Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Dyskusje religijne

Post autor: A1313 » 08-09-2017 23:13

"
Zależy Kościołowi, bo przecież na wszystkim można zarobić. Zasiłek 4000 na dziecko, które urodzi się bez szans na przeżycie pójdzie na jego pogrzeb i na "co łaska" dla księdza, bo inaczej może odmówić pochówku. Dlaczego kobieta, która nie chce dziecka ma go urodzić i wyrzucić? Dlaczego ma przeżywać traumę w związku z gwałtem czy dzieckiem chorym, które i tak umrze?
No nie bardzo,śmiem wątpić w to ze osoba której zabroniono przeprowadzić aborcje i zmuszono do narodzin dzięki decyzjom religijnych pałać będzie miłością do tej instytucji.


To po usunięciu czuje się ulgę, a nie traume.

Tez śmiem wątpić, jako ze jeszcze pamiętam czasy gdzie gazety trzymały poziom było sporo o traumach osób które przeprowadziły zabieg i występowały u większości kobiet które miały za sobą aborcje. Przychodziło to na rożnym etapie życia bez względu na wyznanie , wykształcenie czy światopogląd.

Tak, trochę tęsknie za jakością artykułów DF czy Rzepy z przed ponad 15 lat.


Dlatego jestem przeciw aborcji.
Byc przeciwny a zabronić prawnie to spora różnica.


1313, jak ty sobie wyobrażasz rozdział Kościoła od Państwa?
Człowiek ma dostać rozdwojenia jaźni?
Jako urzędnik ma być ateistą, a w domu katolikiem?
Tak się nie da

Jak ? normalnie tak jak w sporej ilości krajów europejskich. Rav tam za granicami naprawdę toczy się normalne życie , ciężko jet tobie w to uwierzyć ale naprawdę tak jest. Otwieram okno rozglądam sie i żaden związek religijny nie wpiernicza się w mój ogródek.


Mamy trzy obozy .
pierwszy- zabronić wszystkiego
drogi- zezwolić na wszystko
trzeci-utrzymać pat który funkcjonuje obecnie


A ja mam idealne wyjcie z zaistniałej sytuacji.

Katolicy -wierzący i praktykujący całkowity zakaz aborcji i in vitro, szeroka skala kar -można czerpać ze starego testamentu garściami.
Katolicy którzy zostali ochrzczeni a posiadający zaświadczenie o apostazji , niewierzący , oraz osoby których związki religijne nie zabraniają aborcji i in vitro korzystają z całkowitej wolności (oczywiście bez żadnego partycypowania w kosztach przez państwo)

Tadammmmm.



Edytowany przez A1313 o 08-09-2017 - 21:19. "
Ostatnio zmieniony 08-09-2017 23:13 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 09-09-2017 00:05

"Acha, ja robię temat o aborcji?
Zobacz kto wstawił projekt, w którym pierwszym punktem jest aborcja dzieci zdrowych.
Sam napisałeś, że wywiad Nowackiej w gazecie opierał się m.in. na aborcji, in vitro.
To o czym mam pisać? O d... Maryny?
Jak widać, że to jest jeden z ich głównych tematów?

Mam dość już tego tematu o aborcji i najchętniej bym skończył, ale jak widzę brak świadomości ludzi na temat aborcji i projektu jaki chcą wprowadzić to mi ręce opadają.
W tym temacie mi nie chodzi nawet o te skrajne przypadki aborcji, ale przede wszystkim o zabijanie zdrowych dzieci i eksperymenty medyczne na nich!
I to już nie są dwa przypadki w skali roku, ale dziesiątki a może setki tysięcy.

Człowiek nie żyje tylko polityką, polityka nie jest pępkiem życia człowieka, ale ma ona pomagać człowiekowi w funkcjonowaniu w społeczeństwie i gospodarce.
Człowiek obraca się w różnych środowiskach i strukturach: społecznych, gospodarczych, politycznych, prawnych, religijnych, towarzyskich, itd.
I nie można tego rozdzielać, bo to tworzy niejako pełnię człowieczeństwa.
Ja nie jestem politykiem, by żyć tylko polityką. Ja patrzę na świat całościowo, na wszystkie jej aspekty.
Pierwszym prawem człowieka jest prawo do życia. Jeżeli to się zniszczy wszystko inne dalej poleci.
Dlatego dla mnie to nie jest drobiazg. Dla Ciebie może być. Masz takie prawo.
Teraz pytanie - gdybyś zdawał sobie sprawę, że zaostrzenie przepisów za bardzo w stronę life może doprowadzić w dłuższej perspektywie do przesunięcia ustawy bardziej w stronę choice niż obecnie, to jest to decyzja rozsądna czy nie?
Jak widzisz feministkom nie potrzeba było zaostrzenia przepisów, żeby utworzyć projekt rozszerzający aborcję!
Dlatego potrzebna jest rozmowa, dyskusja i uświadamianie społeczeństwa czym tak naprawdę jest aborcja.
Staram się to robić i wg Ciebie to źle. Tak?
Dyskusja źle, uświadamianie źle, wprowadzenie przepisów źle, to co jest dobrze?

