Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 27-02-2016 20:53

"
Siedziałbyś spokojnie w ciepłym pokoju wiedząc, że ileś Twoich dzieci siedzi w lodówce... ???
Tak, dlatego że miałbym świadomość, że mogę pomóc innym ludiom, którzy nie mogą w sposób naturalny począć dziecka. Jak piszesz
Dlatego, że dziecku już poczętemu czy urodzonemu należy się szacunek i prawo do życia.
Dziecko nie jest niczemu winne, że zostało poczęte in-vitro, a nie drogą naturalną.
Reasumując kościół sam sobie przeczy mówiąc "rozmnażajcie się" a potępia in-vitro. Czy jest to wina kobiety czy mężczyzny, że nie mogą mieć dziecka a bardzo go pragną???
Natomiast sam zabieg in-vitro jest niemoralny i sprzeczny z naturą.
A zgodne z naturą jest to, że kobieta zostaje zgwałcona i zachodzi w ciążę? I co ma urodzić to dziecko? Wychowywać samotnie? Kościół jej pomoże? To trochę z innej beczki, ale nawiązuje do logiki kościoła. A tak na marginesie skoro kościół uważa, że płód od poczęcia jest człowiekiem to program 500+ powinien działać od dnia zapłodnienia a nie od urodzenia. I wypowiedz się do ostatniego postu niepolitycznego, bo jak widzę nie odpowiadasz na pytania, które są Tobie niewygodne.



Edytowany przez ptasiorrr o 27-02-2016 - 19:55. "
Ostatnio zmieniony 27-02-2016 20:53 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Dyskusje religijne

Post autor: janusza » 27-02-2016 22:09

"
Natomiast sam zabieg in-vitro jest niemoralny i sprzeczny z naturą.
Jest to program przeciwny życiu, bo jedna istota ludzka powstaje kosztem kilku innych !!!
Po prostu nie wierzę własnym oczom. Gdyby Twoja indolencja intelektualna miała skrzydła latałbyś jak F-22 Raptor. Skąd się tacy biorą?"
Ostatnio zmieniony 27-02-2016 22:09 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 27-02-2016 22:43

"
ptasiorrr pisze:Tak, dlatego że miałbym świadomość, że mogę pomóc innym ludiom, którzy nie mogą w sposób naturalny począć dziecka. Jak piszesz
Jeżeli nie jesteś wrażliwy na zamrożone i niekiedy niszczone zarodki ludzkie, które są już istotami ludzkimi, to Cię nie przekonam...
ptasioerr pisze:Reasumując kościół sam sobie przeczy mówiąc "rozmnażajcie się" a potępia in-vitro. Czy jest to wina kobiety czy mężczyzny, że nie mogą mieć dziecka a bardzo go pragną???
Nic sobie nie przeczy kolego, widać, że nie znasz nauki Kościoła, a podważasz ją ...
Jakbyś czytał ze zrozumieniem "rozmnażajcie się" nie znaczy "idźcie i wyprodukujcie sobie dziecko na szkle" 8-)
Jeżeli nie wiesz kobieta i mężczyzna mają odpowiednie narządy do rozmnażania ... a jeżeli z jakichś powodów nie są zdolni to podejmuje się leczenie!
Jest duża tańsza i skuteczniejsza metoda od in-vitro - naprotechnologia
I naprotechnologia leczy, bo kobieta w sposób naturalny zachodzi w ciążę!
A in-vitro nic nie leczy tylko obchodzi problem leczenia i kobieta czy mężczyzna dalej pozostają bezpłodni !!!
A kobieta nosi w sobie dziecko wyprodukowane sztucznie!!!

Kościół potępia in-vitro, bo niszczone i zamrażane są ludzkie istoty !!!

A znałeś te fakty???
Co czują ludzie poczęci metodą in vitro?

