki tysięcy złotych na festiwale muzyki religijnej. Wśród beneficjentów m.in. Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek, Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko-Praskiej, Fundacja Lux Veritatis, prowincja zakonu franciszkanów, Towarzystwo Salezjańskie, Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych...

Czy to budżet Episkopatu? A może kurii warszawskiej? Nie. W ten sposób wydaje publiczne pieniądze Ministerstwo Spraw Zagranicznych"

W ostatnią niedzielę proboszcz zapowiadał jakiś festiwal. Może podłącz się rav pod kran z kasą póki jeszcze można."
Ostatnio zmieniony 21-05-2017 00:20 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 21-05-2017 01:14

"@dino, jak tu nie przypomnieć poprzedników?
Kontrolerzy wytykają kierownictwu MSZ, że w latach 2009-2013 kupiło aż 3,2 tys. sztuk mebli. Wydało na nie 4,4 mln zł. Stwierdzają m.in. "niecelowość, niegospodarność i nierzetelne planowanie zakupów". Ich zdaniem inne urzędy kupowały meble trzykrotnie tańsze.
....
Według "Rzeczpospolitej" wiele luksusowych mebli miało od razu lądować w magazynach. Tak stało się np. ze stołem kupionym na potrzeby polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku za 174 tysiące złotych.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... zne-srodki

Żeby nie było - niegospodarność, niecelowość i nierzetelne planowanie zakupów przez MSZ za czasów Sikorskiego wyszły w ramach kontroli poprzedniej KPRM, a nie w ramach jakiejś zemsty PiSu.

Wiem że to zupełnie nie na tematy religijne, ale nie mamy osobnego wątku z dyskusjami meblarskimi, a sam nie wiem które wydatki łatwiej usprawiedliwić.
Gdzieś indziej widziałem że za samo magazynowanie stołu za 174 tysiące płaciliśmy dodatkowe 55 tys. zł, a fotele biurowe były po 8500 zł/szt.

To nie kwestia prawa, ani religii, ale ogólnie gospodarności. Czy wcześniej faworyzowany był przemysł meblarski?"
Ostatnio zmieniony 21-05-2017 01:14 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 23-05-2017 00:53