Zaostrzenie przepisów "za bardzo w stronę life"? Co to znaczy? Chcesz iść na układ ze złem i zgadzać się na częściowe zło?
Chcesz zgadzać się na częściowe zło bo boisz się większego zła?
Odpowiem Ci pytaniem: gdybyś zdawał sobie sprawę, że pójście na maksa za Chrystusem może doprowadzić w dłuższej perspektywie do podjęcia większej duchowej walki o swoje zbawienie niż obecnie, to jest to decyzja rozsądna czy nie?
Pamiętasz słowa Jana: "Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust"
Każdy kto podejmuje walkę ryzykuje. Każdy z nas podejmuje walkę duchową. Życie jest walką dobra ze złem.
Kto nie chce nie musi walczyć, tylko jak okaże się, że stał się niewolnikiem wroga, niech wtedy nie ma pretensji.
Czy realną wartością, bądź jakimś zwycięstwem jest zapis w dokumencie, o którym wszyscy wiemy że jest przestrzegany tylko częściowo, czy prawdziwa ochrona życia?
Nie uważam wcale, że zapis w dokumencie wystarczy, to nie jest koniec, ale jeden z pierwszych kroków.
Ale zauważ, że zapis w dokumencie zezwalający na aborcję wystarczy na jej rozszerzenie.
Przedstaw proszę na czym miałaby polegać wg Ciebie "prawdziwa ochrona życia"?"
Ostatnio zmieniony 09-09-2017 00:05 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Dyskusje religijne

Post autor: marcin85tbg » 09-09-2017 00:12

"
Tez śmiem wątpić, jako ze jeszcze pamiętam czasy gdzie gazety trzymały poziom było sporo o traumach osób które przeprowadziły zabieg i występowały u większości kobiet które miały za sobą aborcje. Przychodziło to na rożnym etapie życia bez względu na wyznanie , wykształcenie czy światopogląd.
Nie twierdzę, że tak nie jest, z czasem może i przychodzi trauma, ale co mnie to obchodzi? Ktoś podjął taką, a nie inna decyzję niech z tym żyje.

Admin ma rację, że jest to problem marginalny na płaszczyźnie politycznej podnoszony w określonych sytuacjach, by wywołać chwilowe zamieszanie, jednak na tym forum walkowany jest ostatnio bez przerwy i przewija się przez różne tematy.

Adminie sugeruje otworzyć nowy temat np. "Pro life vs Pro choice" i niech rav prowadzi tam swoją krucjate przeciwko ptasiorowi i forum się nieco uporzadkuje.



Edytowany przez marcin85tbg o 08-09-2017 - 22:14. "
Ostatnio zmieniony 09-09-2017 00:12 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 09-09-2017 00:31

"
A1313 pisze:Jak ? normalnie tak jak w sporej ilości krajów europejskich. Rav tam za granicami naprawdę toczy się normalne życie , ciężko jet tobie w to uwierzyć ale naprawdę tak jest. Otwieram okno rozglądam sie i żaden związek religijny nie wpiernicza się w mój ogródek.
Bo tam religia jest już w ogromnej mierze zniszczona, po prostu praktycznie jej nie ma, ale jest na zasadzie wierzę, ale nie praktykuję.
A1313 pisze:A ja mam idealne wyjcie z zaistniałej sytuacji.

Katolicy -wierzący i praktykujący całkowity zakaz aborcji i in vitro, szeroka skala kar -można czerpać ze starego testamentu garściami.
Katolicy którzy zostali ochrzczeni a posiadający zaświadczenie o apostazji , niewierzący , oraz osoby których związki religijne nie zabraniają aborcji i in vitro korzystają z całkowitej wolności (oczywiście bez żadnego partycypowania w kosztach przez państwo)

Tadammmmm.
Ciekawa propozycja, ale wtedy jedno dziecko miałoby być gorsze od drugiego?
Jest jakaś różnica w byciu dzieckiem ateisty, a w byciu dzieckiem katolika?
W jednym przypadku to człowiek a w drugim to nie człowiek?
Tu nie chodzi tylko o wiarę, ale co powtarzam o dowody naukowe i medyczne pokazujące kiedy zaczyna się życie człowieka.


marcin85tbg pisze:Admin ma rację, że jest to problem marginalny na płaszczyźnie politycznej podnoszony w określonych sytuacjach, by wywołać chwilowe zamieszanie, jednak na tym forum walkowany jest ostatnio bez przerwy i przewija się przez różne tematy.
Jedno macie rację, że tym tematem politycy rzeczywiście grają, ale na forum jest poruszany tylko w dwóch wątkach, więc nie przesadzaj, że w różnych.
Tylko tam gdzie jest to uzasadnienie.
Adminie sugeruje otworzyć nowy temat np. "Pro life vs Pro choice" i niech rav prowadzi tam swoją krucjate przeciwko ptasiorowi i forum się nieco uporzadkuje.
Pod warunkiem, że nikt inny nie poruszy tematu aborcji w innym wątku. Wg mnie tak się nie da, bo o czym innym by pisali w wątku "Inicjatywa Polska"? :-)"
Ostatnio zmieniony 09-09-2017 00:31 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 09-09-2017 00:43

"
rav pisze:Acha, ja robię temat o aborcji?
Zobacz kto wstawił projekt, w którym pierwszym punktem jest aborcja dzieci zdrowych.
To już kpina!
Spokojnie zajrzyj jeszcze raz na początek wątku, wiem że każdy może się pogubić.
Pierwszy wpis to obojętna pod każdym względem informacja o lokalnym spotkaniu z pewną polityczką.
Drugi wpis to był Twój krzywdzący atak na tę polityczkę, jako namawiającą, czy też zachęcającą do aborcji, później edytowany na łagodniejszą wersję. Oczywiście że Ty zrobiłeś z tego temat o aborcji, nikt inny. Masz dość tematu aborcji, dlatego wrzucasz go po raz kolejny gdzie się da?

