Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 01-09-2017 13:09

"
Według szacunków WHO co roku 210 mln kobiet na świecie zachodzi w ciążę . Prawie 40 procent ? 80 mln ? to ciąże niechciane.

W Polsce aborcja jest dopuszczona wyłącznie w trzech przypadkach ? zagrożenie życia lub zdrowia matki, ciężkiego upośledzenia płodu i ciąży w wyniku gwałtu czy kazirodztwa. Nielegalne przerwanie ciąży kosztuje ok. 1300 euro. Według danych organizacji kobiecych rocznie około 200 tys. Polek korzysta z nielegalnej aborcji. Niejednokrotnie decydują się na zabieg w bardziej liberalnych Niemczech, Czechach czy Słowacji.
"
Ostatnio zmieniony 01-09-2017 13:09 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 02-09-2017 12:29

"Bozia zamiast logopedy, czyli religia w przedszkolu Ja też pozostawię to bez komentarza. Przynajmniej na razie..."
Ostatnio zmieniony 02-09-2017 12:29 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

inicjatywapolska
Posty: 26
Rejestracja: 23-05-2017 12:06

Dyskusje religijne

Post autor: inicjatywapolska » 02-09-2017 13:24

"Dzieci Nicolae Ceau?escu. Do czego w Rumunii doprowadził absolutny zakaz antykoncepcji?

http://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/0 ... ceausescu/

W ciągu miesiąca IP zebrała ponad 55 tys. podpisów za naszą ustawą. W Tarnobrzegu "za" podpisało się ponad 100 osób przez tydzień (jaki jest stan faktyczny na dziś, niestety jeszcze nie wiem)."
Ostatnio zmieniony 02-09-2017 13:24 przez inicjatywapolska, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 02-09-2017 16:43

"
iv pisze:Jeśli pytasz o masakrę na zdjęciach, to podobno są mniej krwawe metody aborcji, a same zdjęcia bywają zmanipulowane.
Nie obraź się, ale wpisem tym pokazujesz, że nie masz podstawowej wiedzy na ten temat i na dodatek próbujesz się usprawiedliwiać oskarżając innych o manipulację.
A nawet jeżeli by była, to wyobraź sobie jak wyglądać może dziecko z powyrywanymi rękami, nogami i całym tułowiem.

"podobno" - proszę Cię poczytaj i miej świadomość tego o czym dyskutujesz.

Oczywiście, są mniej krwawe metody jak aborcja farmakologiczna, ale stosowana do 9 tygodnia życia. Pamiętać należy, że ten sposób aborcji nie jest 100% pewny. W kilku przypadkach i tak konieczna jest aborcja chirurgiczna.
Natomiast aborcja chirurgiczna przez odessanie pod ciśnieniem dziecka możliwa jest pomiędzy 7 a 12 tygodnie ciąży.
Kolejna aborcja chirurgiczna polegająca na wyłyżeczkowanie płodu stosowana jest między 10 a 22 tygodniem ciąży.

Stosuje się jeszcze wywołanie akcji skurczowej, przedwczesny poród czy przez wstrzyknięcie chlorku potasu (stosowaną również do wyroków śmierci na skazańcach) ale należy pamiętać, że wtedy może dochodzić do żywych urodzeń dzieci. I co wtedy? Ratować? Zabić? Czy zostawić na powolną samoistną śmierć?
Przez cały okres ciąży stosuje się rozmaite połączenia metody podciśnieniowego opróżniania macicy z mechanicznym zniszczeniem zarodka/płodu i usunięciem jego resztek.
źródło: 10.Family Planning. W: Berek, Jonathan S.: Berek & Novak's Gynecology, 14th Edition. Lippincott Williams & Wilkins, 2007. ISBN 978-0-781768-05-4.
Wszystkie metody aborcji wykonuje się bez znieczulenia płodu.
źródło: Susan J. Lee i inni, Fetal pain: a systematic multidisciplinary review of the evidence, ?JAMA?, 294 (8), 2005, s. 947-54, DOI: 10.1001/jama.294.8.947, PMID: 16118385

bo podobno uważa się, że dziecko odczuwa ból dopiero w III trymestrze ciąży
Rozdzierający ból pisze: Dr Kanwaljeet Anand, lekarz pediatra z amerykańskiego Uniwesytetu Arkansas, zeznał przed miejscowym sądem, że 20-tygodniowy płód poddawany aborcji odczuwa silny, rozdzierający ból (severe and excruciating pain). Dr Anand był przesłuchiwany jako ekspert w sprawie o uznanie za obowiązujący rządowy zakaz aborcji przy częściowym porodzie.

