Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 08-01-2019 21:24

A tu zaskakujące informacje do dyskusji religijnych, prosto z Gaz.Wyb.
http://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,15 ... oxWyboImg2
I Onet
https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktu ... le/ll61rqe

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Dyskusje religijne

Post autor: encore » 08-01-2019 22:01

Według GUS 93% dorosłych Polaków deklaruje się jako Katolicy. Według samego zwierzchnictwa kościelnego dopuszczają oni, że 18% zarejestrowanych owieczek może nie przystepować do niedzielnej komunii że względu na wiek. Troszkę biednie więc wygląda te 17% osób które do tej komunii przystępują. Nawet jeśli weźmiemy jako maksimum diecezję tarnowską gdzie komunię przyjmuje 28% teoretycznie wiernych. Słaba ta wiara. Chciałbym jeszcze zobaczyć wskaźniki o ilości osób przystepujacych do spowiedzi w okresie Wielkanocy oraz procencie gospodarstw domowych, które przyjęły chodzacą wizytę duszpasterską.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Dyskusje religijne

Post autor: kermit » 08-01-2019 22:15

Najlepsze jest to, że ptasior sam pisał, że "wypisał" się z kościoła. Nie wierzy. Nie chodzi na msze. A chce pouczać katolików i naprawiać ich wiarę. To jest dopiero magia :) Ateiści chcą mówić wierzącym co powinno być grzechem a co nie.
Jeśli wykładnia wiary katolickiej jest taka, że pigułka dzień po to grzech (i nie ważne są przyczyny zażycia) to tak to po prostu wygląda. Możesz się z tym zgadzać albo nie. Ale przecież masz wybór. A tego wyboru już dokonałeś. Nie jesteś członkiem tej wspólnoty, więc nie pouczaj i nie bierz udziału w tej dyskusji.
Ptasior mamy wolność w tym kraju. Tyle mówisz o wolności, demokracji i szanowaniu praw innych wyznań, mniejszości itd. A co z twoim poszanowaniem praw? Nie zgadzasz sie z czymś i nazywasz ich oszołomami, katotalibami. Opamiętaj się człowieku.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Dyskusje religijne

Post autor: jamWilhelm » 08-01-2019 22:17

mam pytanko do ptasiora:
Jak wiemy, sezon księdza po kolędzie, nie wiem czy jesteś/jestescie w kraju, jeśli tak to czy przyjmujesz/żona przyjmuje księdza po kolędzie? czy też otwarcie mówicie że nie przyjmujecie? a może gasicie światło paląc jana lub uciekacie z domu?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 08-01-2019 22:38

A kto powiedział, że ptasiorrr nie chodzi do kościoła? Zaprawdę powiadam wam: błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

Kolęda to specyficzny temat. Dziś obgadywaliśmy ten temat w parę osób i podobno często na blokach zwyczaj przyjmowania księdza wyraźnie podupada.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 09-01-2019 08:55

Według GUS 93% dorosłych Polaków deklaruje się jako Katolicy.
Jak deklaruje? Deklarują to księgi kościelne, bo zazwyczaj katolikiem staje się dziecko w wieku kilku tygodni po urodzeniu.
Ptasior mamy wolność w tym kraju.
Co mamy? Powiedz mi dlaczego kościół potępia WOŚP? Dlaczego potępia człowieka, który robi tak dużo dla dzieci już narodzonych? Kościół broni dzieci jeszcze nie narodzonych a co potem? Jak zachorują? Jak urodzą się chore?
czy też otwarcie mówicie że nie przyjmujecie?
Otwarcie nie przyjmujemy. Ksiądz raz był u nas, bo chciałem z nim pogadać. Niestety, w połowie dyskusji po prostu "uciekł". Nie potrafił odpowiedzieć na moje pytania.
A kto powiedział, że ptasiorrr nie chodzi do kościoła? Zaprawdę powiadam wam: błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
Uuuu Admin, ale Cię wzięło.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Dyskusje religijne