"
ptasiorrr pisze:
Mimo, ze Świadkowie Jechowy są przypisywani do chrześcijan, to ja bym się skłaniał tu bardziej do działań sekty.
Co Ty bredzisz??? Jakiej sekty???
chciałeś zabłysnąć i znów popłynąłeś w siną dal, bo nie rozróżniasz podstawowych rzeczy
Przecież Świadkowie Jehowy postępują dokładnie tak jak Jezus - chodzą i nauczają,
tylko, ze czegoś innego
a nie budują kościoły za miliony złotych.
a czym są zbory jak nie ich kościołami?
Mają to samo Pismo Święte
Świadkowie Jehowy posługują się własną wersją Pisma Świętego, która nosi nazwę ?Przekładu Nowego Świata? (wyd. przez Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania, czyli centralny zarząd Organizacji Świadków Jehowy)
(a wiesz może czego nie uznają z chrześcijaństwa?).
oczywiście
wou pisze:
rav pisze: Chrześcijaństwo to nie tylko katolicyzm, ale i prawosławie i protestantyzm.
Kościół założył Chrystus, a nie Konstanty.
Teoretycznie. W praktyce, tzn. praktyki religijne w KK to czyste pogaństwo z już nawet nie osobą co mitem boga-Chrystusa (i jego boskiej matki) w centrum. Który, na marginesie, niczego nie zakładał i gdyby jakimś cudem dzisiaj ożył to na pewno znowu dałby się ukrzyżować, tylko tym razem na znak protestu wobec tego co Watykan uczynił w jego imieniu.
chciałbyś być prorokiem? bo tak się zachowujesz, wiesz co by było gdyby
Jeżeli ktoś grzeszy zuchwale w nadziei Miłosierdzia Bożego to grzeszy przeciwko Duchowi Świętemu, dlatego hasło "róbta co chceta" jest przeciwne wierze chrześcijańskiej.
Jeżeli już to hasło Św Augustyna: "kochaj i rób co chesz", które niby podobne ale całkowicie odwraca sens.
Nikt nie szuka kozła ofiarnego, choć Jezus jest jak Baranek Paschalny.
To Bóg jest idealnym Ojcem i dlatego bierze odpowiedzialność za nasze winy.
Wspaniały, religijny bełkot. Zejdź na ziemię i odpowiadaj w normalny sposób, bez odwoływania się do ezoterycznych pojęć.
ezoteryka to zupełnie coś innego
Jeżeli dziecko coś przeskrobie, to rodzic kochający go bierze odpowiedzialność za siebie.
To Bóg wziął odpowiedzialność za nasze winy.
Ale czy do Ciebie nie dociera, że to jest niemożliwe? Można robić ekstremalne rzeczy żeby komuś pomóc: oddać nerkę, wziąć winę w sądzie i odsiedzieć wyrok, zasłonić przed kulą itp itd ale NIE DA SIĘ wziąć na siebie czyichś grzechów, odpowiedzialności (moralnej) za nie, nie da się anulować tego co się stało (a już na pewno tego co się wydarzy). Niedość, że wymagałoby to wcielenia się w sprawcę to jeszcze podróży w czasie.
masz rację dla człowieka to niemożliwe, ale nie dla Boga
Ta całe odkupienie jest jak nieskończona linia kredytowa dla wszystkich, na którą każdy może sobie grzeszyć do woli "na krechę". Jezus stawia.
oj, nie! jest granica ludzkiej śmierci..
Ta doktryna jest po prostu asburdalna i skrajnie niemoralna. Trzeba po prostu nie mieć za grosz honoru, albo mieć go tylko za grosz właśnie, żeby w ogóle pomyśleć o takim przenoszeniu swojej odpowiedzialności. Moje czyny to moja odpowiedzialność, kropka. A wpajanie ludziom tych bzdur na siłę - groźbą (piekło), przekupstwem (niebo), szantażem emocjonalnym (ukrzyżowanie), to strasznie cyniczna i szkodliwa forma ich ubezwłasnowalniania.
uważasz, że jak nie będziesz wierzył to piekło zniknie? :-) niestety nie
wou, ale przecież nikt nie każe Ci być katolikiem!
Żeby z takim tekstem wyjechać w tym katolandzie to trzeba być albo bezczelnym złośliwcem albo naiwnym ignorantem. Jasne, rav, podobnie jak całe pokolenia Polek i Polaków na 18te urodziny dostałem możliwość wyboru czy chcę być zapisany do jakiegoś kościoła i brać udział w praktykach religijnych -_-' Ale masz częściowo rację: już nikt nigdy mnie do tego nie zmusi. I mam prawo być wkurzony na ten system religijnej korupcji, w który mnie bez pytania wrzucono i który pogrąża ten kraj, mam prawo na to reagować. Dostrzeż chociaż na moim przypadku jak dużym błędem jest zmuszanie dzieci do wiary. To jest nawet gorsze niż zapisywanie ich do partii zaraz po urodzeniu. Zupełny brak szacunku dla człowieka i pogwałcenie jego niezależności. Twojemu Bogu na pewno podoba się ten katolicki dżihad.
to nie jest zmuszanie tylko wychowywanie w wierze, to tak samo jak byś miał żal do rodziców, że urodziłeś się w tym a nie w innym kraju
I Ty mi będziesz o przymusie gadał? Nawet nie czujesz jakim niewolnikiem jesteś, jakieś bezdusznej organizacji służysz i w jak mściwe i okrutne bóstwo wierzysz.
nawet nie zdajesz sobie sprawy jak czuję się wolny i radosny, bo mam wspaniałego Boga
Jestem przekonany, że nawet gdyby istniały bezpośrednie dowody naukowe na istnienie Boga, to ludzie i tak by nie uwierzyli.
I może dlatego Bóg nie daje takich naukowych dowodów, bo i po co?
Gdyby były bezpośrednie dowody to nie byłaby już kwestia wiary. Ale ich nie ma więc jest. Czyli sugerujesz, że Bóg ma to gdzieś? Jeśli istnieje, to patrząc na jego "dzieło" zwisa mu i powiewa bardzo wiele rzeczy, więc w sumie czemu i nie to? Jak można chcieć wierzyć w tak bezlitosnego demiurga-tyrana...
Bóg dał Ci wolność i Ty robisz z nią co chcesz, nie wtrąca się w Twoje życie
Mimo, ze Świadkowie Jechowy są przypisywani do chrześcijan, to ja bym się skłaniał tu bardziej do działań sekty.
Byłbyś świetnym Świadkiem Jehowy, sekta czy nie sekta (każdy odłam religii to sekta) mentalnie nadajesz się doskonale. Gorzej z przywiązaniem do niebiblijnych praktyk i dogmatów - najciężej pozbyć się z głowy zabobonów.
Wszystkich zabobonów się pozbyłem, bo są sprzeczne z wiarą w Boga a do Świadków Jechowy to mi daleko "
Ostatnio zmieniony 23-05-2017 00:53 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 23-05-2017 17:48