Projektami politycznego planktonu (na dziś) nie warto się zajmować. Jak najbardziej jednak warto zajmować się lobbowaniem u tych którzy mają dziś władzę i to polecam.
Za bardzo w stronę life jest bardzo proste do wyjaśnienia, bo sam krytykowałeś projekt obywatelski środowisk katolickich, odrzucony ostatnio przez Sejm. Czy karanie matek jest za bardzo w stronę life? Przecież jest naturalne jeśli w pełni uznać równość życia i jego pozbawienia.
Czy niekaranie matek to układ ze złem i częściowe zło? Jak to możliwe, że takie rozwiązanie wyszło ze strony środowisk katolickich, a ostatecznie wystąpili przeciw niemu nawet episkopat. Czy episkopat nie jest zbyt "letni" w tej sprawie?

Nie powiem, że zapis w dokumencie jest całkiem pusty, ale przecież jest pusty w dużej części. Możemy mieć wymarzoną ustawę, ale Polacy wszystko potrafią ominąć jeśli chcą. Jeśli byśmy wprowadzili podatek dochodowy ze stawką 100% to za miesiąc wpływy z niego byłyby zerowe. A ktoś mógłby pomyśleć że wzrosną pięciokrotnie.

Prawdziwa ochrona życia to realna (a nie w statystykach) minimalizacja liczby aborcji. Wcale nie mam przekonania, że zakazy w ustawie są jedyną i najskuteczniejszą ku temu metodą. Co więcej, obawiam się że machnięcie wahadłem w prawo, może za parę lat przechylić je w lewo, a wychylenie w tą stronę już realnie skutkowałoby zwiększeniem liczby aborcji. Gdyby właśnie teraz przeszła "gorąca" ustawa z całkowitym zakazem i karaniem matek, za parę lat na pewno ktoś by ruszył temat w drugą stronę, a ruszając zmieniłby na pewno coś jeszcze. Efekt pozornie dobrej zmiany na papierze może końcowo i realnie służyć złemu, bo dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.

marcin85tbg - dobra propozycja. Może podziałam w wolnej chwili."
Ostatnio zmieniony 09-09-2017 00:43 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Dyskusje religijne

Post autor: A1313 » 09-09-2017 00:57

"
Bo tam religia jest już w ogromnej mierze zniszczona, po prostu praktycznie jej nie ma, ale jest na zasadzie wierzę, ale nie praktykuję.

A u nas nie wierze ale praktykuje. Z Kwaśniewskim na czele -praktykujący acz niewierzący.

W zasadzie jest tam taki sam procent osób wierzących tylko tam brak zapychaczy w postaci - co ludzie i rodzina powie czy chęci korzystania z przyszłych sakramentów. Nie zauważyłeś pewnej zgodności w pojawianiu sie w świątyni -komunia , bierzmowanie ,ślub i chrzest. Bierny ,mierny ale wierny.

To ja wole pustawe kościoły z wiernymi z prawdziwego zdarzenia.




Ciekawa propozycja, ale wtedy jedno dziecko miałoby być gorsze od drugiego?
Jest jakaś różnica w byciu dzieckiem ateisty, a w byciu dzieckiem katolika?
W jednym przypadku to człowiek a w drugim to nie człowiek?
Tu nie chodzi tylko o wiarę, ale co powtarzam o dowody naukowe i medyczne pokazujące kiedy zaczyna się życie człowieka.

Dlaczego mniejszość religijna ma decydować o tym , żyjemy w świeckim państwie czy tak trudno to zrozumieć .Próżne twe starania nikt tej ustawy nie tknie nawet palcem."
Ostatnio zmieniony 09-09-2017 00:57 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 09-09-2017 02:16

"Podejrzewałem Adminie, że do tego nawiążesz już po raz drugi. Ciekawy jestem ile razy będziesz mi to jeszcze wypominał.
Jeżeli słyszę o feministkach to jedno z pierwszych skojarzeń to aborcja, więc tak zareagowałem, przyznaję niefortunnie, ale zauważ, że jakbym przewidział, że jednym z pierwszych działań inicjatywy będzie właśnie temat aborcji, czyli włączenie się w projekt rozszerzający aborcję.
Czy naprawdę uważasz, że ja swoim wpisem dałem początek projektowi "ratujmy kobiety"? w którym na pierwszym miejscu będzie aborcja a który to inicjatywapolska będzie promowała?
Przyznaję, że początek był mój, potem temat zaczął schodzić na sądy i wtedy inicjatywapolska wstawiła zdjęcia z projektem "ratujmy kobiety" i wtedy zaczęło się po raz drugi już na dobre.
Do pierwszego wywołania tematu się przyznaję, ale do drugiego razu wywołania tematu już nie.