Pierwsze forum internetowe dla ludzi, którzy zostali poczęci z materiału genetycznego od anonimowych dawców powstało w Stanach Zjednoczonych. Dorośli już ludzie opowiadają na nim, jak się czują wiedząc, że nie wiedzą, kto jest ich biologicznymi rodzicami.
Założycielką portalu AnonymousUs.org jest 24-letnia pisarka i muzyczka Alana S. z San Francisco. Ona sama jest efektem procedury in vitro przeprowadzonej za pomocą materiału genetycznego od anonimowego dawcy. A stronę powołała do istnienia, by ? jak sama przyznaje ? swoimi doświadczeniami ? pozytywnymi i negatywnymi mogli się podzielić zarówno ludzie pochodzący z heterogenicznego in vitro, jak i ich rodzice.

- Wiele z nas chce opowiedzieć o swoim bólu, ale nie chcemy wystawiać naszych twarzy do kamery czy ranić naszych rodziców ? podkreśla dziewczyna. A wpisy, które znaleźć można na jej portalu potwierdzają, że wiele z tych opinii mogłoby mocno dotknąć rodziców dzieci pochodzących od anonimowych dawców.

?Jestem człowiekiem, a mimo to zostałem poczęty techniką, która ma swoje korzenie w hodowli zwierząt. A najgorsze est to, że rolnicy bardziej troszczą się o pochodzenie swojego bydła, niż kliniki in vitro o pochodzenie ludzi naszej epoki. Dziwnie się też czuję z tym, że moje geny pochodzą od dwójki osób, które nigdy się nie kochały, nigdy nie tańczyły razem, nigdy się nie spotkały? ? napisał jeden z forumowiczów.

A inny uzupełnia. ?Jestem wściekły na moich rodziców, ale wciąż cierpię w tajemnicy. Nie powiedziałem nawet mojemu bratu, że jesteśmy tylko rodzeństwem przyrodnim. Mój tato też nie wie, że ja już o tym wiem. Gdy dorastałem byłem przez rodziców traktowany inaczej niż mój brat, teraz już wiem dlaczego tak się stało. Oni byli świadomi mojego pochodzenia?.
http://www.fronda.pl/a/co-czuja-ludzie- ... 10476.html
ptasiorr pisze:A zgodne z naturą jest to, że kobieta zostaje zgwałcona i zachodzi w ciążę? I co ma urodzić to dziecko? Wychowywać samotnie? Kościół jej pomoże? To trochę z innej beczki, ale nawiązuje do logiki kościoła.
Gwałt na kobiecie jest naganny zarówno z punku państwa jak i kościoła.
"I co ma urodzić to dziecko?" A co, ma zabić?
To jest dla Ciebie wyjście z sytuacji?
Czym dziecko jest temu winne?

Gwałciciel dostanie 10, 20, 30 lat, czy dożywocie, a niewinne dziecko ma być skazane na karę śmierci???
Dla Ciebie to jest sprawiedliwość ???
Bo dla mnie nie!!!
Jestem za dużym zwiększeniem kar dla gwałcicieli !!!

"I co ma urodzić to dziecko? Wychowywać samotnie?" Tak, być pod ciągłą opieką psychologa i urodzić dziecko, a jeżeli nie chce dziecka wychowywać może zostawić w szpitalu. To jest dużo lepsze rozwiązanie!