"
Przecież Świadkowie Jehowy postępują dokładnie tak jak Jezus - chodzą i nauczają,
tylko, ze czegoś innego
Czego mianowicie?
a nie budują kościoły za miliony złotych.
a czym są zbory jak nie ich kościołami?
Pokaż mi "zbór" świadków Jehowy, najlepiej zdjęcia, choć trochę podobny do jakiegokolwiek wypierdolonego za pieniądze parafian kościoła
(a wiesz może czego nie uznają z chrześcijaństwa?).
oczywiście
Wypowiedz się w takim razie."
Ostatnio zmieniony 23-05-2017 17:48 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Dyskusje religijne

Post autor: dino » 24-05-2017 19:44

"I rzeczywiście stało się.
Maryja leci samolotem do Ameryki.
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że jest to konkurencja dla Maryj amerykańskich.
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że jest to bezsensownie roztrwonione sto tysięcy.
Moja reakcja będzie następująca: null (ZERO) pieniędzy włożę do puchy przy najbliższej składce "na misje".

http://natemat.pl/208719,matka-boska-bu ... izerunkowy



Edytowany przez dino o 24-05-2017 - 17:44. "
Ostatnio zmieniony 24-05-2017 19:44 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 03-07-2017 13:58

Ostatnio zmieniony 03-07-2017 13:58 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 09-07-2017 16:22

"
1. Nie będziesz miał prezesów cudzych przede mną.
2. Nie będziesz brał imienia Pana, Prezesa swego, nadaremnie.
3. Pamiętaj, abyś noc teczek święcił.
4. Czcij Prezesa swego i... Prezesa swego.
5. Nie zabijaj śmiechem.
6. Nie cudzołóż z innymi partiami.
7. Nie kradnij, chyba że Platforma już to robiła.
8. Nie mów prawdziwego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
9. Nie pożądaj stołka bliźniego swego.
10. Ani żadnego Błaszczaka, który jego jest.
Jarosław Kaczyński założył swój kościół. Oto dekalog i zasady członkostwa.

Niedługo dojdzie i do tego :-(



Edytowany przez ptasiorrr o 09-07-2017 - 14:25. "
Ostatnio zmieniony 09-07-2017 16:22 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 14-08-2017 23:18

"Nie wiem czy dobrze wrzucę ten cytat, ale normalnie pozostawiam bez komentarza:
? Nie potrafimy zrozumieć jaki Boży Plan przewidział takie wydarzenie [?]. Pokładamy w Bogu nadzieję i ufamy, że mamy w Nim oparcie i znajdziemy u Niego tak potrzebne dziś pocieszenie. Wierzymy, że wezwanych do siebie otoczył blaskiem i ciepłem Najwyższego
Oburzenie po słowach szefa ZHR. ?Śmierć dzieci w nawałnicy to Boży Plan?"
Ostatnio zmieniony 14-08-2017 23:18 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

A1313
Posty: 2283
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Dyskusje religijne

Post autor: A1313 » 14-08-2017 23:33

"
Oburzenie po słowach szefa ZHR. ?Śmierć dzieci w nawałnicy to Boży Plan?
I co niby w związku z tym? Ja bym zrozumiał oburzenie po wypowiedzi kogoś z ZHP, ale ZHR?"
Ostatnio zmieniony 14-08-2017 23:33 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 15-08-2017 15:08