Nie wrzucam tematu aborcji gdzie się da.
Kiedyś dawno może tak, ale ostatnio już nie, więc teraz nie pisz, że gdzie się da.

W tym temacie poruszaliśmy przede wszystkim projekt związany z tym tematem o rozszerzeniu aborcji.
Dlaczego więc w tym temacie z takim uporem nawiązujesz do projektów drugiej strony?

Zaniechanie karania kobiet może być pewnym brakiem konsekwencji, ale nie jest nie pójściem bardziej w stronę life, bo przede wszystkim należy się skupić na ratowaniu życia, a nie na karaniu. Karanie to już inna sprawa. Karanie to już nie sprawa obrońców życia, ani Kościoła.
Częściowo mogę Ci przyznać rację, że efekt wahadła może być i całkiem możliwe, że to było powodem braku poparcia episkopatu, ale to nie znaczy, że należy siąś na laurach i nic nie należy robić.
Najgorsze jest właśnie nie robić nic w tej sprawie. Trzeba robić, ale nie wszystko na raz, ale stopniowo. Przede wszystkim pokazywać prawdę o życiu i uświadamiać.
Najważniejszą sprawą jest ratowanie dzieci, karanie kobiet już niekoniecznie jest najważniejsze, bo w dużej mierze wydaje mi się, że one nie wiedzą co robią, albo nie zdają sobie sprawy, bo często widać brak rzetelnej wiedzy. Zresztą karą dla kobiety jest życie w tej świadomości do końca życia.
Prawdziwa ochrona życia to realna (a nie w statystykach) minimalizacja liczby aborcji.
A więc na czym ma polegać ta realna minimalizacja liczby aborcji?"
Ostatnio zmieniony 09-09-2017 02:16 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 09-09-2017 11:13

"To wszystko kwestia realnych możliwości, czy jak wolisz, zagrożenia. Nie ma możliwości żeby dyskutowany projekt przeszedł teraz w Sejmie, co przyznaje w wywiadzie sama Nowacka. Zajmowanie się i straszenie nim to jakaś histeria. Nie warto obecnie załamywać rąk nad pomysłami Korwina, Palikota, Ikonowicza, ONRu itd. nawet jeśli bardzo by Ci się nie podobały, bo zagrożenie z ich strony nie istnieje. W sprawie aborcji może coś zrobić teraz wyłącznie pisowska większość i wyłącznie nimi warto się zajmować, a nie straszyć nierealnym.

Jeśli zmiany nie mają być radykalne, a nie mają, to zostaje temat aborcji eugenicznej. Decyzja o aborcji często wynika w tym przypadku z obaw o przeżycia po porodzie (ciężkie przypadki) lub pozostanie z codziennym wieloletnim zmaganiem, dużymi kosztami, brakiem wsparcia, jak ktoś wyżej wspomniał możliwym rozpadem związku itd. To co niedawno rząd wprowadził (jednorazowe świadczenie) jest minimalnym kroczkiem w stronę skuteczności, ale na pewno mało przekonującym.

Czy realne wsparcie dla osób które zdecydują się urodzić, chociaż mogłyby legalnie przerwać ciążę zmniejszy liczbę aborcji eugenicznych? Oczywiście że tak. I jeśli ktoś traktowałby ten temat jako "podstawowy" a nie "drobiazg" to można to zmienić jedną ustawą. I obstawiam że to lepsza metoda niż zakazy i kary. Co więcej, nawet po ewentualnym przechyleniu wahadła w drugą stronę, przecież lewica nie odbierze wsparcia dla matek chorych dzieci."
Ostatnio zmieniony 09-09-2017 11:13 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 09-09-2017 15:27

"
Takie właśnie dzieci wyglądają po aborcji
No nie wytrzymam choć jestem niewyspany po nocnym maratonie Kinga.
A przed tak nie wyglądają? Wkleić link? Zawsze tak piszesz żeby wyszło na Twoje. Kobiety będą usuwać dzieci zdrowe i gówno zrobisz. Czy w Polsce czy za granicą ale będą.
Tragedię, a co przeżywają jak wiedzą, że sami się do tego przyczynili?
A nic. Jak kobita wyskrobie zlepek komórek i wypierdzieli do kibla, to raczej nie będzie przeżywała tragedii. Będzie chciała to urodzi i wychowa, albo wypierdzieli na śmietnik, albo zostawi w szpitalu, albo odda do adopcji.

Rav to nawet zabroniłby chodzić po trawnikach aby nie zabijać trawy a wcześniej nie deptać nasion, które są już przecież żywe.

Chwilowo pozdrawiam z Rzeszowa!!! Ty rav na Google Play masz aplikację "Adoptuj Życie'. Zainstaluj sobie na swoim sraj-fonie i spadaj.
?Adoptuj Życie? to pierwsza na świecie interaktywna aplikacja dla osób, które podjęły modlitwę ?Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego?.