"Kościół jej pomoże?" Tak, powinien jej pomóc i są przypadki, że pomaga matkom samotnie wychowującym dziecko!
ptasiorr pisze:A tak na marginesie skoro kościół uważa, że płód od poczęcia jest człowiekiem to program 500+ powinien działać od dnia zapłodnienia a nie od urodzenia.
To jesteś za tym, żeby nie było rozdziału Państwo-Kościół?
Napisz taki wniosek do rządu, może wezmą to pod uwagę 8-)
ptasiorr pisze:I wypowiedz się do ostatniego postu niepolitycznego, bo jak widzę nie odpowiadasz na pytania, które są Tobie niewygodne.
niepolityczny nie skierował do mnie żadnego pytania, wstawił tylko demotywator, nie muszę się odnosić do każdego wpisu, nie starczyło by mi czasu na odnoszenie się do wszystkich wpisów 8-)
Ale jeżeli chcesz, to się odniosę to tego.
osobiście nie znam przypadku, żeby aż tyle ksiądz brał za pogrzeb, połowę z tego już bardziej, ale nie wszyscy tak biorą i śmiem przypuszczać, że znajdą się księża którzy udzielą pogrzebu za darmo.
Księży, którzy zdecydowaliby się dać ślubu bezpłatnie znam osobiście.
Także nie można uogólniać, ale wg mnie nie powinno być żadnych stawek za śluby czy pogrzeby, ale ofiara dobrowolna.
Papież Franciszek już to zmienia ...



Edytowany przez stachu o 27-02-2016 - 22:42. "
Ostatnio zmieniony 27-02-2016 22:43 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 27-02-2016 22:49

"
janusza pisze:
Natomiast sam zabieg in-vitro jest niemoralny i sprzeczny z naturą.
Jest to program przeciwny życiu, bo jedna istota ludzka powstaje kosztem kilku innych !!!
Po prostu nie wierzę własnym oczom. Gdyby Twoja indolencja intelektualna miała skrzydła latałbyś jak F-22 Raptor. Skąd się tacy biorą?
może z in-vitro 8-)"
Ostatnio zmieniony 27-02-2016 22:49 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 28-02-2016 00:11

"odpowiedź dla alka:
alek pisze:Podany przeze mnie przypadek jest pierwszym wskazaniem medycznym do in vitro nawet według wikipedii.
Panowie Adriu i Stachu , zanim zaczniecie pisać na co niektóre tematy , pierw zróbcie rozeznanie.
Co do skuteczności to w przypadku in vitro oczywiście można podać statystykę , bo wiadomo ile programów , czy transferów wykonano. Jak to obliczyć przy naprotechnologii? Ilość ciąż na stosunek czy stosunków na ciąże ? Statystyki bierze się ze stron Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego a nie z gazety. Koniec moich wypowiedzi w temacie in vitro. Chcecie dyskutować , to macie do tego odpowiedni temat.
:-D :-D :-D - to dla Ciebie wikipedia jest wyrocznią? napisałeś "nawet według wikipedii"
Ja też się często do niej odwołuję, ale traktowanie jej bezkrytycznie jest bynajmniej niedorzeczne.
Chłopie poczytaj fachową literaturę, a potem osądzaj innych, bo Ty jesteś nieuświadomiony!

Następu­jące dane statysty­czne opra­cował pro­fe­sor Thomas Hilgers, dokonu­jąc zestaw­ienia włas­nych danych (Insty­tut Pawła VI, Omaha) z infor­ma­c­jami pochodzą­cymi z ośrod­ków, w których wykonuje się pro­ce­dury zapłod­nienia pozaus­tro­jowego (in vitro). W sytu­acji gdy niepłod­ność była spowodowana:

1. Brakiem owu­lacji, dzięki lecze­niu meto­dami napro­tech­nologii uzyskano 81,8% poczęć.
2. Zespołem pol­i­cysty­cznych (wielo­tor­bielowatych) jajników (ang. Poly­cys­tic Ovary Syn­drome ? PCOS), odno­towano 62,5% poczęć.
3. Endometri­ozą, inaczej gruc­zolis­tość zewnętrzna (rozrost endometrium poza jamą macicy), odsetek ciąż po ter­apii meto­dami napro­tech­nologii wyniósł 56,7%.
4. Niedrożnoś­cią jajowodów, wskaźnik poczęć był na poziomie 38,4%.

