Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Dyskusje religijne

Post autor: marcin85tbg » 14-02-2016 22:58

"I Ty stachu uparcie twierdzisz, że nie odwracasz kota ogonem. Przecież mowa jest o gwałceniu dzieci przez księży, a Ty od razu o homoseksualistach, nauczycielach itp. Jest oczywiste, że w kościele istnieje taki problem, problem często tuszowany i jak widać osoby bardzo mocno z kościołem związane jak np Ty stachu nie potrafią otwarcie przyznać, ucinając tym samym temat, że zdarzają się tacy dewianci w kościelnej braci i powinni gnić w więzieniach zapinani przez współwięźniów najlepiej czarnoskórych.

Ale nie, zamiast tego dywagacje, gdzie jeszcze można spotkać takich ohydnych zboczeńców. Gdzie jest ich mniej, a gdzie więcej. Czy jest film czy nie ma. Chyba po to by odwrócić uwagę od problemu..."
Ostatnio zmieniony 14-02-2016 22:58 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 14-02-2016 23:40

"Marcin czytaj ze zrozumieniem i wszystko!!!
Powtórzę Ci to co napisałem tłustym drukiem:
każde zło popełnione czy to przez osobę świecką czy przez osobę duchowną podlega potępieniu.
ja też jestem przeciwko temu i to mi się nie podoba.
co Ci mam jeszcze napisać?

napisałem o homoseksualistach nie po to, żeby odwracać kota ogonem, ale, żeby uzmysłowić Wam, że czepiacie się tylko księży, a nie widzicie tego problemu w innych grupach ludzi.

ten problem jest u księży i wstyd mi za tych księży (codziennie modlę się za księży) co mam jeszcze zrobić?
każdy przypadek powinien być osądzony i wymierzona odpowiednia kara, ale ja nie pracuję w sądzie...

Pytam się jeszcze raz: co mam jeszcze zrobić?
Odejść od Kościoła?
Nie, bo ja nie chodzę do kościoła dla księży, tylko dla Boga.

księża są grzeszni, zdaję sobie z tego sprawę, często może bardziej grzeszni niż ludzie niewierzący - przyznaję Ci rację Marcin, ale ja wierzę w Boga, a nie w księdza !!
Rozumiesz??"
Ostatnio zmieniony 14-02-2016 23:40 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

mda
Posty: 64
Rejestracja: 28-01-2016 10:48

Dyskusje religijne

Post autor: mda » 15-02-2016 07:21

"W kazdej grupie społecznej sa ludzie , ktorych mozna sie wstydzić. Nie tylko wsrid księży. Żyjemy natomiast a czasach , gdzie króluje pieniadz i glupota. Jeżeli natomiast ktoś ma takie choryzonty myślowe, a nie inne to przy kazdej informacji, ze jakiś ksiądz zrobił świństwo , utwierdza się w przekonaniu, ze ma rację. Powie wtedy : a nie mówiłem.
Kwestia wyboru.
Zauważam jednak , ze duzo ludzi oczernia Kosciol, ludzi , którzy z jednej strony chodza do Niego, przyjmują Sakramenty, a wsrod znajomych objawiają sie inna twarzą. Tak rodzą sie konflikty wewnątrzne tych ludzi. Nie sa spojni sami z soba. Później sie frustrują, blakajac sie sami ze swoimi myslami. Musza sie wykrzyczeć i napietnowac innych na forum, etc . Gdy jednak przyjdzie niedziela, ida do Kościoła. .. samo chodzenie do Kościoła to nie wszystko. Trzeba pamiętać, ze życie powinno byc modlitwa. Oczernic kogos jest latwo. I zarówno ciebie mozna oczenic jak i mnie i każdego. Tylko , czy o to w zyciu chodzi. ..."
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 07:21 przez mda, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Dyskusje religijne

Post autor: latacz » 15-02-2016 08:33

"
Ciężko się odnieść do tego jednoznacznie, bo tyle jest możliwości ile jest ludzi.
Jeżeli ktoś mający taką pracę chodzi do kościoła i wie, że robi źle, przeprasza za to Boga, ale musi utrzymać rodzinę, bo innej pracy nie może dostać, to ja bym takiej osoby bał się osądzać.
Powiedz to molestowanym dzieciom. Obejrzałeś film? Przymykasz oczy w imię swoich interesów? By tobie było dobrze a Bóg ci wybaczy jak się wyspowiadasz?"
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 08:33 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Dyskusje religijne

Post autor: latacz » 15-02-2016 08:35

"
napisałem o homoseksualistach nie po to, żeby odwracać kota ogonem, ale, żeby uzmysłowić Wam, że czepiacie się tylko księży, a nie widzicie tego problemu w innych grupach ludzi.
Czepiam się ogranizacji która chroni takich zwyrodnialców w imię swoich interesów. I nadal ich utrzymuje i nobilituje."
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 08:35 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Dyskusje religijne