Post autor: kermit » 09-01-2019 09:39

ptasiorrr pisze:
09-01-2019 08:55
Według GUS 93% dorosłych Polaków deklaruje się jako Katolicy.
Jak deklaruje? Deklarują to księgi kościelne, bo zazwyczaj katolikiem staje się dziecko w wieku kilku tygodni po urodzeniu.
Oj ptasior ptasior. Jak zwykle mówisz coś czego nie sprawdzisz. 93% to statystyki GUS a nie ksiąg kościelnych. Statystyki GUS nie są brane z ksiąg kościelnych. Poczytaj.
ptasiorrr pisze:
09-01-2019 08:55
Ptasior mamy wolność w tym kraju.
Co mamy? Powiedz mi dlaczego kościół potępia WOŚP? Dlaczego potępia człowieka, który robi tak dużo dla dzieci już narodzonych? Kościół broni dzieci jeszcze nie narodzonych a co potem? Jak zachorują? Jak urodzą się chore?
A możesz mi wrzucić jakieś źródło twoich informacji? Gdzie jest stanowisko kościoła w którym potępia WOSP? Tylko nie pisz mi, ze kolega mówił, że gdzieś tam słyszał, że ktoś coś powiedział. Pamiętaj, że opinia jednego księdza to nie jest stanowisko kościoła.
ptasiorrr pisze:
09-01-2019 08:55
czy też otwarcie mówicie że nie przyjmujecie?
Otwarcie nie przyjmujemy. Ksiądz raz był u nas, bo chciałem z nim pogadać. Niestety, w połowie dyskusji po prostu "uciekł". Nie potrafił odpowiedzieć na moje pytania.
Jeżeli dyskusja z nim wyglądała tak jak z nami to wcale się mu nie dziwie. Twoje argumenty nie przemówią do żadnego inteligentnego człowieka. Musisz prowadzić rozmowy z ludźmi na tym samym poziomie. Proponuje jakieś grupy facebookowe np. płaskoziemcy. Tam też prowadzi się dyskusje nie popartą żadnymi argumentami.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 09-01-2019 11:46

Musisz prowadzić rozmowy z ludźmi na tym samym poziomie.
To po co się odzywasz? Jakie masz mniemanie o sobie a jak określasz innych? Wszystkich co są przeciwko Twoim teoriom uważasz za debili?
Jeżeli dyskusja z nim wyglądała tak jak z nami to wcale się mu nie dziwie.
To Ty mi odpowiedz tylko na jedno pytanie, na które żaden ksiądz mi nie odpowiedział i nie odpowie: dlaczego kościół zmusza ludzi żyjących po ślubie kościelnym i rozwodzie cywilnym do grzechu cudzołóstwa, nie mając podstaw do unieważnienia ślubu kościelnego?
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Dyskusje religijne

Post autor: kermit » 09-01-2019 11:53

Nie uważam wszystkich innych, którzy mają inne poglądy za debili. Uważam za mniej inteligentnych tych, którzy wklejają jakieś głupoty bez poświęcenia nawet minuty na weryfikację poprawności tego co wrzucają. Jak nazwiesz taka osobę? Osobę inteligentną? Wrzucasz co chwile jakieś "newsy", które okazują się "fake newsami". Nie uczysz się na błędach. Igronujesz prośby o poparcie swoich tez jakimiś argumentami? Jak nazwiesz taką osobę?

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Dyskusje religijne

Post autor: A1313 » 09-01-2019 14:00

Czlowiek Dzban.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 09-01-2019 16:45

ptasiorrr pisze:
09-01-2019 08:55
A kto powiedział, że ptasiorrr nie chodzi do kościoła? Zaprawdę powiadam wam: błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
Uuuu Admin, ale Cię wzięło.
Zdjęcia nie zrobiłem, wiosna, prawa nawa
Ale niech nie wie ręka lewa co czyni ręka prawa


Znalazłeś już źródło tego fake newsa o myciu? Jak Ci idzie? :)

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Dyskusje religijne

Post autor: kermit » 09-01-2019 16:46

ptasiorrr pisze:
09-01-2019 11:46
Jeżeli dyskusja z nim wyglądała tak jak z nami to wcale się mu nie dziwie.
To Ty mi odpowiedz tylko na jedno pytanie, na które żaden ksiądz mi nie odpowiedział i nie odpowie: dlaczego kościół zmusza ludzi żyjących po ślubie kościelnym i rozwodzie cywilnym do grzechu cudzołóstwa, nie mając podstaw do unieważnienia ślubu kościelnego?
Zapomniałem ci udzielić odpowiedzi. Wiesz dlaczego? Bo takie są zasady. Zasady są ustalone i jeśli one komuś nie odpowiadają to po prostu ma wybór. Nie chodzić do kościoła. Nie przyjmować komunii. Przerzucić się na islam. Jesteśmy wolni i możemy robić co chcemy i ustalać zasady jakie chcemy.
PS. Kościół do niczego nie zmusza. Jeśli czujesz się do czegoś zmuszony przez kościół to naprawdę się ci dziwie. Brak wolnej woli?