Napro­tech­nolo­gia jest 2,67 razy bardziej skuteczna niż pro­ce­dury sztucznego zapłod­nienia pozaus­tro­jowego w sytu­acji, gdy przy­czyną niepłod­ności była endometri­oza; 2,36 razy efek­ty­wniejsza w sytu­acji, kiedy powo­dem prob­lemów z uzyskaniem poczę­cia był zespół pol­i­cysty­cznych jajników; 1,41 razy bardziej skuteczna, jeżeli przy­czyną niepłod­ności była niedrożność jajowodów.
http://blog.pro-life.pl/opracowania/in- ... chnologia/

Źródło: Por. M. Bar­czen­tewicz, NaPro­TECH­NOL­OGY jako narzędzie do diag­nos­tyki i leczenia niepłod­ności i innych chorób, art.cyt., s. 235."
Ostatnio zmieniony 28-02-2016 00:11 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 28-02-2016 20:23

"widzę minewra72 (kaskada), że chcesz zaistnieć na forum 8-)
nakopiowałaś się moich wypowiedzi i przy okazji innych i nic sensownego nie napisałaś...
Powtórzę jeszcze raz:
Jestem za dużym zwiększeniem kar dla gwałcicieli !!!
Warunki w więzieniu: bez telewizora, bez siłowni, bez żadnych przyjemności, tylko cela i najlepiej o chlebie i wodzie, żeby społeczeństwo nie musiało do nich dokładać!"
Ostatnio zmieniony 28-02-2016 20:23 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Dyskusje religijne

Post autor: andriu81 » 29-02-2016 00:10

"I tutaj także o in vitro,nie macie innego forum do robienia śmietnika? Ja rozumiem że są ludzie z dwóch opcji ,ale nie rozumiem dlaczego akurat w tym mieście panuje taka straszna nienawiść do osób innej opcji ,jak na ulicy to siedzą cicho,nikt słowem się nie odezwie,ale spuścić ze smyczy (po wejściu na forum) to zaraz szczekanie na całego.Ludzie,ogarnijcie się,żal mi was z takim zachowaniem,wiadomo do kogo kieruje słowa,nie muszę wymieniać ników.Temat o in vitro jest w "rządach PiS-u" nie tu.



Edytowany przez andriu81 o 28-02-2016 - 23:14."
Ostatnio zmieniony 29-02-2016 00:10 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 29-02-2016 11:31

"Dobra stachu a jak się bzykam z moją kobietą i miliony plemników ginie to jest ok? Na marginesie powiem, że stosujemy kalendarzyk. Więc lepiej jak te plemniki umrą niż mają komuś pomóc. Chore myślenie!!!
"Kościół jej pomoże?" Tak, powinien jej pomóc i są przypadki, że pomaga matkom samotnie wychowującym dziecko!
Buhahahaha!!!
Człowieku ogarnij się. Z innej beczki. W parafii św. barbary ksiądz odmówił udzielenia 1 komunii dziecku dlatego, że rodzice żyją bez ślubu. Dziecko jest czemuś winne?

Otóż od czasów św. Tomasza z Akwinu katolicyzm zakładał, że ludźmi stajemy się w momencie, gdy w nasze ciało wstępuje dusza. A dzieje się to dopiero (wg św. Tomasza) po kilkudziesięciu dniach rozwoju płodu. O naszym człowieczeństwie decyduje posiadanie duszy. Bez niej bylibyśmy tylko ożywioną materią. Choć bardzo mało się o tym pisze i mówi, Kościół kat. w pierwszych wiekach swojego istnienia wcale nie zakazywał aborcji. W czasach św. Augustyna (354-430 n.e.) biskupi zezwalali na aborcję do 3 miesiąca. Tomasz z Akwinu (1225 ? 1274 n.e.), uważał, że płód w łonie kobiety staje się człowiekiem dopiero po 40 dniach (w przypadku płodu rodzaju męskiego) i po 80 dniach (w przypadku płodu rodzaju żeńskiego), i twierdził, że tylko człowiek ma duszę, a płód jej mieć nie może.
"I co ma urodzić to dziecko?" A co, ma zabić?
Dziecko, załóżmy w pierwszych tygodniach???
To jesteś za tym, żeby nie było rozdziału Państwo-Kościół?
Jestem i to jeszcze jak!!!
osobiście nie znam przypadku, żeby aż tyle ksiądz brał za pogrzeb
http://colaska.pl/index/parafia/id/8713 trochę podobnie.