Lekarz jednoznacznie stwierdził, że dzieci w 20-tym tygodniu życia płodowego są zdolne do odczuwania bodźców i doświadczają silnych cierpień podczas aborcji, bez względu na jej metodę. Dr Anand przedstawił sądowi dane potwierdzające zeznania: pomiary akcji serca, przepływu krwi i poziom hormonów dziecka wskazują na odczuwanie silnego bólu.
źródło: za: "The Guardian" - 07.04.2004 r

Ale nawet jeżeli wśród naukowców i lekarzy są podzielona zdania to można eksperymentować?

iv wykręcasz się i podnosisz temat o zagrożeniu życia matki jeżeli to jest zalegalizowane i nie jest sporem w tej inicjatywie.


inicjatywapolska pisze:Dzieci Nicolae Ceau?escu. Do czego w Rumunii doprowadził absolutny zakaz antykoncepcji?
To nie zakaz antykoncepcji, ale ten tyran do tego doprowadził!
Każdą nawet najlepszą rzecz można wykorzystać przeciw człowiekowi.
Nie siej propagandy kłamstwami i manipulacją!
Nikt Ci antykoncepcji nie zabrania!"
Ostatnio zmieniony 02-09-2017 16:43 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Dyskusje religijne

Post autor: dino » 02-09-2017 16:52

"Nikt Ci antykoncepcji nie zabrania!

Jest wobec tego niezły pomysł:

zbiórka prezerwatym dla potrzeb Afryki przy okazji kolejnej wizyty misjonarza w serbinowskim kościele.



Edytowany przez dino o 02-09-2017 - 14:53. "
Ostatnio zmieniony 02-09-2017 16:52 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 02-09-2017 17:33

"
(stosowaną również do wyroków śmierci na skazańcach)
I uważasz, że kara śmierci jest karą humanitarną?
Nikt Ci antykoncepcji nie zabrania!
Dlaczego niektórzy lekarze, powołując się na klauzulę sumienia nie wypiszą recepty na hormonalne środki antykoncepcyjne? Dlaczego w niektórych aptekach nie mają (albo nie sprzedają) np. prezerwatyw?

Sam piszesz do iv: "podobno" - proszę Cię poczytaj i miej świadomość tego o czym dyskutujesz. Sam piszesz: bo podobno uważa się, że dziecko odczuwa ból dopiero w III trymestrze ciąży więc zastanów się nad tym "podobno"



Edytowany przez basior o 02-09-2017 - 15:33. "
Ostatnio zmieniony 02-09-2017 17:33 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 02-09-2017 18:51

"
basior pisze:I uważasz, że kara śmierci jest karą humanitarną?
Żadna kara śmierci człowieka nie jest humanitarna.
Dlaczego niektórzy lekarze, powołując się na klauzulę sumienia nie wypiszą recepty na hormonalne środki antykoncepcyjne?
Bo one nie leczą a niszczą zdrowie kobiety.
Dlaczego w niektórych aptekach nie mają (albo nie sprzedają) np. prezerwatyw?
Bo to nie są lekarstwa :-)
Sam piszesz do iv: "podobno" - proszę Cię poczytaj i miej świadomość tego o czym dyskutujesz. Sam piszesz: bo podobno uważa się, że dziecko odczuwa ból dopiero w III trymestrze ciąży więc zastanów się nad tym "podobno"
Użyłem słowa podobno bo mam wątpliwości co do prawdziwości tych słów.
Ale czujny jesteś, brawo!
To dobrze, że analizujesz moje słowa.
Mam nadzieję, że bierzesz sobie moje słowa do serca :-)"
Ostatnio zmieniony 02-09-2017 18:51 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 02-09-2017 19:04

"Ja uważam, że kara śmierci dla zwyrodnialców była by jak najbardziej humanitarna. Choć kara dożywocia jest chyba bardziej surowa niż kara śmierci, bo skazany żyje w świadomości że, prawdopodobnie nigdy już po wolności nie przejdzie. Z drugiej strony utrzymywany jest z naszej kasy. Jakby eliminowano pedofilii ze społeczeństwa to ja bardzo bym się ucieszył (mówię również o księżach, co pewnie Ci się nie spodoba).

Twoje słowa biorę i nie biorę do siebie. Uważam, że każdy ma prawo do decydowania o swoim życiu jeśli jest wolnym człowiekiem. To odnośnie min. o antykoncepcji. Czy prezerwatywa nie zapobiega zarażeniu się wirusem HIV? Chyba lepiej zapobiegać niż leczyć?



Edytowany przez basior o 02-09-2017 - 17:04. "
Ostatnio zmieniony 02-09-2017 19:04 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 02-09-2017 22:26

"No chyba nikt nie powie że jest problem z dostępnością prezerwatyw, nawet jeśli nie byłoby ich w niektórych aptekach.
Benzynę czy spirytus też można kupować w aptece, ale po co akurat tam jeśli są całą dobę dostępne gdzie indziej?