Biblioteka ma swoje zasady. Np. takie, że musisz oddać książkę w terminie 60 dni, nie możesz ksiązki zniszczyć itd. W swoim regulaminie mogą również wprowadzić zapis, że oddając książkę musisz przynieść bukiet kwiatów dla pani bibliotekarki. A wiesz dlaczego? Bo mogą. Bo to jest wolny kraj. A ty jako wolny człowiek masz prawo wyboru. Skorzystać np. z innej biblioteki, kupić książkę w księgarni, pożyczyć od kolegi a nie biegać po forach i krzyczeć "J**ć biblioteki i bibliotekarki".

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Dyskusje religijne

Post autor: jamWilhelm » 09-01-2019 17:15

dobrze że nie lewa nawa ;) pewno szukał cytatów :)
Jak to się nazywa? Hipokryzja?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 09-01-2019 19:08

Dowodów nie mam.
Może mi się zdawało?
A może to blef?

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 10-01-2019 13:08

A1313 pisze:
09-01-2019 14:00
Czlowiek Dzban.
Też mi miło. Ptasior jestem.
93% to statystyki GUS a nie ksiąg kościelnych.
A skąd GUS wziął te informacje?
Zdjęcia nie zrobiłem, wiosna, prawa nawa
Ale niech nie wie ręka lewa co czyni ręka prawa
Admin co Cię nawiedziło???
PS. Kościół do niczego nie zmusza. Jeśli czujesz się do czegoś zmuszony przez kościół to naprawdę się ci dziwie. Brak wolnej woli?
No dobra. Przypuśćmy, że jestem wierzący, zapierdzielam co niedziela i w każde święto kościelne do kościoła, modlę się rano i wieczorem oraz przed każdym posiłkiem. Biorę ślub kościelny i cywilny. W życiu nie wychodzi, rozstajemy się, bierzemy rozwód. I co dalej się dzieje z takimi ludźmi? Zakładają nowe rodziny, mają dzieci a w oczach kościoła to okrutni grzesznicy. Jeśli takie są zasady, to dlaczego nawet w tym serwisie pojawiały się ogłoszenia typu "Adwokat kościelny - skuteczne unieważnienie małżeństwa". No i co? Prawo kanoniczne nie pozwala a koleś za odpowiednie pieniądze skutecznie doprowadzi do tego, że przykładowe małżeństwo po raz drugi weźmie ślub kościelny. Zresztą co tu dużo szukać. Marta Kaczyńska po raz który bierze ślub kościelny? Więc co mi pieprzysz o jakichś zasadach? Jest dużo rzeczy w Twojej religii z którymi się nie zgadzam i są nie logiczne, ale o tym już kiedyś pisałem.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Dyskusje religijne