"Nie chodzi o to kto tylko co powiedział. To jest chore, że jakiś tam bóg zabiera do siebie dzieci a to, że zginęły to jego plan. Teraz rodzice tych dziewczynek cierpią jak mało kto a jakiś tam rav powie, że bóg jest miłosierny i cierpi razem z nimi."
Ostatnio zmieniony 15-08-2017 15:08 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Dyskusje religijne

Post autor: wou » 16-08-2017 00:45

"
A1313 pisze:
Oburzenie po słowach szefa ZHR. ?Śmierć dzieci w nawałnicy to Boży Plan?
I co niby w związku z tym? Ja bym zrozumiał oburzenie po wypowiedzi kogoś z ZHP, ale ZHR?
No i przecież to JEST boży plan. Rav, w innym wątku pisałeś jakie to jest chore bycie jednocześnie dawcą i biorcą, to weźno powiedz co myślisz o takiej praktyce swojego Boga. Daje i zabiera życie. I wygląda na to, że chodzi o jak największą kreatywność w tej grze.

To mi przypomina pewien cytat:

Bóg albo nie może zapobiegać takim katastrofom, albo go to nie obchodzi, albo nie istnieje. Bóg jest bezsilny, zły lub wyimaginowany. Wybieraj, ale wybierz mądrze.

Jedyny sens jaki można nadać takim tragediom to że straszne rzeczy zdarzają się absolutnie niewinnym ludziom. Takie rozumienie inspiruje współczucie.

Z drugiej strony, religijna wiara niszczy współczucie. Myśli w stylu "to może być częścią boskiego planu" albo "nie ma przypadków w życiu" albo "na pewnym poziomie każdy dostaje to na co zasługuje" - to nie tylko głupota ale również niebywała znieczulica. Są niczym więcej jak dziecinną odmową połączenia się z cierpieniem innych ludzi. Takie sytuacje to okazja do dorośnięcia i pozwolenia by serce po prostu pękło.


Sam Harris
https://www.goodreads.com/quotes/358055 ... -like-this



Edytowany przez wou o 15-08-2017 - 22:49."
Ostatnio zmieniony 16-08-2017 00:45 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 16-08-2017 12:36

"
I co niby w związku z tym? Ja bym zrozumiał oburzenie po wypowiedzi kogoś z ZHP, ale ZHR?
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej ? organizacja harcerska, powołana 12 lutego 1989 przez instruktorów z terenu całej Polski. Powstała, aby zjednoczyć wysiłki niezależnych środowisk harcerskich poprzez powołanie alternatywnej ogólnopolskiej organizacji harcerskiej.

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej jest organizacją non-profit, od 20 kwietnia 2004 zarejestrowany jest jako organizacja pożytku publicznego. Związek opiera swoją działalność wychowawczą na społecznej pracy członków.

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej odwołuje się do tradycji ideowej skautingu i polskiego harcerstwa, chce kontynuować zasady programowe, metodyczne i organizacyjne Związku Harcerstwa Polskiego lat 1918-1939 oraz twórczo rozwijać dorobek niezależnych środowisk harcerskich działających po 1945 w ZHP i poza nim. ZHR używa tradycyjnego hymnu, odznak i symboliki harcerskiej. Lilijka harcerska będąca symbolem ZHR (tradycyjna lilijka przepasana w węźle biało-czerwoną szarfą) została zaprojektowana w 1989 przez hm. Małgorzatę Wojtkiewicz z Sopotu.

Związek wychowuje w oparciu o wartości chrześcijańskie. Jest organizacją otwartą dla wszystkich osób poszukujących wiary, których postawa osobista jest inspirowana Prawem i Przyrzeczeniem harcerskim, przy czym instruktorki i instruktorzy są chrześcijanami.