Post autor: latacz » 15-02-2016 08:46

"
rzeba pamiętać, ze życie powinno byc modlitwa. Oczernic kogos jest latwo. I zarówno ciebie mozna oczenic jak i mnie i każdego. Tylko , czy o to w zyciu chodzi. ...
chodzi nie o oczernianie tylko o osądzanie. Kościół nie dopuszcza do osądzenia tych ludzi. A ukrywanie faktów sprzyja tylko plotkom pomówieniom i podejrzliwości. Sam sobie szkodzi. W cywilnym swiecie jest policja sąd itd. A w Kościele takie sprawy są ukrywane. Jak już coś wyjdzie to od razu krzyk że oczernianie. A jak by to twoje dziecko było molestowane to też byś powiedział że kant jakiś?"
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 08:46 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 15-02-2016 09:35

"
latacz pisze:Powiedz to molestowanym dzieciom. Obejrzałeś film? Przymykasz oczy w imię swoich interesów? By tobie było dobrze a Bóg ci wybaczy jak się wyspowiadasz?
latacz, zacytowałeś mnie w kontekście innej wypowiedzi, a komentujesz inny temat - proszę nie myl tematów!"
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 09:35 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 15-02-2016 10:30

"
latacz pisze:Czepiam się ogranizacji która chroni takich zwyrodnialców w imię swoich interesów. I nadal ich utrzymuje i nobilituje.
To dobrze, że czepiasz się i mówisz, że Ci się to nie podoba. Mi też to się nie podoba i też chce, żeby zrobić z tym porządek.
Cieszę się, że papież Franciszek stanowczo się temu sprzeciwia i stara się to wyeliminować.
www.fakt.pl pisze:Jak Jezus użyję kija przeciwko księżom pedofilom ? tak zdecydowanych słów użył papież w wywiadzie, mówiąc o pedofilii w Kościele.
Nazwał ją też trądem. Także my mamy ten trąd w domu ? przyznał.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/mocne-slo ... 74516.html

Powtórzę Ci jeszcze raz, żeby nie było wątpliwości:
To dobrze, że czepiasz się i mówisz, że Ci się to nie podoba. Mi też to się nie podoba i też chce, żeby zrobić z tym porządek.
Ale powiedz mi jeszcze czy czepiasz się również pedofilów wśród homoseksualistów?
Czy tamci Ci nie przeszkadzają?"
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 10:30 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Dyskusje religijne

Post autor: latacz » 15-02-2016 10:52

"
Ale powiedz mi jeszcze czy czepiasz się również pedofilów wśród homoseksualistów?
Czy tamci Ci nie przeszkadzają?
Pytanie retoryczne po tym co wcześniej napisałem.
Dążysz do tego by zejść z tematu molestojących księży.
Obejrzyj film."
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 10:52 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 15-02-2016 12:07

"a co Ci to da, że będziesz go drążył? zło trzeba nazwać złem i je maksymalnie wyeliminować!

to nie jest pytanie retoryczne, tylko boisz się na nie odpowiedzieć, bo okazało by się, że przeszkadza Ci - patrząc na skalę zjawiska - kamień na drodze, a nie przeszkadza dużo większy głaz ..."
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 12:07 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Dyskusje religijne

Post autor: latacz » 15-02-2016 15:33

"
to nie jest pytanie retoryczne, tylko boisz się na nie odpowiedzieć, bo okazało by się, że przeszkadza Ci - patrząc na skalę zjawiska - kamień na drodze, a nie przeszkadza dużo większy głaz ...
pierd..olisz. Dawniej byli oficerowie polityczni w wojsku. Ty naprawdę jesteś tu po to by ustawiać dyskusję tylko w jednym kierunku.
Jak czytam takie komentarze jak twoje to cieszę się nie płacę na księży, nie wpuszczam szpiega do domu (kolęda), prowadzę działalność od lat i dobrze mi się żyje bez chodzenia do kościoła.
Wszedłem na ten wątek bo poruszył mnie film. Ale BÓG HONOR OJCZYZNA w osobie stacha wszystko odwóci a ja nie jestem niewrażliwy na takie teksty. Masz rację stachu przyklepałeś, twoje jest na wierzchu niech księża gwałcą i molestiją dzieci w imię twoje stachu."
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 15:33 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 15-02-2016 15:45

"Nic takiego nie powiedziałem, więc nie wkładaj mi słów, które nigdy nie powiedziałem !!!!!!!!!!!!!!

Nie ustawiam dyskusji, tylko podaję Ci fakty na które Ty nie chcesz odpowiedzieć i to Ty odwracasz kota ogonem."
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 15:45 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Dyskusje religijne

Post autor: bzyczek » 15-02-2016 20:31

"
stachu pisze:Nic takiego nie powiedziałem, więc nie wkładaj mi słów, które nigdy nie powiedziałem !!!!!!!!!!!!!!