Przez 9 miesięcy zobowiązania:
- nie zapomnisz o codziennej modlitwie
- sprawdzisz jej treść
- skorzystasz z gotowych rozważań różańcowych
- zobaczysz jak rozwija się dziecko
- usłyszysz bicie jego serca
- podejrzysz go przez USG
- maluch sam opowie Ci o tym, jak się czuje

Aplikację tworzy i rozwija Fundacja Małych Stópek. Twoim dobrowolnym postanowieniem może być wsparcie naszej działalności!

Po co stworzyliśmy mobilnego asystenta modlitwy?

- aby edukować - aplikacja pozwala poznać modlącemu się dogłębnie proces rozwoju dziecka poczętego, którym się opiekuje,
- aby wspierać w wytrwaniu w 9-miesięcznej modlitwie i przypominać o podjętym zobowiązaniu
- w celu kształtowania wrażliwości u obrońcy życia, który dzięki aplikacji może być na każdym etapie rozwoju duchowo adoptowanego przez siebie dziecka, mogąc je lepiej poznać,
- aby promować obronę życia nienarodzonych, być zawsze pod ręką i stawać się mobilnym świadectwem, które może dawać jej użytkownik bez względu na miejsce i czas,
- aby wykorzystać nowe technologie w służbie prawdzie i dobru, dotrzeć dzięki nim do szerszego grona odbiorców.

Wkrótce planowany jest rozwój aplikacji obejmujący nową wersję na iOS oraz w innych językach!

Masz pytania lub sugestie? Zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym aplikacja@adoptujzycie.pl
Obrazek
W państwie PiS kobiety mają przede wszystkim rodzić nowych Polaków. Właśnie pojawił się pomysł projektu, według którego sąd mógłby zarządzić przymusowe zamknięcie kobiety w ciąży w szpitalu. W postępowaniu oprócz prokuratora uczestniczyłby ?adwokat dziecka nienarodzonego?.

Oficjalnie projekt ma chronić płód przed FAS ? alkoholowym zespołem płodowym. W praktyce będzie oznaczać sprowadzenie kobiet do roli narodowych inkubatorów ? kontrolowanych, szpiegowanych i pozbawianych wolności.

Mężczyznom, którzy nienawidzą kobiet, przypominamy, że podobne programy istniały w XX wieku. W 1936 roku rozkazem Heinricha Himmlera powołano organizację Lebensborn, będąca częścią struktur SS. Lebensborn miał stworzyć odpowiednie warunki do ?hodowli nordyckiej rasy nadludzi? oraz zahamować wzrastającą liczbę aborcji. Zdrowe, aryjskie kobiety ? izolowane w zamkniętych ośrodkach ? miały dostarczać jak najwięcej mięsa armatniego dla armii Hitlera.

Polska nie prowadzi całościowej polityki alkoholowej. Efektem jest potężny problem alkoholizmu w kraju. Żeby tę sytuację naprawić, trzeba ograniczyć sprzedaż i wesprzeć system leczenia. Osoba chora na alkoholizm, oprócz leczenia, powinna też mieć możliwość przerwania ciąży ? często nieplanowanej lub z gwałtu.

Doprowadzenie chorej na oddział i zmuszenie do urodzenia, a potem wykopanie z chorym dzieckiem na ulicę ? to nieludzkie. Nie stanowi żadnego rozwiązania problemu.

www.partiarazem.pl

[Grafika: zdjęcie z lat 30' przedstawia młode kobiety w strojach gimnastycznych z nazistowskim orłem na piersi, podczas inspekcji przeprowadzanej przez przełożoną. Na górze napis Inkubator+, fontem przypominającym ten używany w III Rzeszy. Tekst na grafice głosi: Nowy projekt ustawy złożony przez Rzecznika Praw Dziecka przewiduje izolację kobiety w ciąży w celu ?zabezpieczenia? płodu i zachowania przez nią abstynencji.

Sąd może zarządzić przymusowe doprowadzenie kobiety w ciąży i umieszczenie jej w oddziale zamkniętym. Projekt zakłada udział w postępowaniu prokuratora i ?adwokata dziecka nieurodzonego?.]
"
Ostatnio zmieniony 09-09-2017 15:27 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 09-09-2017 16:21

"Dzięki ptasiorrr za promocję akcji Adoptuj Życie. To interesująca inicjatywa, ale ograniczająca się jednak do adopcji duchowej.
To co pisałem powyżej jako pozytywne propozycje dla rava, zamiast zakazów i karania to część zależna od rządu. Ale przecież możemy to zrobić na poziomie niższym. Na poziomie diecezji czy parafii.

Możemy nie tylko adoptować dzieci duchowo, ale wdrożyć cały system opieki nad matkami które zdecydują się urodzić, chociaż mają możliwość bądź wskazania do aborcji. Mam wrażenie że dla bojowników pro life poród jest zbyt często końcem zmagań. A przecież to dopiero początek życia po tej stronie, chociaż czasem trudnego i krótkiego.