Rav, nie mogę się zgodzić co do oceny kary śmierci."
Ostatnio zmieniony 02-09-2017 22:26 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 02-09-2017 22:42

"Mamy na tyle dużo grup przedszkolnych, że nie powinno być problemu ze zorganizowaniem grup bez religii, jeśli tylko by komuś na tym zależało."
Ostatnio zmieniony 02-09-2017 22:42 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Dyskusje religijne

Post autor: iv » 03-09-2017 02:00

"Oj, Adminie, wręcz przeciwnie, ja wręcz nie widzę żadnej możliwości zrobienia grup bez religii.

Kiedy posyłasz dziecko do przedszkola, to nie ma "na tyle dużo grup". W danym przedszkolu masz tylko jedną grupę np. trzylatków. W żadnym przedszkolu publicznym w Tarnobrzegu nie ma możliwości utworzenia po dwie grupy w każdym roczniku.

Zatem grupę areligijną możemy stworzyć jedynie na zasadzie wyznaczenia przedszkola "bez religii".
Ale ustawa nakazuje umożliwienie nauczania religii, więc publiczne przedszkole nie może z góry stwierdzać, że takiej nauki nie prowadzi.
Więc może po prostu zbierać się będzie jedną grupę w mieście "bez religii"? Jak miałaby wyglądać rekrutacja? W przedszkolu samorządowym dyrektor nie może zbierać przy rekrutacji nieznanych ustawie oświadczeń o nieuczęszczaniu na lekcje religii. Zresztą nawet wtedy jeżeli rodzic doniesie zgodę na uczęszczanie, to zajęcia trzeba będzie zorganizować."
Ostatnio zmieniony 03-09-2017 02:00 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 03-09-2017 12:34

"Ech te ustawowe utrudnienia. W takiej sytuacji trzeba by się jak najlepiej zatroszczyć o dzieci których rodzice nie chcą posyłać na religię, żeby nie czuły się odrzucone, czy pokrzywdzone.

Swoją drogą, pamiętam że w naszej szkole mówiono że alternatywne zajęcia z etyki były czasem bardziej religijne niż religia z księdzem :-)"
Ostatnio zmieniony 03-09-2017 12:34 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 03-09-2017 13:30

"To dlaczego religia jest zawsze w środku zajęć? Powinna być jako pierwsza (zarówno w przedszkolu jak i szkołach) albo ostatnia. Dzieci które nie chciały by chodzić przychodziły by później lub opuszczały wcześniej miejsce nauki. Tylko przecież tak jest zrobione specjalnie żeby dzieciaki chodziły na religię w środku zajęć, bo nie mają co ze sobą zrobić."
Ostatnio zmieniony 03-09-2017 13:30 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 03-09-2017 13:32

"
No chyba nikt nie powie że jest problem z dostępnością prezerwatyw, nawet jeśli nie byłoby ich w niektórych aptekach.
Tylko dlaczego ma ich nie być skoro odkąd pamiętam zawsze były. Zmienił się rząd i nagle nie ma albo nie sprzedadzą."
Ostatnio zmieniony 03-09-2017 13:32 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 03-09-2017 15:35

"Z przedszkolakami to raczej nie jest rozwiązanie. Odstawia się je prawie zawsze od-do. Mało którzy rodzice mogą przywieźć dziecko godzinę później, albo odebrać godzinę wcześniej. Co innego w szkołach.
A propos - nadal jest obowiązek chodzenia na etykę jak ktoś nie chodzi na religię?"
Ostatnio zmieniony 03-09-2017 15:35 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

lapikot
Posty: 50
Rejestracja: 24-04-2017 15:57

Dyskusje religijne

Post autor: lapikot » 03-09-2017 17:22

"Znam blisko obecnego 30-latka , który po jedyniesłusznej , uporczywej i wieloletniej indokrynacji (i nie chodzi tu o Ś.J.) , usamodzielniwszy się, zafundował sobie zespół dożywotnego (jak twierdzi) odstawienia. Zarówno kościół , jak i jego zapaleni polityczni poplecznicy mogą "osiągnąć" podobny efekt w szerokiej skali , bo fanatyzm ma niewiele wspólnego z samoograniczeniem. Tylko , czy możliwością takiej opcji trzeba się martwić?"
Ostatnio zmieniony 03-09-2017 17:22 przez lapikot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 03-09-2017 22:39

"Hejka! Wróciłem! Cieszycie się?
I znowuż pokaz w jednej ze szkół ilu jest tak naprawdę katolików w Polsce. Katechetka zaprosiła dzieci na jutrzejszą mszę o 8 rano. Za obecność - nagroda. Pozdrawiam zza miedzy!!!