Związek jest niezależny organizacyjnie i ideowo od jakiejkolwiek partii politycznej"
Ostatnio zmieniony 16-08-2017 12:36 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Dyskusje religijne

Post autor: dino » 23-08-2017 00:11

"http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rodzice ... ie/lh7j004

Lekarze ze szpitala w Edynburgu poinformowali parę, że dwójka z trójki ich dzieci są zrośnięte ze sobą klatką piersiową, mają wspólne serce, układ oddechowy i układ pokarmowy. Konieczne było zastosowanie tzw. selektywnej redukcji. W przeciwnym wypadku żadne z dzieci nie miałoby szans na przeżycie. Jak powiedziała matka dzieci, zdecydowała się na usunięcie bliźniaków, ponieważ nie chciała, by cierpiały.

I Bogu niech będą dzięki, że są badania prenatalne a lekarz nie zasłaniał się "klauzulą sumienia"."
Ostatnio zmieniony 23-08-2017 00:11 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 23-08-2017 00:35

"Jeśli żadne nie miałoby szans na przeżycie...

Norwegia idzie dalej:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016 ... -norwegii/

Polsat wspomina przy okazji że wzrost ilości ciąży mnogich związany jest z popularnością procedury in vitro. Zatem zapładniamy pozaustrojowo, część zarodków mrozimy, kilka wszczepiamy, a jeśli "za dużo" przeżyje, to jeszcze można "selektywnie zredukować" bliźniaka czy część trojaczków. Ach jaka wolność."
Ostatnio zmieniony 23-08-2017 00:35 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Dyskusje religijne

Post autor: dino » 23-08-2017 00:49

"Zabijanie zdrowego dziecka jest zupełnie czymś innym niż usuwanie płodu zdeformowanego. Istota rzeczy zasadza się w tym, że polityka naszego rządu zmierza do wymuszania "donoszenia" ułomnego dziecka, urodzenia go i nastepnie pogrzebu. Tyle już razy zbierano podpisy po totalnym zakazem aborcji i wciąż nic z tego nie wychodzi. Sam Kaczyński jest w tej mierze podejrzany, gdyż jak byc moze jeszcze ktoś pamięta już za pierwszeg PiSu część PiSu pokazał, że zakaz aborcji ma daleko w poważaniu, co stało się min. powodem odejścia z PiS Marka Jurka a więc czołowego przedstawiciela antyaborcyjnego ruchu."
Ostatnio zmieniony 23-08-2017 00:49 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 23-08-2017 10:15

"dino, dziękujesz Bogu za morderstwo?
To w jakiego "boga" Ty wierzysz?
To jest straszne zakłamywanie rzeczywistości i obrażanie Boga.
Czy nie wydaje się Wam, że tym sposobem myślenia zbliżamy się do islamistów, którzy ataki terroru i śmierć niewiernych uważają za chlubę i robią to dla swojego "boga"?

tzw. selektywna redukcja
To kolejna próba oszukiwania czym jest morderstwo poczętego człowieka i usprawiedliwiania się, że to przecież nie jest zabójstwo.

Oto straszna wypowiedź dla stacji CBS jednej z doradczyń zabijania nienarodzonych dzieci:
?Nie patrzymy na aborcję jak na morderstwo. Patrzymy na to jak na coś, co zakończyliśmy. Zakończyliśmy możliwe życie, które mogłoby wywołać ogromne komplikacje.?
Wystarczy cos inaczej nazwać, aby nie brzmiało tak strasznie i już sam czyn też nie jest taki straszny?
dino pisze:Zabijanie zdrowego dziecka jest zupełnie czymś innym niż usuwanie płodu zdeformowanego.
Idąc Twoim tokiem rozumowania zabicie zdrowego człowieka jest zupełnie czymś innym niż zabicie człowieka chorego na raka, bo i tak prawdopodobnie pozostało mu tylko kilka miesięcy życia?
Czy w świetle prawa w przypadku dorosłego człowieka jest jakaś różnica?
Czy w świetle prawa sąd może zmniejszyć karę terroryście który zabił ludzi bo każdy z nich był na coś chory?
Jeden na nowotwór, drugi na białaczkę, inny na aids, a jeszcze inny na grypę?
Człowieku posłuchaj się co piszesz, bo jeżeli tak argumentujesz, to w konsekwencji wchodzisz w absurdy!"
Ostatnio zmieniony 23-08-2017 10:15 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