Już pis zablokował stronkę www.colaska.pl



Edytowany przez ptasiorrr o 29-02-2016 - 13:23. "
Ostatnio zmieniony 29-02-2016 11:31 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 29-02-2016 14:43

"
ptasiorrr pisze:Dobra stachu a jak się bzykam z moją kobietą i miliony plemników ginie to jest ok? Na marginesie powiem, że stosujemy kalendarzyk. Więc lepiej jak te plemniki umrą niż mają komuś pomóc. Chore myślenie!!!
Jest ok jak giną same plemniki, bo nie są one istotami ludzkimi.
Sam kalendarzyk to za mało, polecam metodę objawowo-termiczną.
Komu Twoje plemniki mają niby pomóc?
ptasiorrr pisze:Buhahahaha!!!
Twój śmiech mówi za siebie ...
Człowieku ogarnij się. Z innej beczki. W parafii św. barbary ksiądz odmówił udzielenia 1 komunii dziecku dlatego, że rodzice żyją bez ślubu. Dziecko jest czemuś winne?
Dziecko nie jest niczemu winne.
Nie znam tego przypadku i nie mogę się wypowiadać.
Sprawdź czy nie było innych przeszkód.

Co do Św. Augustyna musiałbym więcej poczytać, żeby się wypowiadać. Nie podałeś źródła.
Teraz mając bardziej rozwiniętą naukę widać, że człowiek jest już od poczęcia.
Masz rację, ze człowiek posiada duszę. A skąd wiesz, że Bóg nie daje duszy człowiekowi już w momencie poczęcia?
Dziecko, załóżmy w pierwszych tygodniach???
A co dziecko w pierwszych tygodniach ciąży nie jest dzieckiem?

"?W 22. dniu od zapłodnienia zaczyna bić serce. Najpierw chaotycznie, ale z każdym nowym dniem coraz bardziej miarowo.
?W 6. tygodniu istnieją już wszystkie ważne narządy: serce, mózg, płuca, wątroba, trzustka, nerki."

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-m ... 34895.html

Cytat: To jesteś za tym, żeby nie było rozdziału Państwo-Kościół?
Jestem i to jeszcze jak!!!
Przeczytaj dokładnie co napisałeś !!! 8-)


Portal colaska nie jest do końca wiarygodny,
Podaj jak wyliczana jest średnia?
Czy z danych ludzi czy kapłanów?
Jak są wyłapywani ludzie, którzy zawyżają ceny?"
Ostatnio zmieniony 29-02-2016 14:43 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 29-02-2016 15:41

"Obrazek
Mówiąc o zamrażaniu dziecka to według Ciebie co jest zamrażane? Obrazek 1 czy obrazek 3 ?
Sam kalendarzyk to za mało, polecam metodę objawowo-termiczną.
Jakoś u nas od 12 lat się sprawdza.
Twój śmiech mówi za siebie ...
To powiedz w jaki sposób kościół pomaga samotnym matkom.
Komu Twoje plemniki mają niby pomóc?
To po co są banki spermy?"
Ostatnio zmieniony 29-02-2016 15:41 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 01-03-2016 00:07

"
ptasiorrr pisze:Mówiąc o zamrażaniu dziecka to według Ciebie co jest zamrażane? Obrazek 1 czy obrazek 3 ?
Nie jestem aż takim znawcą, ale wydaje mi się, że 1
ptasiorrr pisze:Jakoś u nas od 12 lat się sprawdza.
Skoro u Was się sprawdza, no to super.
ptasiorrr pisze:To powiedz w jaki sposób kościół pomaga samotnym matkom.
Kobiety znajdujące się w trudnej sytuacji a oczekujące narodzin dziecka mogą otrzymać pomoc w co najmniej 40 domach samotnej matki prowadzonych przez Kościół. Praktycznie na terenie każdej polskiej diecezji znajduje się tego typu placówka prowadzona przez Caritas, zakony żeńskie lub fundacje pro-life.
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... olsce.html
ptasiorrr pisze:To po co są banki spermy?
Po to by ktoś na nich nieźle zarabiał.