Basior przyjacielu śledź co się dzieje w państwie prawa i sprawiedliwości, bo ja teraz zbytnio nie będę miał czasu.



Edytowany przez ptasiorrr o 03-09-2017 - 20:41. "
Ostatnio zmieniony 03-09-2017 22:39 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 03-09-2017 22:43

"A u nas, jeśli chodzi o jutrzejszą mszę, dokładnie na odwrót. Serio!"
Ostatnio zmieniony 03-09-2017 22:43 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 03-09-2017 23:54

"basior wstawił prześmiewczego linka z religią w przedszkolu i wszyscy komentują :-) więc i ja się dołączę, bo nie mogę już czytać tych kłamstw a przynajmniej zaciemniania faktów.
basior pisze:To dlaczego religia jest zawsze w środku zajęć? Powinna być jako pierwsza (zarówno w przedszkolu jak i szkołach) albo ostatnia. Dzieci które nie chciały by chodzić przychodziły by później lub opuszczały wcześniej miejsce nauki. Tylko przecież tak jest zrobione specjalnie żeby dzieciaki chodziły na religię w środku zajęć, bo nie mają co ze sobą zrobić.
Właśnie, że nie zawsze religia jest w środku zajęć lekcyjnych
Przed chwilą sprawdziłem jeden z planów lekcji i znalazłem religię jako pierwszą i jako ostatnią!
Uwaga kłamstwo basiora!
Nie jest tak robione specjalnie, bo każdej klasie wypada różnie, tak jak inne zajęcia, bo prowadzący katecheta ma je po kolei i jest tak jak wypadnie!
Więc kolejne kłamstwo basiora!



iv, czy Ty jesteś ateistką, że Ci przeszkadza religia w przedszkolu?
Dlaczego robisz taki problem?
Wiesz na jakiej zasadzie jest organizowana religia w przedszkolu?
ks. Wojciech Lechów pisze:Religia nie jest obowiązkowa w przedszkolu, dopóki nie poprosi o nią minimum siedmiu rodziców. Wtedy zamienia się w przedmiot obowiązkowy i trafia do programu.
Dz. U. z 1992 r. Nr 36, poz. 155, z późn. zm

Mam wstępne informacje, że w Tarnobrzegu jednak nie wszystkie przedszkola i grupy miały religię.
Jak ktoś ma pewne informacje to proszę o potwierdzenie.


Pierwszy z brzegu przykład:
W pabianickim PM nr 13 tylko jedno z 300 dzieci nie chodzi na religię. Jak tłumaczyła w rozmowie z ?Dziennikiem Łódzkim? Elżbieta Kmieć, dyrektor tej placówki, w czasie katechezy 6-letni chłopiec idzie na ?normalne? zajęcia do rówieśniczej grupy.
Wszystko zostało uzgodnione z rodzicami chłopca i nie mam od nich żadnych uwag. Dziecko nie czuje się w żaden sposób wyobcowane. Myślę, że gorzej dla niego by było, gdyby religia odbywała się z jego powodu popołudniem. Organizowanie ich po godzinach miałoby sens, gdyby sprawa dotyczyła większej ilości dzieci, ale u nas nie ma takiej potrzeby - mówi Elżbieta Kmieć.
[size=tiny]http://www.gazetakrakowska.pl/strona-ko ... e,11884924[/size]



Edytowany przez rav o 03-09-2017 - 22:04. "
Ostatnio zmieniony 03-09-2017 23:54 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 04-09-2017 00:11

"
Przed chwilą sprawdziłem jeden z planów lekcji i znalazłem religię jako pierwszą i jako ostatnią!
Znajdź http://dwojka.tbg.net.pl/plan/index.html ile razy religia jest w środku, a ile na początku lub na końcu zajęć. (poza kasą sportową, bo tam i tak nikt nie chodzi). Jak będę miał czas to wkleję linki z planami zajęć ze wszystkich szkół w Tarnobrzegu.

Wiesz na jakiej zasadzie jest organizowana religia w przedszkolu?
Ja wiem. Po to żeby wciskać dzieciom ciemnotę od najmłodszych lat.

Nie nazywaj mnie kłamcą, bo sam rozpowiadasz pierdoły i próbujesz przekonać innych do swoich racji. Ptasiorrr napisał jak werbują dzieci i młodzież do kościoła. Za co? Wzorowe zachowanie? Normalne łapówkarstwo.



Edytowany przez basior o 03-09-2017 - 22:12. "
Ostatnio zmieniony 04-09-2017 00:11 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