Niech każda matka wie że ma rzeczywiście wybór, że gdy urodzi to nie czeka jej odrzucenie, bieda i poświęcenie, ale gwarantowana opieka. Zależnie od przypadku może to być hospicjum, może być adopcja, stałe wsparcie finansowe, rzeczowe, poświęcenie swojego czasu. Coś więcej niż tylko adopcja duchowa. To jest praca do wykonania dla nas wszystkich i nie widzę tu roli rządu, czy samorządu, ale przede wszystkim rolę Kościoła. Wsparcie będzie skuteczniejsze niż zakazy. A pieniądze darowane na szlachetny cel z własnej woli to dobry uczynek, a nie redystrybucja pod przymusem aparatu państwowego.

Rozumiem rzecznika praw dziecka. Ochrona dzieci jest jego zadaniem, to się wykazuje."
Ostatnio zmieniony 09-09-2017 16:21 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 09-09-2017 22:55

"
Nie ma możliwości żeby dyskutowany projekt przeszedł teraz w Sejmie, co przyznaje w wywiadzie sama Nowacka.
To po co robią zamieszanie?
W sprawie aborcji może coś zrobić teraz wyłącznie pisowska większość i wyłącznie nimi warto się zajmować, a nie straszyć nierealnym.
I są ludzie które wykorzystują teraz pisowską większość.

Straszenie nierealnym? Kto kogo bardziej straszy?
"Kobiety są zagrożone", "Nie ma demokracji", "Przymus rodzenia", "Brak decydowania swoim ciałem"
Nie widzisz tego straszenia?

Realne wsparcie finansowe na chore dzieci jest pomocą i w jakimś stopniu może zmienić podejście niektórych osób.
Warto to robić, malutki kroczek został zrobiony i czekamy na kolejne.
Ale mimo większego wsparcia bez budowania świadomości to dalej będzie kropla w morzu.
Co więcej, nawet po ewentualnym przechyleniu wahadła w drugą stronę, przecież lewica nie odbierze wsparcia dla matek chorych dzieci.
Nie odbierze, ale wyśmieje jak to już zrobiła, gdy rząd zrobił do przodu malutki kroczek.
Malutki 4 tyś, bo widocznie na 40 tyś na razie raczej nas nie stać.
Ale ok, masz rację.
Ale przecież możemy to zrobić na poziomie niższym. Na poziomie diecezji czy parafii.
Na zasadzie weźmy się i zróbcie? :-)
To już jest to robione na poziomie diecezji i parafii. Jeszcze mało, ciągle mało, ale to już jest.
Przeważnie jest to ciche i nie krzykliwe, bo ta pomoc musi być dyskretna. Kobiety nie chcą by ich pokazywano.
Mam wrażenie że dla bojowników pro life poród jest zbyt często końcem zmagań
To masz bardzo złe wrażenie. Nie kończy się. Wejdź na te strony i poczytaj.


Duchowa adopcja już jest od kilkudziesięciu lat i wiele istnień ludzkich zostało uratowane.
Ale powiedz mi ile osób z tego forum podjęło się jej?
A skoro ptasiorrr ją promuje to musi wierzyć, że działa.
A to jest tylko i wyłącznie modlitwa plus dobre uczynki.
Niech każda matka wie że ma rzeczywiście wybór, że gdy urodzi to nie czeka jej odrzucenie, bieda i poświęcenie, ale gwarantowana opieka. Zależnie od przypadku może to być hospicjum, może być adopcja, stałe wsparcie finansowe, rzeczowe, poświęcenie swojego czasu.
Tak z tym się całkowicie zgodzę
To jest praca do wykonania dla nas wszystkich i nie widzę tu roli rządu, czy samorządu, ale przede wszystkim rolę Kościoła.
To jest praca do wykonania dla nas wszystkich, zarówno dla rządu, samorządu i Kościoła.
To bardzo ważna rola dla Kościoła, ale dlaczego zwalasz tylko na Kościół?
Wsparcie będzie skuteczniejsze niż zakazy.
Dla niektórych ludzi tak, dla innych nie.
I całościowo bez rzetelnej wiedzy może nie być skuteczniejsze.
Będzie to szczególnie trudne gdy będzie siana propaganda, że płód to nie człowiek, więc po co ratować.

Jeżeli tak Ci przeszkadzają zakazy, to po co są znaki drogowe i ograniczenia prędkości?
Po co tabliczki zakazujące zbliżania się do niebezpiecznych substancji?
Po co tabliczki zakazujące zbliżania się do urządzeń wysokiego napięcia?
Po co prawo zakasujące zabijania gatunków zagrożonych zwierząt?
Po co prawo zakazujące niszczenia przyrody?
itd. itd.
Człowiek jest gorszy od roślin i zwierząt? I jego życie ma być niekiedy słabiej chronione niż życie roślin i zwierząt?"
Ostatnio zmieniony 09-09-2017 22:55 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 09-09-2017 23:58