Nie ustawiam dyskusji, tylko podaję Ci fakty na które Ty nie chcesz odpowiedzieć i to Ty odwracasz kota ogonem.
Gdzie te Twoje fakty, bo obserwuję tę Twoją wzmożoną aktywność, ale niestety żadnych faktów nie mogę się doszukać.
No, może jeden ogólny, że papież potępia pedofilię.
Nabijasz posty czy co? Bo nic ciekawego ani konkretnego nie wnosisz do tego, czy innych tematów a udzielasz się wszędzie.
Jedyne co robisz, to próbujesz narzucić obecnym tu jedyną słuszną religię. Może minąłeś się z powołaniem ?
Tacy, jak Ty już pojawiali się na tym forum przez te kilkanaście lat. Robili duży zamęt w krótkim czasie, wszędzie ich było pełno. A później, tak szybko jak się pojawili, to na całe szczęście znikali.
W większości postów, nie wnosisz nic konstruktywnego do dyskusji."
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 20:31 przez bzyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
bzyczek

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 15-02-2016 21:10

"Widocznie nie zagłębiasz się w to co piszę.
Pytanie kończę pytajnikiem.
Poszukaj i odpowiedź jeżeli chcesz.

Jeżeli nic konstruktywnego nie wnoszę do dyskusji,
to po co czytasz moje wypowiedzi i wdajesz się w dyskusję? :-)



Czy dlatego nienawidzisz Kościoła, bo słuchasz muzyki satanistycznej?
Przynajmniej jedną wstawiłeś w poście Piękne Polskie Piosenki
Czarna lista zespołów propagujących satanizm
W lipcu do urzędników w całym kraju trafi lista zespołów "propagujących satanizm", którym nie będzie się zezwalać na udział w koncertach - informuje dziennik "Metro".

Indeks tworzy Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami. Znajdą się w nim muzycy, którzy według komitetu propagują satanizm. Do tej pory nie było jasne, który zespół propaguje takie treści, i przez to władze nieświadomie zezwalały na organizowanie ich koncertów i szerzenie niebezpiecznych treści. Postanowiliśmy dać im pomoc - tłumaczy Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.

Jak wyjaśnia, razem z wieloma specjalistami wnikliwie przeanalizowali setki zespołów koncertujących w Polsce w ostatnich 20 latach. Kto trafił na spis? Tego twórcy listy jeszcze nie chcą ujawniać. Ale wiadomo, że znajdą się na niej już na pewno heavymetalowy zespół Behemoth z Trójmiasta, legendarny Kat z Katowic oraz światowej sławy amerykańska gwiazda Marylin Manson. Jak tłumaczy Nowak, to będą nie tylko zespoły metalowe, ale także rockowe. Z naszych analiz wynika, że często także zespoły rockowe propagują satanizm, nawołując do zabijania, organizowania czarnych mszy czy składania zwierząt w ofierze.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,41794,title ... omosc.html"
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 21:10 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Dyskusje religijne

Post autor: bzyczek » 15-02-2016 21:24

"
stachu pisze:Widocznie nie zagłębiasz się w to co piszę.
bo według mnie, nie ma w co, napisałem to w poprzednim poście.
stachu pisze:Czy dlatego nienawidzisz Kościoła, bo słuchasz muzyki satanistycznej?
Przynajmniej jedną wstawiłeś w poście Piękne Polskie Piosenki
To że słucham np. takiej muzyki, to według Ciebie oznaka, że nienawidzę kościoła. Mylisz się i to bardzo. Po prostu nie mam klapek na oczach, w przeciwieństwie do Ciebie. Potrafię posłuchać, różnych gatunków muzycznych."
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 21:24 przez bzyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
bzyczek

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 15-02-2016 21:30

"to z jakiego powodu nienawidzisz Kościoła?"
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 21:30 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Dyskusje religijne

Post autor: marcin85tbg » 15-02-2016 21:43

"Stachu obnizasz loty chłopie. Wystawiasz jakiś kretynski cytat nt. muzyki... Przecież to kawał dobrego rocka i żywe legendy, posiadające zapewne więcej słuchaczy wśród katolików niż całej reszty..."
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 21:43 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Dyskusje religijne

Post autor: bzyczek » 15-02-2016 21:48

"
stachu pisze:to z jakiego powodu nienawidzisz Kościoła?
Widzę, że czytanie ze zrozumieniem się kłania, przeczytaj moje poprzednie posty. Pomyśl, to naprawdę nie boli."
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 21:48 przez bzyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
bzyczek

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 15-02-2016 22:08

"marcin85tbg jedno nie wyklucza drugiego,


bzyczek czasami ciężko Cię zrozumieć"
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 22:08 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Dyskusje religijne

Post autor: latacz » 15-02-2016 22:40

"Gdyby stachu urodził się w innej części świata
to prawdopodobnie biegałby z maczetą i kałasznikowem karać niewiernych.
Dla większości ludzi miejsce urodzenia wpływa na wiarę którą wyznają.
I tak stach może na razie powalczyć tylko słowem pisanym."
Ostatnio zmieniony 15-02-2016 22:40 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