Post autor: kermit » 10-01-2019 14:30

ptasiorrr pisze:
10-01-2019 13:08
PS. Kościół do niczego nie zmusza. Jeśli czujesz się do czegoś zmuszony przez kościół to naprawdę się ci dziwie. Brak wolnej woli?
No dobra. Przypuśćmy, że jestem wierzący, zapierdzielam co niedziela i w każde święto kościelne do kościoła, modlę się rano i wieczorem oraz przed każdym posiłkiem. Biorę ślub kościelny i cywilny. W życiu nie wychodzi, rozstajemy się, bierzemy rozwód. I co dalej się dzieje z takimi ludźmi? Zakładają nowe rodziny, mają dzieci a w oczach kościoła to okrutni grzesznicy. Jeśli takie są zasady, to dlaczego nawet w tym serwisie pojawiały się ogłoszenia typu "Adwokat kościelny - skuteczne unieważnienie małżeństwa". No i co? Prawo kanoniczne nie pozwala a koleś za odpowiednie pieniądze skutecznie doprowadzi do tego, że przykładowe małżeństwo po raz drugi weźmie ślub kościelny. Zresztą co tu dużo szukać. Marta Kaczyńska po raz który bierze ślub kościelny? Więc co mi pieprzysz o jakichś zasadach? Jest dużo rzeczy w Twojej religii z którymi się nie zgadzam i są nie logiczne, ale o tym już kiedyś pisałem.
Jak sam napisałeś. Jest dużo rzeczy w MOJEJ religii, z którymi się nie zgadzasz. I to MOJE jest kluczowe. Bo skoro to jest moje to jest moje. Gdyby to było nasze to miałbyś prawo domagać się zmian. A teraz pozostaje ci to tylko zaakceptować.
Ja nie domagam się zmiany regulaminu basenu MOSiR do którego nie uczęszczam, tak więc proszę cie abyś też przestał wtrącać się w sprawy wspólnoty, której nie jesteś członkiem. Bóg zapłać.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 10-01-2019 20:01

Tutaj własnie pokazałeś swoje "ja". Oczywiście, ze zaakceptować musiałem jak brałem ślub kościelny. Teraz prawo kanoniczne nie pozwala mi go unieważnić, ale odpowiedni człowiek za odpowiednie pieniądze sprawi, że małżeństwo moje zostanie unieważnione. Więc jak to jest? Można czy nie można? I jak to jest z Martą Kaczyńską-Smuniewską-Dubieniecką-Zielińską??? Wzór do naśladowania, córka zimnego Lecha, któremu stawiają pomniki, bratanica wodza, który z kościołem jest za pan brat i którego elyta modli się na pokaz :lol:
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 10-01-2019 21:20

Trzymając się terminologii nie można unieważnić ślubu kościelnego, można co najwyżej orzec, po dość skomplikowanym i czasochłonnym procesie, że ślub nigdy nie był ważny. Można próbować. Z tego co mi się obiło o uszy jeden ślub Kaczyńskiej uznano za nieważny. Pozostałe to śluby i rozwody cywilne. Dla katolika z całą pewnością nie jest to wzór do naśladowania.

Zresztą JarKacza też ciężko uznać za wzór katolika. Jedno jego słowo i mielibyśmy ograniczoną dopuszczalność aborcji, na początek ze względów eugenicznych. Tymczasem rozgrywa sprawę aborcji jak chce i kiedy chce, traktując ją zupełnie instrumentalnie, czasem dla zamaskowania innych tematów. Czysto politycznie i taktycznie, a nie ideowo, czy religijnie.
To już nasz obecny wiceprezydent miał w tym temacie większe zasługi.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 11-01-2019 08:04

Sąd biskupi może uznać małżeństwo za nieważne. Masz rację po skomplikowanym procesie, ale przeciętny zjadacz chleba ma praktycznie szanse zerowe. KLIK Z drugiej strony za odpowiednią opłatą, odpowiednia osoba doprowadzi do uznania małżeństwa za nieważne, nawet jak nie spełnia warunków z linku. Wiem, bo się tym jakiś czas temu interesowałem i rozmawiałem z tym i owym. Nie posmarujesz - nie pojedziesz :lol:
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Dyskusje religijne

Post autor: olsen* » 11-01-2019 09:05

Co do rozwodów to tak akurat jestem w temacie mój chrześniak rozwiódł się z żoną jakieś dwa lata temu-całkowicie, mam na myśli kościół i państwo otóż parę ciekawych informacji rozwód według prawa odbył się po prawie roku za porozumieniem stron (jedno dziecko) koszt tej powiedzmy operacji to ok 1.800zl zazwyczaj tyle bierze adwokat za całą sprawę plus minus 500 zł złożona została sprawa w sądzie biskupim nie daleko bo w Sandomierzu czas trwania jakieś trzy lata koszt ponad 5.000 zł nie wliczając w to obowiązkowe stawianie się w kurii i szukanie po kieszeni pieniędzy aby powiedzmy zadośćuczynić występkowi który uczynił w oczach wiary i boga! no cóż tylko się rozwodzić!

ODPOWIEDZ