"
rav pisze:
Nie ma możliwości żeby dyskutowany projekt przeszedł teraz w Sejmie, co przyznaje w wywiadzie sama Nowacka.
To po co robią zamieszanie?
O tym też jest w wywiadzie.
rav pisze:Na zasadzie weźmy się i zróbcie? :-)
To już jest to robione na poziomie diecezji i parafii.
Czy każda zagrożona matka o tym wie? Ja za wiele nie wiem. Za cicho.
rav pisze:To masz bardzo złe wrażenie. Nie kończy się. Wejdź na te strony i poczytaj.
Zajrzałem na stop aborcji. Jest dokładnie tak jak piszę. Poród to koniec walki.
rav pisze:To bardzo ważna rola dla Kościoła, ale dlaczego zwalasz tylko na Kościół?
Bo mu ufam, a nie politykom. Bo oprócz dobrego słowa potrzebne są jeszcze uczynki. Bo mamy kolejny rząd i sejm, który w tej sprawie kluczy i kłamie. Mam pokładać ufność w sejmie i prezydencie?
rav pisze:Jeżeli tak Ci przeszkadzają zakazy, to po co są znaki drogowe i ograniczenia prędkości?
Niektórzy wybiorą ograniczenie prędkości jako rozwiązanie problemu i już są zadowoleni. Prawdziwym rozwiązaniem problemu prędkości niedostosowanej do warunków drogowych jest dobra szeroka droga, po której można szybko i bezpiecznie jeździć. Przecież wszyscy wiedzą, że zakazy nie działają. Masz zakaz posiadania, produkcji, sprzedaży narkotyków i co z tego?"
Ostatnio zmieniony 09-09-2017 23:58 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 10-09-2017 16:05

"
Admin pisze:
rav pisze:
Nie ma możliwości żeby dyskutowany projekt przeszedł teraz w Sejmie, co przyznaje w wywiadzie sama Nowacka.
To po co robią zamieszanie?
O tym też jest w wywiadzie.

Czyli bicie piany, bo może kiedyś, ktoś, coś...
rav pisze:Na zasadzie weźmy się i zróbcie? :-)
To już jest to robione na poziomie diecezji i parafii.
Czy każda zagrożona matka o tym wie? Ja za wiele nie wiem. Za cicho.

Oczywiście, że każda nie wie, ale to już napisałem, że jeszcze za mało jest o tym mówione i nie wszędzie.
Zresztą Kościół do osób, które do kościoła nie chodzą raczej nie dotrze.
A wielu nawet katolików nie chodzi zbyt często, tylko od większego święta.

rav pisze:To masz bardzo złe wrażenie. Nie kończy się. Wejdź na te strony i poczytaj.
Zajrzałem na stop aborcji. Jest dokładnie tak jak piszę. Poród to koniec walki.

Sprawdzenie jednej organizacji to za mało. Czy nie należy sprawdzić większą próbkę, by wyrobić sobie prawdziwe zdanie na każdy temat?
rav pisze:To bardzo ważna rola dla Kościoła, ale dlaczego zwalasz tylko na Kościół?
Bo mu ufam, a nie politykom. Bo oprócz dobrego słowa potrzebne są jeszcze uczynki. Bo mamy kolejny rząd i sejm, który w tej sprawie kluczy i kłamie. Mam pokładać ufność w sejmie i prezydencie?

To bardzo cieszy usłyszeć w końcu na forum, że ufa się Kościołowi i to rzeczywiście Kościół zobowiązuje do podjęcia tego tematu.
Nie każę Ci ufać sejmowi czy prezydentowi, ale uważam, że pewnej pomocy możemy, a nawet powinniśmy się domagać.
Wg mnie Kościół i Państwo w temacie pomocy dzieciom i osobom chorym i niepełnosprawnym powinni współpracować.
Ja nie mam zamiaru odpuszczać Państwu, by umyło od tego ręce. I wcale nie muszę im ufać, ale domagać się, żądać, a może nawet żebrać?

rav pisze:Jeżeli tak Ci przeszkadzają zakazy, to po co są znaki drogowe i ograniczenia prędkości?
Niektórzy wybiorą ograniczenie prędkości jako rozwiązanie problemu i już są zadowoleni. Prawdziwym rozwiązaniem problemu prędkości niedostosowanej do warunków drogowych jest dobra szeroka droga, po której można szybko i bezpiecznie jeździć. Przecież wszyscy wiedzą, że zakazy nie działają. Masz zakaz posiadania, produkcji, sprzedaży narkotyków i co z tego?

Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie zakazy działają skutecznie. Ale tu jest druga strona medalu. Zakłamywanie rzeczywistości.
Jeżeli jakieś zło nie jest zakazane, a wręcz dopuszczone to wiele osób odczytuje to jako całkowicie dobre.
Jeżeli nauka i medycyna mówi jedno, a prawo ustala się sprzeczne z obecną wiedzą i medycyną to chyba coś jest nie tak?
Nie uważasz?
Cieszę się, że podniosłeś poziom dyskusji."
Ostatnio zmieniony 10-09-2017 16:05 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 10-09-2017 16:20

"Niestety widzę to na odwrót, nie ma dyskusji."
Ostatnio zmieniony 10-09-2017 16:20 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 10-09-2017 16:24

"a co?"
Ostatnio zmieniony 10-09-2017 16:24 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Dyskusje religijne