Powiedz mi jaką masz gwarancję, że ze spermy od tego samego dawcy nie powstanie brat i siostra, którzy nic nie wędząc o sobie wezmą ślub?
Dziecko człowieka, którego się wcale nie zna?"
Ostatnio zmieniony 01-03-2016 00:07 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 01-03-2016 03:50

"
Nie jestem aż takim znawcą, ale wydaje mi się, że 1
I to jest człowiek?"
Ostatnio zmieniony 01-03-2016 03:50 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Dyskusje religijne

Post autor: marcin85tbg » 01-03-2016 12:04

"
Powiedz mi jaką masz gwarancję, że ze spermy od tego samego dawcy nie powstanie brat i siostra, którzy nic nie wędząc o sobie wezmą ślub?
Czyli dokładnie tak jak na początku świata w który wierzysz?

Ptasior proponuję nie karmić trolla i jego poplecznikow, może znikną tak szybko jak się pojawili."
Ostatnio zmieniony 01-03-2016 12:04 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 01-03-2016 12:39

"
Czyli dokładnie tak jak na początku świata w który wierzysz?
Dokładnie. Nie pomyślałem o tym."
Ostatnio zmieniony 01-03-2016 12:39 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 01-03-2016 12:42

"
marcin85tbg pisze:
Powiedz mi jaką masz gwarancję, że ze spermy od tego samego dawcy nie powstanie brat i siostra, którzy nic nie wędząc o sobie wezmą ślub?
Czyli dokładnie tak jak na początku świata w który wierzysz?
Widzę marcin85tbg, ze nie nasz podstaw medycznych, które mówią, że poczęcie dziecka przez brata i siostrę jest nie wskazane.
Słyszałeś o wadach genetycznych??? To sobie poczytaj ...

Pierwsi ludzie nie byli narażeni na tyle chorób co obecni, więc wtedy nie było podstaw medycznych, by to było zakazane.
Ale pamiętaj też, że Stary Testament, a szczególnie stworzenie świata i człowieka nie można traktować dosłownie!"
Ostatnio zmieniony 01-03-2016 12:42 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 01-03-2016 13:33

"
ptasiorrr pisze:I to jest człowiek?
a co wg Ciebie?

To jest człowiek w początkowej fazie rozwoju.
W momencie poczęcia powstaje pełny kog genetyczny człowieka.
W chwili poczęcia zostają określone cechy dziecka, takie jak: płeć, kolor oczu, kolor włosów, kolor skóry, tendencja do wysokiego czy niskiego wzrostu, dobre zdrowie lub skłonność do niektórych chorób.
I jakby tego życia człowieka nie nazwał: czy zygota, czy embrion, czy płód, czy dziecko, czy dorosły, czy starzec, to jest to indywidualny organizm o wszystkich cechach człowieka.

A jeżeli mi nie wierzysz, to poczytaj sobie fachową literaturę...

Trudno jest to pojąć, że w takiej maleńkiej istocie jest zapisanych tyle informacji, ale tak jest.