Post autor: A1313 » 10-09-2017 16:40

"
a co?
Nie znasz pojęcia kompromis, masz tylko swe prawdy objawione z którymi się nie dyskutuje -coś w stylu kto nie z nami ten przeciwko nam. Dlatego wiekszosc forumowiczow podchodzi do ciebie z agresja."
Ostatnio zmieniony 10-09-2017 16:40 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 10-09-2017 17:01

"
A1313 pisze:Nie znasz pojęcia kompromis, masz tylko swe prawdy objawione z którymi się nie dyskutuje -coś w stylu kto nie z nami ten przeciwko nam. Dlatego wiekszosc forumowiczow podchodzi do ciebie z agresja.
Znam pojęcie kompromis, ale nie w każdym przypadku da się pójść na ten kompromis. Są pewne sprawy w których trzeba być konserwatystą.
I to się niektórym nie podoba. Ja nie chcę rezygnować z pewnych zasad tylko po to, żeby przypodobać się innym forumowiczom.
Czy to źle? Lepiej by było, żebym pisał co innego niż myślę? Nie wydaje mi się.
Ja nie traktuję Was jako wrogów a jak sam napisałeś spotykam się z agresją.
W dyskusji nawet maksymalnie staram się ograniczać wątek religijny a przedstawiać tylko fakty naukowe i medyczne.
Czy ta agresja nie pochodzi z tego, że niektórym te dowody naukowe i medyczne się nie podobają?"
Ostatnio zmieniony 10-09-2017 17:01 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 10-09-2017 17:05

"Co? Nauczanie.
Na ten moment nie widzę potrzeby czy sensu pisania czegoś więcej w tym temacie. Napisałem wszystko i równie dobrze mogłem nie pisać nic, ale może komuś innemu na coś się przydało?

Ja nie podchodzę z agresją, pewnie jestem niezwykle cierpliwy. Nawet jak przychodzą Świadkowie Jehowy, to grzecznie mówię dziękuję, a nie sp... Ale nie widzę potrzeby i celowości żeby z nimi gadać."
Ostatnio zmieniony 10-09-2017 17:05 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 10-09-2017 19:46

"
Jeśli rodzicom umiera dzieciak, to pomyśl co oni przeżywają stojąc nad jego grobem.
Tragedię, a co przeżywają jak wiedzą, że sami się do tego przyczynili?
Napiszę Ci tylko tak. Mam dwóch synków w wieku 9 i 11 lat. Jestem dla nich najlepszym kumplem. Dzieciaki te kocham ponad wszystko i z pewnością jak by było trzeba oddał bym swoje zycie dla nich. Jestem z nimi cały czas, wychowuję je, usypiałem, przebierałem, karmiłem, widziałem ich pierwsze kroki słyszałem pierwsze słowa. Zaprowadzałem do przedszkola, teraz do szkoły. Jesteśmy jedną drużyną. To tak w skrócie. Co by było jakby któryś umarł? A powiem, że młodszy był nie tak dawno w szpitalu gdzie "walczył z życiem". Nie będziesz wiedział co ja przeżyłem przez tydzień. Spałem może z 5 godzin, wypaliłem, nawet nie wiem ile papierochów. Alternatywnie jakby moja partnerka poroniła czy usunęła by ciążę też przeżywał bym to samo? Nie znając nawet płci, wyglądu czy nie związując się emocjonalnie. Kończę tą denną dyskusję z rav. Jak Basior chce to niech dyskutuje. Ja we wtorek znów jadę do tych, których pisuary tak nie lubią. Zupełnie inne życie :-)"
Ostatnio zmieniony 10-09-2017 19:46 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 10-09-2017 19:51

"
Źródłem różańca jest Pismo święte

Różaniec jest modlitwą ewangeliczną, bowiem w Piśmie Świętym znajdujemy jego korzenie. Główna część ?Zdrowaś Maryjo? przytacza przecież pozdrowienie archanioła Gabriela ze Zwiastowania Maryi (Łk 1, 28). Dalsza część modlitwy jest pozdrowieniem i błogosławieństwem Elżbiety dla Maryi (Łk 1, 42).

Modlitwę ?Ojcze Nasz? przekazał uczniom sam Pan Jezus (Mt 6,9), a Chwała Ojcu jest rozwinięciem trynitarnej formuły wypowiedzianej przez Jezusa wysyłającego uczniów z misją (Mt 28, 19).

Spośród rozważanych tajemnic jedynie czwarta i piąta chwalebna (Wniebowzięcie i Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny na Królową Nieba i Ziemi) nie są udokumentowane w Piśmie świętym, ale czerpią z niej inspirację.

To biblijne pochodzenie sprawia, że różaniec, chociaż często łączony ściśle z Maryją, to tak naprawdę jest modlitwą do Jezusa. Celem tej modlitwy pozostaje akt wiary w Jezusa Chrystusa, przeżyty z Maryją, która jest matką wspólnoty Kościoła. Można by powiedzieć, że jest to patrzenie na życie Jezusa oczyma Maryi.

Ta prosta modlitwa prowadzi do samego centrum tajemnic wiary chrześcijańskiej. Tym samym staje się najprostszą szkołą kontemplacji, pozwalającej rozważać poszczególne wydarzenia z życia Zbawiciela.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/ML ... aniec.html"
Ostatnio zmieniony 10-09-2017 19:51 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