Polecam super filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=mQVKREcH2Fg

https://www.youtube.com/watch?v=kPieISZfdfQ




Edytowany przez stachu o 01-03-2016 - 12:36. "
Ostatnio zmieniony 01-03-2016 13:33 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

minewra72
Posty: 38
Rejestracja: 26-02-2016 15:54

Dyskusje religijne

Post autor: minewra72 » 01-03-2016 18:14

"
stachu pisze:widzę minewra72 (kaskada), że chcesz zaistnieć na forum 8-)
nakopiowałaś się moich wypowiedzi i przy okazji innych i nic sensownego nie napisałaś...
Powtórzę jeszcze raz:
Jestem za dużym zwiększeniem kar dla gwałcicieli !!!
Warunki w więzieniu: bez telewizora, bez siłowni, bez żadnych przyjemności, tylko cela i najlepiej o chlebie i wodzie, żeby społeczeństwo nie musiało do nich dokładać!
cytuję twoje wypociny po to aby odpowiadać na twoje posty bezsensowne,za to ty piszesz sensownie, pewnie dla twoich zwolenników może i sensownie , dla mnie nie, zaistniałam, a co boisz się że w twej głupocie cię przebije popularnością , nie bój się masz pod swoimi nickami zwolenników, haha,ha"
Ostatnio zmieniony 01-03-2016 18:14 przez minewra72, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 01-03-2016 20:54

"
a co wg Ciebie?
Zarodek. Dałem Ci pełny obraz tego jak powstaje człowiek. Ten zarodek nie ma nic: serca, mózgu itp. I to jest zamrażane aby zapłodnić kobietę in-vitro. Piszesz, że portal colaska nie jest wiarygodny. A co Twoim zdaniem jest wiarygodne? To: http://uwaga.tvn.pl/uwaga-po-uwadze,268 ... 95040.html Tak jak piszą ludzie na forum: był Adam i Ewa, mieli dwóch synów Kaina i Abla, Kain zabił Abla i co było dalej?"
Ostatnio zmieniony 01-03-2016 20:54 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 01-03-2016 23:09

"minewra72 - postaram się Cię ignorować ...


ptasiorrr - tvn też dla mnie jest niewiarygodny, bo zastanów się czy w tym przypadku chce komuś pomóc, czy zależy mu na sensacji?
O Adamie, Ewie, Ablu i Kainie już pisałem nie będę się powtarzał. Poczytaj moje wcześniejsze wypowiedzi.

Zarodek, ale zarodek czego? Nazwij do końca. Zarodek człowieka.
Zarodek, embrion, pierwszy etap rozwojowy organizmu ludzkiego lub zwierzęcego, powstałego w wyniku procesu zapłodnienia l
http://portalwiedzy.onet.pl/30770,,,,zarodek,haslo.html

Chłopie, prościej się nie da 8-)

Dorośli ludzie też czasami wydaje się, że nie posiadają ani serca ani mózgu, bo nie kochają i nie myślą ..."
Ostatnio zmieniony 01-03-2016 23:09 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 02-03-2016 10:05

"No tak. Teraz najbardziej wiarygodna jest TVPiS, TV Trwam i TV Republika. Reszta to wg. stacha szmatławce, które szukają tylko sensacji. To samo z portalami internetowymi na których ludzie wyrażają się negatywnie na temat kościoła. Napisałem Ci co uważał Św. Tomasz. Pewnie też niewiarygodny, bo nie odniosłeś się do tego.
Portal colaska nie jest do końca wiarygodny,
Podaj jak wyliczana jest średnia?
Czy z danych ludzi czy kapłanów?
Jak są wyłapywani ludzie, którzy zawyżają ceny?
Z danych ludzi, bo przecież wg. czarnych zawsze jest "co łaska" tylko ludzie sami tyle dają. Czemu od razu wyłapywani? Ludzie chcą to piszą a jak nie to nie.
Jestem za dużym zwiększeniem kar dla gwałcicieli !!!
Warunki w więzieniu: bez telewizora, bez siłowni, bez żadnych przyjemności, tylko cela i najlepiej o chlebie i wodzie, żeby społeczeństwo nie musiało do nich dokładać!
Z tym akurat się muszę zgodzić. I jeszcze jedno. To samo za pedofilskie skłonności księży.



Edytowany przez ptasiorrr o 02-03-2016 - 09:07. "
Ostatnio zmieniony 02-03-2016 10:05 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